امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 2.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالی ساده برای شما ولی سخت برای من
سلام خوب هستین دارم نقشه یک واحد رو میکشم یک طبقه همکف تجاری می باشد و طبقه بالای ان مسکونی می باشد پلان طبقه همکف ان خیلی سادست چیزی نداره فقط یک سوال ذهنم رو مشغول کرده نحوه کشیدن درها تو پلان چطوره خواهی بود
خوب سوالم رو دقیقتر بپرسم نگا کنید نحوه کشیدن در در داخل پلان مثل عکس زیره

[تصویر:  mbflufmvfuhuragltn1.png]

حالا سوالی که برام پیش میاد اینه برفرض از کوچه می خوایم بیایم تو راه پله تا بریم طبقه بالا اون موقع رسم در مثل عکس زیره یا ...

[تصویر:  dgxcu7tzmszxjxmtj9se.png]

و مهمترین سوالی که دارم هم اینه نحوه کشیدن در حیاط چطوره ایا اونم اینطوری میشه کشید یا نه ؟

چون من تو جای دیدم که دو تا خط گذاشته بودن مکر دو تا برای نشان دادن خط پنجره نیست لطفا کمک کنید گیر کردم مرسی....
پاسخ
سلام
درها آره درسته ولی جهت شروع پله ها مشکل سرگیر داره ‍
پاسخ
میتونین مشکل رو دقیقتر توضیح بدین چه سرگیری
پاسخ
سلام
ببینید شما ازسمتی که شروع پله هارو گداشتین تا وقتی که به در ورودی میرسه ۸پله طی میکنیدارتفاع هر پله هم ۲۰سانت باشه پس میشه ۱۸۰سانت این با عث سرکیر میشه در ضمن به شرطی که ارتفاع طبقاتت ار ۳متر بیشتر نباشه اگه باشه بدتر هم میشه
جهت شروع پله هارو عوض کن با دقت سرگیری ورودی طبقات بالاتر
پاسخ
خوب مهندس شما درست متوجه نشدید اون دو تا در , در اصلی ورودی ساختمان هستن سوال اصلی منم اینه خوب. میگم میتونیم درب ورودی رو عین در داخلی رسم کنیم یا باید دو تا خط

بزاریم که به جوابم نرسیدم از در ورودی میاد تو 15 تا پله میخوره تا ظبقه اول که تجاری (مغازه) هست تمام میشه و اونجا هم در میزاریم

[تصویر:  9iimrrm2yc4wka90cvfj.png]
پاسخ
بله مشکلی در ترسیم در وجود ندارد.
پاسخ
با سلام
اولا ورود ی پله از سمت ورودی واحد باشد(سمت چپ) درثانی در آن قسمتی که سدوال کردید نیازی به نماد درب نمی باشد.
در ورودی واحد درب را بصورتی که شما کشیدی(دومنحنی ویا دوپر شکسته) نشان می دهند ولی در پلان محوطه نماد در ب بصورت دوخط هم می آید
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
من فردا باید پلان همکف (تجاری) و پلان طبقه اول ( مسکونی ) رو تحویل بدم ولی هنوز حرف دوستان رو کاملا متوجه نشدم تو پلان طبقه همکف تجاری چون خود پلان یک برش 2/3 از ساختمان برای نشان دادن جزییات داخل ساختمان است پس در پلان طبق همکف فقط یک در راه پله اجرا میشه اونم از طرف کوچه به سمت داخله و اون یکی در در پلان طبقه مسکونی

و اما سوال من اینه اون دری که از سمت کوچه باز میشه رو در پلان رو بصورت دو منحنی باید بکشم یا دو خط

و طبق گفته های مهندس عزتی فقط در پلان محوطه در بصورت دو خط کشیده میشود ایا غیر از پلان محوطه جای دیگری هم از دو خط استفاده میشه یا نه

و یک سوال دیگه برای نشان دادن یک در سراسری به طول 14 متر مثلا در یک بنگاه ماشین در پلان چکار باید کرد ایا این را هم باید دو منحنی کشید یا دو خط...
دوستان لطفا سریع جواب بدین باید فردا تحویل بدم یه دنیا ممنون
پاسخ
در یک بنگاه ماشین در بایستی به شکل کشویی نشان داده شودو یا ریلی.
دری که از سمت کوچه باز میشه رو در پلان بصورت دو منحنی یا دو خط هیچ فرقی نخواهد داشت.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل ساده ولی مهم در اتوکد پونه پورعلی 2 1,511 1395/9/5 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: پونه پورعلی
  سوالی در مورد پلان تیر ریزی samisoft 3 4,434 1394/6/31 ، 10:41 صبح
آخرین ارسال: engineerrosta
  بهترین نرم افزار برای طراحی داخلی ونما sajadsabouri 0 1,265 1393/12/2 ، 07:40 عصر
آخرین ارسال: sajadsabouri
  درخوست کمک برای طراحی پلان زمین400 متری shiva qanbari 2 1,889 1393/8/5 ، 03:10 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  روش ساده ترسیم پروفیل faromi 0 1,723 1393/7/11 ، 10:21 عصر
آخرین ارسال: faromi
  درخواست کمک برای طرح پلان 10 در 16،سه طبقه،6 واحدی زینب خوش کلام 9 3,901 1393/2/27 ، 11:38 عصر
آخرین ارسال: chili
  درخوایت راهنمایی برای طرح اولیه پلان mostafahemayatian 0 1,259 1393/1/14 ، 12:40 عصر
آخرین ارسال: mostafahemayatian
  کمک برای دسترسی به properties در اتوکدهای ورژن بالاتر از 2007! زینب خوش کلام 4 1,965 1393/1/13 ، 05:32 عصر
  درخواست منبع آموزشی برای AutoCAD Structural Detailing Ali Bayati 12 5,263 1392/11/30 ، 02:07 صبح
  تعداد نقشه های مورد نیاز برای تایید نظام مهندسی gisha 4 3,929 1392/2/9 ، 10:54 صبح
آخرین ارسال: gisha

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان