امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سهم مالک و سازنده در مشارکت چطوری مشخص می شه
دوستان لطفا راهنمایی کنید درصد شراکت در مورد زیر به چه صورت باید تعیین بشه

زمین 350 متر ، متری 6 قیمت می کنند جمعا می شه 2100

براورد ساخت 1400 متر ، متری 1 + 100 جواز جمعا 1500

اگر سازنده 300 نقدی بده به مالک زمین که سهم هر دو نفر بشه 1800

ملک هم 1000 متر آپارتمان مفید بده از قرار امروز آپارتمان متری 6 تومن بیارزه

درصد مشارکت باید 50 50 تعیین بشه یا حالت دیگه ای داره ؟!

با تشکر

پاسخ

یعنی هیچکس اطلاعی نداره ؟!!
پاسخ
سلام مهندس عزیز:
خدمت شما عرض کنم که سوال شما مثل این میمونه ( البته با احترام ) که بپرسید تو کیف پول من چقدر پول هست ؟ خوب قائدتا" معلوم نیست ، چراکه سهم مالک و سازنده به پارامترهای زیادی بستگی داره 1- ارزش زمین طرف 2- هزینه ساخت در محل س***ت شما 3-میزان سرمایه شما 4- میزان ضابطه محل ساخت شما 5- خواسته های صاحب زمین 6- کلنگی بودن محل ساخت یا زمین خالی بودن ( چراکه هزینه تخریب خودش سرسام آوره ) 7- برآورد هزینه 20درصد برای 6 ماهه دوم سال با توجه به اوضاع بد تورم و اضافه شدن روز به روز مصالح و ........... در کل دوست عزیز تا جایی که بتونی درصد بیشتر رو واسه خودت برداری برنده ای ( تعارف نداره ) البته خیلی باید احتیاط بکنی
پاسخ
با احتساب 20 درصد کمتر گذاشتن سرمایه نسبت به قیمت زمین ایشون 50 50 بدک نیست . راستی یادت باشه سند زمین رو باید سه دونگش رو تو محضر بنام خودت بکنی و شما هم ضمانت انجامش رو البته بدون درج مدت زمان خاص تو قولنامه قید بشه چراکه ایشون چیزی رو از دست نمیده و این شما هستید که سرمایه اتون رو اونجا خوابوندید
پاسخ

shirkodav عزیز ممنون از وقتی که گزاشتید ولی ایا اصلا تاپیک را خوندید ؟!
مواردی که خواستید همه تمام و کمال در پست اول توضیح داده شده

با این حال خلاصه اش
زمین 350 متر ، متری 6 جمعا 2100
براورد ساخت 1400 متر ، متری 1 جمعا + 100 جواز جمعا 1500
اگر سازنده 300 نقدی بده به مالک زمین که سهم هر دو نفر بشه 1800
یعنی عملا 1800 مالک زمین نقدا می زاره
و سازنده 350 میلیون را داره نقد می زاره و 1450 هم طی دو سال فرایند ساخت
ملک هم 1000 متر آپارتمان مفید بده از قرار امروز آپارتمان متری 6 تومن بیارزه
درصد مشارکت عادلانه 50 50 تعیین بشه یا مثلا 60 40 به نفع مالک باید باشه یا درصد دیگه ای داره ؟!

ممنون از نظرتون

پاسخ
ب*****
معمولا 50-50 را نمی پذیرند واگر بپذیرند برنده اید.ولی اگر روی 60 -40 اصرارکنند شما ساخت را1.100 یا بالاتر بگیرید
تا تغییرات قیمت ناگهانی اذیتتان نکند.ضمنا سعیتان برآن باشد که زودتر از 2 سال جمغ کنید.
یکی از مشکلات دراین گونه قراردادها آنست که در بحثهای اول همه چیز شیرین پیش می رود ولی تا قرارداد امضا شود هزار جور دبه می شود وصاحب زمین ده ها مشاور پیدا می کند که تمام فوت وفنها را به اویاد می دهند.از بنگاهی گرفته تا دروهمسایه ها.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
vasvas عزیز با سلام

خدمت شما عرض کنم در صورت احتساب سرمایه دو طرف بصورت 50 50 ، کاری به وسواسهای بعدی حین اجرایی شدن قرار داد ندارم معمولا در این گونه موارد ( 80 درصد ) سازنده بخاطر متحمل شدن مشکلات ساخت در صد بیشتر برمیداره ( البته تاکید میکنم در صورت برابری سرمایه ) . حالا میخواد بعد از ساخت متری یک تومن بفروش برسه یا 6 تومن و یا بخوای 1000 متر زیربنا در بیاری یا 10000 متر( چون در هر حالت بصورت درصدی توافق کردید ) اما در صورتی که سازنده با مالک زمین بصورت واحدی توافق کرده باشه اونوقته که قضیه اش فرق میکنه.
امیدوارم مطلبی که عرض کردم شفاف باشه . با تشکر
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان