امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سازمان نقشه برداری کشور میزبان اساتید برجسته رشته نقشه برداری
#1
[تصویر:  d222e8b0-fbb0-4ca9-96dc-90ef5d0d3d8f_201...133857.jpg]

سازمان نقشه برداری کشور میزبان اساتید برجسته رشته نقشه برداری بود.

این نشست 27 آذر ماه و با حضور آقای دکتر آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور،آقای شفیعی مشاور رئیس، آقای جاویدانه معاون فنی،آقای واعظی معاون فناوری،توسعه و برنامه ریزی و آقای صحرانورد مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی در سازمان برگزار شد.

در شروع این مراسم دکتر اردلان، ضمن خوش‏آمدگویی به حاضرین در جلسه، حضور پیشکسوتان حوزه نقشه برداری را در سازمان یک افتخار و فرصتی مغتنم برای این مجموعه دانست.

دکتر اردلان اظهار داشت: کارهای مهم کشور در سطح ملی نباید بدون مشورت و همفکری صورت بگیرد. چرا که بهره‏مندی از تجارب بزرگان در هر پروژه ملی ضروری است. وی افزود: علاوه براین استفاده از هر پتانسیلی در جایگاه خودش، می‏‎تواند مسبب تعالی ارزش واقعی یک سازمان باشد.

رئیس سازمان نقشه برداری کشور خاطر نشان کرد: باید در پیشبرد اهداف سازمان از همفکری اساتید دانشگاهی و پیشکستوتان نقشه برداری برای انجام دستورالعمل‏های جدید و اهداف سازمان نقشه برداری استفاده کرد. همچنین فعالیتهای سازمان نقشه برداری کشور نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح جوامع بین المللی نیز باید نمود داشته باشد.

در ادامه این جلسه اساتید با سابقه نقشه برداری، هر یک ضمن استقبال از حضورشان در سازمان نقشه برداری کشور، آمادگی خود را جهت همکاری و همفکری با این مجموعه اعلام کردند.

دکتر نجفی استاد برجسته نفشه برداری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی خاطر نشان کرد: سازمان نقشه برداری کشور متخصصین زیادی در حوزه نقشه برداری دارد که با به کارگیری نیروی داخلی سازمان در مسیری مشخص و هدفمند میتواند، مسیر تعالی این مجموعه را هموار سازد.

دکتر عسگریان یکی دیگر از پیشکسوتان حاضر در این نشست نیز بر این اعتقاد بود تا از متخصصین درون سازمان با برنامه ریزی دقیق، در جهت اهداف سازمان استفاده کرد.

دکتر زمردیان نیز اظهار داشت: ارتباط بین دانشگاه و سازمان می تواند مسیر دستیابی به موفقیت های بیشتر سازمان را کوتاه و سریع نماید. همچنین دکتر همراه در تکمیل اظهارات دیگر اساتید افزود: نسل حاضر شایستگی بالاترین درجات موفقیت را دارا است.پس میتوان با یک برنامه دقیق از توان و نیروی داخلی بیشترین بهره را در سطح ملی و بین المللی برد.

دکتر قراگوزلو، یکی از اعضای هیئت علمی آموزشکده نقشه برداری در ادامه این گردهمایی گفت: نقشه برداری با تولید اطلاعات و داده های مکانی دقیق، می‏تواند در برنامه ریزی و تصمیم گیری درست در کشور، تأثیرگذار باشد.

آقای شفیعی،مشاور رئیس سازمان خاطر نشان کرد: در اکثر کشورهای دنیا، سازمان نقشه برداری یک موقعیت استراتژیک در آن کشور محسوب می شود. بنابراین ارتقای موقعیت سازمان می‏تواند در رشد و پیشرفت کشور تأثیرگذار باشد.

وی افزود: نقش سازمان نقشه برداری کشوردر برنامه ریزی‏های عمرانی کشور بسیار حائز اهمیت است. چرا که داده‏ها و اطلاعات سازمان نقش بسزایی در توسعه و عمران کشور خواهد داشت.

مهندس واعظی نیز عنوان کرد: مطلع شدن از دیدگاه های بزرگان عرصه نقشه برداری در تدوین برنامه های سازمان مهم و مورد نیاز است.چرا که سازمان به عنوان یک نظام حاکمیتی، نقش مهمی در برنامه ریزهای عمرانی کشور دارد.

آقای جاویدانه نیز افزود: فضای مشورت و همکاری با اساتید علم نقشه برداری می تواند نیروی داخلی سازمان را در جهت انجام امور تخصصی همراهی و مساعدت کند که این موضوع بر سرعت عمل فعالیتهای سازمان نیز می‏افزاید.

گفتنی است، یکی از موضوعات مهمی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت، همایش سالانه ژئوماتیک بود. با توجه به محدودیت زمان برای برگزاری همایش ژئوماتیک اردیبهشت 93، مقرر شد تا بهترین راهکار برای بازدهی این همایش تعیین شود.

بنابراین به پیشنهاد دکتر اردلان اتاق فکر با حضور اساتید برجسته با سابقه نقشه برداری در سازمان تشکیل خواهد شد.

در واقع شرکت کنندگان در این نشست بعد از این، با برگزاری جلسات مستمر با رئیس سازمان، در جهت همفکری و مشاوره با نیروی داخلی سازمان همکاری خواهند داشت. البته این اعضاء به عنوان هیئت علمی همایش ژئوماتیک 93 نیز معرفی معرفی خواهد شد.

مسئولین سازمان نقشه برداری و پیشکسوتان این رشته پس از تبادل نظراتشان به این نتیجه رسیدند تا در جامعه نقشه برداری کشور انگیزه و روحیه انجام پروژه‏های نقشه برداری را افزایش دهند و با کمک همایشی مثل ژئوماتیک این موضوع را تقویت نمایند.

همچنین تقویت ارتباط دانشگاه و سازمان نیز در تمام حوزه های تخصصی نقشه برداری و نیز همایش ژئوماتیک از جمله موضوعاتی بود که مورد حمایت همگان قرار گرفت.

گفتنی است با توجه به اهمیت داده های مکانی در توسعه ملی، مقرر شد تا موضوعات مقالات و پروژه‏های ارائه شده به دبیرخانه همایش، با توجه به نیازهای کشور صورت بگیرد تا از این طرح ها و ابداعات در رفع نیاز ملی هم بهره برداری شود.

در پایان خاطر نشان می شود ، مهمانان سازمان نقشه برداری کشور جزو پیشکسوتان و اساتید بنام رشته نقشه برداری بودند که از این پس با مشاوره و همفکری، سازمان را در انجام امور تخصصی مشایعت خواهد کرد. همچینین اساتید شرکت کننده در جلسه همفکری با رئیس سازمان به شرح زیر می باشند:

دکتر بهمن مقرب‏نیا، دکتر محمود ذوالفقاری، دکتر زمردیان، دکتر همراه، دکتر علی‏اکبر عسگریان، دکتر نجفی

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تجلیل از مؤسس اداره پرواز و اولین خلبان سازمان نقشه برداری كشور Reza-MSR 0 847 1394/6/2 ، 10:55 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  مدیریت منابع آب با همكاری سازمان نقشه برداری كشور در جهت توسعه پایدار Reza-MSR 0 814 1394/6/2 ، 10:52 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  فراخوان طرح های پژوهشی سال 1394 از سوی سازمان نقشه برداری كشور Reza-MSR 0 927 1394/5/28 ، 07:23 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  صد و شانزدهمین نشریه علمی و فنی "نقشه برداری" منتشر شد Reza-MSR 0 946 1394/5/11 ، 09:52 صبح
آخرین ارسال: Reza-MSR
  یكصدو نوزدهمین جلسه شورای عالی نقشه برداری با محوریت ایجاد NSDI برگزار شد Reza-MSR 0 852 1394/5/1 ، 09:33 صبح
آخرین ارسال: Reza-MSR
  ارائه خدمات رایگان "سامانه ملی هدی" به كاربران از سوی سازمان نقشه برداری كشور Reza-MSR 0 1,102 1394/4/21 ، 08:14 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  ایجاد "فرآیند مدیریت اطلاعات بحران" در سازمان نقشه برداری كشور Reza-MSR 0 931 1394/4/16 ، 12:54 صبح
آخرین ارسال: Reza-MSR
  ساماندهی تعرفه خدمات نقشه برداری و تهیه NSDI Reza-MSR 0 951 1394/4/14 ، 11:26 صبح
آخرین ارسال: Reza-MSR
  شماره دوم از دوره ششم نشریه علمی ترویجی" مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی" Reza-MSR 0 946 1394/4/12 ، 04:54 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  جایگاه سازمان نقشه برداری در ایران مطلوب نیست Reza-MSR 0 842 1394/4/7 ، 10:29 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان