امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(سوال در رابطه با توکد) پلان 5 طبقه با کاربرد آموزشی
من توی فایلی که دادم یک پلان رو با رمپ آبی کشیدم ! نمیدونم دیدین یا نه ! اما رمپ ورودی به نظرم فضا رو گرفته !

من با ایده ی شما موافقم ! بهتره رمپ ورودی به پارکینگ اول اولش مستقیم باشه و در ادامه قوس داشته باشه!

اما نمیدونم از کجا قوس رو بزنم تا شیب 15 درصد رعایت بشه !

این قسمت که شعاع گردشی رمپ 6.5 متر از محور مرکزی رمپ باید باشه هم نمیتونم درکش کنم

الان شما راهنمایی کنید که من از کجای رمپ قوس رو بزنم و چطور قوس رو بزنم تا 6.5 و 15 رعایت شده باشه

ممنونم
پاسخ
(1393/12/16 ، 06:27 عصر)farzad4m نوشته است:
ممنونم !
اماخارج از موقیت زمین نمیتونم رمپ بزنم !
وقتی به رمپ قوس بدم ایا بارگذاریش یا حتی مدل سازیش در ایتبس سخت تر میشه؟
(1393/12/16 ، 06:21 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/12/16 ، 01:45 عصر)farzad4m نوشته است: طول رمپ ها رو 10.7 گرفتم تا شیب 15 درصد رعایت بشه !

بهینه ترین حالت رمپ ها رو گذاشتم تا فضا برای عبور ماشین باز باشه !

مهندس جان شما خودتون نظری در موردش بدین ! ایا قوس برای رمپ ورودی به طبقه ی اول پاریکنگ لازم هست یا نه همین رمپ مستقیم خوبه
سلام
همه چیز به شرایط اجرا برمی گرده شما می تونید بروی برگه هر چیزی رو رسم کنید و هر ایده ای پیاده کنید ولی برای ایجاد ایده ای عملی بایستی تلاش کنید.
اکنون شما بایستی ببینید طرحتون در هنگام اجرا واقعا عملی است یا خیر بند قبلا هم گفتم اگه محوطه اطراف ساختمان آزاد است می توانید رمپ را اندکی بیرون از فضا ایجاد کنید که دیگر نیاز به قوس هم نباشد.
حالا به طرح پیوست یه نگاه بندازید

بله سخت تر میشه خوب یک نیم قوس داخل پارکینگ بزنید و یا اینکه با دو رمپ ساده سر ته قضیه رو هم بیارید مثل شکل پیوست شده
اینجوری تنها بایستی بحث تعرض مسیر ورود به پارکینگ دوم طرح شود

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
واضح تر ببپرسم !

من طول 1.7 متر رو برای رمپ مستقیم انتخاب کردم تا با توجه به ارتفاع 2.9 متری شیب 15 درصد رعایت بشه !

اگر من بخوام قوس بدم طول رو چقدر بگیرم ( با قسمت مستقیمم رمپ ) تا شیب همون 15 درصد بشه؟

پی نوشت:

من از روش شما برای زدن قوس رفتم !

یک دایره به شاع 6.5 متر ! و با دستور تریم قوس رو درستش کردم

پی نوشت 2 : اشتباهی این متنو توی یک تاپیک دیگه هم زدم
پاسخ
(1393/12/16 ، 06:32 عصر)farzad4m نوشته است: من توی فایلی که دادم یک پلان رو با رمپ آبی کشیدم ! نمیدونم دیدین یا نه ! اما رمپ ورودی به نظرم فضا رو گرفته !

من با ایده ی شما موافقم ! بهتره رمپ ورودی به پارکینگ اول اولش مستقیم باشه و در ادامه قوس داشته باشه!

این قسمت که شعاع گردشی رمپ 6.5 متر از محور مرکزی رمپ باید باشه هم نمیتونم درکش کنم

الان شما راهنمایی کنید که من از کجای رمپ قوس رو بزنم و چطور قوس رو بزنم تا 6.5 و 15 رعایت شده باشه

ممنونم
دوست عزیز اگه منظورت از پلان آبی همون پلان پارکینگ است با قرمز رسم کردین در ضمن اول شما بایستی طرحی رو انتخاب کنید تا ما بریم سر بحث طراحی
تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
ایده ی جالب و خوبیه ! اما مسیر ورود به پارکینگ دوم به بن بست میخوره ! فضای مانور رو از ماشین میگیره
شما رمپ ها و محل استقرار ماشین ها رو دیدین؟ به نظرتون مشکلی ندارن؟!
(1393/12/16 ، 06:43 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/12/16 ، 06:27 عصر)farzad4m نوشته است:
ممنونم !
اماخارج از موقیت زمین نمیتونم رمپ بزنم !
وقتی به رمپ قوس بدم ایا بارگذاریش یا حتی مدل سازیش در ایتبس سخت تر میشه؟
(1393/12/16 ، 06:21 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/12/16 ، 01:45 عصر)farzad4m نوشته است: طول رمپ ها رو 10.7 گرفتم تا شیب 15 درصد رعایت بشه !

بهینه ترین حالت رمپ ها رو گذاشتم تا فضا برای عبور ماشین باز باشه !

مهندس جان شما خودتون نظری در موردش بدین ! ایا قوس برای رمپ ورودی به طبقه ی اول پاریکنگ لازم هست یا نه همین رمپ مستقیم خوبه
سلام
همه چیز به شرایط اجرا برمی گرده شما می تونید بروی برگه هر چیزی رو رسم کنید و هر ایده ای پیاده کنید ولی برای ایجاد ایده ای عملی بایستی تلاش کنید.
اکنون شما بایستی ببینید طرحتون در هنگام اجرا واقعا عملی است یا خیر بند قبلا هم گفتم اگه محوطه اطراف ساختمان آزاد است می توانید رمپ را اندکی بیرون از فضا ایجاد کنید که دیگر نیاز به قوس هم نباشد.
حالا به طرح پیوست یه نگاه بندازید

بله سخت تر میشه خوب یک نیم قوس داخل پارکینگ بزنید و یا اینکه با دو رمپ ساده سر ته قضیه رو هم بیارید مثل شکل پیوست شده
اینجوری تنها بایستی بحث تعرض مسیر ورود به پارکینگ دوم طرح شود

پاسخ
مهندس جان رمپ ها رو با رنگ ابی رسم کردم !
توی همون فایلی که خدمدتت دادم ! حتی ماشین هم گذاشتم تا یک تصویر شماتیک داشته باشم !
اگر توی همون فایل اخری نیست تا دوباره آپلودش کنم

(1393/12/16 ، 06:48 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/12/16 ، 06:32 عصر)farzad4m نوشته است: من توی فایلی که دادم یک پلان رو با رمپ آبی کشیدم ! نمیدونم دیدین یا نه ! اما رمپ ورودی به نظرم فضا رو گرفته !

ممنونم
دوست عزیز اگه منظورت از پلان آبی همون پلان پارکینگ است با قرمز رسم کردین در ضمن اول شما بایستی طرحی رو انتخاب کنید تا ما بریم سر بحث طراحی

پاسخ
    تو این عکس رمپ دو قسمته
یک بخش مستقیم و بخش دیگه قوس دار!

باید هر دو دارای شیب 15 درصد باشه به نحوی که رمپ 2.9 متر ( ارتفاع پارکینگ ) تغییر ارتفاع بده !

اما چجوری؟

پاسخ
(1393/12/16 ، 06:54 عصر)farzad4m نوشته است:
مهندس جان رمپ ها رو با رنگ ابی رسم کردم !
توی همون فایلی که خدمدتت دادم ! حتی ماشین هم گذاشتم تا یک تصویر شماتیک داشته باشم !
اگر توی همون فایل اخری نیست تا دوباره آپلودش کنم

(1393/12/16 ، 06:48 عصر)omid_rch نوشته است:

ممنونم
من این فایل رو گویا دانلود نکردم و توی پست ها هم پیداش نکردم اگه می تونی آپلود کن بعد دقیقا مشخص کن ارتفاع پارکینگ رو و همچنین بگید که هر دو پارکینگ در زیر زمین خط صفر و صفر هستند؟

(1393/12/16 ، 07:13 عصر)farzad4m نوشته است:
تو این عکس رمپ دو قسمته
یک بخش مستقیم و بخش دیگه قوس دار!

باید هر دو دارای شیب 15 درصد باشه به نحوی که رمپ 2.9 متر ( ارتفاع پارکینگ ) تغییر ارتفاع بده !

اما چجوری؟

تمام مشخصات مربوط به ارتفاع پارگینها و هم چنین طول دقیق رو روی پلان مشخص کنید و مشخصاتی که می دونید دونستنشون مهمه برای من بنویسید و روی نقشه مشخص کنید و فایل رو آپلود کنید تا من روش کار کنم ببینم چطور میشه.

تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ
خدمت شما

ارتفاع پارکنگ ها 2.9 متر

اصلا ببنید نیاز به قوس هست؟ من فکر کنم بدون قوس هم خوبه مشکلی نداره

http://s6.picofile.com/file/8175513242/Omid.dwg.html
پاسخ
(1393/12/16 ، 07:35 عصر)farzad4m نوشته است: خدمت شما

ارتفاع پارکنگ ها 2.9 متر

اصلا ببنید نیاز به قوس هست؟ من فکر کنم بدون قوس هم خوبه مشکلی نداره

http://s6.picofile.com/file/8175513242/Omid.dwg.html

سلام
دوست من میشه بفرمایید که چرا با ارتفاع 2.9 متر پارکینگ و همچنین شیب 15 درصد چرا طول را 10.7 در نظر گرفتید؟
من مقدار ط.ل بیشتری بدست آوردم همچنین شما بر طبق چه معیار می خواهید شیب را 15 درصد در نظر بگیرید؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  یک سوال در زمینه Autodesk Vehicle Tracking Lieke2000 0 158 1395/11/11 ، 03:52 عصر
آخرین ارسال: Lieke2000
  مشکل در کشیدن پلان فونداسیون crywolf222 3 513 1395/9/15 ، 12:47 عصر
آخرین ارسال: علی بهنیا
  راهنمایی در مورد نحوه ترسیم برش در پلان معماری معمارجوان 7 5,249 1395/8/12 ، 08:37 عصر
آخرین ارسال: ماهرز
  چند سوال مبهم در مورد مقیاس نقشه در اتوکد maryam68 11 39,981 1395/2/11 ، 04:59 عصر
آخرین ارسال: ایلینا
  چند سوال در مورد اتوکد setareh26 74 23,799 1394/11/27 ، 05:44 عصر
آخرین ارسال: marinus
  سوال فوری فوری فوری از مقیاس خط اندازه eaglesweem 1 552 1394/9/22 ، 12:42 صبح
آخرین ارسال: mohsen_1363
  حل شد :سوال درباره عرض دیوار moom94 3 608 1394/8/25 ، 12:22 صبح
آخرین ارسال: chiften
  سوالی در مورد پلان تیر ریزی samisoft 3 2,516 1394/6/31 ، 10:41 صبح
آخرین ارسال: engineerrosta
  چند سوال از یک نمونه نقشه matin2h 5 1,263 1394/6/8 ، 05:51 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  نحوه رسم پله دایره ای در پلان وبرش ونما nagin 12 13,258 1394/5/3 ، 03:47 عصر