امتیاز موضوع:
  • 98 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش دقیق پرگارزنی
ببخشيد وقتي نقاط بين خطوط تراز هست ارتفاع نقطه چي ميشه؟
وقتي سرعت طرح 80 وحداكثر شيب مجاز 5% باشد و اختلاف هر خط تراز 5 باشد وقتي مي خواهيم L (طول دهانه پرگار ) را بدست آوريم در فرمول واحد ها چگونه هست؟
پاسخ
(1392/12/26 ، 03:42 عصر)reza93 نوشته است: ببخشيد وقتي نقاط بين خطوط تراز هست ارتفاع نقطه چي ميشه؟
وقتي سرعت طرح 80 وحداكثر شيب مجاز 5% باشد و اختلاف هر خط تراز 5 باشد وقتي مي خواهيم L (طول دهانه پرگار ) را بدست آوريم در فرمول واحد ها چگونه هست؟
برای محاسبه طول دهانه پرگار به تاپیک زیر مراجعه کنید.
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...8%9F%D8%9F

برای بدست آوردن ارتفاع نقطه میان دو منحنی میزان در ابتدا عمودی بر هر دو منحنی میزان رسم میکنید محل بر خورد عمودها به منحنی های میزان را به همدیگر وصل کنید تا پاره خط AB تشکیل شود حال نقطه میانی (O) را به نقطه A وصل کنید و طولهای هر دو پاره خط را بدست آورید بعد طبق عکس زیر پیش برید.

[تصویر:  ivfi8pb2plegvnn6t.jpg]

سوالی بود در خدمتم
موفق وموید باشید
پاسخ
سلام من i=6% بدست آوردم با مقیاس 1/200 L چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
پاسخ
(1393/1/27 ، 12:07 عصر)jiji نوشته است: سلام من i=6% بدست آوردم با مقیاس 1/200 L چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام

با تقسیم اختلاف ارتفاع دو منحنی تراز اصلی متوالی به حداکثر شیب مجاز مسیر و ضرب آن در مقیاس نقشه میتونید به اندازه دهانه پرگار دست یابید.

[تصویر:  64k7ict0ben2ljotvr.jpg]

موفق و موید باشید
پاسخ
با سلام

دوستان درباره تعیین خط مسیر بر روی توپوگرافی در برنامه لند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من یک تئپوگرافی اماده با مقیاس 1/2000 دارم که در برنامه لند دستکتاپ بازش کردم حداکثر شیب رو 5 درصد در نظر گرفتم ( تپه ماهور و راه اصلی میباشد)
حالا با رابطه های موجود دهانه پرگار باید 10 سانتیمتر باز بشه این مقدار رو اگه بخوام در برنامه لند برنم چقدر میشه؟ با 10 که میزنم دایره ها خیلی کوچیک می افتن که با خطی که روی پلاتی که از نقشه با همین مقیاس روی A0 گرفتم همخوانی اصلا نداره و طبق مقیاس هم میرم عدد 20000 بدست میارم که اصلا روی نقشه نمی افته خیلی با قطر بزرگ میزنه لطفا راهنمایی کنید که در برنامه دایره به چه شعاعی بزنم؟

درضمن من برنامه رو که نصب کردم گزینه Line/Curves نداره قبل از ترسیم ایا تنظیمات خاصی وجود داره که این گزینه به منوهای ابشاری برنامه اضافه بشه

با تشکر فراوان
پاسخ
(1393/5/13 ، 09:48 صبح)hamid1002 نوشته است: با سلام

دوستان درباره تعیین خط مسیر بر روی توپوگرافی در برنامه لند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من یک تئپوگرافی اماده با مقیاس 1/2000 دارم که در برنامه لند دستکتاپ بازش کردم حداکثر شیب رو 5 درصد در نظر گرفتم ( تپه ماهور و راه اصلی میباشد)
حالا با رابطه های موجود دهانه پرگار باید 10 سانتیمتر باز بشه این مقدار رو اگه بخوام در برنامه لند برنم چقدر میشه؟ با 10 که میزنم دایره ها خیلی کوچیک می افتن که با خطی که روی پلاتی که از نقشه با همین مقیاس روی A0 گرفتم همخوانی اصلا نداره و طبق مقیاس هم میرم عدد 20000 بدست میارم که اصلا روی نقشه نمی افته خیلی با قطر بزرگ میزنه لطفا راهنمایی کنید که در برنامه دایره به چه شعاعی بزنم؟

درضمن من برنامه رو که نصب کردم گزینه Line/Curves نداره قبل از ترسیم ایا تنظیمات خاصی وجود داره که این گزینه به منوهای ابشاری برنامه اضافه بشه

با تشکر فراوان
سلام

اختلاف ارتفاع دو منحنی تراز اصلی متوالی رو پیدا کن بر حداکثر شیب مجاز تقسیم کن و اگه میخوای دستی روی نقشه کار کنی به مقیاس نقشه ضرب کن. مقدار حاصله به متر میباشد ضرب در 100 به سانتی متر تبدیل میشه.

جهت دسترسی به منوی Line/Curves از قسمت Tools---Workspaces---Land Desktop را انتخاب کن.

[تصویر:  vm4x6f1yuly58aoshyh.jpg]

[تصویر:  bzzxcgs1nz9rrac2iie.jpg]

موفق و موید باشید.
پاسخ
با سلام من چطور می تونم اختلاف ارتفاع منحنی های تراز رو پیدا کنم چیزی رو نقشه من نیست خواهشن کمک کنید؟؟
پاسخ
(1393/8/7 ، 12:19 عصر)mahmood.moradi نوشته است: با سلام من چطور می تونم اختلاف ارتفاع منحنی های تراز رو پیدا کنم چیزی رو نقشه من نیست خواهشن کمک کنید؟؟

سلام

اگر روی منحنی میزانهای اصلی توپوگرافی کدگذاری های ارتفاعی قابل رویت نبود میتوانید روی منحنی میزان کلیک کنید و راست کلیک کرده و گزینه "Properties" را انتخاب کنید در پنجره باز شده طبق شکل زیر ارتفاع مشخص میشود.

[تصویر:  z8l5f772ml8ydrucavju.jpg]

موفق و موید باشید
پاسخ
مهندس امن خانی
پرگار زنی تون چطوری یک خط تراز رو رد کردین رفتین رو خط تراز بعدی آیا همچین چیزی امکان داره
باید خط تراز بعدی رو قطع کنه بعد بریم رو خط تراز بعدی
منظورم بعد از مبداء دومین خط تراز
پاسخ
در civil 3d به همان صورت پرگار زنی میشه منظورم از نظر محاسباتش هستش
دهنه پرگارم بدست اوردم 6.25cm وقتی توی برنامه می زنم هیچکدم از خطها رو قطع نمی کنه اما توی پرینت نقشه تو گرافی قطع می کنه دلیلش چیه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پرگارزنی afshin_ipe 3 782 1395/5/7 ، 01:11 عصر
آخرین ارسال: javadbigdeli
Question نحوه پرگارزنی در Civil 3D HamidOnline 2 2,114 1393/9/4 ، 08:03 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان