امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوال در موردمدلسازی در سیف
سلام
به صورت اجمالی نگاه کردم .
چرا موقعه ایکسپورت گرفتن یا همان خروجی از ایتبس به سیف بارهای زلزله را انتخاب نکردید .
من فقط بار مرده را در پوینت ستونها می بینم دیگر بار دیگری انتقال داده نشده است .
نوار جهت x با مقدار بازشو درگیر است . بهتر است نوارها جوری تنظیم شوند که آرماتور گذاری آن راحتر شکل بگیرد .
ترکیب بار برای کنترل آپلفت و فسار خاک و طراحی را ایجاد کنید .

همه موارد بالا در تاپیکهای مختلف وجود دارد سرچ نمایید .

موفق باشید
پاسخ
سلام بر مهندسین عزیز
1-آنالیز ودیزاین را جلو رفتم آمدم برش پانچ را ببینم ولی درمنوی design گزینه display punching shear ratios فعال نیست علت چیست.چطوری فعالش کنم؟
2-چگونه در سیف یک قسمت خاص از پی را بزرگنمایی کنم.در خود صفحه امکان تمرکز وبزرگنمایی محل خاص نیست وقتی از ذره بین هم استفاده می کنم کادر پی از صفحه بیرون می زند.
عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
پاسخ
سلام
1-ابعاد ستونهای بتنی یا بیس پلیتها وارد نشده.کلیه نقاط اتصال ستون به پی انتخاب بشه
ASSIGN>POINT LOADS
و در قسمت SIZE OF LOAD ابعادو وارد کنید

2-متوجه نشدم ..با 3 نوع ذره بین بیشتر امتحان کنید حتما مشکلتون حل میشه
پاسخ
(1392/9/25 ، 12:01 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
1-ابعاد ستونهای بتنی یا بیس پلیتها وارد نشده.کلیه نقاط اتصال ستون به پی انتخاب بشه
ASSIGN>POINT LOADS
و در قسمت SIZE OF LOAD ابعادو وارد کنید

2-متوجه نشدم ..با 3 نوع ذره بین بیشتر امتحان کنید حتما مشکلتون حل میشه

1-
تشکرآقای مهندس
ابعاد صفحه ستون را نداده بودم درست کردم وفعال شد.برش را هم کنترل کردم.برش همه ستونها زیر نیم هست ودر دوگوشه بالایی 1.16 شده.مقدارش کمی بالاست.
چکار کنم به حد مجاز برگردد.
2-فرض کنیدمی خواهم نوار پایین پی را بزرگ کنم تاکل صفحه را بگیرد .روی ذره بین چهار پنج با رکه می زنم به جای نوار پایین ،کل صفحه پی بزرگ می شود ونوار پایین از صفحه بیرون می زند.چطور موضعی بزرگ کنم
پاسخ
خواهش میکنم
معمولا سیف در ستونهای گوشه کمی اشتباه حساب میکنه که باید برش پانچ دستی براش حساب بشه که توی سایت جست و جو کنید پیدا میکنید

برای قسمت بعد بهترین کار اینه که روی نوار طراحی کلیک کنید و مختصاتو ادیت کنید بهترین کار اینه
یعنی ابتدا از روی مدل مختصات پایین بالا و چپ و راستو یاد داشت کنید و بعد موقع ادیت وارد کنید
پاسخ
(1392/9/25 ، 12:36 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: خواهش میکنم
معمولا سیف در ستونهای گوشه کمی اشتباه حساب میکنه که باید برش پانچ دستی براش حساب بشه که توی سایت جست و جو کنید پیدا میکنید

برای قسمت بعد بهترین کار اینه که روی نوار طراحی کلیک کنید و مختصاتو ادیت کنید بهترین کار اینه
یعنی ابتدا از روی مدل مختصات پایین بالا و چپ و راستو یاد داشت کنید و بعد موقع ادیت وارد کنید
تشکر آقای مهندس
1-در ایتبس فولادم از aisc asd-89 استفاده کردم در سیف که ایمپورت کرده ام اتوماتیک آیین نامه
aci-318-02انتخاب شده.ایا این انتخاب مناسب بوده یا لازم است آن را به گزینه های دیگر مجاز تغییر بدهم.به کدام ایین نامه؟
2-مقدار strength reduction factor برای خمش وبرش چقدر باشد مناسب است.دیفالتش به ترتیب 0.9 و0.75 داده شده
پاسخ
خواهش میکنم
آیین نامه کاملا اختیاریه بین ACI و CSA
طبق آیین نامه ACI02 پیش برید نیازی به تغییر پارامترها نیست
پاسخ
سلام
مهندسین عزیز بفرمایند در فایل سیف آیا در منوی شکل پیوست محلهای تیک نخورده باید تیک بخورد یانه.
همچنین آیا برای restrain لازم است ابعادی داده شود یانه ومقدار این ابعاد برابر چیست؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام

زیر منوی بالا برای اختصاص تکیه گاه می باشد . یعنی همان اختصاص قیدهای موضوعات نقطه ای ( تعریف درجات آزادی نقاط به صورت مستقل )

معمولا در هنگام تنظیم آن در ایتبس این مورد فراخوانی می شود . چون ا طبقه base ایکسپورت ایجاد می کنیم .

- برای طراحی دالها در safe هم به غیر از طبقه اول یعنی دال طبقات فوقانی گره های ستونها و یا دیوارها را تنظیم می نماییم .

پاینده باشید.
پاسخ
سلام دوستان من هرچی میکنم مقدار اپلیفت برابر با خود عدد ازمایش و خطا میشه حتی عمق پی رو هم 60 متر کردم با زهم همون ایراد
پی نواری - 1.6*1.6 هم ابعاد پی رو میدم خاک هم )1.5 که در 1.2 ضرب مبشه میشه 1.8kg/cm^2 چی کاتر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستان اگر امکانش هست راهنمایی کنند/
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان