نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
(1393/7/24 ، 06:46 عصر)CivilS نوشته است:
(1393/7/24 ، 01:07 عصر)omid_rch نوشته است: سلام
با تشکر از مهندسینی که واقعا پاسخگو هستند
و همچنین ممنون از مهندس سیویل
مهندس یه سوال که خیلی هم به نظرم زیاد پرسیده میشه اینه که بعضی ها میگویند که برای پروانه کار باید سابقه کار سه ساله داشته باشی و توی یک شرکت با 10 سال سابقه کار دو مهندس با سابقه کار بالا براتون سه سال رو تایید کنند باید کار کنی تا پروانه کار بتونی بگیری؟ واقعا این درسته یا شایعه اس.
من که خودم پرسجو می کنم می گن نیازی به این سابقه نیست و می تونی توی آزمون های نظام شرکت کنی ولی بعضی جا ها میبینم میگن باید این سابقه کار باشه حالا ممنون میشم اگه پاسخ به این سوال رو از روی یه منبع موثق بیان کنین که همه بدونن خیلی عالیه چون توی این اوضاع بد کاری حالا از کجا باید سابقه کار و پیدا کرد؟
بازم ممنون
سلام
بله سابقه کار نیازه. اما نه به این صورت که شما میگید
یه کارت هست که باید پر بشه ، این کارت دو رو داره. یک رو مربوط میشه به کسانی که سابقه کار دارن، سابقه کار مربوط به رشته (مثلا کار اجرای ساختمون یا کار طراحی ساختمون و ...) که این فرم رو پر میکنند و زیرش از جایی که کار براش میکردن امضا میگرن و مهر میکنند
روی دوم هم باز مربوط میشه به کسی که سابقه کار داره، منتها نیاز به مهر و امضای دو نفر پروانه دار، با سابقه کاری بالای 10 سال داره، که این فرم رو پر کنند و کارهای انجام شده توسط شما هم تو جدول بالای این صفحه نوشته میشه که باید جوری باشه تاریخاش که سه سال حتما بشه

سابقه کار نیازه حتما اما نه به این جدیت. شما حتی اگر هم سابقه کار نداشته باشی، میتونی از روی دوم برگه استفاده کنی. پروژه هایی که اجرا شده تا حالا رو، و در اون نقش داشتید یا نداشتید رو بنویسید تو جدول و از دو نفر از مهندسان پروانه دار که شرایط خواسته شده رو دارند، بخواید که براتون مهر و امضا کنند

معمولا در این مورد سختگیری نمیشه. ولی خودتون سعی کنید تا قبل از گرفتن پروانه حتما در یه سری از پروژه ها شرکت کنید تا آشنایی با کارهای اجرا و طراحی داشته باشید
در ضمن روی پروانه به عنوان کار حساب نکنید. درامد و دردسرش انقدری نیست که بخواید به عنوان کار ثابت بهش فکر کنید. شاید بتونه یه کمک درامد باشه
مسئولیتش فوق العاده در مقابل پولی که میگیرید بالاست

موفق باشید

(1393/12/6 ، 08:58 عصر)شب برفی نوشته است:
(1393/12/5 ، 02:33 صبح)شب برفی نوشته است: سلام به همه دوستان
من آبان93 اجرا ونظارت قبول شدم.برای دریافت پروانه اشتغال باید سابقه کار داشته باشی به مدت 3سال که من ندارم متاسفانه.خواستم بدونم هدف از امضای دو مهندس
با 10سال سابقه کار چیه؟یعنی امضاشون حکم ضامنو داره؟من اگه برم دومهندس با این شرایط پیدا کنم برام امضا میکنن راحت؟
دوست عزیز سلام
کافیه تاپیک های قبلی رو هم یه سر بزنید سوالتون قبلا پرسیده شده مثل نقل قول بالا.
موفق باشی

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
باسلام.
ممنون از شما که پاسخگو هستید.
پاسخ
سلام مهندس من کاردانی معماری دارم و الانم دارم لیسانس عمران تحت عنوان مهندسی اجرایی عمران می خونم.حالامیگن به این دسته از فارغ التحصیلان فقط نظارت و اجرا داده میشه.سوالم اینه که ایا اگر من ارشد سازه یا زلزله بگیرم میتونم پروانه محاسبات بگیرم؟ممنونم
پاسخ
با سلام
دوستان در مدرک من تاریخ فارغ التحصیلی رو 31/4/93 زده و براساس مقررات مجازم تا دو سال از مهلت سه ساله رو کسر بشم الان برای نوبت اول که امتحان نظام در تاریخ اول و دوم مرداد برگزار میشه میتونم ثبت نام کنم و این یه سال تا تاریخ امتحان هستش یا تا تاریخ ثبت نام؟
لطفا به این سوال هم پاسخ بدید در صورتی که در نوبت اول ثبت نام نشم یا به طریقی ثبت نام نکنم برای نوبت دوم سازمان مقررات ملی ثبت نام جدگانه میزارن یا الان هم برای نوبت دوم ثبت نام میکنند

ممنون میشم بصورت شفاف جواب منو بدید و راهنمایی کنید

با تشکر فراوان
پاسخ
(1393/12/9 ، 11:30 صبح)siamak takabi نوشته است: سلام مهندس من کاردانی معماری دارم و الانم دارم لیسانس عمران تحت عنوان مهندسی اجرایی عمران می خونم.حالامیگن به این دسته از فارغ التحصیلان فقط نظارت و اجرا داده میشه.سوالم اینه که ایا اگر من ارشد سازه یا زلزله بگیرم میتونم پروانه محاسبات بگیرم؟ممنونم
سلام
ملاك مدرك كارشناسي است و نه ارشد و دكترا و اين مدارك تاثيري روي قضيه ندارند.
تصميم گيرنده در اين زمينه اداره راه و شهرسازي استان مربوطه است و نه نظام مهندسي چون مرجع صدور پوانه راه و شهرسازي است. براي اطلاعات دقيقتر به آنجا مراجعه كنيد.
موفق باشيد.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1393/12/9 ، 04:53 عصر)hamid1002 نوشته است: با سلام
دوستان در مدرک من تاریخ فارغ التحصیلی رو 31/4/93 زده و براساس مقررات مجازم تا دو سال از مهلت سه ساله رو کسر بشم الان برای نوبت اول که امتحان نظام در تاریخ اول و دوم مرداد برگزار میشه میتونم ثبت نام کنم و این یه سال تا تاریخ امتحان هستش یا تا تاریخ ثبت نام؟
لطفا به این سوال هم پاسخ بدید در صورتی که در نوبت اول ثبت نام نشم یا به طریقی ثبت نام نکنم برای نوبت دوم سازمان مقررات ملی ثبت نام جدگانه میزارن یا الان هم برای نوبت دوم ثبت نام میکنند

ممنون میشم بصورت شفاف جواب منو بدید و راهنمایی کنید

با تشکر فراوان
سلام
چه مدرکی؟ کارشناسی یا کارشناسی ارشد؟
ملاک 3 سال تا روز آزمون می باشد.
ثبت نام نوبت اول و دوم جداگانه می باشد و ارتباطی به هم ندارد.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
منظور از نوبت اول و دوم یعنی در هر سال دو نوبت آزمون برگزار میشه
وسنوات هم تا زمان برگزای آزمون حساب میکنن
هر نوبت قوانین مختص خودش هست و ربطی به هم ندارن
پاسخ
با سلام خدمت تمام مهندسانی که می خواهند در پیشرفت این مرز و بوم سهمی داشته باشند
همانطور که می دانید ثبت نام آزمون نظام مهندسی آغاز شده و دفترچه آن را می توانید از سایت دفتر امور مقررات دریافت نمایید.
اکنون سوالی هنگام مطالعه دفترچه برایم پیش آمده و مطرح می کنم تا آنجا که بنده اطلاع یافته بودم که می توان در آزمون نظام مهندسی شرکت نمود و بعد از قبولی پروانه اشتغال به کار مهندسی تا 4 سال اعتبار دارد و می توان سابقه کار مورد نیاز را بدست آورد و پروانه کار را ثبت کرد خوب اکنون برای ثبت نام وقتی شرایط را مطالعه نمودم به بند تصویر زیر برخوردم که از مهندسین محترم می خواهم گر اطلاعی دارند راهنمایی نمایند تا بیشتر در روند کار قرار گیریم
[تصویر:  bdy699ytel5imnmoklr.png]
آیا منظور از بند بالا این است که بدون سابقه کار نمی توان در آزمون شرکت نمود؟
ممنون

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
(1393/12/10 ، 09:55 عصر)omid_rch نوشته است: با سلام خدمت تمام مهندسانی که می خواهند در پیشرفت این مرز و بوم سهمی داشته باشند
همانطور که می دانید ثبت نام آزمون نظام مهندسی آغاز شده و دفترچه آن را می توانید از سایت دفتر امور مقررات دریافت نمایید.
اکنون سوالی هنگام مطالعه دفترچه برایم پیش آمده و مطرح می کنم تا آنجا که بنده اطلاع یافته بودم که می توان در آزمون نظام مهندسی شرکت نمود و بعد از قبولی پروانه اشتغال به کار مهندسی تا 4 سال اعتبار دارد و می توان سابقه کار مورد نیاز را بدست آورد و پروانه کار را ثبت کرد خوب اکنون برای ثبت نام وقتی شرایط را مطالعه نمودم به بند تصویر زیر برخوردم که از مهندسین محترم می خواهم گر اطلاعی دارند راهنمایی نمایند تا بیشتر در روند کار قرار گیریم

آیا منظور از بند بالا این است که بدون سابقه کار نمی توان در آزمون شرکت نمود؟
ممنون
سلام
این تبصره و بندی که شما اشاره کرده اید در تمام دفترچه های آزمون سال های پیش نیز وجود داشته و چیز جدیدی نیست که باعث نگرانی شما گردد. منظور این بند همان حداقل زمان سپری شده از زمان فارغ التحصیلی است و لاغیر. برای اینکه: برای محاسبه سنوات، سابقه کار تایید شده ای را از هیچ ارگان و شرکتی از شما نمی خواهند.
موفق باشید.

پاسخ
دوستان من فارغ شهریور 91 هستم و واسه محاسبات فیکس باید سهدسال رو گذرونده باشی..1 ماه کسری دارم واسه آزمون مرداد 94.بنظرتون تبصره ای چیزی نداره؟؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,580 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 365 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,032 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 469 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,602 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 699 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,041 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,072 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,060 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,029 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان