مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
معرفي سايت فارسي سئو
شروع کننده:mehranolomi آخرین ارسال توسط:mehranolomi پاسخ ها:0 موضوعات متفرقه مشاهده:6 زمان:1395/09/20
فیلم انجام یک پروژه کامل راه در نرم افزار civil3d 2016
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش طراحی با civil 3d و Land مشاهده:35 زمان:1395/09/20
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7214 زمان:1395/09/20
فیلم آموزش کامل پروژه بتن با Etabs 2015
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:34 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:93 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1951 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:79 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:81 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3513 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:85 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 79 رأی - میانگین امیتازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش دقیق پرگارزنی
1392/12/26 , 03:42 ب.ظ
ارسال: #11
RE: روش دقیق پرگارزنی
ببخشيد وقتي نقاط بين خطوط تراز هست ارتفاع نقطه چي ميشه؟
وقتي سرعت طرح 80 وحداكثر شيب مجاز 5% باشد و اختلاف هر خط تراز 5 باشد وقتي مي خواهيم L (طول دهانه پرگار ) را بدست آوريم در فرمول واحد ها چگونه هست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/12/26 , 08:25 ب.ظ
ارسال: #12
(1392/12/26 03:42 ب.ظ)reza93 نوشته شده توسط:  ببخشيد وقتي نقاط بين خطوط تراز هست ارتفاع نقطه چي ميشه؟
وقتي سرعت طرح 80 وحداكثر شيب مجاز 5% باشد و اختلاف هر خط تراز 5 باشد وقتي مي خواهيم L (طول دهانه پرگار ) را بدست آوريم در فرمول واحد ها چگونه هست؟
برای محاسبه طول دهانه پرگار به تاپیک زیر مراجعه کنید.
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...8%9F%D8%9F

برای بدست آوردن ارتفاع نقطه میان دو منحنی میزان در ابتدا عمودی بر هر دو منحنی میزان رسم میکنید محل بر خورد عمودها به منحنی های میزان را به همدیگر وصل کنید تا پاره خط AB تشکیل شود حال نقطه میانی (O) را به نقطه A وصل کنید و طولهای هر دو پاره خط را بدست آورید بعد طبق عکس زیر پیش برید.

[تصویر:  ivfi8pb2plegvnn6t.jpg]

سوالی بود در خدمتم
موفق وموید باشید

انجام پروژه راهسازی بصورت دستی و نرم افزاری

- مطابق با آخرین آیین نامه ها و نشریات
- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/01/27 , 12:07 ب.ظ
ارسال: #13
سلام من i=6% بدست آوردم با مقیاس 1/200 L چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
1393/01/27 , 08:37 ب.ظ
ارسال: #14
(1393/01/27 12:07 ب.ظ)jiji نوشته شده توسط:  سلام من i=6% بدست آوردم با مقیاس 1/200 L چقدر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام

با تقسیم اختلاف ارتفاع دو منحنی تراز اصلی متوالی به حداکثر شیب مجاز مسیر و ضرب آن در مقیاس نقشه میتونید به اندازه دهانه پرگار دست یابید.

[تصویر:  64k7ict0ben2ljotvr.jpg]

موفق و موید باشید

- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

1393/05/13 , 09:48 ق.ظ
ارسال: #15
با سلام

دوستان درباره تعیین خط مسیر بر روی توپوگرافی در برنامه لند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من یک تئپوگرافی اماده با مقیاس 1/2000 دارم که در برنامه لند دستکتاپ بازش کردم حداکثر شیب رو 5 درصد در نظر گرفتم ( تپه ماهور و راه اصلی میباشد)
حالا با رابطه های موجود دهانه پرگار باید 10 سانتیمتر باز بشه این مقدار رو اگه بخوام در برنامه لند برنم چقدر میشه؟ با 10 که میزنم دایره ها خیلی کوچیک می افتن که با خطی که روی پلاتی که از نقشه با همین مقیاس روی A0 گرفتم همخوانی اصلا نداره و طبق مقیاس هم میرم عدد 20000 بدست میارم که اصلا روی نقشه نمی افته خیلی با قطر بزرگ میزنه لطفا راهنمایی کنید که در برنامه دایره به چه شعاعی بزنم؟

درضمن من برنامه رو که نصب کردم گزینه Line/Curves نداره قبل از ترسیم ایا تنظیمات خاصی وجود داره که این گزینه به منوهای ابشاری برنامه اضافه بشه

با تشکر فراوان
1393/05/15 , 03:48 ق.ظ
ارسال: #16
(1393/05/13 09:48 ق.ظ)hamid1002 نوشته شده توسط:  با سلام

دوستان درباره تعیین خط مسیر بر روی توپوگرافی در برنامه لند سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

من یک تئپوگرافی اماده با مقیاس 1/2000 دارم که در برنامه لند دستکتاپ بازش کردم حداکثر شیب رو 5 درصد در نظر گرفتم ( تپه ماهور و راه اصلی میباشد)
حالا با رابطه های موجود دهانه پرگار باید 10 سانتیمتر باز بشه این مقدار رو اگه بخوام در برنامه لند برنم چقدر میشه؟ با 10 که میزنم دایره ها خیلی کوچیک می افتن که با خطی که روی پلاتی که از نقشه با همین مقیاس روی A0 گرفتم همخوانی اصلا نداره و طبق مقیاس هم میرم عدد 20000 بدست میارم که اصلا روی نقشه نمی افته خیلی با قطر بزرگ میزنه لطفا راهنمایی کنید که در برنامه دایره به چه شعاعی بزنم؟

درضمن من برنامه رو که نصب کردم گزینه Line/Curves نداره قبل از ترسیم ایا تنظیمات خاصی وجود داره که این گزینه به منوهای ابشاری برنامه اضافه بشه

با تشکر فراوان
سلام

اختلاف ارتفاع دو منحنی تراز اصلی متوالی رو پیدا کن بر حداکثر شیب مجاز تقسیم کن و اگه میخوای دستی روی نقشه کار کنی به مقیاس نقشه ضرب کن. مقدار حاصله به متر میباشد ضرب در 100 به سانتی متر تبدیل میشه.

جهت دسترسی به منوی Line/Curves از قسمت Tools---Workspaces---Land Desktop را انتخاب کن.

[تصویر:  vm4x6f1yuly58aoshyh.jpg]

[تصویر:  bzzxcgs1nz9rrac2iie.jpg]

موفق و موید باشید.

1393/08/07 , 12:19 ب.ظ
ارسال: #17
با سلام من چطور می تونم اختلاف ارتفاع منحنی های تراز رو پیدا کنم چیزی رو نقشه من نیست خواهشن کمک کنید؟؟
1393/08/07 , 10:20 ب.ظ
ارسال: #18
(1393/08/07 12:19 ب.ظ)mahmood.moradi نوشته شده توسط:  با سلام من چطور می تونم اختلاف ارتفاع منحنی های تراز رو پیدا کنم چیزی رو نقشه من نیست خواهشن کمک کنید؟؟

سلام

اگر روی منحنی میزانهای اصلی توپوگرافی کدگذاری های ارتفاعی قابل رویت نبود میتوانید روی منحنی میزان کلیک کنید و راست کلیک کرده و گزینه "Properties" را انتخاب کنید در پنجره باز شده طبق شکل زیر ارتفاع مشخص میشود.

[تصویر:  z8l5f772ml8ydrucavju.jpg]

موفق و موید باشید

1393/09/03 , 10:49 ب.ظ
ارسال: #19
مهندس امن خانی
پرگار زنی تون چطوری یک خط تراز رو رد کردین رفتین رو خط تراز بعدی آیا همچین چیزی امکان داره
باید خط تراز بعدی رو قطع کنه بعد بریم رو خط تراز بعدی
منظورم بعد از مبداء دومین خط تراز
1393/09/04 , 01:39 ق.ظ
ارسال: #20
در civil 3d به همان صورت پرگار زنی میشه منظورم از نظر محاسباتش هستش
دهنه پرگارم بدست اوردم 6.25cm وقتی توی برنامه می زنم هیچکدم از خطها رو قطع نمی کنه اما توی پرینت نقشه تو گرافی قطع می کنه دلیلش چیه
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پرگارزنی afshin_ipe 3 356 1395/05/07 01:11 ب.ظ
آخرین ارسال: javadbigdeli
Question نحوه پرگارزنی در Civil 3D HamidOnline 2 1,767 1393/09/04 08:03 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان