امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زلزله قائم
من میخوام به یک تیر بار زلزله را به صورت قائم به صورت گره ای اعمال کنم الان الگوی این بار زلزله چی باشه ؟ UL یا UC 
بعد میخوام این بار توی ترکیب بار بیارم 
ساختمان زلزلزه های افقی دارن الان داستان این زلزله قائم چه طوری توی تحلیل لحاظ میشه ؟ با زلزله قائم طره فرق میکنه 
یک سری بارهای قائم با الگوی زلزله به بعضی از قسمت های تیر وارد میشه زلزله افقی ندارم فقط زلزله قائم

پاسخ
(1396/3/10 ، 09:41 عصر)manphetah نوشته است: من میخوام به یک تیر بار زلزله را به صورت قائم به صورت گره ای اعمال کنم الان الگوی این بار زلزله چی باشه ؟ UL یا UC 
ساختمان زلزلزه های افقی دارن الان داستان این زلزله قائم چه طوری توی تحلیل لحاظ میشه ؟ با زلزله قائم طره فرق میکنه 
یک سری بارهای قائم با الگوی زلزله به بعضی از قسمت های تیر وارد میشه زلزله افقی ندارم فقط زلزله قائم

با سلام
شما باید با دلیل و نحوه اعمال زلزله قائم در سازه آشنا شوید.
فایل پیوست را دانلود و مطالعه نمایید.

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   Ez.zip (اندازه: 254.92 KB / تعداد دفعات دریافت: 14)
پاسخ
(1396/3/10 ، 09:41 عصر)manphetah نوشته است: من میخوام به یک تیر بار زلزله را به صورت قائم به صورت گره ای اعمال کنم الان الگوی این بار زلزله چی باشه ؟ UL یا UC 

یک مقاله جامع در این باره در سبز سازه وجود داره که نحوه ساختن ترکیب بارها و اعمال نیروی قائم زلزله در ایتبس رو کاملا مفهومی گفته.که پیشنهاد میکنم حتما ببینید.
اینم لینکش :
http://sabzsaze.com/earthquake-vertical-force/
پاسخ
فقط مهندسینی که قصد طراحی سازه های با اهمیت خیلی زیاد دارند ، بخوانند!
شاید بارها وبارها کلمه ی زلزله طرح را در ابتدای آیین نامه 2800 دیده اید وحتما سازه های زیادی را تحت این سطح از زلزله، در ETABS طراحی کرده اید.
ولی چیزی که کمتر نظر شما را جلب کرده است سطح زلزله بهره برداری است. چراکه استاندارد 2800 فقط برای کلیه ساختمان­ های با اهمیت زیاد و خیلی زیاد و نیز ساختمان­ های بلندتر از 50 متر و بیش از 15 طبقه، کنترل زلزله بهره­ برداری را الزامی دانسته است.
نحوی اعمال این سطح از زلزله در مقاله "کنترل زلزله بهره برداری درETABS " بصورت کاملا گام به گام و تصویری برای ساختمان های بتنی و فولادی به تفکیک بیان شده است.

منبع و پاسخ سوال:
http://sabzsaze.com/serviceability-limit-state-control/
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سازه های متحرک، گزینه ای مناسب برای مقابله با زلزله site2017 0 487 1396/11/10 ، 06:37 صبح
آخرین ارسال: site2017
  بررسی تنش وارده تحت اثر بار زلزله بروی قاب های خرپایی saeid.north 1 777 1395/7/2 ، 02:08 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  اعمال نیروی زلزله در sap2000-v14.2 nilufar 0 1,924 1392/12/2 ، 11:30 صبح
آخرین ارسال: nilufar
  آیا بار زلزله در SAP به صورت خودکار به مرکز جرم وارد می شود ؟ patterenuslogic 4 3,154 1392/5/8 ، 03:39 عصر
آخرین ارسال: jocker
  ابهام در توزیع نیروی زلزله در بادبند های واگرای ساختمان 15طبقه hoseinasgary 4 2,952 1391/11/28 ، 04:28 عصر
آخرین ارسال: hoseinasgary

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان