مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7262 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:126 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:105 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:109 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3539 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:115 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:170 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:84 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99231 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91567 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درمورد بند ایین نامه 2800
1392/05/30 , 02:47 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/30 02:52 ب.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #1
سوال درمورد بند ایین نامه 2800
سلام بر دوستان ....
ببخشید اخیرا یه بند آیین نامه رو در مورد سیستم های باربر جانبی خوندم که فکرمو به خودش مشغول کرده...من پروزه ای بتنی رو انجام دادم واز سیستم دوگانه در یک سمت اون استفاده کردم ودر سمت دیگه فقط قاب خمشی دارم.....اما وقتی طراحی رو انجام دادم اونم با توزیع نیروی زلزله به نسبت سختی اعضا...طراحی ومقاطع به نظر منطقی میاد...ولی برای 25درصد نیروی زلزله راه های زیادی رو امتحان کردم واینکار فقط باعث میشه قابها خمشی سنگین وبا آرماتور زیادی طراحی شوند....حالا با این تفاسیر یه بند ایین نامه 2800 میگه اگه سیستمی الزام تحمل 25درصد نیروی زلزله رو رعایت نکرده باشه جزء سیستم دوگانه محسوب نمیشه و به عنوان سیستم قاب های ساختمانی ساده منظور میگردد....این یعنی چی؟؟؟؟آیا میشه قاب ها خمشی باشند با اتصالات گیردارو درعوض ضریب رفتارو متناسب با قابهای ساختمانی ساده انتخاب کرد یعنی به جای ضریب رفتار 8 من ضریب رفتار7رو در محاسبه ی ضریب زلزله در نظر بگیرم...بعد طراحی کنم...البته باید بگم من این روش رو امتحان کردم و با همون مقاطع جواب گرفتم ودیگر نیازی نیست مانند سیستم دوگانه مقاطع رو برای تحمل 25درصدی سنگین تر کنم...آیا میتونم این کارو انجام بدم ....از اساتید محترم خواهش میکنم در این مورد نظرشونو بگن ممنون...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/30 , 03:17 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوال درمورد بند ایین نامه 2800
دوستان نظری ندارن؟؟؟؟؟......
1392/05/30 , 04:28 ب.ظ
ارسال: #3
سلام
اگر سیستم دوگانه ای ضابطه ی 25 درصد را اقناع نکند جزء سیستمهای قاب ساختمانی ساده محسوب می شود و برای محاسبه نیروی زلزله باید ضریب رفتار این نوع سازه ها را در نظر گرفت که منجر به افزایش نیروی زلزله و بالطبع آن افزایش ابعاد المانها منجر می شود.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/05/30 , 04:39 ب.ظ
ارسال: #4
سلام ...بله مهندس ضریب رفتار از 8 به 7 تغییردادم ولی دقیقا مقاطع اولیه جواب میدن...تصورمن اینه که با توجه به مساحت 155متری پلان وسه طبقه روی پیلوت نیاری به استفاده از دیوار برشی نبود اما این خواسته ی استاد راهنماست که دیوار برشی طراحی شه برای یادگیری....ومن فکر میکنم چون وضعیت دیوار برشی طوری در سازه هستش که بیشتر نیروی زلزله رو به خودش اختصاص میده و به خاطره همین افزایش نیروی زلزله رو هم باز جوابگو هستش.....ونسبت تنش ها پایینه برای دیوار برشی...پس با توجه به اینکه قاب ها در حقیقت خمشی هستن ولی به عنوان ساده فرض میشوند مشکلی نیست؟؟؟؟؟وبرای پروژه ی من این روش مناسب ترو اقتصادی تره تا من بخوام ضوابط 25 درصد رو با توجه به دوگانه بودن سیستم رعایت کنم؟؟؟؟ پس اجرای این بند اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟خیلی ممنونم ازتون
1392/05/30 , 04:59 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/30 05:02 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #5
(1392/05/30 04:39 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام ...بله مهندس ضریب رفتار از 8 به 7 تغییردادم ولی دقیقا مقاطع اولیه جواب میدن...تصورمن اینه که با توجه به مساحت 155متری پلان وسه طبقه روی پیلوت نیاری به استفاده از دیوار برشی نبود اما این خواسته ی استاد راهنماست که دیوار برشی طراحی شه برای یادگیری....ومن فکر میکنم چون وضعیت دیوار برشی طوری در سازه هستش که بیشتر نیروی زلزله رو به خودش اختصاص میده و به خاطره همین افزایش نیروی زلزله رو هم باز جوابگو هستش.....ونسبت تنش ها پایینه برای دیوار برشی...پس با توجه به اینکه قاب ها در حقیقت خمشی هستن ولی به عنوان ساده فرض میشوند مشکلی نیست؟؟؟؟؟وبرای پروژه ی من این روش مناسب ترو اقتصادی تره تا من بخوام ضوابط 25 درصد رو با توجه به دوگانه بودن سیستم رعایت کنم؟؟؟؟ پس اجرای این بند اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟خیلی ممنونم ازتون
ببینید فلسفه این بند از آیین نامه این می باشد که قاب های خمشی که قادر نیستند حداقل 25 درصد نیروی زلزله را در قاب های دوگانه تحمل کنندسازه های ضعیفی هستند چون فرضا اگر دیوار برشی یا کلا سیستم مهار جانبی قادر به ایفای نقش خود نشدند، قاب های خمشی باید آنقدر قوی باشند تا بخشی از این وظیفه را به عهده بگیرند.پس منطقی است که خود قاب خمشی را به حد 25 قوی کنیم یا اینکه از ضریب رفتار کوچکتر جهت افزایش نیروی جانبی و به الطبع افزایش ابعاد المانها بهره بگیریم.
در پاسخ به قسمت بعدی سوال شما که فرمودین نسبت تنش ها با وجود انتخاب ضریب رفتار کوچکتر باز پایین است این بدان علت است که مقاطع سنگینی استفاده کرده اید و به اصطلاح آور دیزاین کار کرده اید. برای نزدیک کردن نسبت تنش به عدد یک راه های زیادی دارد. یکی کاهش تعداد دهانه های دیوار برشی است. دیگری کاهش ضخامت آن. دیگری کاهش تعداد میلگردهای دیوار برشی و....
اما پاسخ قسمت نهایی سوال شما که فرمودین قاب با ضریب رفتار پایین تر اقتصادی تر از قاب دوگانه با رعایت قاعده 25 درصد است این می باشد که احتمالا در کنترل قاعده 25 درصد کنترلی توسط شما اشکالی وجود دارد وگرنه نبایستی تفاوت فاحش باشد(تفاوت باید زیاد نباشد)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1392/05/30 , 05:08 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/30 05:11 ب.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #6
آقای مهندس من به روش های مختلف انجام دادم ولی در همه ی این روش ها بعضی از سونها قرمز میشوند و تیپ بندی اولیه رو به هم میریزند ...یعنی مثلا به جای 14تا میلگرد 16 .....باید 16تا میلگرد 20 قرار بدم تا جوابگو باشه...میشه بهتریین روش کنترل 25درصدو بگید آخه من روش های مختلفی رو انجام میدم....وواقعا نمیدونم کدوم درست تر و به واقعیت نزدیکتره؟؟؟؟البته شرمنده از اینکه مزاحم وقت شما شدم... بعدش در مورد دیوار برشی من دو تا دیواربرشی در دو طرف با دهانه 5.9قرار دادم و آرماتوهای قائم به فاصله ی 40سانت اون هم میلگرد 10 و المان های دو طرف هم زیاد نیستن .....یعنی کمتر از این هم میشه؟؟؟؟
1392/05/30 , 05:19 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/30 05:24 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #7
(1392/05/30 05:08 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  آقای مهندس من به روش های مختلف انجام دادم ولی در همه ی این روش ها بعضی از سونها قرمز میشوند و تیپ بندی اولیه رو به هم میریزند ...یعنی مثلا به جای 14تا میلگرد 16 .....باید 16تا میلگرد 20 قرار بدم تا جوابگو باشه...میشه بهتریین روش کنترل 25درصدو بگید آخه من روش های مختلفی رو انجام میدم....وواقعا نمیدونم کدوم درست تر و به واقعیت نزدیکتره؟؟؟؟البته شرمنده از اینکه مزاحم وقت شما شدم... بعدش در مورد دیوار برشی من دو تا دیواربرشی در دو طرف با دهانه 5.9قرار دادم و آرماتوهای قائم به فاصله ی 40سانت اون هم میلگرد 10 و المان های دو طرف هم زیاد نیستن .....یعنی کمتر از این هم میشه؟؟؟؟
برای قضاوت بهتر در مورد نسبت تنش ها بهتر بود فایل یکبار بازبینی میشد. اما توصیه بنده: چون میفرمایید که در کنترل قاعده 25 درصد المانهای قاب جوابگو نیست نشان می دهد که تناسبی بین جذب نیروی زلزله قاب و دیوار بدرستی رعایت نشده. شما اگر ایعاد لاغرتری برای دیوار انتخاب کنید بالطبع جذب نیروی زلزله قاب افزایش پیدا میکند و المانهای قاب خمشی تقویت می شود(دیوار ضعیفتر ولی قاب قوی تر)
طول دهانه 5.9 متری برای سازه یکی دو طبقه نیز زیاد است و این خود یکی از دلایل جذب زیاد برش پایه توسط دیوار می باشد. اگر از لحاظ معماری مشکلی نیست دیوارها را به دهانه های با طول کوچکتر منتقل بفرمایید.
در صفحات 50 و 51 جزوه ایتبس بنده توضیحاتی در زمینه کنترل قاعده 25 درصد داده شده است که مطالعه آن مفید می باشد.
موفق باشید.

1392/06/12 , 07:14 ب.ظ
ارسال: #8
سلام راه زیر را دوباره امتحان کنید
1-در یک سازه شکل پذیری در هر دوجهت باید یکسان باد (X خمشی با شکل پذیری متوسط وY دیوار برشی با شکل پذیری متوسط
2- برای چک کردن 25% ابتدا SAVE AS کرده وسختی دیوار برشی را .00005 بدهید (نزدیک عدد صفر) نیروی زلزله هم در 25 /ضرب شود
3-برای چک کردن دیوار برشی تمام تیر ها انتخاب شده وبه حالت مفصلی در اورده شوند دراین صورت سهمی از زلزله نمی گیرند
1392/12/12 , 12:39 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/12 12:55 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #9
سلام هر سیستم ساختمانی یک ضریب رفتار دارد قاب شما خمشی پس نمیتونید عدد 8 رو به 7تبدیل کنید قاب عای خمشیتون رو برا 25درصد زلزله کنترل کردید
1392/12/12 , 06:10 ب.ظ
ارسال: #10
(1392/05/30 05:19 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/30 05:08 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  آقای مهندس من به روش های مختلف انجام دادم ولی در همه ی این روش ها بعضی از سونها قرمز میشوند و تیپ بندی اولیه رو به هم میریزند ...یعنی مثلا به جای 14تا میلگرد 16 .....باید 16تا میلگرد 20 قرار بدم تا جوابگو باشه...میشه بهتریین روش کنترل 25درصدو بگید آخه من روش های مختلفی رو انجام میدم....وواقعا نمیدونم کدوم درست تر و به واقعیت نزدیکتره؟؟؟؟البته شرمنده از اینکه مزاحم وقت شما شدم... بعدش در مورد دیوار برشی من دو تا دیواربرشی در دو طرف با دهانه 5.9قرار دادم و آرماتوهای قائم به فاصله ی 40سانت اون هم میلگرد 10 و المان های دو طرف هم زیاد نیستن .....یعنی کمتر از این هم میشه؟؟؟؟
برای قضاوت بهتر در مورد نسبت تنش ها بهتر بود فایل یکبار بازبینی میشد. اما توصیه بنده: چون میفرمایید که در کنترل قاعده 25 درصد المانهای قاب جوابگو نیست نشان می دهد که تناسبی بین جذب نیروی زلزله قاب و دیوار بدرستی رعایت نشده. شما اگر ایعاد لاغرتری برای دیوار انتخاب کنید بالطبع جذب نیروی زلزله قاب افزایش پیدا میکند و المانهای قاب خمشی تقویت می شود(دیوار ضعیفتر ولی قاب قوی تر)
طول دهانه 5.9 متری برای سازه یکی دو طبقه نیز زیاد است و این خود یکی از دلایل جذب زیاد برش پایه توسط دیوار می باشد. اگر از لحاظ معماری مشکلی نیست دیوارها را به دهانه های با طول کوچکتر منتقل بفرمایید.
در صفحات 50 و 51 جزوه ایتبس بنده توضیحاتی در زمینه کنترل قاعده 25 درصد داده شده است که مطالعه آن مفید می باشد.
موفق باشید.

با سلام ببخشید جزوه ایتبستون رو از کجا دانلود کنیم؟
ممنون
راستی اگر جزوه یا کتابهای مفید دیگری هم میشناسید که کامل باشند معرفی بفرمایید
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 2 141 1395/08/03 05:04 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  مدل کردن یا نکردن خرپشته (سوال اینست) حمید فلاح منش 57 15,145 1395/06/26 10:16 ق.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 153 1395/05/16 11:04 ق.ظ
آخرین ارسال: مبتدی
Question سوال: تیر بتنی و جهت تیرچه در محل دیوار برشی One 3 224 1395/04/25 01:50 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  عدم وجود آيين نامه هاي طراحي در ETABS 2015 ammaddah 2 450 1395/04/19 09:30 ب.ظ
آخرین ارسال: ho3ein_nikoo
  انتخاب آیین نامه hajix8867 0 182 1395/03/28 11:38 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سر به هوا 1 232 1395/02/05 01:22 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا
  یک سوال shaean 1 228 1395/01/09 06:48 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  منظور این جمله در ایین نامه چیست؟ matin2h 21 3,233 1394/11/22 08:12 ب.ظ
آخرین ارسال: tocsix
  آیین نامه طراحی سقف کامپوزیت hajix8867 1 541 1394/11/20 08:50 ب.ظ
آخرین ارسال: peha

پرش به انجمن: