امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالی در مورد سیف
با سلام
برای این که سازم به برش پانچ ( طبق فایل اکسل اقای خرمی نژاد ) جواب بده مجبورم ضخامت پی رو به 60سانت یا بیشتر افزایش یدم .اما از اون طرف وقتی ضخامت پی تقریبا از 50 سانت بالاتر میره تنش خاک پی و وقتی از 60 سانت بالاتر میره هم تنش خاک پی و نشست پی جواب نمیده
به نظر مهندسین محترم من باید چه کار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

در ضمن اقای جعفری تو جزوشون اشاره کردن برای حدس اولیه ((ارتفاع پی رو برای تا 4 طبقه 60 سانت و برای هر طبقه بیشتر 10 سانت اضافه کنین . که برای سازه من میشه 80 سانت ضخامت . که با این تفاسیر ارتفاع پی من خیلی کمتر از گفته مهندس جعفری در میاد. نظرتون در این مورد چیه؟

((مشخصات سازم ::: 6 طبقه - سازه بتنی یک طرف خمشی متوصط و طرف دیگه دیوار برشی و خمشی متوسط است - عرض پی 140 سانت و ارتفاع پی 60 سانت گرفتم .))
پاسخ
سلام

روابط تجربی زیر کمک کننده هستند که می توان به صورت روتین از این فرمولها کمک گرفت و در صورت نیاز کاهش و یا فزایش داشت .

ضخامت یا عمق پی= تعداد طبقات * ۱۰ + ( ۲۰ سانتی متر)

عرض پی = تعداد طبقات * ۲۰ + ( ۴۰ سانتی متر.)

تحت هیچ شرایط ضخامت پی از ۵۰ سانتی متر نباید کمتر باشد .
در پروژه شما به دلیل دیوار برشی نباید با این ضخامت جواب گرفت
پاسخ
مهندس منظور از 20+10 سانتی متر همون 10تا 20 سانتی متر هست دیگه؟
پاسخ
(1392/10/2 ، 01:59 صبح)b0zk0rd نوشته است: مهندس منظور از 20+10 سانتی متر همون 10تا 20 سانتی متر هست دیگه؟

سلام

روابط گفته شده در فوق کاملا تجربی و ت**** از سایز فونداسیون می باشد و برای سازه های کوتاه بیشتر کارایی دارد . در کل بسته به وضعیت ژئوتکنیکو همچنین میزن باروارد از سازه به پی و محدودیتهای ملکی .

با روابط بالا به فرض ساختمانی با 5 طبقه داریم .

تعداد طبقه ( 6 ) ضربدر (10 ) + 20 = 80 سانتیمتر عمق پی خواهد بود .

تعداد طبقه ( 6) ضربدر ( 20 ) + 40 = 160 سانتیمتر عرض نوار پی می باشد . ( یعنی دوبرابر ضخامت پی )

پاینده باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد دال بتنی elyas64 2 830 1394/3/29 ، 03:58 عصر
آخرین ارسال: elyas64
  سوال در مورد ظرفیت باربری خاک لایه لایه fateme_mpg_t 0 945 1392/8/26 ، 09:53 عصر
آخرین ارسال: fateme_mpg_t

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان