امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سردرگمی شغلی
سلام دوستان نیاز به راهنمایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنین ( در دو مورد )

1- من رشته تحصیلیم عمران هست ولی علاقه مند به کار شبکه هستم

تو دوراهی گیر کردم از یک طرف دوست دارم کار شبکه بکنم و از طرفی دیگه فکر اینکه چندین سال از وقتمو صرف رشته عمران کردم نمیذاره دنبال علاقم باشم سر همین قضیه دست به هیچ کاری نمیتونم بزنم [تصویر:  sadsmiley.gif]

باید چیکار کنم تا از این سردر گمی دربیام بنظرتون بهترین راه حل چیه ؟

2- یه مسئله ی دیگه ای هم که هست چطور میشه ادم کار رو عار ندونه مثلا من خودم چندین کار غیر مرتبط با رشتم که عمرانه ( به خاطر کسادی بازار کار عمران ) پیدا کردم مثلا تو یه شرکت یا کارخونه یا فروشگاه و غیره ولی نتونستم پاکار وایستم به خاطر اینکه با خودم میگم این همه درس خوندی که بیای این کارها رو بکنی واسه همین کلا به لحاظ شغلی درجا میزنم به نظرتون باید چیکار کرد ؟
پاسخ
سلام دوستان نیاز به راهنمایی دارم ممنون میشم راهنمایی کنین ( در سه مورد )

1- من رشته تحصیلیم عمران هست ولی علاقه مند به کار شبکه هستم

تو دوراهی گیر کردم از یک طرف دوست دارم کار شبکه بکنم و از طرفی دیگه فکر اینکه چندین سال از وقتمو صرف رشته عمران کردم نمیذاره دنبال علاقم باشم سر همین قضیه دست به هیچ کاری نمیتونم بزنم

[تصویر:  sadsmiley.gif]

باید چیکار کنم تا از این سردر گمی دربیام بنظرتون بهترین راه حل چیه ؟

2- یه مسئله ی دیگه ای هم که هست چطور میشه ادم کار رو عار ندونه مثلا من خودم چندین کار غیر مرتبط با رشتم که عمرانه ( به خاطر کسادی بازار کار عمران ) پیدا کردم مثلا تو یه شرکت یا کارخونه یا فروشگاه و غیره ولی نتونستم پاکار وایستم به خاطر اینکه با خودم میگم این همه درس خوندی که بیای این کارها رو بکنی واسه همین کلا به لحاظ شغلی درجا میزنم به نظرتون باید چیکار کرد ؟

3- به طور کلی در رابطه با رشته عمران هم خیلی جاها مراجعه کردم اکثرا یا کار نمیکردن یا فرق کارآموز و با یه شخص با سابقه نمیدونستند انتظار داشتند که یه نفر که تازه فارغ التحصیل شده مشاور بشه یا غیره به طور کلی فکر میکنم بازار کار عمران هم اصلا خوب نیست ولی شبکه خیلی خوبه در نهایت با توجه به شرایط موجود پیشنهاد شما چیه ؟
پاسخ
سلام
این دیگه پرسیدن نداره که : اگر میدونی بازار کار شبکه خیلی خوبه ، خب برو دنبال کار شبکه . 4 سال درس عمران هم خوندی ، خوب میشه ذخیره برای روز مبادا . اگر ی وقتی اومد که بازار کارش خوب شد ، از اون راه هم درامد جداگانه کسب میکنی .
در رابطه با سوال دوم : فکر کنم همه کسانی که مدتی بیکاری کشیده باشند ، به این مورد برخورد کرده باشند . کلا باید دیدتون این باشه که ، زندگی و گذر عمر ، پای ما وای نمیسته که ما بخواهیم شغل مورد نظرمون رو پیدا کنیم . عمر به شدت در حال گذر هست و فرصت جوانی زود تمام میشه . اگر جوانیمونو صرف پیدا کردن شغل بکنیم ، ممکنه خسارت دیده بشیم . بهتره فقط دو سه سال صرف پیدا کردن شغل مرتبط با درسمون بکنیم و اگر شغلی گیرمون نیومد ، بریم دنبال مشاغل غیر مرتبط . البته یک مقدار از لحاظ روانی سخت هست . ولی بالاخره هر ادمی باید شغلی داشته باشه تا بتونه ازدواج کنه و تشکیل خانواده بده و روند منطقی زندگیشو ادامه بده .
در رابطه با سوال سوم : بله . ما هم همین مشکلو داشتیم . البته خیلی هاشون این ها رو بهانه میکنن که کار به ادم ندن . وگرنه میتونن مثلا بگن ، آقا شما سه ماه اول که رایگان بیا کار بکن . سه تا شش ماه بعدشم با نصف حقوق ، و بعد از این مدت که کار رو خوب یاد گرفتی ، با حقوق کامل کار بکن .
ولی از همون اولش میخوان بی تجربگی ادم رو تو سرش بکوبن . در کل بهانه اشون هست . این ها رو زیاد جدی نگیر .
پاسخ
 سپاس شده توسط hadeeee
اما به نظر من واقعا کار عار نیس چون به یه جایی میرسی که میبینی درسی که خوندی حتی توی بهترین دانشگاه هیچ وقت به دردت نمیخوره و نمیتونی مرتبط باهاش کار کنی مثه خوده من که کارم با رشته تحصیلیم کاملا غیر مرتبطه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد پیدا کردن مسیر شغلی hadeeee 1 238 1397/1/24 ، 04:32 عصر
آخرین ارسال: hadeeee
  مشاوره شغلی farshad0022 4 1,461 1395/1/9 ، 06:54 عصر
آخرین ارسال: hhn1370
  سالی که گذشت از لحاظ شغلی براتون چگونه بود و پیش بینی برای سال جدید چیست ؟ mehrazsarafraz14 3 1,005 1395/1/7 ، 01:32 عصر
آخرین ارسال: farzad4m

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان