مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:54 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1910 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7149 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:42 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:43 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3476 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:47 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:136 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:54 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99147 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 29 رأی - میانگین امیتازات: 1.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درمورد طراحی دیوار برشی به روش عمومی
1392/05/26 , 02:45 ب.ظ
ارسال: #1
سوال درمورد طراحی دیوار برشی به روش عمومی
سلام..در طراحی دیواربرشی به روش عمومی بعد از ساخت مقطع مورد نظردر SDو اختصاص اون به دیوارها وطراحی دیوار...چه مواردی لازم است کنترل شود ؟؟با توجه به اینکه من یک بار در فایل جدا قاب های خمشی سمت دیواربرشی رو برای 30درصد نیروی زلزله طراحی کردم و در فایل جدید فقط دیوار برشی هارو برای 100 درصد نیروی زلزله حالا با این تقاسیر چه کنتر هایی بعد از اتمام طراحی دیوار باید انجام بدم ؟؟؟؟نسبت تنش در دیوارهای سازه حدودا به 0.3 و در دیوارهای طبقات بالاتر به 0.06میرسه؟؟این یعنی میشه میلگردهای ستون های دو طرف دیوارو کمترکنم؟؟؟؟ممنون میشم جوابمو بدید؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/26 , 04:33 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوال درمورد طراحی دیوار برشی به روش عمومی
سلام
کنترل های زیر باید برای دیوار صورت بگیره
1-کنترل ترک خوردگی
2- کنترل در صد آرماتور قائم که حداقل 0.25% و حداکثر 4درصد در وصله ها میباشد
3-کنترل نسبت تنش
4-کنترل میلگردهای افقی

در مورد نسبت تنشی که گفتید باید آرماتور های قائم با قطر کمتر و فواصل بیشتر بارعایت ضوابط لرزه ای
استفاده بشه و اگر باز هم نسبت ها کم بود از دیوار کوچکتر استفاده بشه و قاب خمشی هم برای سازه ی جدید دوباره کنترل بشه

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/26 , 04:46 ب.ظ
ارسال: #3
ببخشید سوالی که برام پیش اومده اینه که من در دوفایل مجزا سازه رو طراحی کردم الان باید در مورد ستون های اطراف دیواربرشی ک به روش عمومی طراحی شده کدام یک از دو فایلو مد نظر قرار بدم ...من دیواربرشی رو با ستون های اطرافش ساختم در sdبه همراه ارماتور حالا باید این ستون هارو مبنای طراحیم قرار بدم یا ستون هایی که با 30 درصد نیروی زلزله برای قاب خمشی ها طراحی کردم؟؟؟
1392/05/26 , 05:06 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/26 05:08 ب.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #4
میخواستم چیزی که تو ذهنمه رو بگم و بهم بگید اگه این کارو انجام بدم درسته یا نه؟سازه ی من از یه سمت دیواربرشی با قاب خمشیه و از سمت دیگه فقط قاب خمشی...من اگه بیام ودر فایلی جدا در سمت Yکه دیواربرشی وجود داره ضریب زلزله رو در 0.3ضرب کنم در سمت y...و بعد سختی دیوار برشی رو در نظر نگیرم یعنی در F22عددی نزدیک به صفرو وارد کنم ...و علاوه بر اون تیر ی که در دیواربرشی رسم کردمو مفصلی کنم یا اصلا مقطعی براش اختصاص ندم..وطراحی کنم ...وبعد مقطع دیواربرشی رو در فایل دیگه ای که تمام تیرهای سمت اون مفصلی شدن و برای 100درصد نیروی زلزله در سمت y.....در SDبا همون ستون های طراحی شده در فایل قبلی بسازم درست هستش یا نه؟؟؟؟؟البته ببخشید خیلی سخت گفتم امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم...
1392/05/26 , 06:08 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/26 06:10 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #5
(1392/05/26 04:46 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  ببخشید سوالی که برام پیش اومده اینه که من در دوفایل مجزا سازه رو طراحی کردم الان باید در مورد ستون های اطراف دیواربرشی ک به روش عمومی طراحی شده کدام یک از دو فایلو مد نظر قرار بدم ...من دیواربرشی رو با ستون های اطرافش ساختم در sdبه همراه ارماتور حالا باید این ستون هارو مبنای طراحیم قرار بدم یا ستون هایی که با 30 درصد نیروی زلزله برای قاب خمشی ها طراحی کردم؟؟؟

برای ستونهای اطراف دیوار برشی باید نسبت تنشهای دیواربرشی چک بشه ودر مورد دیتیل اجرایی باید طبق ستونهای قاب خمشی ویژه آرماتور گذاری بشن

1392/05/26 , 06:38 ب.ظ
ارسال: #6
(1392/05/26 05:06 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  میخواستم چیزی که تو ذهنمه رو بگم و بهم بگید اگه این کارو انجام بدم درسته یا نه؟سازه ی من از یه سمت دیواربرشی با قاب خمشیه و از سمت دیگه فقط قاب خمشی...من اگه بیام ودر فایلی جدا در سمت Yکه دیواربرشی وجود داره ضریب زلزله رو در 0.3ضرب کنم در سمت y...و بعد سختی دیوار برشی رو در نظر نگیرم یعنی در F22عددی نزدیک به صفرو وارد کنم ...و علاوه بر اون تیر ی که در دیواربرشی رسم کردمو مفصلی کنم یا اصلا مقطعی براش اختصاص ندم..وطراحی کنم ...وبعد مقطع دیواربرشی رو در فایل دیگه ای که تمام تیرهای سمت اون مفصلی شدن و برای 100درصد نیروی زلزله در سمت y.....در SDبا همون ستون های طراحی شده در فایل قبلی بسازم درست هستش یا نه؟؟؟؟؟البته ببخشید خیلی سخت گفتم امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم...

اول این نکته رو بگم که f22 سختی خمشی هست که براش ضریب ترک خوردگی میذاریم
برای کاهش سختی براشی f12 باید به صفر نزدیک باشه
من خودم از روش سعی و خطا این کنترلو انجام میدم و میام برش پایه قاب خمشیو به 25 دردصد کل برش میرسونم
و بعد کنترل میکنم....
این روش شما از بعضی لحاظ درست و از بعضی لحاظ اشتباهه
وقتی شما تیرو مفصلی میکنید عملا سختی ستون در محاسبات تاثیری نمیذاره و مرکز سختی جا به جا میشه و توزیع بار جانبی دیوار ها نادرست میشه
در حالت معمول هم سهم قاب خمشی در اکثر مواقع ناچیز هستش از بار جانبی

1392/05/26 , 06:49 ب.ظ
ارسال: #7
آقای مهندس من دیوارم از نوع رفتار درون صفحه ای(غشایی قرار دادم) قرار دارم و فکر کنم رفتارش خمشیه واسه همین گفتم که F22؟؟؟درست نمیگم؟؟؟بعدش در مورد ستون؟؟در پروژه ستونی هستش که از یه سمت باید گیرداربشه از سمت دیگه هم دیواربرشیه؟؟؟واسه سمت دیواربرشی تیرو مفصلی کردم حالا با این چیزی که شما میگید اگه مقطعی برای تیری که روی دیواربرشیه قرار ندم مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
1392/05/26 , 07:07 ب.ظ
ارسال: #8
خیر
شما برای اینکه 1 دیوارو از جذب نیروی زلزله محروم کنی باید f12 رو کاهش بدید
چه غشایی باشه چه پوسته ای فرقی نمیکنه
سختی برشیش باید کم بشه
در مورد دوم هم نه مشکلی پیش نمیاد

1392/05/26 , 07:12 ب.ظ
ارسال: #9
ممنونم آقای مهندس..
1392/05/26 , 11:04 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/26 11:05 ب.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #10
سلام ...در طراحی دیواربرشی طول دیواراکس تا اکس 4.90متره آرماتور 10 با فاصله 30سانتیمتری قرار دادم ضخامت دیوارهم 20 سانتیمتره ولی نسبت تنش ها خیلی کمه در طبقات بالا به0.1 هم نمیرسه باید چیکار کنم میتونم فاصله رو تا چه عددی بیشتر کنم ؟؟؟احتمالا یه جایی اشتباه نکردم که انقد کم نشون میده ساختمون 3 طبقه رو پیلوته ؟؟؟؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دیوار بشی milad72 2 154 1395/05/27 03:17 ب.ظ
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  دیوار برشی بازشودار دیتایل mehdi shayansharif1367 0 136 1395/04/01 12:25 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdi shayansharif1367
  سوال در مورد دیوار برشی زهره 95 3 280 1395/02/09 08:50 ب.ظ
آخرین ارسال: 891060443
  سوال بارگذاری آسانسور aref71 17 6,365 1394/11/14 05:01 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  تیپ بندی نقشه اجرایی دیوار برشی MSR9002 4 913 1394/05/21 05:08 ب.ظ
آخرین ارسال: MSR9002
  آرماتورگذاری در دیوار برشی new_new 0 624 1394/05/12 07:51 ب.ظ
آخرین ارسال: new_new
  اثر دیوار برشی بر مرکز جرم aseman ma 0 488 1394/05/11 12:14 ب.ظ
آخرین ارسال: aseman ma
  نحوه محاسبه مرکز سختی دیوار برشی اکبر حقیقی 5 3,304 1394/01/23 10:14 ب.ظ
آخرین ارسال: 891060443
  طراحی و تحلیل سقف u-Boot farzad4m 4 1,711 1394/01/04 06:43 ب.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  detail دیوار بلوک لیکا برای مرحله ی بارگذاری farzad4m 3 1,411 1393/12/26 01:44 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان