امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال از پروژه بتن
سلام دوستان

برای پروژه بتن به مشکل برخوردم..
در قسمت envelop بعضی از ستونهای بتنی من یه پیغامی میده 0joint shear ratio exceeds limit من ستونهامو بزرگتر کردم دیوار برشی هامو بزرگتر کردم باز هم این پیغام مونده
کسی میدونده باید چیکار کنم؟
اصلا این پیغام مهمه یا تاثیری نداره؟

پروژمم ساختمان بتنی در یک جهت قاب خمشی یک جهت قاب خمشی + دیوار برشی !!
پاسخ
(1392/6/3 ، 01:20 عصر)n.maryam نوشته است: سلام دوستان

برای پروژه بتن به مشکل برخوردم..
در قسمت envelop بعضی از ستونهای بتنی من یه پیغامی میده 0joint shear ratio exceeds limit من ستونهامو بزرگتر کردم دیوار برشی هامو بزرگتر کردم باز هم این پیغام مونده
کسی میدونده باید چیکار کنم؟
اصلا این پیغام مهمه یا تاثیری نداره؟

پروژمم ساختمان بتنی در یک جهت قاب خمشی یک جهت قاب خمشی + دیوار برشی !!
اگه سیستم مورد استفاده شده از نوع شکل پذیری متوسط می باشد این اخطار را نادیده بگیرید . چرا که برنامه کنترل برش ناحیه اتصال را برای هر دو سیستم ویژه و متوسط در نظر میگیرد . ولی در مبحث نهم کنترل برش ناحیه اتصال تنها برای سیستم های ویژه عنوان شده است
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
سلام
پروژه بتن ما قاب خمشی همراه با دیوار برشی با شکل پذیری زیاده ، الان که میخایم تیر هارو برای برش طراحی کنیم VC که از نرم افزار برداشت می کنیم غالبا صفره ؟؟ و این یعنی تیرهای ما اصلا برش تحمل نمی کنه ! ما اصلا نمیدونیم که این طبیعیه یا نه ؟ آئین نامه ما کاناداست ، یه بند توی آئین نامه در مورد مفصل پلاستیک یه چیزای گفته که ما نفهمیدیم اصلا مفصل پلاستیک چی هست ؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...منتظریم ...
پاسخ
گفتید واحدارو عوض کنیم درست میشه مال من که درس نشد...........
پاسخ
چرا کسی کمکی نمیکنه به خدا تحویل پروژه داریما ....................
پاسخ
(1392/6/3 ، 04:41 عصر)عمران قوچان نوشته است: سلام
پروژه بتن ما قاب خمشی همراه با دیوار برشی با شکل پذیری زیاده ، الان که میخایم تیر هارو برای برش طراحی کنیم VC که از نرم افزار برداشت می کنیم غالبا صفره ؟؟ و این یعنی تیرهای ما اصلا برش تحمل نمی کنه ! ما اصلا نمیدونیم که این طبیعیه یا نه ؟ آئین نامه ما کاناداست ، یه بند توی آئین نامه در مورد مفصل پلاستیک یه چیزای گفته که ما نفهمیدیم اصلا مفصل پلاستیک چی هست ؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید...منتظریم ...

باید دید جهت تیر ریزی در سازه شما چگونه است . اگر در تیر مورد نظر جهت تیر ریزی بر روی آن قرار نگرفته باشد می شود گفت که برش صفر یه مقداری قابل توجیه است . اگر تیر ریزی روی آن قرار گرفته است باید به دنبال مشکل بگردید . فایلتان را ضمیمه کنید تا بررسی شود
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال درباره اجزا محدود etabs shantash 1 353 1396/2/8 ، 01:29 صبح
آخرین ارسال: shantash
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 268 48,825 1395/12/9 ، 02:14 عصر
آخرین ارسال: pari32184
  سوال برای چک کردن سازه در etabs 2016 7mycivil 0 413 1395/11/17 ، 07:04 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
Question سوال: تفاوت گزینه های displacements hirad.gr 0 345 1395/11/13 ، 03:51 صبح
آخرین ارسال: hirad.gr
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 8 955 1395/11/4 ، 05:16 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  مدل کردن یا نکردن خرپشته (سوال اینست) حمید فلاح منش 57 18,556 1395/6/26 ، 10:16 صبح
آخرین ارسال: HOMAN1974
  درخواست پروژه تحلیل طیفی در ساختمان بتنی به همراه فایل ایتبس m.salehi 0 346 1395/5/17 ، 08:00 عصر
آخرین ارسال: m.salehi
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 407 1395/5/16 ، 11:04 صبح
آخرین ارسال: مبتدی
Question سوال: تیر بتنی و جهت تیرچه در محل دیوار برشی One 3 530 1395/4/25 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  راهنمایی ارور 0.17 E/fy در پروژه فولاد afshin_ipe 1 435 1395/4/18 ، 12:17 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان