مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
واجدین شرایط شرکت در آزمون
شروع کننده:REZAF آخرین ارسال توسط:زینب خوش کلام پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:28 زمان:1395/10/29
درخواست چك كردن پروژه بتني (فوري)
شروع کننده:patterenuslogic آخرین ارسال توسط:nabarati پاسخ ها:4 چک کردن پروژه Csi Sap شما مشاهده:1678 زمان:1395/10/28
مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع
شروع کننده:mahno0osh آخرین ارسال توسط:mahno0osh پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:20 زمان:1395/10/28
کمک در خصوص ترکیب بارهای پیشفرض در ETABS
شروع کننده:frankly آخرین ارسال توسط:behzad_breeder پاسخ ها:9 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:1566 زمان:1395/10/28
دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:271 زمان:1395/10/28
راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:18 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:31764 زمان:1395/10/28
کانال تلگرامی کنکور ارشد عمران پر از جزوات تخصصی به ویژه زبان تخصصی
شروع کننده:fateme_mpg_t آخرین ارسال توسط:fateme_mpg_t پاسخ ها:4 کنکور و ازمون های مختلف.... مشاهده:51 زمان:1395/10/28
راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه
شروع کننده:sasan.ce آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:52 زمان:1395/10/28
مدیران و ناظمان بخوانند
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:175 گفتمان مدیران مشاهده:4746 زمان:1395/10/28
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی
شروع کننده:elitesjournal آخرین ارسال توسط:elitesjournal پاسخ ها:0 سمینارهاو فراخوان ها مشاهده:38 زمان:1395/10/27

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در ایتبس
1392/10/03 , 09:06 ب.ظ
ارسال: #1
سوال در ایتبس
سلام
در برنامه ایتبس جهت تنظیم فاصله خطوط شبکه مثلا در محور xبخواهیم فواصل را وارد کنیم باید فواصل آکس به آکس ستونهای محور xرا وارد کنیم.سوال اینجاست که وقتی فواصل آکس به آکس رو وارد می کنیم در کنار(شرق و غرب سازه)نصف بعد ستون نادیده گرفته میشه.حالا اینکاری که من کردم اشتباه هست یا درسته؟لطفا راهنمایی کنید

در دیده به جای خواب آب است مرا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/10/03 , 09:41 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوال در ایتبس
سلام
در ایتبس فاصله دهانه ها را وارد می نماییم که همان اکس تا آکس ستونها می باشد .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/10/04 , 01:20 ق.ظ
ارسال: #3
سلام
مشخصات مصالح مصرفی-ابعاد تیر و ستون و ترکیبات بار و تنظیم روش محاسبه وزن سازه را به نرم افزار ایتبس معرفی کردم تا اینکه رسیدم به مرحله ترسیم اسکلت سازه. دو تا سوال برام پیش اومده.
ا-تا به اینجای کار آیا امکانش وجود داره که نرم افزار وزن سازه رو اعلام کنه تا با اون وزنی که خودم از طریق دستی حساب کردم چک کنم یا اینکه در آخر کار مشخص میشه؟
2-سازه ای که دارم5 طبقه روی پیلوت هست و سقف از نوع تخت می باشد و خرپشته هم وجود داره که ارتفاعش2.4 هست که وزن خرپشته کمتر از 25درصد وزن بام شده و در وزن بام جمع شده در معرفی تعداد طبقات به برنامه 6 طبقه وارد کردم(5طبقه به اضافه پیلوت)حالا اینجا یه شکی ایجاد شده و اون هم اینه که آیا باید خرپشته در نرم افزار مدل بشه ؟یعنی برای خرپشته من ستون2.4 ترسیم کنه ؟(چون با محاسبات دستی وزنش ناچیز بود روی بام جمع شده)

1392/10/04 , 05:47 ق.ظ
ارسال: #4
چرا مساحتی که به دست میارم با اون مساحتی که ایتبس در قسمت material list by storyبدست میاره در حد 13متر مربع اختلاف داره؟
-توی همین قسمت num pieces ;i ldhn 16 , 39 این یعنی چی؟؟/

1392/10/04 , 12:07 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/04 12:23 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #5
(1392/10/04 01:20 ق.ظ)aref71 نوشته شده توسط:  سلام
مشخصات مصالح مصرفی-ابعاد تیر و ستون و ترکیبات بار و تنظیم روش محاسبه وزن سازه را به نرم افزار ایتبس معرفی کردم تا اینکه رسیدم به مرحله ترسیم اسکلت سازه. دو تا سوال برام پیش اومده.
ا-تا به اینجای کار آیا امکانش وجود داره که نرم افزار وزن سازه رو اعلام کنه تا با اون وزنی که خودم از طریق دستی حساب کردم چک کنم یا اینکه در آخر کار مشخص میشه؟
2-سازه ای که دارم5 طبقه روی پیلوت هست و سقف از نوع تخت می باشد و خرپشته هم وجود داره که ارتفاعش2.4 هست که وزن خرپشته کمتر از 25درصد وزن بام شده و در وزن بام جمع شده در معرفی تعداد طبقات به برنامه 6 طبقه وارد کردم(5طبقه به اضافه پیلوت)حالا اینجا یه شکی ایجاد شده و اون هم اینه که آیا باید خرپشته در نرم افزار مدل بشه ؟یعنی برای خرپشته من ستون2.4 ترسیم کنه ؟(چون با محاسبات دستی وزنش ناچیز بود روی بام جمع شده)

سلام

قبلا به سوال اول شما پاسخ داده شده است .( تکراری )

می توانید مدل نکنید خرپشته را و فقط وزن آن را محاسبه و به ستونها اعمال کنید .
در صورت مدل شدن هم می توانید نیروی زلزله را از بیس تا تراز بام تنظیم نمایید در این حالت هم باید وزن خرپشته محاسبه و در چهارستون محیط شده دور پله به صورت بار نقطه ای ( متمرکز ) اعمال شود.

سوال بعدی شما را متوجه نشدم . اصلاح کنید

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1392/10/04 , 12:37 ب.ظ
ارسال: #6
وقتی که نسبت دادن تکیه گاه به گره های کف سازه و آزادسازی تیرها و هم چنین نسبت دادن نواحی صلب انتهایی به اتمام میرسه برای کنترل و صحت وارد کردن مقاطع و نواحی صلب انتهایی می توان وزن اسکلت را نمایش داد .که از طریق زیر عمل میشه:Displayو بعدش show tables و بعد در جعبه باز شده گزینه Building Data رو میزنیم و بعد گزینه Material list رو که فعال کردیم روی okکلیک میکنیم.
از کشوی موجود گزینه Material list by story رو که انتخاب کردیم وزن اسکلت سازه قابل نمایشه.
حالا مسئله اینه که در اینجا در سطر و ستونهای این جدول که نگاه میکنم در قسمتfloor Area مساحت سازه 13 متر مربع کمتر از اون مساحتی هست که خودم از طریق دستی بدست میارم.علت چیه؟چه جوری باید حلش کرد؟
اون دو تا ستون آخر جدول اعدادش داره چی میگه ؟

1392/10/04 , 01:25 ب.ظ
ارسال: #7
سلام

وزن اسکلت به صورت مجزا برای هر طبقه محاسبه می شود و نمایش آن توسط برنامه موجود است .

اختلاف مساحت شاید به دلیل در نظر گیری مساحت پاگرد از جانب برنامه باشد شما مقدار دستی مساحث پاگرد را از مساحت کل کسر نمایید سپس مقایسه کنید .

دو مورد اخر مربوط به تعدا مقاطع و بعد تعدا گروه شده را به دسته بندی مشخص می کند .

پاینده باشید

مهندس بابایی 09197250097

1392/10/04 , 02:41 ب.ظ
ارسال: #8
سلام جناب مهندس بابایی ممنون از زحمات شما

اون مساحتی که برنامه به دست میاره فاصله آکس به آکس ستونهاست.ولی اون چیزی که من از طریق محاسبه دستی دارم مساحت بدست میارم همین کاری که برنامه انجام میده هست به اضافه اون فواصل کناری در دو طرف هست یعنی وقتی از بیرون ستون تا بیرون ستون انتهایی فاصله در نظر بگیرم اختلاف مساحتش 7متر مربع هست.موردی بعدی اینه که من مساحت بالکن طره ای که چیزی حدود 4 متر مربع هست رو در نظر گرفتم که امکان داره برنامه اونو در نظر نگیره.

حالا با این اوصاف برنامه مساحت رو داده305 متر ولی من آوردم تقریبا317 متر مربع. با این اوصاف چی کار باید کرد این اختلاف مساحتها رو.کار رو ادامه بدم یا نه؟(چه ترفندهایی برای حل این مشکل وجود داره)

1392/10/04 , 02:48 ب.ظ
ارسال: #9
سلام
ترفندی نیاز نیست . مقدار محاسبه شده برنامه صحیح است . شاید شما در محاسبات دستی دچار اشتباه شدید .

مهندس بابایی 09197250097

1392/10/04 , 02:55 ب.ظ
ارسال: #10
مگه برای بدست آوردن مساحت سازه ما هم باید مثل ایتبس فواصل آکس به آکس رو حساب کنیم؟ لان چیکار کنم .ادامه بدم همینجوری؟

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اندازه مناسب ابعاد تیر و ستون در ایتبس سازه های بتنی 7mycivil 2 136 1395/10/17 03:47 ب.ظ
آخرین ارسال: 7mycivil
  نحوه خواندن مقاطع در ایتبس مبتدی95 11 169 1395/10/13 10:42 ق.ظ
آخرین ارسال: civil92
  نمایش تیر ها و ستون هارو در یک الویشن سازه مد نظر در ایتبس مبتدی95 6 102 1395/10/11 12:02 ق.ظ
  نحوه اعمال زلزله قائم Ev در ایتبس sasan.ce 10 274 1395/10/10 07:03 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  مقایسه دو ساختمان در ایتبس 2015 ali.esfandi 1 284 1395/09/30 05:44 ب.ظ
  اموزش ایتبس mahmood.1989 1 109 1395/09/25 10:47 ب.ظ
  مشکل لاغری IPE در ایتبس 2015 hajix8867 3 214 1395/08/18 03:55 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
Photo ارور ایتبس etabs mardinfati 0 198 1395/08/07 05:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mardinfati
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 2 181 1395/08/03 05:04 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 212 1395/07/30 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان