مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1157 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:18 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:17 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3598 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2852 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:492 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5550 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:16 زمان:1395/09/12

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(سوال در رابطه با توکد) پلان 5 طبقه با کاربرد آموزشی
1393/12/10 , 11:30 ب.ظ
ارسال: #11
RE: (سوال در رابطه با توکد) پلان 5 طبقه با کاربرد آموزشی
ممنون متین عزیزم

یعنی چهار گوشه ی باکس پله ستون بذارم؟
در جهت طولی من 6 تا قاب گذاشتم که محلی واسه ی راهرو باشه مشکلی نیست؟ یعنی محور طوری وسط قابی وجود نداره
یکی از پله ها اسانسور نداره وسط پرتی زیاد داره مشکلی نیست ؟ و اینکه من دو تا پله باید بذارم ! پله ها رو از اول طراحی کردم ! قرینه ی پله ایی که تو پلان بالاست هم یک پله دیگه دارم
(1393/12/10 11:17 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  پلال نتون متقارنه
خیلی خوبه
ستونها رو به فاصله 4 تا 6 متر بگزارید
دور باکس پله ستون بزنید
دیوار براشی ها رو هم متقارن بگذارید

n,
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/12/10 , 11:43 ب.ظ
ارسال: #12
اینجوری
سبز ها دیوار برشی اند !
ابی ها هم قاب ها
[تصویر:  1owcuz9klu7mgd8io4s.jpg]
1393/12/10 , 11:51 ب.ظ
ارسال: #13
در جهت عمودی نمیتونم دیوار برشی بذارم !
فقط در جهت افقی

من دو تا پله دارم ! باکس وسط باشه اون پله کجا باشه؟
1393/12/10 , 11:58 ب.ظ
ارسال: #14
برای دیوار برشی فکر کنم توی نما بکار بره هم جلوی نور راه پله رو میگیره ! هم اینکه بهینه نیست ! چون شمال و جنوب خیابانه و شرق و غرب همسایه !

به نظرم جزو دیوار های داخلی باشه بهتره ! نیروی بیشتری رو جذب میکنه و سازه تغییر مکان کمتری داره !
1393/12/11 , 02:07 ب.ظ
ارسال: #15
دوست عزیز سلام
تا کنون تا چه مرحله ای پیش رفتید و طرحتون رو تا کجا پیش بردید و دقیقا بفرمایید که آیا پلان را استاد تعیین کرده و با اینکه طرح اولیه توسط خوتون رسم شده و همچنین یک سری مشخصات رو بیان کنید که بیشتر راهنماییتون کنم.
منتظرم

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/12/11 , 02:38 ب.ظ
ارسال: #16
سلام
موقعیت زمین پلان رو استاد تعیین کرد ! ستون گذاری و طراحی اولیه آزاده !
پلان رو که ملاحضه میکنید !طول 15 در 29 متر!
در جهت افق یا همون
y
قاب خمشی و دیوار برشی
و در جهت عمودی فقط قاب خمشی
ساختمان هم 6 طبقه است دو طبقه زیر زمین پارکینگ ! و 4 طبقه آموزشی
دو تا راه پله ی سه طرفه با یک اسانسور هم باید بذارم !

من حقیقت توی طرح اولیه و جایگذاری دیوار برشی و کلا دیوار های داخلی و محل سرویس و کلاس ها تردید دارم!

باید یک پلان معماری و یک برش از همه ی طبقات تحویل استاد بدم
(1393/12/11 02:07 ب.ظ)omid_rch نوشته شده توسط:  دوست عزیز سلام
تا کنون تا چه مرحله ای پیش رفتید و طرحتون رو تا کجا پیش بردید و دقیقا بفرمایید که آیا پلان را استاد تعیین کرده و با اینکه طرح اولیه توسط خوتون رسم شده و همچنین یک سری مشخصات رو بیان کنید که بیشتر راهنماییتون کنم.
منتظرم
1393/12/11 , 03:16 ب.ظ
ارسال: #17
خوب یک نکته رو نگفتید این طرح برای ارئه به درس نقشه کشیه و یا درس طراحی بتن.
اگه درس معماری است که بحث دیگری است چون استاد بیشتر تاکید داره که شما بتونید یک طرح اولیه ای بدید و تمام پارامترها رو هم براش رسم کنید و دیگر نبایستی خیلی خودتون رو روی بحث دیوارهای برشی درگیر کنید چون درس طراحی بحثش خیلی فراتر است همچنین اول بگید که الان دانشجوی چه مقطعی هستید و ترم چند هستید؟
اگه هنوز ترم 2 و یا 3 هستید که آنقدر هم نبایستی روی بحث دیوارهای برشی تاکید کنید و شما می تونید یک محلی رو با توجه به آنچه آموختید در نظر بگیرید و با راهنمایی از استادتون محلش رو تعیین کنید.
الان فکر کنم گرفتید چی میگم چون بایستی اول این قضیه روشن بشه که ما می خواهیم چه کنیم الان بنده می تونم بگم دیوارها رو کجا بزار و یا چکار کن ولی چیزی که مهمه این که اول بایستی بگید که می خواهید پروژه معماری تحویل بدید و یا پروژه طراحی؟
این و برام روشن کن تا بریم سر پله ی بعد
در ضمن بگو کی باس تحویل بدی؟
منتظرم

تشکر و اعتبار یادتون نره

1393/12/11 , 03:56 ب.ظ
ارسال: #18
(1393/12/11 03:16 ب.ظ)omid_rch نوشته شده توسط:  خوب یک نکته رو نگفتید این طرح برای ارئه به درس نقشه کشیه و یا درس طراحی بتن.
اگه درس معماری است که بحث دیگری است چون استاد بیشتر تاکید داره که شما بتونید یک طرح اولیه ای بدید و تمام پارامترها رو هم براش رسم کنید و دیگر نبایستی خیلی خودتون رو روی بحث دیوارهای برشی درگیر کنید چون درس طراحی بحثش خیلی فراتر است همچنین اول بگید که الان دانشجوی چه مقطعی هستید و ترم چند هستید؟
اگه هنوز ترم 2 و یا 3 هستید که آنقدر هم نبایستی روی بحث دیوارهای برشی تاکید کنید و شما می تونید یک محلی رو با توجه به آنچه آموختید در نظر بگیرید و با راهنمایی از استادتون محلش رو تعیین کنید.
الان فکر کنم گرفتید چی میگم چون بایستی اول این قضیه روشن بشه که ما می خواهیم چه کنیم الان بنده می تونم بگم دیوارها رو کجا بزار و یا چکار کن ولی چیزی که مهمه این که اول بایستی بگید که می خواهید پروژه معماری تحویل بدید و یا پروژه طراحی؟
این و برام روشن کن تا بریم سر پله ی بعد
در ضمن بگو کی باس تحویل بدی؟
منتظرم

پروژه ی بتنه
ترم آخرم
فردا باید تحویل بدم تا استاد پلان رو تایید کنه و بعدش دیگه طراحی و باقی مراحله !
1393/12/11 , 04:06 ب.ظ
ارسال: #19
من پلان ستون گذاری رو انجام دادم. فایلشو برات بفرستم چک میکنی درسته یا نه؟
1393/12/11 , 04:13 ب.ظ
ارسال: #20
(1393/12/10 11:10 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  سلام در ها رو طوری بگذارید که به سمت دیوار باز شوند

(1393/12/10 11:17 ب.ظ)matin2h نوشته شده توسط:  پلال نتون متقارنه
خیلی خوبه
ستونها رو به فاصله 4 تا 6 متر بگزارید
دور باکس پله ستون بزنید
دیوار براشی ها رو هم متقارن بگذارید

خوب دوستان نکات خوبی رو بالا گفتن
پلانتون هم که مقارن است خوب الان من پستهای قبلی رو دیدم ولی از طرحی که خودتون طرح کردین اثری ندیدم میشه طرحی که خودتون طرح کردین فایل cad ش رو برام پیوست کنید تا بیشتر راهنمایتون کنم همچنین بگید الان محلی که دیوارها رو خودتون در نظر گرفتین محلشون کجاست چون همانطور که می دانید دیوار برشی سختی را بالا می برد و شما بیشتر بایستی روی بحث تقارن مانور بدید و طوری دیوارها رو قرار بدید که هنگامی که نیرو بین قابها توزیع می شه باعث نشه که پیچش بیش از حد در سازه بوجود بیاد.حالا فایل cad رو پیوست کنید تا روی شکل بیشتر بیان کنم

تشکر و اعتبار یادتون نره

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد نحوه ترسیم برش در پلان معماری معمارجوان 7 3,859 1395/08/12 08:37 ب.ظ
آخرین ارسال: ماهرز
  چند سوال مبهم در مورد مقیاس نقشه در اتوکد maryam68 11 33,710 1395/02/11 04:59 ب.ظ
آخرین ارسال: ایلینا
  چند سوال در مورد اتوکد setareh26 74 21,476 1394/11/27 05:44 ب.ظ
آخرین ارسال: marinus
  سوال فوری فوری فوری از مقیاس خط اندازه eaglesweem 1 424 1394/09/22 12:42 ق.ظ
آخرین ارسال: mohsen_1363
  حل شد :سوال درباره عرض دیوار moom94 3 459 1394/08/25 12:22 ق.ظ
آخرین ارسال: chiften
  سوالی در مورد پلان تیر ریزی samisoft 3 1,860 1394/06/31 10:41 ق.ظ
آخرین ارسال: engineerrosta
  چند سوال از یک نمونه نقشه matin2h 5 1,088 1394/06/08 05:51 ب.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  نحوه رسم پله دایره ای در پلان وبرش ونما nagin 12 11,342 1394/05/03 03:47 ب.ظ
آخرین ارسال: MINA05
  سوال در مورد ورژن اتوکد ؟؟؟ alissp 6 2,018 1393/11/25 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: Reverse
  پلان تیرریزی چطوری رسم میشود (با مثال ) mehdi_hashtrod 3 9,095 1393/10/28 01:38 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak takabi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان