امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ستون سازه فولادی
سلام
پروژه ی فولاد من 4 طبقه رو پیلوت هست. ستونهای قوطی استفاده کردم 25*25 بعد از اینکه همه چی تموم شد بردم تحویل استادم گفت که استفاده از ستون باکس ممنوعه و نمیشه و دوبل آی باید بذاری...
سوالم اینه که آیا واقعا منع شده؟ آیین نامه نوشته؟ علتش چیه؟
برای این سازه حتی دوبل آی پی ای 27 هم ج نمیده...
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
با سلام
تا فایل ایتبسش را ارائه ندهید چگونه می توان قضاوت کرد؟البته گاه نیاز به استفاده از دوپل
پلیت با ضخامت خاص علاوه بر دوبل ipe جهت کنترل تنش مجاز می باشد
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
بله
ولی در مورد منع استفاده از ستونهای قوطی چطور؟ آیا قانونی یا منعی وجود دارد؟
و در صورتی که مجاز به استفاده از قوطی نیستیم، این به چه علت است؟
ممنون

(1392/4/1 ، 07:09 عصر)miladezati نوشته است: با سلام
تا فایل ایتبسش را ارائه ندهید چگونه می توان قضاوت کرد؟البته گاه نیاز به استفاده از دوپل
پلیت با ضخامت خاص علاوه بر دوبل ipe جهت کنترل تنش مجاز می باشد

پاسخ
با سلام
من جنین مطلبی را جایی ندیده ام قبلا بحثش در همین سایت مطرح شده ودوستان اظهار نظر کردند که از گزینه باکس بیشتر در سازه های صنعتی،ساختمانهای بلند وویلاها استفاده می شود وزیاد در سازه های ساختمانهای عادی مرسوم نیست.ولی منعی هم ندارد.دوستان دیگر هم می توانند نظر دهند.
لیکن شما که نمی توانید با استادتان کل کل کنید.به Ipeتبدیل کنید واز او هم بخواهید مرجع حرفش را معرفی کندبعد درسایت هم به اطلاع همه برسانید.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1392/4/1 ، 04:57 عصر)الهام الف نوشته است: سلام
پروژه ی فولاد من 4 طبقه رو پیلوت هست. ستونهای قوطی استفاده کردم 25*25 بعد از اینکه همه چی تموم شد بردم تحویل استادم گفت که استفاده از ستون باکس ممنوعه و نمیشه و دوبل آی باید بذاری...
لطفا راهنمایی کنید
ستون باکس به هیچ عنوان ممنوعیت ندارد بلکه بعضی مکانها توصیه اکید استفاده از این مقاطع می باشد.
به نظر آنچه استاد شما گفته به این مربوط میشه که پروژه ای که باکس استفاده کرده مورد قبول ایشان نیست(چون بحث کنترل راحت تر هست)و این هم نظر شخصی ایشان می باشد.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
نه مخصوص به من نبود. بحثشون کلی بود...
گفتن که تحت بارهای استاتیکی جوابگو نیست و فقط برای دینامیکی خوبه و کلا ممنوعه استفاده ش.
منم شنیدم که ساختمان مس***ی 7 طبقه با ستون قوطی اجرا شده. برای همین استفاده کردم.

(1392/4/1 ، 08:08 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1392/4/1 ، 04:57 عصر)الهام الف نوشته است: سلام
لطفا راهنمایی کنید
ستون باکس به هیچ عنوان ممنوعیت ندارد بلکه بعضی مکانها توصیه اکید استفاده از این مقاطع می باشد.
به نظر آنچه استاد شما گفته به این مربوط میشه که پروژه ای که باکس استفاده کرده مورد قبول ایشان نیست(چون بحث کنترل راحت تر هست)و این هم نظر شخصی ایشان می باشد.
موفق باشید.

پاسخ
استفاده از ستونهای باکس 2 شرایط داره یکی اینکه از ورق باکس بسازید و دیگری استفاده از پروفیهای موحود در بازاره در هر دو حالت باید بند 10-1-12-4 مبحث دهم رعایت بشه طبق این بند اکثر پروفیلهای موجود در بازار جواب گو نخواهند بود ولی اگه از ورق استفاده کرده باشید منعی که نداره هیچ بلکه جزو بهینه ترین مقاطع نیز هست
پاسخ
سیستم سازه های سبک فولادی LSF, تکنولوژی مدرنی است که در اغلب کشورهایپیشرفته دنیا نظیر آمریکا, کانادا, استرالیا و ژاپن بصورت گسترده در حال استفادهاست بطوریکه در برخی ایالتهای آمریکا تا بخش عمده ساخت و ساز توسط این روش صورت میپذیرد. این تکنولوژی چندین سال است که به عنوان راه حلی مناسب برای انبوه سازی وسریع سازی در این کشورها مورد استفاده قرار گرفته است.....
ادامه مطلب سازه ها را در لینک زیر بخوانید:

http://www.omranhami.com/%D8%B3%DB%8C%D8...%8C-lsf-1/
پاسخ
با سلام خدمت دوستان گرامی

استفاده از سیستم باکس هیچ ممنوعیتی ندارد و حتی نسبت به سایر مقاطع ساخت ستون از ورق اقتصادی تر و از نظر کنترل ساخت، ساده تر و از نظر

رفتار شناخته شده تر می باشد.  

پاینده باشید
پاسخ
سلام دوست گرامي. شما ميتوانيد جهت جوابگويي مقاطع از تكنيكهاي باد بندگذاري استفاده كنيد كه تاثير بسزايي در نمره مقاطع دارد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال درباره پی سازه فلزی SS_WORLD 0 86 1395/11/25 ، 11:25 عصر
آخرین ارسال: SS_WORLD
  از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد m_dey 14 4,416 1395/9/15 ، 08:42 عصر
آخرین ارسال: Alek2Lek
  طراحی مهاربند سازه صنعتی vhdmzh 4 298 1395/7/29 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  تیر ضعیف - ستون قوی در طراحی سازه های خمشی ویژه؟ multitask 19 7,789 1395/4/19 ، 01:10 عصر
آخرین ارسال: ساده دل
  پلیت های تقویتی ستون یوسف ابراهیم پور 0 293 1395/4/5 ، 11:48 عصر
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  تعیین نوع سیستم سازه یونسی 1 380 1395/1/24 ، 11:36 عصر
آخرین ارسال: engineer2014
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 476 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  محل وصله ستون chiften 0 578 1395/1/4 ، 06:05 عصر
آخرین ارسال: chiften
Big Grin کمک در طراحی یک سازه reza_mj63 4 566 1394/10/25 ، 02:03 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سوال درباره علت انتخاب کردن جهت صلب سازه mostafa.ramezani 4 519 1394/9/21 ، 04:20 صبح
آخرین ارسال: mostafa.ramezani

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان