نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی

(1394/4/18 ، 04:06 صبح)علی خیرالهی نوشته است:
سلام
1-آیا امکان اینکه در نظام مهندسی یک استان پروانه اخذ کرده باشیم و بخواهیم در استان دیگری مشغول بکار باشیم هست؟
2-اگر در نظام مهندسی استان تهران پروانه اخذ کرده باشیم،فقط میتوانیم در تهران فعالیت داشته باشیم یا کل استان؟
ممنون.../

سلام.
1- بله با شرایطی هست. اول باید برید نظام مهندسی استانی که الان توش عضو هستید. قسمت امور اعضا. با اونجا تسویه حساب کنید و یه نامه بگیرید برای استان دوم. حالا نامه رو باید بیارید استان دوم و مراحل کار رو مجدد در استان دوم انجام بدید. یک کم وقت گیر هست اما شدنیه. من همین کار رو انجام دادم.
2- فقط در شهری که اونجا عضو نظام هستید. البته بعضی شهرها خودشون نظام ندارن و زیرمجموعه شهرستان دیگه ای هستند که این مورد استثنا تلقی میشه. مثلا اگه فرض بگیریم شهرستان اشترینان زیرمجموعه بروجرد باشه، عضو نظام مهندسی بروجرد میتونه ساختمون های اشترینان رو هم قبول کنه.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ

(1394/5/17 ، 01:37 عصر)omid_rch نوشته است: سلام دوستان تشکر از دوستان پاسخگو
یک سوال بهتری کلاس آمادگی برای امتحان نظهام مهندسی که تضمینی قبول بشه کدوم موسسه هست ممنونم از راهنماییتون ؟؟؟؟

سلام.
البته می دونین که هیچ موسسه ی درست و حسابی ای تضمین قبولی توی آزمون نظام رو نمیکنه.
اما کلاسهای سری عمران شنیدم خوبه.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

پاسخ
(1394/5/17 ، 03:17 عصر)علی بهنیا نوشته است:
(1394/5/17 ، 01:37 عصر)omid_rch نوشته است: سلام دوستان تشکر از دوستان پاسخگو
یک سوال بهتری کلاس آمادگی برای امتحان نظهام مهندسی که تضمینی قبول بشه کدوم موسسه هست ممنونم از راهنماییتون ؟؟؟؟

سلام.
البته می دونین که هیچ موسسه ی درست و حسابی ای تضمین قبولی توی آزمون نظام رو نمیکنه.
اما کلاسهای سری عمران شنیدم خوبه.
سلام مهندس بهنیا این گل از طرف من تقدیم به شما بابت پاسخگویی هاتون

[تصویر:  _1.GIF]
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
سلام یک سوال دیگر هم که وجود دارد این است که آقای مهندس پروانه کار مهندسی بیشتر برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد و مثلا کسی که ان را گرفت می تواند شروع به چه کاری کند ؟

پاسخ

(1394/5/17 ، 03:51 عصر)omid_rch نوشته است: سلام یک سوال دیگر هم که وجود دارد این است که آقای مهندس پروانه کار مهندسی بیشتر برای چه کارهایی مورد استفاده قرار می گیرد و مثلا کسی که ان را گرفت می تواند شروع به چه کاری کند ؟
ما بطور عام دو نوع سازه داریم :
1- سازه های خاص که عمدتا کاری با شهرداری ها ندارند. مثلا یک دانشگاه میخواد توی محوطه ی دانشگاهی اش یه دانشکده بزنه. قطعا این ساختمان جزو حوزه های شهرداری نیست. این نوع سازه ها رو مهندسین مشاور طراحی و اجرا و نظارت میکنند که کاری باهاشون نداریم.
2- دسته ی دوم ساختمان های عادی مسکونی و تجاری و ... هستند که طبق ضوابط شهرداری ها و مراجع صدور پروانه طراحی، اجرا و نظارت میشن.
کسی که پروانه اشتغال به کار مهندسی اخذ میکنه بسته به نوع پروانه اش میتونه این نوع ساختمان ها رو طراحی، نظارت و یا اجرا کنه.

پاسخ
ممنونم مهندس
مهندس مزایای دیگه ای هم داره این پروانه کار مثلا تو کارهای دیگه ای هم کاربرد داره و یا تنها برای نظارت و یا طراحی می شه ازش استفاده کرد و یا بهتر بگم کسی این پروانه کار رو بگیره روی کارش تاثیر داره مثلا بنده اکنون که کارم با پیمانکار هست مثلا اگه این پروتنه کار رو داشتم سودی دیگه غیر این اینکه مثلا کارهای نظارتی و یا طراحی رو انجام بدم باهاش می تونه داشته باشه ؟؟؟؟
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ

(1394/5/17 ، 04:52 عصر)omid_rch نوشته است: ممنونم مهندس
مهندس مزایای دیگه ای هم داره این پروانه کار مثلا تو کارهای دیگه ای هم کاربرد داره و یا تنها برای نظارت و یا طراحی می شه ازش استفاده کرد و یا بهتر بگم کسی این پروانه کار رو بگیره روی کارش تاثیر داره مثلا بنده اکنون که کارم با پیمانکار هست مثلا اگه این پروتنه کار رو داشتم سودی دیگه غیر این اینکه مثلا کارهای نظارتی و یا طراحی رو انجام بدم باهاش می تونه داشته باشه ؟؟؟؟

روی کارهای دیگه بصورت مستقیم تاثیرگذار که نیست. اما شاید بشه از Force اش یه مقدار استفاده کرد.

پاسخ
به پیشنهاد آقای مهندس یهنیا من اومدم اینجا سوالمو مطرح کنم...حالا ببینم کسی جواب میده آقای مهندس
خانوما
آقایون
سلام و عرض ادب

دو سه تا سوال دارم خواهشا کسانی که میتونن کمک کنن جواب بدن مخصوصا اونایی که تو آزمون های سال های قبل شرکت کردن
اولی : این حرکته معقولیه که آزمون نظارت و اجرا با هم شرکت کنم بعدش محاسبات؟؟
دوم : از الان بخوام شروع کنم چجوریاس؟ اگه فقط مبحث ها رو بخونم(بدون کتاب اضافه) کفایت میکنه(برای نظارت و اجرا)یا خیر؟
خواهشا توجه کنید که بنده شکر خدا شاغلم(غیرمرتبط به رشته عمران) ..روزانه چند ساعت بخونم کافیه؟
سوال سوم و اخرین سوال :کوتاه ترین راه برای اینکه سه سال سابقه مرتبط داشته باشم چیه؟ میشه پول داد به دو تا مهندس؟
یاعلی
پاسخ

(1394/5/21 ، 07:26 عصر)moshavereh نوشته است: به پیشنهاد آقای مهندس یهنیا من اومدم اینجا سوالمو مطرح کنم...حالا ببینم کسی جواب میده آقای مهندس
خانوما
آقایون
سلام و عرض ادب

دو سه تا سوال دارم خواهشا کسانی که میتونن کمک کنن جواب بدن مخصوصا اونایی که تو آزمون های سال های قبل شرکت کردن
اولی : این حرکته معقولیه که آزمون نظارت و اجرا با هم شرکت کنم بعدش محاسبات؟؟
دوم : از الان بخوام شروع کنم چجوریاس؟ اگه فقط مبحث ها رو بخونم(بدون کتاب اضافه) کفایت میکنه(برای نظارت و اجرا)یا خیر؟
خواهشا توجه کنید که بنده شکر خدا شاغلم(غیرمرتبط به رشته عمران) ..روزانه چند ساعت بخونم کافیه؟
سوال سوم و اخرین سوال :کوتاه ترین راه برای اینکه سه سال سابقه مرتبط داشته باشم چیه؟ میشه پول داد به دو تا مهندس؟
یاعلی

در مورد سئوال اولتون : صرفا بستگی به خودتون داره. اگه فکر می کنید نمی رسید برای امتحان محاسبات بخونید 50 هزار تومان به خودتون ضرر نزنین. همون نظارت و اجرا رو با هم بخون و قبول و و بعد سری بعد بکوب بخون برای محاسبات.
2- برای نظارت و اجرا من فقط مبحث ها رو + منابع معرفی شده دیگه مثل راهنمای جوش و ... رو خوندم. همین!
3- روزانه چند ساعت بخونین؟!!! سئوالتون منو یاد کنکور انداخت و دوران دبیرستان! معلومه که کمیت مهم نیست و کیفیت مهمه! انقدر بخونین که خودتون راضی بشید!
4- اگه 3 سال از فراغت از تحصیلتون گذشته، متاسفانه هستند مهندسینی که پول می گیرند و کارتون رو راه می ندازن.

موفق باشید

پاسخ
چون خوشم اومد از جواب دادنتون

یه سوال دیگه میبپرسم : میتونید منابع لازم جهت آزمو نظارت و اجرا رو از طریق لینکی،تاپیکی ،جزوه ای ، بالاخره راه دیگه ای معرفی کنید بهم میخام اول

آمادشون کنم بعد با خیال راحت از منابع خودم بشینم بخونم...نه اینکه هم فکر کنم منابعم کمه

بازم ممنون بابت پاسخگویی خلاصه شفاف شما...
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,592 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 366 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,054 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 472 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,610 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 704 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,043 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,074 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,063 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,032 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان