امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوال در موردمدلسازی در سیف
سلام
دوستان یک کار اولیه با سیف انجام می دهم دوتا مشکل برخوردم
نیروها رااز طریق export از ایتبس آورده ام .مشکلاتم به شرج زیر هست.
1-نوارهای سمت x,y راجداگانه رسم کرده ام فقط می شود یا نوارهای سمت xرا مشاهده کرد ویا نوارهای سمت y را.ولی نمی دانم چطوری در یک صفحه همزمان ،نوارهای هردو سمت را ببینم تا بشود بازشوها را بین نوارهای متقاطع تعریف کرد
2- هم مشخصات خاک را تعریف کرده ام وهم دال slab1را. ولی وقتی نوارها را انتخاب می کنم تا slab1را به آنها اختصاص دهم می بینم slab property هایلایت نیست ونمی شود انتخابش کرد.
فایل .f2k ذیربط را ارسال می کنم لطف کنید راهنمایی ام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   safe.rar (اندازه: 13.4 KB / تعداد دفعات دریافت: 20)
عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
پاسخ
سلام

با چه ورژنی کار می کنید . 8 یا 12
پاسخ
(1392/9/20 ، 06:12 عصر)کیوان بابایی نوشته است: سلام

با چه ورژنی کار می کنید . 8 یا 12

مهندس با نسخه 8.1 کار می کنم.
پاسخ
سلام
1-این امکان وجود نداره همزمان جفت نوارها دیده بشه
2-مشخصات پی به خود مدل پی اختصاص داده میشه نه به نوار طراحی
نوارهای طراحی برای طراحی میلگردها رسم میشن
پاسخ
اقای مهندس در سیف 8 شما می توانید از تعریف منوی زیر بازشو را در مدل پی خود ترسیم نمایید .

منوی View / Set Structural Layer می توانید کل عنصر پی را یکجا ببینید .

برای ترسیم نوارها به صورت مجزا به همان منو و دستور Set X -Strip Layer انجام دهید و برای لایه y هم به همین صورت در لایه y

در حالت View / Set Structural Layer می توانید بازشو تعبیه نمایید .

برای اختصاص روی عنصر پی کلیک نمایید و یا با انتخاب all آن را برگزینید سپس از منوی Assign - Slab Properties برای اختصاص مقطع پی و از منوی Assign - Soil Supports اختصاص خاک را داشته باشید . ( وقتی انتخاب پی را نداشته باشید زیر منوهای اختصاص مقطع پی و یا خاک غیر فعال است )

موارد بالا را انجام دهید در صورت مشکل باز سوال بگذارید من در خدمت شما هستم .

موفق باشید
پاسخ
(1392/9/20 ، 06:44 عصر)کیوان بابایی نوشته است: اقای مهندس در سیف 8 شما می توانید از تعریف منوی زیر بازشو را در مدل پی خود ترسیم نمایید .

منوی View / Set Structural Layer می توانید کل عنصر پی را یکجا ببینید .

برای ترسیم نوارها به صورت مجزا به همان منو و دستور Set X -Strip Layer انجام دهید و برای لایه y هم به همین صورت در لایه y

در حالت View / Set Structural Layer می توانید بازشو تعبیه نمایید .

برای اختصاص روی عنصر پی کلیک نمایید و یا با انتخاب all آن را برگزینید سپس از منوی Assign - Slab Properties برای اختصاص مقطع پی و از منوی Assign - Soil Supports اختصاص خاک را داشته باشید . ( وقتی انتخاب پی را نداشته باشید زیر منوهای اختصاص مقطع پی و یا خاک غیر فعال است )

موارد بالا را انجام دهید در صورت مشکل باز سوال بگذارید من در خدمت شما هستم .

موفق باشید

ممنون از جواب شما
مهندس عزیز متاسفانه وقتی View / Set Structural Layer را استفاده می کنم فقط شکل سمت راست که نواری در آن نیست ظاهر می شود ونمی شود باز شو تعریف کرد.
ضمنا وقتی ازSet X -Strip Layerویا Set y -Strip Layerاستفاده می کنم نوارهای ذیربط ظاهر می شود ولی Slab Properties در منوی Assign - اصلا هایلایت نیست که انتخابش کنم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
اقای مهندس
خطوط شبکه فرعی باید تعریف کنید . از بیم لاین می توانید برابر با عرض پی و یا ضخامت نوار طراحی آفست انجام دهید بعد از تمام کردن مراحل ترسیم کلیه تیرها را انتخاب و حذف نمایید .
بهتر است شما از Set Objects Optinos گزینه Fill Elements را فعال نمایید .
حالا می توانید بازشو را در موقعیت مناسب خودش در عنصر پی تعبیه نمایید .

توجه نمایید فرمودم عنصر پی را انتخاب کنید. ( در منوی View / Set Structural Layer قرار گیرید . سپس پی را انتخاب کنید ) حال اختصاص دهید .
پاسخ
از منوی Edit - Edit Gride هم می توانید خیلی راحت مقدار خطوط فرعی با مشخص کردن اندازه مربوطه انجام دهید البته باید با انتخاب همان منوی در برگه مربوطه Secondary Line را انتخاب نمایید . سپس مختصاتها را وارد نمایید .
موفق باشید
پاسخ
(1392/9/20 ، 07:20 عصر)کیوان بابایی نوشته است: اقای مهندس
خطوط شبکه فرعی باید تعریف کنید . از بیم لاین می توانید برابر با عرض پی و یا ضخامت نوار طراحی آفست انجام دهید بعد از تمام کردن مراحل ترسیم کلیه تیرها را انتخاب و حذف نمایید .
بهتر است شما از Set Objects Optinos گزینه Fill Elements را فعال نمایید .
حالا می توانید بازشو را در موقعیت مناسب خودش در عنصر پی تعبیه نمایید .

توجه نمایید فرمودم عنصر پی را انتخاب کنید. ( در منوی View / Set Structural Layer قرار گیرید . سپس پی را انتخاب کنید ) حال اختصاص دهید .

مهندس جان در View / Set Structural Layerشکل زیر ظاهر میشه هیچ نوع نوار بندی ای در آن نیست.لذا وقتی باز شو را اعمال می کنم کل پی را پر می کند.در حالیکه باز شو باید بین نوارها باشد.راهکار چیه؟

پاسخ
(1392/9/20 ، 07:48 عصر)کیوان بابایی نوشته است: از منوی Edit - Edit Gride هم می توانید خیلی راحت مقدار خطوط فرعی با مشخص کردن اندازه مربوطه انجام دهید البته باید با انتخاب همان منوی در برگه مربوطه Secondary Line را انتخاب نمایید . سپس مختصاتها را وارد نمایید .
موفق باشید

با این روش پیشنهادی شما جلو رفتم اول گریدهای اضافی e,f--h,m,n,o,p,q را کشیدم
سپس آمدم در جاهایی که باز شو لازمه ابتدا سه سطح مستطیلی با ویژگی Null ایجاد کردم سپس به این سه سطح opening اختصاص دادم.کارم درسته؟
چرا وقتی آنالیز وسپس دیزاین را می زنم فقط نتیجه یک طرف را نشان می دهد نه دوطرف را باهم؟
فایل تا اینجای کار را هم اضافه می کنم اگر زحمتی نیست ارشادم کنید.

.rar   safe1.rar (اندازه: 21.81 KB / تعداد دفعات دریافت: 18)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان