مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:21 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:31 زمان:1395/09/14
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:69 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:535 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:49 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1179 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:59 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:46 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3626 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:132 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشها و نکات فنی مهندسی عمران
1394/05/12 , 12:52 ب.ظ
ارسال: #21
RE: روشها و نکات مهم مهندسی عمران
(1394/05/11 09:17 ق.ظ)sogand نوشته شده توسط:  سلام

تفاوت شکل پذیری ارتجاعی وغیر ارتجاعی را ممکنه بفرمایین چیه؟

با سلام.
پاسخ سوالات شما در جلد چهارم جناب دکتر ازهری و دکتر میرقادری به خوبی داده شده است.
توصیه می کنم حتما این کتاب بسیار خوب را مطالعه کنید.
بحث شکل پذیری بحث بسیار مهمی می باشد ،باید از پایه شروع به مطالعه نمایید.
به طور کلی ،شکل پذیری وابسته به مواد ،سیستم سازه ای و اتصالات است.
این جمله را از تعریف اولیه کتاب دکتر خلاصه گفتم.
موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/05/12 , 01:57 ب.ظ
ارسال: #22
سلام

آقای مهندس اگر ممکنه یک خلاصه چند خطی از مطالب آن کتاب را منعکس کنید.امکان تهیه کتاب برای من وتعداد زیاد کاربران مقدور نیست
من یه ابهام دیگه هم دارم .وقتی میگیم یه سازه شکل پذیریش بیش از سازه bهست منظورمون اینه که انرژی بیشتری را می تونه چذب کنه
حالا سئوالم اینه که این انرژی بیشتر که دفع می شه با تغییر شکل در آن مقطع همراه است یا بدون تغییر شکل .
خلاصه اینه کدام مورد زیر صحیح است
سازه با شکل پذیری بالاتر -->>چذب انرژی زلزله بیشتر وتغییر شکل کمتر.-1
2-سازه با شکل پذیری بالاتر -->>چذب انرژی زلزله بیشتر بدون تغییر شکل
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/05/12 , 02:50 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/05/12 02:59 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #23
(1394/05/12 01:57 ب.ظ)sogand نوشته شده توسط:  سلام

من یه ابهام دیگه هم دارم .وقتی میگیم یه سازه شکل پذیریش بیش از سازه bهست منظورمون اینه که انرژی بیشتری را می تونه چذب کنه
حالا سئوالم اینه که این انرژی بیشتر که دفع می شه با تغییر شکل در آن مقطع همراه است یا بدون تغییر شکل .
با سلام
گزینه 1 کمی تا قسمتی درست است برای درک بهتر موضوع فرصت کردید بندهای 10-3-7و10-03-8 و10-3-9 مبحث 10 ویرایش 92 را که تعریف مختصری از انواع شکل پذیری در سازه های فولادی
را مشخص کرده مطالعه کنید.اتصالات سازه با شکل پذیری معمولی در مقابل تغییر شکلهای غیر ارتجاعی مقاطع سازه صدمه می بینند.
هدف در طراحی با شکل پذیری غیر معمولی آن هست که اتصالات سازه بدون گسیختگی وشکنندگی ترد بتوانند تا یک حدی تغییر شکلهلی غیر ارتجاعی را تحمل کننددوران تا 0.02 رادیان در شکل پذیری
متوسط وتا 0.04 رادیان در شکل پذیری ویژه.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1394/05/12 , 10:08 ب.ظ
ارسال: #24
(1394/05/11 11:49 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام
آقای مهندس پناهی
ملاحظه می شود که در طراحی تیرهای قاب خمشی از پلیت تقویتی در دوانتهای تیر جهت افزایش مقاومت مقطع در محل لنگرهای حداکثری
استفاده می شود.که ظاهرا رویکردی متضاد با روش مفصل پلاستیک داردوشکل پذیری را افزایش می دهد.به نظر شما کدام شیوه مطمئن تر است .

(1394/05/12 01:42 ق.ظ)علی خیرالهی نوشته شده توسط:  با سلام
مهندس پناهی منت گذاشتین،واقعاً ممنون.نکاتی که فرمودین حداقل باید 3-4 ساعت سرکلاس بهترین اساتید نشست و چندین صفحه از کتابهای طراحی مطالعه کنیم، که شما محبت کردید و وقت گذاشتید پست با ارزشی رو ارسال کردید.

اتصالات RBS رو که جستجو کردم به یقین میتونم بگم که موردی پیدا نکردم که کاهش یافتگی مقطع در کناره های تکیه گاه نباشد.همانطور که میدانیم هر چقدر بسمت تکیه گاه میرویم لنگر کاهش پیدا میکند تا به صفر مرسد.این مورد رو چطور میتوان رفع ابهام کرد؟

یا در مورد تیر پیوند که فرمودین بعنوان فیوز در نظر میگیریم و باید آنها را ضعیف طراحی کنیم.اما تصویر زیر و تصاویر دیگر با اضافه کردن Stiffner چیز دیگری را به ما نشان میدهند.

[تصویر:  lidh3gjahege1uou5m.jpg]

(1394/05/12 12:40 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام
مهندس خیرالهی عزیز حق با شماست هدف از استفاده از بادبندهای واگرا ایجاد شکل پذیری بیشتر است وعامل این شکل پذیری تیرپیوند است.قطعا بدون تقویت این تیر در محلی که لنگر خمشی حداکثری در آن ظاهر می شود افزایش شکل پذیری محقق نمی شود.فکر می کنم به این علت به این مقطع فیوز گفته اند که در اثر نیروی زلزله دفرمه شدن ابتدا در این قسمت ایجاد می شود. ولازمه این کار چذب بیشتر نیروی زلزله است واین خو یعنی قوی بودن این بخش نسبت به بخشهای دیگر تیر
اطمینان دارم که مهندس پناهی عزیز هم غیره از این نظری نداشته باشد چرا که ایشان ناظر وطراح پیشکسوت هستند وبهتر از ما می دانند که تیر پیوند هیچوقت ضعیف تر از تیر اصلی مقطع بادبندی واگرا نمی شود. همه مطالبی که ایشان در دوارسال قبلی فرمودند درست وفنی بود وآن یک جمله در اثر خستگی زیاد کاری در آخر شب بوده.برای بنده که شاگرد ایشان هستم نیز از این موارددر همین سایت پیش آمده وبی آنکه کسی تذکر دهد در مراجعات بعدی خودم به اشتباهم پی برده وآنرا در ارسالم تصحیح کرده ام.
واما در مورد مطلب دومی که شما عنوان کردید تا آنجاییکه من می دانم کاهش یافتگی مقطع بیشتر در تیرهای خمشی پیچ ومهره ای که برای شکل پذیری ویژه طراحی می شوندبه کار گرفته می شود ودر این تیرها برخلاف تیرهای مفصلی در تکیه گاه ها لنگر قابل توجهی داریم وبا فاصله گرفتن از تکیه گاه لنگر خمشی کاهش می یابد.
سلام مجدد خدمت همکاران دارم. مهندس عزتی شما به بنده لطف دارید، ممنون. بله پست دیشبی را در حالت خستگی ارسال کردم و اگر کمی و کاستی داشت بر من ببخشایید. دیشب خسته بودم ولی نه خیلی زیاد :) :) .....
جناب مهندس خیرالهی و مهندس عزتی اگر از مزاح که بگذریم در پست قبلی اشاره کردم که فیوزها ضعیف ترین اعضای یک سازه می باشند. اگر به توضیح بنده در مورد مثال زنجیر پاولی دقت می کردید به علت ضعیف بودن فیوزها در سازه پی می بردید. در ادامه توضیح خواهم داد چرا و چگونه:
چند لحظه ای زنجیر پاولی و آن یک حلقه نرم آن زنجیر را در نظر بگیریم. خب برگردیم به سازه. عرض کردم برای اینکه ما بتوانیم رفتار سازه را کنترل بکنیم یکسری فیوزهایی در سازه قرار می دهیم که بتوانیم خاسته خود را به سازه دیکته بکنیم و سازه را وادار بکنیم اگر فرضا خاست از قسمتی گسیخته شود از جایی باشد که ما اراده می کنیم. اما چرا این فیوزها باید ضعیفترین جزء در سازه باشند؟ فرضا ما قرار است یک کامیون یک تنی را با یک زنجیر بکسل کرده و بکشیم. خب ما می آییم و زنجیر را براساس نیروی که برای حمل کامیون وجود دارد طراحی می کنیم. چگونه؟ یک راهکار این است که بیشترین نیرویی که در تمام حلقه ها ایجاد می شود را برداشت کرده و یک حلقه را طراحی کرده و سپس ازین یک حلقه طراحی شده چند عدد را ساخته و تشکیل یک زنجیر را بدهیم.
راهکار دیگر که کمی با راهکار اول مشترک می باشد این است که یک حلقه را براساس نیروی بیشینه مانند راهکار اول طراحی کنیم ولی سایر حلقه ها را کمی قوی تر طراحی کنیم. یعنی یک حلقه داریم که ضعیفترین جزء در بین حلقه هاست.
فرق دو زنجیر طراحی شده در چیست؟ خب مشخصا اگر زنجیر را با یک نیروی بیشتر از نیروی طراحی شده بکشیم، در حالت اول مشخص نیست که زنجیر از کدام حلقه گسیخته می شود ولی در حالت دوم به قطع یقیین زنجیر از حلقه ای که ضعیفترین حلقه است، گسیخته می شود. یعنی ما شکست احتمالی را به زنجیر دیکته کردیم که در صورت گسیختگی احتمالی از کدام حلقه باشد. (مهندس عزتی فکر میکنیم با این توضیح تا آخر داستان را خواندید که همین فرضیات در سازه چگونه می باشد). حال برگردیم به سازه و طراحی لرزه ای و ببینیم که اختلاف در کجاست... ببینید در سازه ما یک نیروی زلزله مشخص داریم (فرضیات ما به اینگونه است وگرنه نیروی زلزله مشخص نیست) و با تحلیل مشخص می شود که به هر کدام از اعضاء چه مقدار ازین نیروی می رسد.در حالت عادی ما تمام اعضاء را با این نیرویی که داریم (از تحلیل بدست آوردیم) طراحی می کنیم....این شد سکانس اول ..... حال سکانس دوم-------- در بحث لرزه ای فرض میکنیم می خواهیم بادبند ضربدری را در یک قاب مهار بندی به عنوان فیوز در نظر بگیریم. خب با تحلیل که مشخص شد چه مقدار نیرو به این عضو بادیند ضربدری می رسد. با مشخص شده نیرو، این عضو را طراحی می کنیم. (در مباحث طراحی لرزه ای اختلاف طراحی سایر اعضاء ازین به بعد مشخص می شود) بعداز طراحی این عضو دیگر سایر اعضا را برای نیروی ناشی از تحلیل طراحی نمی کنیم بلکه ما می آییم ظرفیت این مقطع طراحی شده را بدست می آوریم و بعد سایر اعضاء را بر اساس این نیرو طراحی می کنیم. این دقیقا همان کاری بود که در زنجیر پاولی انجام دادیم. طراحی یک حلقه برای نیروی موجود و سپس قوی تر طراحی کردن سایر حلقه ها.
فکر می کنم که دیگر تا اینجا ابعاد قضیه برای دوستان روشن شد. فقط نکته ای بگویم که فیوزها باید در عین حالی که ضعیفترین عضو نیرویی سازه هست در عین حال باید شکل پذیرترین جزء نیز باشد. مثلا همان یک حلقه را ما از جنس شکل پذیر می سازیم که اگر نیرویی اضافی به زنجیر وارد شد، در عین حالی که سایر اعضا سالم می مانند و همچنین نظر خود را به زنجیر دیکته کرده ایم (زنجیر از کجا پاره شود)، این عضو نیز کش امده و نیرو را مستهلک کنند. پس یک تیر و چند نشان. 1- رفتار مورد نظر خودرا به سازه دیکته می کنیم. 2- به جای اینکه تمام اعضا را شکل پذیر طراحی کنیم (این امر مستلزم هزینه است) یک عضو را شکل پذیر طراحی می کنیم و سایر اعضا را به صورت ساده طراحی می کنیم. مورد دوم در سازه ها را با یکسری دیتیل انجام می دهیم.
می بینیم که در مبحث دهم در قسمت لرزه ای نیز مثلا برای همین قابهای مهاربندی گفته که فرضا نیروهای طراحی صفحه ستون یا ستون متصل به این بادبندها باید از طریق ظرفیت بادبند بدست آیند.
یک توضیح اضافی: ما در سازه می توانیم انواع فیوزها را قرار دهیم. همین بادبند ضربدری که توضیح داده شد. تیر پیوند یا لینک در تیرهای با مهاربندی واگرا نوع دیگری از فیوز می باشند. تیرهای RBS در قاب های خمشی نوع دیگر هستند و ...

اما در مورد تصویری که مهندس خیرالهی قرار دادند که مربوط به یک تیر پیوند بود توضیح دهم (البته دوستان با توضیحات قبلی بنده می توانند این مورد را در ذهن خود حلاجی کنند). در توضیحات قبلی گفتم که فیوزها باید دو خاصیت داشته باشند.1- بتوانند رفتار مورد نظر مارا به سازه دیکته کنند.2- شکل پذیر باشند.
خب برگردیم به این تیر. ببنید در طراحی چند نوع نیرو داریم. خمش- برش- پیچش و ... میدانیم که ما دوست داریم هر عضو از سازه ما به صورت نرم گسیخته شود. مثلا در تیر بتنی با طراحی آرماتور به صورت بالانس. در تیر فلزی نیز ما دوست داریم تیر ما تحت خمش از هم گسیخته شود تا برش. چون گسیختگی برشی، یک رفتار ترد و آنی دارد. در تیر پیوند یک با توجه به طول آن برش زیادی داریم. خب ما آن سخت کننده ها را طراحی می کنیم که تیر پیوند بر اثر برش گسیخته نشود بتواند رفتار شکل پذیری داشته باشد. در واقع رفتار دلخواه خود را با این فیوز تحمیل می کنیم. پس بهتراست بگوییم آن سخت کننده رفتار برشی تیر را تقویت می کنند (نگوییم تیر را قوی می کنند، بلکه بگوییم رفتار برشی تیر را تقویت می کنند)
در مورد مطلبی که عنوان کردید( "در طراحی تیرهای قاب خمشی از پلیت تقویتی در دوانتهای تیر جهت افزایش مقاومت مقطع در محل لنگرهای حداکثری
استفاده می شود.که ظاهرا رویکردی متضاد با روش مفصل پلاستیک داردوشکل پذیری را افزایش می دهد" ) اینگونه نیست. این ورق های برای تقویت تیر قرار نمی دهیم، بلکه برای انتقال نیرو از تیر به ستون طراحی و در سازه جاسازی می کنیم. در واقع این ها جزء اتصال هستند و نه جزء تیر. مطلب دوم هم این می باشد که ستون ها و اتصالات از اجزای اصلی سازه هستند و دوست نداریم زودتر از خود تیرها گسیخته شوند. پس سازه را وادار می کنیم که کمی دورتر از ستون و محل اتصال تیر به ستون تشکیل شود (مثلا با RBS). پس رویکردی متضاد با طراحی لرزه ای و مفصل پلاستیک ندارد.
در مورد ("از آنجاییکه من می دانم کاهش یافتگی مقطع بیشتر در تیرهای خمشی پیچ ومهره ای که برای شکل پذیری ویژه طراحی می شوندبه کار گرفته می شود ودر این تیرها برخلاف تیرهای مفصلی در تکیه گاه ها لنگر قابل توجهی داریم وبا فاصله گرفتن از تکیه گاه لنگر خمشی کاهش می یابد."): خیر اینگونه نیست که در سازه های پیچ و مهره ای فقط باشد، بلکه در سازه های جوشی نیز می تواند باشد و این به نوع طراحی بر می گردد. در قاب های خمشی نیز لنگر ماکزیمم در نقاطی غیر از وسط تیر و می باشد که ارتباط مستقیمی با درجه گیرداری اتصال تیر به ستون دارد (برعکس قابهای مهاربندی که به علت مفصلی بودن اتصالات تیرها، لنگر ماکزیمم در حوالی میل=انی تیر می باشد)

فکر میکنم دیگر موردی برای جواب دادن باقی نمانده است.
این مطالبی که عرض کردم حدود یک ساعت و نیم از وقت بنده را گرفت که امیدوارم روشن کننده بوده باشد و در انتها پیشنهادی دارم اینکه، باتوجه به پستهای اخیر بنظرم عنوان تایپیک با مطالب خیلی مرتبط نباشد و برای دوستانی که بخواهند بعدا استفاده کنند سردرگم شوند و لذا پیشنهاد می کنم که یا این پستهای اخیر مرتبط با مباحث لرزه ای را به تایپیک دیگری انتقال دهیم یا بحث روشها و نکات مهندسی عمران را. دوستان پیشنهاد بدهند من اینکار را خواهم کرد.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1394/05/12 , 10:08 ب.ظ
ارسال: #25

آقای مهندس اگر ممکنه یک خلاصه چند خطی از مطالب آن کتاب را منعکس کنید.امکان تهیه کتاب برای من وتعداد زیاد کاربران مقدور نیست
هیچ کدام از تعاریف درست نیست. طراحی شکل پذیر جزء اصلی طراحی لرزه ایست.
هر عضو تغیر شکل پذیرتر، جذب نیروی زلزله ی زیادی دارند. بهتر بگوییم شکل پذیری بیشتر یعنی جذب نیروی لرزه ای بیشتر و جذب نیروی لرزه ای بیشتر تغییر مکان بیشتری به همراه دارد.
در ضمن انرژی زلزله را دفع نمی کنیم بلکه با رفتار شکل پذیری که به برخی اعضا می دهیم، جذب و مستهلک می کنیم.
با عرض معذرت با پست قبلی دیگر حوصله و مجال توضیح بیشتری نیست که همین قدر نیز بنظرم پاسخ سوال شما بود.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1394/05/12 , 11:03 ب.ظ
ارسال: #26

با سلام.
متاسفانه بدلیل قوانین انتشاراتی اجازه چنین کاری را ندارم ،دو مقاله برای شما قرار می دهم
انشا الله که بتواند کمکی کند.باز هم تاکید می کنم حتما کتابی را که گفتم مطالعه نمایید.
می توانید در کتابخانه عضو شوید و از آن کتاب استفاده نمایید.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
sheklpaziri-dar-sazehay-fooladi.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 58
اندازه 921.11 KB

مقاله_بررسي_شكل_پذيري_در_ساختمان_هاي_بتني_مقاوم_در_برابر_زلزله.PDF
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 60
اندازه 204.82 KB

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/05/13 , 12:47 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/05/13 01:26 ق.ظ، توسط علی خیرالهی.)
ارسال: #27
سپاسگذارم مهندس پناهی
نکاتی که باید میفهمیدیم،فهمیدیم.
پستهایی که اخیراً ارسال شد جدای از نکات مهندسی عمران نبود.اما چون ماهیت ارسالها مهم و اساسی هستند و همچنین مطالب برای هر دانشجویی مهم هست بنظرم اگر این ارسالها ادغام یا در جایی مستقل از این پست باشند بهتر است.

اگر ممکنه راجع به سوال "پلیت های تقویتی در انتهای تیر که مهندس پناهی فرمودند جزء اتصالات هست" یک نمونه عکس قرار دهید.
ممنون و سپاسگذارم.

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1394/05/13 , 11:44 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/05/13 11:45 ق.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #28
(1394/05/13 12:47 ق.ظ)علی خیرالهی نوشته شده توسط:  اگر ممکنه راجع به سوال "پلیت های تقویتی در انتهای تیر که مهندس پناهی فرمودند جزء اتصالات هست" یک نمونه عکس قرار دهید.
ممنون و سپاسگذارم.
با سلام

در شکل زیر پلیت تقویتی وسط تیرهای دوسر مفصل ملاحظه می شود

[تصویر:  sftd92zrm5a46mp0uiww.jpg]

در شکل زیر هم پلیت انتهایی تیر ذوسر گیردار ملاحظه می شود.

[تصویر:  7y4m2gijmheo2clvts7x.jpg]

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1394/05/13 , 03:24 ب.ظ
ارسال: #29
(1394/05/13 11:44 ق.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  
(1394/05/13 12:47 ق.ظ)علی خیرالهی نوشته شده توسط:  اگر ممکنه راجع به سوال "پلیت های تقویتی در انتهای تیر که مهندس پناهی فرمودند جزء اتصالات هست" یک نمونه عکس قرار دهید.
ممنون و سپاسگذارم.
با سلام
در شکل زیر پلیت تقویتی وسط تیرهای دوسر مفصل ملاحظه می شود
[تصویر:  sftd92zrm5a46mp0uiww.jpg]
در شکل زیر هم پلیت انتهایی تیر ذوسر گیردار ملاحظه می شود.

[تصویر:  7y4m2gijmheo2clvts7x.jpg]
در اتصال تير به ستون در قاب هاي خمشي، نياز به پليت مي باشد. در تصوير دوم كه مربط به يك قاب با اتصالات مفصلي است، دليل قرار دادن پليت دو سر تير را بنده درك نمي كنم؟؟؟؟؟؟؟؟ بله براي ميانه تير، جهت تقويت تير پليت لازم مي باشد ولي كناره هاي تير؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بنده در برخي از پروژه ها هم مي بينم كه مثلا براي تير لانه زنبوري برخي از حفره هاي مياني پوشانده مي شود. بله به جهت برش نياز است كه حفره هاي دو انتهاي تير پر شود ولي دليل پر كردن حفره وسط چيست؟؟؟؟؟ شايد اين تصوير دوم نيز ازين دست ابتكارات باشد.

1394/05/13 , 06:26 ب.ظ
ارسال: #30
مهندس عزتی،ممنون

مهندس شما فرمودین به جهت دیکته کردن رفتار مورد نظر ما به المان فیوز را در عضو مورد نظر تعیین میکنیم.در واقع گفتین قسمتی از المان که در اینجا مورد نظر ما تیر هست را تقویت میکنیم و قسمت باقی مانده (فیوز) را مناسب برای بار طراحی باقی میگذاریم.از طرفی هم در چند ارسال قبلی مثالی از آزمایش گسیختگی تیر در آزمایشگاه زدید،که عکس دوم بسیار شبیه به گفته های شماست.
حالا اشتباه از نتیجه گیری های ماست یا ماجرای دیگریست؟؟؟

نقل قول: در تصوير دوم كه مربط به يك قاب با اتصالات مفصلي است
آیا جوش نبشی به جان تیر علاوه بر زیر سری و روسری نشانه گیرداری تیر نیست؟؟؟

ممنون و سپاسگذارم.../

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb درخواست راهنمایی برای امریه مهندس عمران fardinf 1 133 1395/08/02 08:04 ق.ظ
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  آینده شغلی عمران sajadmn2010 5 648 1395/07/25 07:02 ب.ظ
آخرین ارسال: saber2r
  پیشنهاد نام برای شرکت مربوط به عمران (نقشه برداری-ساختمانی و ....) memar-ayande 2 201 1395/07/07 11:30 ق.ظ
آخرین ارسال: memar-ayande
  دفاتر فنی مهندسی فروزان 1 151 1395/07/01 02:37 ب.ظ
  عضویت در سازمان نظام مهندسی top10 4 373 1395/06/07 05:05 ب.ظ
آخرین ارسال: fardinf
  بهترین موسسه اموزش در زمینه موضوعات عمران mortezafox 3 283 1395/05/26 12:25 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox
  سومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری hsn.monfared 0 156 1395/05/15 01:11 ب.ظ
آخرین ارسال: hsn.monfared
  مقایسه درآمد رشته های مهندسی عمران از دید دانشگاه سنگاپور فرشاد امن خانی 1 431 1394/12/24 03:01 ق.ظ
  نوآور ناشر تخصصی کتابهای نظام مهندسی فرشاد امن خانی 0 1,077 1394/10/06 11:09 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نکات عمرانی به زبان اصلی miladezati 4 595 1394/08/23 01:35 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان