مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2844 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:12 زمان:1395/09/13
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:sunson پاسخ ها:3 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28403 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:481 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5544 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:14 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:20 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:16 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14522 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3066 زمان:1395/09/12

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 58 رأی - میانگین امیتازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد حرکت جانبی ستون؟
1392/01/17 , 12:54 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/01/17 01:00 ق.ظ، توسط mmb_A631.)
ارسال: #1
سوال در مورد حرکت جانبی ستون؟
سلام خدمت اساتید و جمع مهندسان خوب کشور عزیز ایران
من تازه واردم به سایت
یه سوال واقعا درگیرم!!!
دو تا عکس گذاشتم که تصویری از دو قاب مختلفرو نشون میده:
میشه لطف کنید و راهنماییم کنید(به زبون ساده) هرکدوم از ستون ها که شماره گذاری کردم کدوم ستون دارای حرکت جانبی آزاده و کدوم مقید هستش.دلیلش و راه دست یابی به این نتایج رو بگید ، اینکه چطور شد که فلان ستون شده آزاد یا مقید.
مرسی از شما

[تصویر:  p523t44adtzvaopjmvdc.jpg]

[تصویر:  4tf2m3scxj72f8lpybnq.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/01/17 , 12:56 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/01/17 12:58 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #2
RE: سوال در مورد حرکت جانبی ستون؟
نقاطی که با دایره آبی نمایش دادم بدون حرکت جانبی هستند
نقاطی که با دایره قرمز نمایش دادم دارای حرکت جانبی هستند

قاب اول
[تصویر:  og3rtw3ne3ul5sfyc4m.jpg]

ستون 5و1و2 : دارای حرکت جانبی
ستون 3و4 : مهار شده

قاب دوم
[تصویر:  tinp8tz6bzfb8rxhm0.jpg]
ستون 5و2و1 : دارای حرکت جانبی
ستون 3و4 : مهار شده

در واقع میشه گفت ستون 1 ناپایدار است .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/01/17 , 02:01 ب.ظ
ارسال: #3
مرسی از وقتی که واسم گذاشتید تشکر دوست خوب من
1392/01/17 , 03:14 ب.ظ
ارسال: #4
(1392/01/17 12:56 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  نقاطی که با دایره آبی نمایش دادم بدون حرکت جانبی هستند

مهندس من علت ناپایداریو متوجه نشدم
ستون ناپایدار نیست فکر میکنم

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/01/17 , 05:09 ب.ظ
ارسال: #5
(1392/01/17 03:14 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  
(1392/01/17 12:56 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  نقاطی که با دایره آبی نمایش دادم بدون حرکت جانبی هستند

مهندس من علت ناپایداریو متوجه نشدم
ستون ناپایدار نیست فکر میکنم
ستون 1 در قاب دوم دقیقه حالت قاب ساده + بدون مهاربند ( بادبند یا دیوار برشی) است . در این حالت کل سازه ناپایدار خواهد شد دیگه . دقیقا همین مصداق برای ستون 1 هم وجود دارد .ستون 1 در پایین دارای دوران است و در بالا نیز دارای حرکت جانبی و وقتی یک نیروی جانبی به سازه اعمال شود این ستون میتواند تا بینهایت بچرخد ( از لحاظ تئوری )

1392/01/17 , 06:29 ب.ظ
ارسال: #6
خیر کل سازه پایدار می باشد. ستون یک از پایین مصل و از بالا نیز به ستون 2 که یک ستون پایدار می باشد اتکا دارد و تعریف شما صحیح نیست.
در تصویر زیر سازه فوق با ایتبس مدل شده و تغییر مکان آن ترسیم شده است.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/01/17 , 09:13 ب.ظ
ارسال: #7
(1392/01/17 06:29 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  خیر کل سازه پایدار می باشد. ستون یک از پایین مصل و از بالا نیز به ستون 2 که یک ستون پایدار می باشد اتکا دارد و تعریف شما صحیح نیست.
در تصویر زیر سازه فوق با ایتبس مدل شده و تغییر مکان آن ترسیم شده است.

دوست عزیز بحث روی کل ستون نیست . شما به کتاب فولاد دکتر فنایی مراجعه کنید دقیقا همین مثال در انجا وجود دارد . بحث روی تک ستون است که داخل پرانتز هم گفتم از لحاظ تئوری و منظورم این بود که اگه فقط ستون طبقه اول مد نظر باشد ( شما اگه زحمتی بکشید و به کتاب نادر فنایی نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که مفهوم اینگونه سوالات چیه ؟؟!!!) منظور من کل سازه نبود . اینگونه سوالات در آزمون ارشد بیشتر دیده میشه و باید شرایط هر ستون را تک به تک بررسی کنید . من هم خودم میدانم که کل سازه پایدار است و نیازی به مدل کردن نبود

1392/01/17 , 09:26 ب.ظ
ارسال: #8
در ضمن به گفته شما الان هیچ تفاوتی بین قاب 1 و قاب 2 وجود ندارد . پس مطمئنن منظور اینگونه مسائل ( که در بالا گفتم میتونید در کتب کارشناسی ارشد به وفور از این نوع سوالات مشاهده کنید ) چیزی نیست که شما در مدلتون منظور کردید

1392/01/17 , 11:44 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/01/17 11:47 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #9
(1392/01/17 09:26 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  ستون 1 در قاب دوم دقیقه حالت قاب ساده + بدون مهاربند ( بادبند یا دیوار برشی) است . در این حالت کل سازه ناپایدار خواهد شد دیگه . دقیقا همین مصداق برای ستون 1 هم وجود دارد .ستون 1 در پایین دارای دوران است و در بالا نیز دارای حرکت جانبی و وقتی یک نیروی جانبی به سازه اعمال شود این ستون میتواند تا بینهایت بچرخد ( از لحاظ تئوری )
این ستون کاملا پایدار می باشد.
(1392/01/17 09:26 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوست عزیز بحث روی کل ستون نیست . شما به کتاب فولاد دکتر فنایی مراجعه کنید دقیقا همین مثال در انجا وجود دارد . بحث روی تک ستون است که داخل پرانتز هم گفتم از لحاظ تئوری و منظورم این بود که اگه فقط ستون طبقه اول مد نظر باشد ( شما اگه زحمتی بکشید و به کتاب نادر فنایی نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که مفهوم اینگونه سوالات چیه ؟؟!!!) منظور من کل سازه نبود . اینگونه سوالات در آزمون ارشد بیشتر دیده میشه و باید شرایط هر ستون را تک به تک بررسی کنید . من هم خودم میدانم که کل سازه پایدار است و نیازی به مدل کردن نبود
بحث من نیز روی تک ستون بود. درثانی اگر جزیی از سیستم ناپایدار باشه، کل سیستم نیز ناپایدار تلقی میشه.
من به این کتاب دسترسی ندارم. اگه تصویری از این کتاب قرار بدید ممنون میشم.
مدل کردن بنده نیز جهت نقض حرف شما که ذکر کردید این ستون میتواند تا بینهایت بچرخد بود که کاملا مشخص است چرخش به میزان معینی می باشد.
(1392/01/17 09:26 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  در ضمن به گفته شما الان هیچ تفاوتی بین قاب 1 و قاب 2 وجود ندارد . پس مطمئنن منظور اینگونه مسائل ( که در بالا گفتم میتونید در کتب کارشناسی ارشد به وفور از این نوع سوالات مشاهده کنید ) چیزی نیست که شما در مدلتون منظور کردید
از لحاظ پایداری خیر فرقی نیست چون هر2 پایدار هستند ولی از لحاظ دیگری مثل ضریب طول موثر و تغییرمکان انتهای ستون و ... تفاوت دارند.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/01/18 , 12:50 ق.ظ
ارسال: #10
دوست عزیز بنده باز هم میگم جهت روشن شدن شما . بحث اصلا روی کل سیستم نیست اصلا . بحث روی تک ستونه . ستون 1 در پایه خود دارای دوران است و در بالای خود هیچگونه مقاومت جانبی ندارد . پس در حالت تک ستون آیا این ستون می تواند در برابر نیروی جانبی ایستا باشد ؟؟؟ ( باز هم تاکید میکنم حالت تک ستون نه کل سیستم)
اصلا در اینجور مسائلی اسمی از ضریب موثر نیست که شما اشاره کردید و دلیل فرق قاب 1 و قاب 2 در ضریب طول موثر نیست و الی سوال کاربرمون چیزه دیگه ای می شد .
در مورد کتاب : اسکنر ندارم و الی حتما براتون عکس میگرفتم
روال حل این مسائل به اینصورت است که هر ستون را از سازه جدا کرده که می تواند دو حالت داشته باشند
1- سختی تیرهای اطراف را به بینهایت میل میدهیم که میشه یک حالت
2- سختی تیرهای اطراف را به صفر میل میدهم که میشه بحرانی ترین حالت

و الی مشخص است که سازه با این همه درجه نامعینی پایدار است ( پس بحث روی پایداری کل سازه نیست )

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد نحوه بارگذاری کنسول peyman69 4 1,996 1395/06/06 09:34 ق.ظ
آخرین ارسال: akb
  سوال درموردترکیب بارگذاری eebbii 1 180 1395/04/23 05:36 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  تیر ضعیف - ستون قوی در طراحی سازه های خمشی ویژه؟ multitask 19 6,735 1395/04/19 01:10 ب.ظ
آخرین ارسال: ساده دل
  پلیت های تقویتی ستون یوسف ابراهیم پور 0 183 1395/04/05 11:48 ب.ظ
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  سئوال در مورد خروج از مرکزیت emispid 6 2,598 1395/03/05 09:47 ب.ظ
آخرین ارسال: mja7
  محل وصله ستون chiften 0 354 1395/01/04 06:05 ب.ظ
آخرین ارسال: chiften
  طراحی اعضا و اتصالات مهاربندهای جانبی به روش حدی hamidreza4822 7 480 1394/12/06 10:26 ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadee1365
  سوال درباره علت انتخاب کردن جهت صلب سازه mostafa.ramezani 4 361 1394/09/21 04:20 ق.ظ
آخرین ارسال: mostafa.ramezani
  سوال: فرق بین قاب خمشی , ویژه ، متوسط و ساده یوسف ابراهیم پور 4 670 1394/08/25 08:38 ق.ظ
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  سوال درباره تعیین ضریب Ru در بارگزاری زلزله shahab47 1 621 1394/05/19 01:17 ق.ظ
آخرین ارسال: keiivan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان