مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3645 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:575 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:30 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:96 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:53 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:49 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:58 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1186 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:65 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 55 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد مدلسازی پی در برنامه ی SAFE
1391/08/20 , 03:49 ب.ظ
ارسال: #1
سوال در مورد مدلسازی پی در برنامه ی SAFE
سلام
یه پی نواری با نوارهای مورب دارم (مشکلم در رسم نوار مورب نیست) در SAFE 8 اگه یه پی گسترده رسم کنم و بخوام با رسم Opening نوارها رو داشته باشم باید چکار کنم چون بخصوص در قسمت نوارهای کج Opening ها با نوارها تداخل پیدا میکنه؟ اصلا این روش برای پی با نوار مورب درسته؟ یا روش دیگری وجود داره؟ اگه از این روش استفاده نکنم و فقط نوارها رو در جهت X و Y رسم بشه دیگه نمیتوان به نوارها Slab و . . . اختصاص داد امیدوام تونسته باشم منظورم رو برسونم
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/08/20 , 04:36 ب.ظ
ارسال: #2
RE: سوال در مورد مدلسازی پی در برنامه ی SAFE
سحر اگه بتونی یه تصویر به ما بدی خوب میشه چون نتونستم دقیقا منظورت رو متوجه بشم

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1391/08/20 , 09:12 ب.ظ
ارسال: #3
در پی گسترده برای ترسیم نوارها از strip استفاده کنید که مشکلی پیش نیاد و strip ها رو از روی opening ها عبور بدین مثلا چاله اسانسور با این کار مشکلی برش پانچینگ هم احتمالا حل میشه
نظر دوستان هم میشنویم

برای تشکر فقط از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1391/08/20 , 09:52 ب.ظ
ارسال: #4
(1391/08/20 03:49 ب.ظ)sahar_14 نوشته شده توسط:  سلام
یه پی نواری با نوارهای مورب دارم (مشکلم در رسم نوار مورب نیست) در SAFE 8 اگه یه پی گسترده رسم کنم و بخوام با رسم Opening نوارها رو داشته باشم باید چکار کنم چون بخصوص در قسمت نوارهای کج Opening ها با نوارها تداخل پیدا میکنه؟ اصلا این روش برای پی با نوار مورب درسته؟ یا روش دیگری وجود داره؟ اگه از این روش استفاده نکنم و فقط نوارها رو در جهت X و Y رسم بشه دیگه نمیتوان به نوارها Slab و . . . اختصاص داد امیدوام تونسته باشم منظورم رو برسونم
ممنون

برای ترسیم نوارهای طراحی در حالت پی نواری نمیشه یه پی گسترده ترسیم کنید و بعد Opening به آنها اختصاص دهید . شما اول باید شکل کلی پی را ترسیم کنید و سپس نوارهای طراحی را ترسیم کنید سپس Opening را اختصاص دهید .
در مورد پی ها کج برای ترسیم نوار طراحی در SAFE8 نمیشه به راحتی نوار کج اختصاص دهید و میشه با کمی دست بالا گرفتن نوار ، نوار طراحی را طوری ترسیم کنیم که کل پی کج را دربر بگیرد ( که با این کار نوار طراحی از خود پی بزرگتر می شود )
در فایل آموزشی زیر این نکته را گفتم و شاید بتونه کمکتون کنه

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%AF%DB%8C

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1391/08/21 , 12:37 ب.ظ
ارسال: #5
(1391/08/20 09:52 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
ممنون

برای ترسیم نوارهای طراحی در حالت پی نواری نمیشه یه پی گسترده ترسیم کنید و بعد Opening به آنها اختصاص دهید . شما اول باید شکل کلی پی را ترسیم کنید و سپس نوارهای طراحی را ترسیم کنید سپس Opening را اختصاص دهید .
در مورد پی ها کج برای ترسیم نوار طراحی در SAFE8 نمیشه به راحتی نوار کج اختصاص دهید و میشه با کمی دست بالا گرفتن نوار ، نوار طراحی را طوری ترسیم کنیم که کل پی کج را دربر بگیرد ( که با این کار نوار طراحی از خود پی بزرگتر می شود )

منظورتون از پی کج پییه که اختلاف تراز داره یا اینکه در پلان کج باشه؟ یه سوال دیگه اینکه اگه اول Opening ها رو اختصاص بدیم بعد نوارهای طراحی رو ترسیم کنیم مشکلی ایجاد میشه؟
استفاده از پی گسترده اشتباه لفظی بود منظورم این بود که با استفاده از گزینه Drow Object Area یا گزینه های مشابه آن قالب کلی پی ترسیم بشه.
به عنوان نمونه همون پروژه ای که در پست چک کردن فایل SAFE 8 قرار دادم چون نوارها کج بودند در برخی قسمت ها داخل Opening میشد (به عبارت ساده تر لبه OPENING با نوار ها مچ نمیشد) این موضوع در کار اشکالی ایجاد میکنه و اصلا موضوع مهمیه؟ هرچند با سعی و خطای فراوان و جابه جایی گره های Opening تا اونجا که امکان داشت سعی کردم این مورد رو بر طرف کنم. و در یک قسمت هم برای رفع این مورد دو opening جدا در کنار هم رسم کردم. این کار که اشکالی ایجاد نمیکنه؟
ممنون از توجه و راهنمایی هاتون
1391/08/21 , 02:32 ب.ظ
ارسال: #6
(1391/08/21 12:37 ب.ظ)sahar_14 نوشته شده توسط:  
(1391/08/20 09:52 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
ممنون

منظورتون از پی کج پییه که اختلاف تراز داره یا اینکه در پلان کج باشه؟ یه سوال دیگه اینکه اگه اول Opening ها رو اختصاص بدیم بعد نوارهای طراحی رو ترسیم کنیم مشکلی ایجاد میشه؟
استفاده از پی گسترده اشتباه لفظی بود منظورم این بود که با استفاده از گزینه Drow Object Area یا گزینه های مشابه آن قالب کلی پی ترسیم بشه.
به عنوان نمونه همون پروژه ای که در پست چک کردن فایل SAFE 8 قرار دادم چون نوارها کج بودند در برخی قسمت ها داخل Opening میشد (به عبارت ساده تر لبه OPENING با نوار ها مچ نمیشد) این موضوع در کار اشکالی ایجاد میکنه و اصلا موضوع مهمیه؟ هرچند با سعی و خطای فراوان و جابه جایی گره های Opening تا اونجا که امکان داشت سعی کردم این مورد رو بر طرف کنم. و در یک قسمت هم برای رفع این مورد دو opening جدا در کنار هم رسم کردم. این کار که اشکالی ایجاد نمیکنه؟
ممنون از توجه و راهنمایی هاتون

منظورم من پی کج شده در پلان است نه اختلاف ارتفاع .
فرقی نمیکنه که اول نوار طراحی ترسیم کنید یا اول Opening اختصاص دهید .
پیشنهاد میکنم برای ترسیم پلان پی و نوارهای آن از روس ترسیمی اتوکد استفاده کنید هم سرع تر می باشد و هم خطای ترسیمی را از بین می برد . خود من همیشه از روس ترسیمی کد استفاده میکنم و تاحالا هیچ مشکلی هم برای طراحی و خطای تسیمی نداشتم

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1391/10/01 , 02:17 ق.ظ
ارسال: #7
اگر ما از safe8 استفاده میکنیم . این برنامه اصلا نوارهای کج رو طراحی نمیکنه و فقط در جهت x و y طراحی رو انجام میده
ولی این نقیصه در ورژن 12 حل شده
بهتره که اول ما کل پی رو بصورت رادیه ترسیم کنیم سپس قسمت های خالی اونو ازش دربیاریم
1391/10/01 , 11:23 ق.ظ
ارسال: #8
نحوه طراحی نوار مورب در safe 12 چگونه است؟ در safe12 متسفانه شکل پلان و آیکن ها هم به راحتی 8 نیست اگر ممکن است آموزش فارسی 12 را بگذارید.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طراحی نوار ها در safe m.xatooni 0 65 1395/09/13 07:49 ب.ظ
آخرین ارسال: m.xatooni
  تاثیر دیوار برشی در Safe afshin_ipe 1 153 1395/07/16 12:57 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  راهنمایی درباره مقدار ارماتور توسط برنامه safe 12 hamid1002 2 163 1395/07/03 01:52 ب.ظ
آخرین ارسال: hamid1002
  سوال در مورد رسم مورب نوار طراحی farvahar_boy 3 822 1395/06/19 02:11 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  معنی این اعداد در safe چیست ؟ afshin_ipe 4 330 1395/04/19 02:38 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  لیستوفر گرفتن با منوی detailing برنامه safe One 1 351 1395/04/17 07:30 ب.ظ
آخرین ارسال: One
  سوال در مورد safe . مهم (اعمال تغییرات etabs( One 0 155 1395/04/13 08:54 ب.ظ
آخرین ارسال: One
  ترسیم پلان فونداسیون در اتوکد و انتقال به safe masoudmasoud 6 4,091 1395/04/06 11:30 ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadee65
  سوال : چطور نیروی خاک رو به دیوار بدم (نحوه اعمال نیروی مثلثی ) hamidreza lord 0 180 1395/02/26 05:41 ب.ظ
آخرین ارسال: hamidreza lord
  آیا امکان استفاده از نتایج تحلیل طیفی در Safe 14 وجود دارد؟ HOMAN1974 4 347 1395/02/12 06:16 ب.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان