مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:68 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1927 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7170 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:56 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:57 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3490 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:62 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:146 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:72 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99165 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امیتازات: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در موردحدس مقدار آرماتور
1392/07/20 , 08:27 ب.ظ
ارسال: #1
سوال در موردحدس مقدار آرماتور
سلام دوستان می خواستم برای وارد کردن مقطع اولیه برای ستون یه ساختمان 5طبقه چه مقدار میلگردی باید اختصاص داد. البته اگر بخام در حالت to be check معرفی کنم. مثلا برای c50x50-c55x55-c45x45-c40x40 پیشناهادتون چیه؟
و اینکه روش خاصی در محاسبه هستش قبل از طراحی برای مقطع اولیه

کلا من در حالت to be check کار کنم یا to be design

اشک هایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/07/20 , 08:49 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوال در موردحدس مقدار آرماتور
(1392/07/20 08:27 ب.ظ)top10 نوشته شده توسط:  سلام دوستان می خواستم برای وارد کردن مقطع اولیه برای ستون یه ساختمان 5طبقه چه مقدار میلگردی باید اختصاص داد. البته اگر بخام در حالت to be check معرفی کنم. مثلا برای c50x50-c55x55-c45x45-c40x40 پیشناهادتون چیه؟
و اینکه روش خاصی در محاسبه هستش قبل از طراحی برای مقطع اولیه

کلا من در حالت to be check کار کنم یا to be design
سلام
پیشنهاد میکنم که یک آرایشی از میلگرد (تعداد میلگردها) را به مقطع اختصاص و در حالت to be design مقطع را طراحی و آرماتورها را بدست آورده و سپس از روی این نتایج خیلی راحت تر می توانید میزان آرماتور را حدس بزنید.
در رابطه با سازه 5 طبقه قید نکردین که سیستم باربر جانبی آن چیست که بشود نظر بهتری داد ولی با روش گفته شده راحت تر می توانید قضاوت کنید.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/07/20 , 09:05 ب.ظ
ارسال: #3
سلام مهندس منظورتون از اینکه فرمودید:
پیشنهاد میکنم که یک آرایشی از میلگرد (تعداد میلگردها) را به مقطع اختصاص و در حالت to be design مقطع را طراحی و آرماتورها را بدست آورده چیست؟

سازه ی من 5طبقه بتنی با قاب خمشی متوسط - نظرتون در مورد ابعاد و تعداد میلگرد که جوابگو باشه

اشک هایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم
1392/07/21 , 02:19 ق.ظ
ارسال: #4
!
سلام
در مورد انتخاب سایز مقطع ستونهای 5 طبقه حدودا از 55x55 در طبقه همکف شروغ وبه تدریج در طبقات بالا کم می شود.در بالاترین طبقه از 30x30 کم نشود.
سپس برای آن مقطع به انتخاب خودت تعداد وقطر میلگرد را تعیین وسپس از
to be design استفاده کن.پس از آنالیز ودیزاین خواهی دید که در روی ستون مورد نظر سطح مقطع فولاد مصرفی ذکر شده.از روی این سطح وتعداد مورد نیاز قطر میلگرد بدست می آید.

اگر ابعاد مقاطع را کوچک بگیری از روش بالا نتیجه ای حاصل می شود که بعضا شرط 3% را بهم می زند.می گی نه در طبقه اول ساختمان 5 طبقه ات ابعادستونهای اصلی را 40x40بگیر وبا روش فوق ادامه بده ببین چه نتیجه ای می گیری!
بطور کلی این سنوال شما جواب حدودی دارد وبسته به سلیقه طراح آرایش میلکردها وقطر آنها می تواند متغیر باشد. روش چک کردن تنش ستون،3% وto be design وto be chech را یک صبح تا ظهر تواما بکار ببری یک جدول گیرت می آد که به کارت میاد.من یک جدول مقدماتی قبلا توسایت گذاشتم وجای تکمیل دارد.
1392/07/21 , 06:09 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/07/21 06:51 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #5
سلام
ما برای طرح ارماتورها ز به یک سطح مقطع لازم از مقطع تیر و ستون نیاز خواهیم داشت حال یا باید از خود نرم افزار کمک بگیرید یا هم اینکه به صورت تجربی و حدسی مقدار آرماتور را با رعایت چیدمان و قطر آن طبق آیین نامه در حالت چک کفایت مقطع را کنترل می کنیم حال این مورد کاملا حدسی و تجربی بدست خواهد امد و فرمول مناسبی نداره که مثلا بخواهیم بگوییم برای چنیین سایز ستون این مقدار حتما جوابگو هستش

قطرهاي موجود در بازار ايران براي ميلگرد عبارتند از :

6.5 / 8 / 10 / 12 / 14 / 16 / 18 / 20 / 22 / 25 / 28 / 30

بیستر از این سایز ( رنگ قرمز) استفاده می شود در طرح آرماتورهای مقاطع تیر وستون

موفق باشید و سربلند

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/07/21 , 10:07 ب.ظ
ارسال: #6
(1392/07/20 09:05 ب.ظ)top10 نوشته شده توسط:  سلام مهندس منظورتون از اینکه فرمودید:
پیشنهاد میکنم که یک آرایشی از میلگرد (تعداد میلگردها) را به مقطع اختصاص و در حالت to be design مقطع را طراحی و آرماتورها را بدست آورده چیست؟

سازه ی من 5طبقه بتنی با قاب خمشی متوسط - نظرتون در مورد ابعاد و تعداد میلگرد که جوابگو باشه
سلام
همانگونه که از درس طراحی سازه های بتن آرمه در خاطر داریم در بحث طراحی ستون یکی آرایش میلگردها مهم است و دیگری قطر آنها (مساحت). یعنی منحنی اندرکنش براساس چگونگی جاگذاری و مساحت آرماتورها تعیین می شود. در حالت to be design ما آرایش و چیدمان آرماتور در مقطع را به برنامه میدهیم و برنامه با توجه به این چیدمان میزان مساحت مورد نیاز را محاسبه میکند که با داشتن این مساحت و تقسیم آن یه تعداد میلگردها میزان مساحت هر آرماتور بدست آمده و با این عدد بالطبع قطر آرماتور بدست می آید. این میزان مساحت براساس نسبت تنشی مجازی که به برنامه معرفی میکنیم بدست می آید که معمولا عدد یک می باشد.
در حالت to be check ما هم آرایش میلگردها و هم قطر آنها (مساحت) را به برنامه معرفی میکنیم و برنامه نسبت تنش را محاسبه میکند که باید زیر یک باشد و نزدیک به یک تا طرح اقتصادی باشد.
در بحث ابعاد به این نکته توجه شود که باید به نحوی باشد تا سایر کنترل ها مانند دریفت و ... نیز کنترل و رعایت شود. اگر مقطعی را به برنامه معرفی کردیم و نسبت تنش بالا یا پایین بود تا جای ممکن بهتر است با میزان و آرایش میلگردها به نسبت تنش یک برسیم. این ترجیح است. در پایان در جزوه ایتبس بنده رابطه ای برای حدس ابعاد مقطع ذکر شده که در تصویر زیر پیوست کردم. سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1392/07/22 , 11:12 ق.ظ
ارسال: #7
با توجه به صفحه پیوستی ما باید ابتدا سطح بارگیر فرضی برای ستون مورد نظر و تعداد طبقات بالایی رو بدیم اما من این B رو نفهمیدم چیه همچنین این گرد کردن تو 5 رو نفهمیدم خیلی گیج کنندس دمت گرم یه مثالی اینجا براش بزار
یه سوال دیگه ایا با بدس اوردن ابعاد فرضی برا ستون هامون می تونیم از روش برا تیر ها ابعاد فرضی بدیم یه توضیح کامل بدید متشکر میشم
1392/07/22 , 09:31 ب.ظ
ارسال: #8
(1392/07/22 11:12 ق.ظ)معمارخرداد نوشته شده توسط:  با توجه به صفحه پیوستی ما باید ابتدا سطح بارگیر فرضی برای ستون مورد نظر و تعداد طبقات بالایی رو بدیم اما من این B رو نفهمیدم چیه همچنین این گرد کردن تو 5 رو نفهمیدم خیلی گیج کنندس دمت گرم یه مثالی اینجا براش بزار
یه سوال دیگه ایا با بدس اوردن ابعاد فرضی برا ستون هامون می تونیم از روش برا تیر ها ابعاد فرضی بدیم یه توضیح کامل بدید متشکر میشم
سلام
B بعد ستون می باشد که از رابطه بدست می آید. حال مثلا اگر از رابطه مقدار 43 برای B محاسبه شد این عدد را به عدد بزرگتر که مضربی از 5 می باشد گرد میکنیم که اینجا می شود 45. یا اگر 48 شد به 50 گرد می شود.
در مورد ابعاد تیرها باید یکسری ضوابط مربوط به ابعاد مقطع تیر در مبحث نهم ذکر شده که باید رعایت شود. جزوه بنده را مطالعه بفرمایید.
http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%A8%D8%B3
مطالعه مبحث نهم نیز توصیه می شود.

1392/07/23 , 12:18 ق.ظ
ارسال: #9
با سلام
به نظر من طراحی سازه بتنی هم مثل بسیاری از تخصص های دیگر علاوه بر پایه فنی وعلمی تا حدودی با توجه وتقلید از کار افراد مطلع شروع می شود تا جاییکه جدود ابعاد وتعداد دست آدم بیاید.
روش to be checked وto be designedهردو به کشف سایز قطر میلگردها کمک می کنند,روش دوم دقیق تر.ولی پس از کنترل پارامترهایی مثل درصدمجاز فولاد ودریفت وعیره اغلب مجبور به اعمال تغییرات دستی هستیم.در نتیجه تجربه ومهارت طراح ،خیلی در حل قضیه وتنظیمات متعادل موثر است ونسحه حاضر وآماده ای که در اختیار فرد قرار گیرد وبا خیال راحت صد درصدی در همه طراحیها از آن استفاده کند وجود ندارد.
من خود دانشجو هستم وبه دانشجویان عزیز توصیه می کنم بیشتر به فکر افزایش مهارتهای فنی وعلمی باشند ودر کنارش بعضی از شگردها وراهکارهای تکمیلی را هم فرا بگیرند.دنبال کنسرو وغذای آماده فنی نباشن که روزی روزگاری گرفتار می شوند.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/07/23 , 11:45 ق.ظ
ارسال: #10
سلام
ببخشید من در این مورد گیر کردم که اگه سطح بارگیر ستون ما 12 متر مربع بود تعداد طبقات بالایی 3 تاخب اونوقت تو فرمول شما میشه 317.435 این ععد هم به بعد ستون نمی خوره میشه در این مورد توضیح بدین اشکال کارم کجاس
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد بارگذاری تیر none sasan.ce 2 141 1395/08/03 05:04 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
Sad مشکل نمایش صفر آرماتور (خاموت) برشی تیر و ستون sasan.ce 5 234 1395/07/26 12:51 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  مدل کردن یا نکردن خرپشته (سوال اینست) حمید فلاح منش 57 15,144 1395/06/26 10:16 ق.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974
  سوال در مورد پروژه فولاد مبتدی 0 153 1395/05/16 11:04 ق.ظ
آخرین ارسال: مبتدی
Question سوال: تیر بتنی و جهت تیرچه در محل دیوار برشی One 3 224 1395/04/25 01:50 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سر به هوا 1 232 1395/02/05 01:22 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا
  یک سوال shaean 1 228 1395/01/09 06:48 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  سوال در مورد ديوار حائل patterenuslogic 12 4,664 1394/10/25 07:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdi_7093
  سوال درباره ضریب رفتار در ایین نامه 2800 ویرایش 4 ailll 2 532 1394/09/08 08:19 ب.ظ
آخرین ارسال: sina9170
  چند سوال پیرامون دیوار برشی General Hooman1974 6 1,848 1394/08/20 12:33 ق.ظ
آخرین ارسال: Hooman1974

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان