نظرسنجی: آیا شما مهر نظام مهندسی دارید؟ نظارت،طراحی،هردو؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله نظارت
19.12%
26 19.12%
بله طراحی
2.21%
3 2.21%
بله هردو
8.09%
11 8.09%
خیر
70.59%
96 70.59%
در کل 136 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 154 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی
سلام وقت بخیر
یه سوال واسم پیش اومده بنده 31/6/93 مدرک کارشناسی عمران رو گرفتم و 25/4/90 مدرک کاردانیم رو که رشته کارهای عمومی ساختمان حالا میتونم تو آزمون مهندسی پایه 3 شرکت کنم یا نه
با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت دوستان عزیز
من عضو نظام مهندسی استان مازندران هستم ولی در حال حاضر در تهران می باشم ایا امکان این هست که آرمون رو در تهران شرکت کنم و به مازندران نرم؟
در زمان ثبت نام که مشکلی نبود و تونستم تهران رو انتخاب کنم اما به نظر دوستان مشکلی پیش نمیاد؟
پاسخ
(1395/4/5 ، 10:54 صبح)rabouri نوشته است:
سلام وقت بخیر
یه سوال واسم پیش اومده بنده 31/6/93 مدرک کارشناسی عمران رو گرفتم و 25/4/90 مدرک کاردانیم رو که رشته کارهای عمومی ساختمان حالا میتونم تو آزمون مهندسی پایه 3 شرکت کنم یا نه
با تشکر
سلام
خیر. شما چندین روز اگر زودتر فارغ التحصیل میشدید امکان شرکت داشتید. در آزمون بعدی مجاز به شرکت خواهید بود.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
سلام من کارشناسی نا پیوسته دارم و قصد شرکت در آزمون عمران محاسبات را دارم. تا انجاییکه اطلاع دارم در تاریخ 25/5/94 کمیسون ماده 7 هم کارشناسی ناپیوسته - تکنولوژی عمران را مجاز به شرکت در آزمون محاسبات کرده بود. من موفق شدم اجرا ونظارت را ثبت نام کنم.
پاسخ
سلام خدمت مهندسین عزیز
باور بفرمایید از بس این سوال رو از هرکی پرسیدم و هرکی یجور جواب داد خسته شدم
آیا برای گرفتن مهر نظارت و اجرا و محاسبات و طبیعتا شرکت در آزمون های مربوطه, فقط کافیه 3 سال از اخد مدرک کارشناسی بگذره؟ یا 3 سال سابقه بیمه میخواد و سابقه کار و این که دوتا مهندس پایه 2 و بالاتر بنویسن امضا کنن ک مثلا این مدت رو کار کرده شخص مورد نظر چیه؟
واقعا ممنون میشم جواب مشخص و واحدی بدین به سوالم...
ممنون
پاسخ
(1395/4/14 ، 11:00 صبح)vhdmzh نوشته است: سلام خدمت مهندسین عزیز
باور بفرمایید از بس این سوال رو از هرکی پرسیدم و هرکی یجور جواب داد خسته شدم
آیا برای گرفتن مهر نظارت و اجرا و محاسبات و طبیعتا شرکت در آزمون های مربوطه, فقط کافیه 3 سال از اخد مدرک کارشناسی بگذره؟ یا 3 سال سابقه بیمه میخواد و سابقه کار و این که دوتا مهندس پایه 2 و بالاتر بنویسن امضا کنن ک مثلا این مدت رو کار کرده شخص مورد نظر چیه؟
واقعا ممنون میشم جواب مشخص و واحدی بدین به سوالم...
ممنون
(1395/4/14 ، 11:00 صبح)vhdmzh نوشته است: با سلام . بهتره اول بجای اینکه بگیم مهر نظارت و اجرا و محاسبات ، بگیم پروانه اشتغال به کار. چون نباید کار خودمونو در حد مهر زدن پای چند تا نقشه پایین بیاریم و مسئولیت بزرگی گردن ما هست اگه خوب فکرشو بکنیم . همچنین سوال من از شما این هست که چرا بجای اینکه این طرف و اون طرف از این و اون بپرسی ، چرا از خود سازمان نظام مهندسی شهر خودتون نمیپرسی ؟ آیا رفتی و پرسیدی و جواب درست حسابی بهتون ندادن یا اصلا نرفتی بپرسی ؟ چون به اعتقاد من برای اینکه جواب مطمئن تری بگیرید باید از منبعی که اطلاعات دقیق تر و به روز تری داره ، سوال بکنی . اگه رفتی و پرسیدی و جواب درست حسابی بهت ندادن که واویلا بر اون سازمان . اگه هم نرفتی بپرسی که بهتره این کار رو بکنی . در هر حال راجع به اینکه چقدر وقت باید از مدرکت بگذره ، من الان دقیق نمیدونم . دوره ما که حدود ده سال پیش بود ، همین سه سال رو برای کارشناسی میگفتن . اما راجع به داشتن سابقه کار . این سابقه کار ، بیمه ای نیست . یعنی نیازی نیست که حتما بیمه ات رد شده باشه . برای ارائه سابقه کار ، سازمان نظام مهندسی یزد ، سه تا فرم یا بهتره بگم که سه تا روش داره . فرم اول به این صورت هست که اگه شما کارمند دولت باشی یا کارمند یک شرکت خصوصی ، سوابق کاریتونو تو اون فرم مینویسی و رئیس اون واحد یا مدیر عامل اون شرکت خصوصی زیر اون فرم رو مهر و امضا میکنه و تمام . فرم دوم به این صورت هست که شما سوابق کاریتونو تو اون فرم مینویسی و دو نفر از مهندسین پایه یک ( اینجا میگن پایه یک ، حالا پایه دو هم میشه یا نه نمیدونم ) ، زیر فرم شما رو مهر و امضا میکنن و شما باید بری دفتر خانه ثبت اسناد ، مهر و امضای این اشخاص رو تایید بکنه . برای هر نفر هم حدود فکر کنم بیست هزار تومن دفترخانه میگیره که تایید بکنه . در مجموع میشه 40 تومن حدودا. دقت کنید که روش اول هزینه ای نداشت . و اما روش سوم اینکه مثلا اگه شما با سازمان نظام مهندسی همون شهرتون همکاری داشته باشی ، مثلا کارمند خدمات مهندسی اونجا باشی ، فرم سوم رو خود رئیس سازمان نظام مهندسی امضا میکنه و گواهی میکنه که شما سه سال هست که برای خود نظام مهندسی کار میکنید . خب با این اوصاف ، روش اول برای کسانی هست که مشغول به کار هستن . اما اشخاصی که بیکار هستند ، میتونن از روش دوم استفاده کنن و فقط باد دو تا مهندس آشنا پیدا کنن که سوابق کاریشونو ( که نداشتن ) رو تایید بکنه . البته این کار صحیح نیست ولی خوب به نظر من تو این وضعیت بازار کار ، و تو این بیکاری ، مشکلی نداره که از روش دوم به این صورت استفاده بشه . در ضمن فرم هاشو من ضمیمه میکنم . ولی توصیه میکنم از خود سازمان نظام مهندسی مربوطه سوال کنید . در ضمن سازمان های نظام مهندسی همشون سایت دارن و تو سایتشون این فرم ها و مشابه این ها هست . بهتره سایت مربوطه رو هم مطالعه فرمایید .



فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   govahi_eshteghal_2.pdf (اندازه: 28.35 KB / تعداد دفعات دریافت: 21)
پاسخ
 سپاس شده توسط vhdmzh ، fardinf
سلام خدمت دوستان
آیا در هنگام سربازی اگه سه سال از مدرک کارشناسی بگذره می تونیم توی امتحان نظام مهندسی شرکت کنیم و آیا میشه پروانه اشتغال به کار گرفت؟؟
با تشکر
پاسخ
از دوستان تکنولوژي کسي هست مهر نظارت طراحي يا اجرا داشته باشه عکسشو آپلود کنه ممنون ميشم
شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی

پاسخ
(1395/5/9 ، 08:50 عصر)saeed0089 نوشته است: سلام خدمت دوستان
آیا در هنگام سربازی اگه سه سال از مدرک کارشناسی بگذره می تونیم توی امتحان نظام مهندسی شرکت کنیم و آیا میشه پروانه اشتغال به کار گرفت؟؟
با تشکر
سلام
منعي از بابت كارت پايان خدمت براي شركت در آزمون وجود ندارد ولي جهت اخذ پروانه اشتغال بايستي خدمت سربازي شما تعيين تكليف شده باشد.
موفق باشيد.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1395/5/11 ، 12:39 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1395/5/9 ، 08:50 عصر)saeed0089 نوشته است: سلام خدمت دوستان
آیا در هنگام سربازی اگه سه سال از مدرک کارشناسی بگذره می تونیم توی امتحان نظام مهندسی شرکت کنیم و آیا میشه پروانه اشتغال به کار گرفت؟؟
با تشکر
سلام
منعي از بابت كارت پايان خدمت براي شركت در آزمون وجود ندارد ولي جهت اخذ پروانه اشتغال بايستي خدمت سربازي شما تعيين تكليف شده باشد.
موفق باشيد.
مهندس جان تعیین تکلیف شده باشد یعنی چی ؟؟؟


پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,584 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
Wink فرم آماده اعتراض به آزمون محاسبات مهر 98 h9mzeh 1 365 1398/8/17 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: h9mzeh
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,038 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 469 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,603 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 699 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,041 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,072 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,060 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,031 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان