مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3642 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:569 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:27 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:96 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:52 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:49 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:58 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1185 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:65 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امیتازات: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات در بارگذاری پروژه بتن
1392/08/20 , 01:18 ب.ظ
ارسال: #1
سلام.در انجام بارگذاری سازه بتنی چند تا شک و تردید برام به وجود اومده که نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.
1-بالکنهایی که دارم به صورت طره نیست یعنی کلا توی ساختمان هست در قسمت شمالی ساختمان.می خواستم بدونم آیا برای بار زنده گسترده بالکن و بار زنده خطی در بالکن را همانند بار زنده طبقات باید برابر 200 قرار بدم؟
2-در محاسبه ی بار آسانسور اونطوری که شنیدم میگن که بار فرضی 1000 را ضربدر ضریب 2 میشه .آیا برای بار آسانسور که جمعا میشه 2000 کیلو گرم تا همین جا کلا پرونده بار آسانسور بسته میشه یا ادامه داره؟(ضمنا ارتفاع خرپشته برای آسانسور 3 متر در نظر گرفتم)
3-در پارکینگ آیا وزن خودروها برای بار زنده باید منظور بشه؟وزن خودرو را چه قدر بگیرم (راستی سازه زیرزمین و رمپ نداره).با این اوصاف چه کار کنم؟
4-قبلا سوال کرده بودم که برای سطح بارگیر ستونها از فواصل آکس تا آکس استفاده میشه .که دوستان پاسخش رو دادند.حالا ابهامی برام پیش اومده .اینکه در چهار گوشه سلزه 25 سانتی متر در کنار ستون می مونه(ستونها 50 در 50) اگه بخوام آکس را در نظر بگیرم حالا من برای سطح بارگیر باید 25 سانتی متر در کنا ر اضافه کنم؟
5-در محاسبه زلزله طبق جدول 6-7-6 مبحث6 قاب خمشی بتن آرمه متوسط R=7 هست و دیوار برشی بتن آرمه متوسط هم 7 هست حالا برای محاسبه C که یکی از مجهولاتش R بوده و حالا 2 تا R دارم باید 2 تا R ها را جداگانه توی فرمول قرار بدم یا یک بار ؟
ضمنا از دوستانی که راهنمایی می کنند تشکر می کنم.

در دیده به جای خواب آب است مرا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/08/20 , 01:34 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوالات در بارگذاری پروژه بتن
1- در طرها در کل باید بار زنده 300 ( اگه اشتباه نکنم ) مطابق با مبحث ششم لحاظ کنید . البته اکثر طراحان بار زنده بالکن ها را برابر همان بار زنده طبقه در نظر می گیرند . این در شرایطی است که حتما در دفترچه محاسبات قید شود

2- برای اعمال بار زنده شما باید بار محاسبه شده برای آسانسور را به صورت نقطه ای در چهار طرف باکس اتاقک آسانسور اعمال کنید . همچنین بهتره که وزن دیوارهای اتاق آسانسور را در طبقه بام به تیرهای اطراف راه پله اعمال کنید

3- برای محاسبه ی بار زنده در پارکینگها نیازی به اعمال بار خودروها نمی باشد . بلکه داشتن یک آمار از نوع خودروهایی که در آن تردد می کنند کفایت خواهد کرد . چرا که در مبحث ششم بار زنده را بر اساس نوع خودروها ارائه کرده است .

4- برای محاسبه ی سطح بارگیر ستونهای میانی بله باید از فاصله ی آکس استفاده نمایید . اما برای ستونهای گوشه و کناری باید فواصل بیرونی را در نظر بگیرید .

5- در این حالت باید دو ضریب زلزله برای دو جهت X و Y محاسبه و در آنالیز و طراحی در نظر داشته باشید

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/08/21 , 12:21 ب.ظ
ارسال: #3
سلام.در رابطه سطح بارگیر ستونها در گوشه ها در پروژه های آماده مختلف که نگاه کردم هر کدام به یه روشی حل کردن اگه امکان هست یه مثال از سطح بارگیر ستون در گوشه ساختمان را قرار بدید.
بالکن پروژه من طره نیست یعنی هم لبه با سازه هست بدون هیچ پیش آمدگی.میتونم بار زنده را برابر200 برای بالکن قرار بدم.

1392/08/22 , 01:08 ق.ظ
ارسال: #4
(1392/08/21 12:21 ب.ظ)aref71 نوشته شده توسط:  سلام.در رابطه سطح بارگیر ستونها در گوشه ها در پروژه های آماده مختلف که نگاه کردم هر کدام به یه روشی حل کردن اگه امکان هست یه مثال از سطح بارگیر ستون در گوشه ساختمان را قرار بدید.
بالکن پروژه من طره نیست یعنی هم لبه با سازه هست بدون هیچ پیش آمدگی.میتونم بار زنده را برابر200 برای بالکن قرار بدم.

مثالی در این زمینه سطح بارگیر در دسترسم نیست . اما روش کار واضح است . برای ستونهای کناری و گوشه باید فاصله از لبه را برای طح بار گیر در نظر بگیرید و نه فاصله ی آکس .

در مورد طره هم فرقی نمی کند که حالت اجرایی آن چگونه است چراکه نوع کاربری آن برای ساکنین همان حالت طره را خواهد داشت و باید بار زنده را بر اساس طره ( یا به عبارتی بالکن ) به آن اعمال کنید .

1392/08/22 , 01:09 ق.ظ
ارسال: #5
ادغام شد :

(1392/08/21 08:42 ب.ظ)aref71 نوشته شده توسط:  سلام.دوستان در مرحله بارگذاری پروژه بتن و فولاد بدجور به مشکل برخوردم.اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم دنبال چی هستم .ازتون خواهش میکنم که راهنمایی های خود را به صورت ساده بنویسید چون من بارگذاری پاس نکردم.
1-بار برف را به دست آوردم و مشکلی در این قسمت نیست.
2-برای بار زنده چون بالکن من به صورت طره ای نیست موندم چی کار کنم.بالکن هم لبه با سازه هست میخواستم مطمئن بشم که میتونم بار زنده بالکن را برابر بار زنده طبقات قرار بدم؟
3-سطح بارگیر ستون و تیر همچنان برام مبهم هست .(قسمت کنج سازه برای بارگیر ستون ).چون هرکسی یه جور میگه.لطفا راهنمایی کنید؟
4-بار مرده را کلا برای سازه چه طوری به دست بیارم؟مخصوصا خرپشته و سقف تیرچه یونولیت-و سربندی فلزی سازه)یکی از این مجهولات در محاسبه ی زلزله بار مرده هست که اون رو فعلا ندارم بنابراین محاسبات زلزله هم در گروی بار مرده است

1392/08/22 , 01:11 ق.ظ
ارسال: #6
(1392/08/22 01:09 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  ادغام شد :

(1392/08/21 08:42 ب.ظ)aref71 نوشته شده توسط:  سلام.دوستان در مرحله بارگذاری پروژه بتن و فولاد بدجور به مشکل برخوردم.اصلا نمیدونم دارم چیکار میکنم دنبال چی هستم .ازتون خواهش میکنم که راهنمایی های خود را به صورت ساده بنویسید چون من بارگذاری پاس نکردم.
1-بار برف را به دست آوردم و مشکلی در این قسمت نیست.
2-برای بار زنده چون بالکن من به صورت طره ای نیست موندم چی کار کنم.بالکن هم لبه با سازه هست میخواستم مطمئن بشم که میتونم بار زنده بالکن را برابر بار زنده طبقات قرار بدم؟
3-سطح بارگیر ستون و تیر همچنان برام مبهم هست .(قسمت کنج سازه برای بارگیر ستون ).چون هرکسی یه جور میگه.لطفا راهنمایی کنید؟
4-بار مرده را کلا برای سازه چه طوری به دست بیارم؟مخصوصا خرپشته و سقف تیرچه یونولیت-و سربندی فلزی سازه)یکی از این مجهولات در محاسبه ی زلزله بار مرده هست که اون رو فعلا ندارم بنابراین محاسبات زلزله هم در گروی بار مرده است

سوال دوم و سوم شما در پستهای قبلی توضیح دادم و قایل استفاده است .

در مورد سوال آخرتون ، یه سوال خیلی کلی است و از حوصله این قسمت خارج است . پیشنهاد می کنم به کتاب بارگذاری دکتر مستوفی نژاد و یا حداقل از جزوات موجود در سایت استفاده کنید

1392/09/19 , 11:36 ق.ظ
ارسال: #7
1-چرا در بارگذاری ها وزن قرنیز داخل ساختمان در نظر گرفته نمیشه؟آیا ضروری هست>
2-استفاده از سیستم سازه ای ترکیبی(قاب خمشی بتنی متوسط+دیوارهای برشی متوسط )در هر دو جهت x,yاشکال ی دارد یا محدودیتها و اما و اگرهایی دارد؟

1392/09/19 , 12:11 ب.ظ
ارسال: #8
(1392/09/19 11:36 ق.ظ)aref71 نوشته شده توسط:  1-چرا در بارگذاری ها وزن قرنیز داخل ساختمان در نظر گرفته نمیشه؟آیا ضروری هست>
2-استفاده از سیستم سازه ای ترکیبی(قاب خمشی بتنی متوسط+دیوارهای برشی متوسط )در هر دو جهت x,yاشکال ی دارد یا محدودیتها و اما و اگرهایی دارد؟

خیلی جزیی هستش اکثرا قابل چشم پوشی است .

بله میتوانید از سیستم ترکیبی استفاده نمایید . اگر محدودیت معماری ندارید و یا از لحاظ بار وارده و تعدا طبقات زیادی برخوردارید گزینه مناسبی است .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/09/19 , 02:59 ب.ظ
ارسال: #9
وقتی که در هر دو جهت سازه سیستم سازه ای قاب خمشی همراه با دیوار برشی باشد در محاسبه زمان تناوب اصلی نوسان
کدام یک از این موارد پایین را می توان برایTبهکار برد:
الف-برای ساختمانهای باسیستم قاب خمشی
1-چنانچه جداگرهای میانقابی مانعی برای حرکت قابها ایجاد ننمایند:
-در قابهای بتنی T=0.07H3/4

2-چنانچه جداگرهای میانقابی مانعی برای حرکت قابها ایجاد نمایند:
مقدارTبرابر80درصد مقادیر عنوان شده در بالا در نظر گرفت.
ب-برای ساختمانهای با سایر سیستمها در تمام موارد وجود یا عدم وجود جداگرهای میانقابی.
T=0.05H3/4
حالا من باید الف1 را بکار بگیرم یا ب(سایر سیستمها)؟
عدد4/3 در بالا توان هستش.

1392/09/19 , 03:14 ب.ظ
ارسال: #10
سلام
جهت تعیین پریود تجربی سازه از در صورت حالت دوگانگی سیستم ( دیوار برشی + قاب خمشی ) از فرمول قسمت ب استفاه می کنیم

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال بارگذاری آسانسور aref71 17 6,326 1394/11/14 05:01 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ابهام بارگذاری aref71 4 1,295 1394/08/21 03:42 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  پرسش در رابطه با پروژه بتن arashb123 1 506 1394/07/10 02:38 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه حدس مقاطع اولیه برای پروژه بتون وفولاد ebrahimkazemi51 28 10,682 1394/04/17 09:32 ب.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  محاسبات دستی پروژه سازه بتنی zaryam 3 1,226 1394/04/01 12:17 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  استارت پروژه فولاد و بتون nikoo013 113 59,805 1394/03/31 08:10 ب.ظ
آخرین ارسال: memar-ayande
  detail دیوار بلوک لیکا برای مرحله ی بارگذاری farzad4m 3 1,406 1393/12/26 01:44 ق.ظ
  راهنمایی در مورد پروژه بتن hamid1002 20 5,297 1393/09/16 07:38 ب.ظ
  درخواست کمک در پروژه سیف hamed_h_ci 0 662 1393/08/18 01:10 ب.ظ
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  سوال در رابطه پروژه بتن آرمه aref71 8 2,498 1393/02/30 03:51 ب.ظ
آخرین ارسال: kazembvo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان