امتیاز موضوع:
  • 71 رأی - میانگین امتیازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سقف کوبیاکس
دوستان عزیز ... کسی دیتایل اجرای سقف کوبیاکس رو داره ؟ میخوام یکی از پروژه هام اجراش کنم ... احتیاج به دهانه بزرگ دارم ...
پاسخ
[تصویر:  4xhpzrlq899oogu9639t.jpg]

[تصویر:  8ktjdzc325y1oi1eenzk.jpg]

[تصویر:  56w4z8xhyjr57fzi1n9.gif]
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
داداش عکساش که تو اینترنت پره ... فایل کدشو می خوام ...
پاسخ
سلام دوست عزیز

برای اجرای دهانه های بلند با سازه بتنی سیستم ها مختلفی وجود دارد. سقف های پیش تنیده، سقف تیر-دال ، سقف کوبیاکس و سقف یوبوت و ...
هرکدوم از این سیستم ها مزایا و معایب خودش رو داره و بسته به قیمت ، بلندی دهانه و نحوه اجرا و محاسبه میشه بهترین گزینه رو انتخاب کرد.
سقف پیش تینده دارای محاسبات پیچیده تری نسبت به سازه های معمولی است. همچنین اجرای این سیستم نیاز به آرماتورهای خاصی است و تجهیزات ویژه ای نیاز دارد. از لحاظ هزینه هم از سیستم های دیگر گران تر می باشد.
سقف تیر-دال یک سقف ساده بتنی است که ارتفاع تیرها در دهانه های بلند ارتفاع تیرها زیاد می شود.
سقف کوبیاکس و سقف یوبوت که از لحاظ ایده شبیه یکدیگر هستند، جزو سیستم های غیر پیشتنیده نسبتا جدید برای دهانه های بلند است. در هر دو سیستم سعی شده تا با استفاده از قالب های پلاستیکی بتن اضافی و غیر باربر را از داخل دال حذف کنند. در سقف کوبیاکس از قالب های کروی شکل و در سقف یوبوت از قالب های مکعب مستطیل استفاده است.
هر دو سیستم توسط مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان تأیید شده است. اما در این تأییدیه برای سقف کوبیاکس محدودیت های بسیاری وجود دارد که برای یوبوت این گونه نیست. به طور مثال کوبیاکس اجازه اجرای دهانه بلندتر از 10 متر را ندارد. و در صورتی که سازه قاب نداشته باشد تنها تا 8.5 متر دهانه اجازه داده شده است. اجرای سقف یوبوت به دلیل شکل قالب های راحتر از کوبیاکس است. همچنین در هنگام بتن ریزی به دلیل بسته بودن قالب های کوبیاکس و طبق قانون شناوری سقف دچار بالازدگی می شود اما در یوبوت به دلیل باز بودن کف قالب ها این اتفاق رخ نمی دهد. ضخامت تیرچه های کوبیاکس در برش در وسط دال به دلیل کروی بودن قالب ها تا 3 سانتی متر کاهش پیدا می کند اما در یوبوت ضخامت تیرچه ها در همه جا ثابت است و حداقل آن 12 سانتی متر است.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت http://www.Uboot.ir مراجعه کنید.

محمدرضا رسول بیگی
کارشناس ارشد زلزله
m_rasoulbeigi@yahoo.com
پاسخ
سلام
خسته نباشید
فایل کد سقف های کوبیاکس رو می خواستم
پاسخ
با سلام.میخواستم بدونم که آیا میشه در یک ساختمان سقف طبقه همکف از نوع تیرچه بلوک و سقف طبقه اول از نوع کوبیاکس باشه؟
پاسخ
(1394/7/1 ، 07:44 عصر)pant نوشته است: با سلام.میخواستم بدونم که آیا میشه در یک ساختمان سقف طبقه همکف از نوع تیرچه بلوک و سقف طبقه اول از نوع کوبیاکس باشه؟

سلام
مهندس هیچ کاری در اجرا نشد نداره این رو کجا فهمیدم که جاهل بودن حد مرز نداره (منظور بنده به شما نیست خدای نکرده) عکسی رو مهندس امن خانی در سایت گذاشته بودند که طرف امده بود توی یک ساختمان 9 طبقه از کنسول فولادی استفاده کرده بود این یعنی اون مهندس ناظر یا مجری هیچی نمی دونن در مورد طراحی در مورد مسئله شما هم باید ذکر کنم که اگر بنده به جای شما بودم این کار رو نمی کردم می تونه مهمترین مسئله ان توزیع نیروی زلزله دریافتی توسط دیافراگم به المان های لرزه بر باشه که این توزیه یحتمل در سقف های مثل دال یا کوبیاکس ویا تیرچه فرق کنه ولایلی دیگری که اگر خواستید بنده در خدمت هستم.

پاسخ
سلام فایل کد دیتیل سقف کوبیاکس رو میخوام
پاسخ
سلام سقف های کوبیاکس آیا از نظر برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) مزیت و برتری خاصی نسبت به سقف های معمولی داره و تاثیرش روی [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ها چه نما و چه از نظر [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) چطور هستش؟؟
پاسخ
(1395/5/31 ، 03:19 عصر)mahdi_sa نوشته است:
سلام سقف های کوبیاکس آیا از نظر برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) مزیت و برتری خاصی نسبت به سقف های معمولی داره و تاثیرش روی [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ها چه نما و چه از نظر [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) چطور هستش؟؟

سلام
سقف های کوبیاکس بعلت اینکه میتوانند تا دهانه های بزرگتری را اجرا کنند، بنابراین دستی باز تر در طراحی دکوراسون خواهیم داشت.

[تصویر:  yobpmzu4j9h6vctw2n4.png]
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان