امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد مدل نمودن بادبند در ایتبس
سلام. من برای پروژه ای با پلان داده شده در فایل نمی دانم در چه قابهایی باید بادبند قرار دهم یعنی جهت قاب خمشی و بادبند را می دانم ( جهتی که پنجره نیست بادبند دارد ) ولی نمی دانم در ایتبس این را باید چگونه و در چه قابهایی قرار دهم .
ممنون می شوم راهنمایی نمایید.

[تصویر:  j4ved9zw7mup97yy80by.gif]
پاسخ
با سلام
به عنوان اولین گزینه دهانه 4.5 متری دو قاب بیرونی سازه ات را انتخاب کن وبا اختصاص مقطع مناسب سعی کن به شرایط با تنش مجازا بادبندها برسی بعدش باید آپلودستونها را چک کنی که نباید
بزرگ باشد.برای پروژه دانشجویی زیر 40تا30 تن هم قابل قبول است

[تصویر:  00sti70fns46phywwdx2.gif]
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
تاپیک زیر را مشاهده فرمائید :

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%8...8%AF%DB%8C
پاسخ
متشکرم از راهنماییتون

نمی دونم درست متوجه منظورتون شدم یعنی نظرم اینه که بادبند را در دو جهتی که پنجره ندارم بزارم و دریفت کنم اگر جواب نداد دو طرف پله هم بزارم
ولی اینطور که شما گفتید انگار باید فقط در دهانه های 4.5 بزارم یعنی در همه قابها در دهانه های 4.5
نمی دونم کدوم درسته!!!!!!

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   raveshe 1.rar (اندازه: 69.16 KB / تعداد دفعات دریافت: 34)
.rar   raveshe 2.rar (اندازه: 41.67 KB / تعداد دفعات دریافت: 30)
پاسخ
با سلام
انتخاب هردوحالت منعی نداره ولی اگر حالتی ما را به جواب برساند که ارزانتر هم تمام شود بهتر است.
وتا زمانیکه مدل شما آنالیز وطراحی نشود تمی شود پیشداوری کرد.شاید هر دو روش هم جواب ندهد مجبور باشید باز آرایش دیگری را انتخاب کنید.
نکته دیگر اینکه شما هنوز خیلی کارهای لازم دیگر را هم در فایل ایتبستان انجام نداده اید.
انتخاب آیین نامه
تنظیمات مصالح بتن وآهن
انتخاب واحد متریک مناسب مثلا kgf-m وامثالهم
وارد کردن بارهای زلزله
وارد کردن ترکیب بارها
تیرریزی واختصاص دیافراگم به سقفها
بارگذاری
محاسبه واعمال ضرایب زلزله وخروج ازمرکزیت
مفصلی کردن اتصالات سمت بادبندی
گیردارکردن پای ستونها در سمت قاب خمشی
ودهها مورد دیگر.
ازآنجا که این موارد پایه ومقدمه کارند بهتر است قبل از شروع پروژه یاد گرفته شوند.لذا
توصیه می کنم این مراحل پایه را از آموزشهای خوبی که در بخش آموزش ایتبس سایت هست مرور وپیاده سازی کنید ودر مرحله آنالیز وظراحی اگر به مشکلاتی برخوردید در سایت تو همین تاپیک مطرح کنید.بنده وهمکاران دیگر در حد بضاعت پاسخ خواهیم داد.
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
(1393/6/6 ، 05:13 عصر)miladezati نوشته است: با سلام
انتخاب هردوحالت منعی نداره ولی اگر حالتی ما را به جواب برساند که ارزانتر هم تمام شود بهتر است.
وتا زمانیکه مدل شما آنالیز وطراحی نشود تمی شود پیشداوری کرد.شاید هر دو روش هم جواب ندهد مجبور باشید باز آرایش دیگری را انتخاب کنید.
نکته دیگر اینکه شما هنوز خیلی کارهای لازم دیگر را هم در فایل ایتبستان انجام نداده اید.
انتخاب آیین نامه
تنظیمات مصالح بتن وآهن
انتخاب واحد متریک مناسب مثلا kgf-m وامثالهم
وارد کردن بارهای زلزله
وارد کردن ترکیب بارها
تیرریزی واختصاص دیافراگم به سقفها
بارگذاری
محاسبه واعمال ضرایب زلزله وخروج ازمرکزیت
مفصلی کردن اتصالات سمت بادبندی
گیردارکردن پای ستونها در سمت قاب خمشی
ودهها مورد دیگر.
ازآنجا که این موارد پایه ومقدمه کارند بهتر است قبل از شروع پروژه یاد گرفته شوند.لذا
توصیه می کنم این مراحل پایه را از آموزشهای خوبی که در بخش آموزش ایتبس سایت هست مرور وپیاده سازی کنید ودر مرحله آنالیز وظراحی اگر به مشکلاتی برخوردید در سایت تو همین تاپیک مطرح کنید.بنده وهمکاران دیگر در حد بضاعت پاسخ خواهیم داد.
متشکرم از راهتمایی شما ولی من هنوز پروژه را شروع نکردم که بخوام باقی چیزهایی که گفتید را پیاده کنم من تازه مقاطع را انتخاب کردم و الان برای انتخاب بادبند مشکل دارم همین . البته این را می دانم که هر کدام از روش های داده شده بالا که گفتم را انتخاب کنم مشکلی ندارد و بعد از دریفت و آنالیز متوجه می شوم که کجاها بگذارم بهتر است ولی من می خواهم اصولی یاد بگیرم و از همان ایتدا متوجه شوم کجاها چی می خواد و نمی خواد.
باز هم از شما متشکرم

پاسخ
civil_samane ,

دهانه مناسب برای مهاربندی بین 3.5 تا 5 متر هستش هر چقدر از دهانه مهاربندی کوچکتر باشد خوب آپلفت زیادتر است و هر چقدر دهانه مهاربندی بیشتر باشد ضریب لاغری افزایش می یابد و کمانش را داریم و مقطع بادبند غیر اقتصادی می شود و همچنین معماری مشکل می شود . برای دهانه های بلند مهاربندهای واگرا مناسب هستند .

دهانه ای که به سقف متصل باشد برای مهاربندی شدن مناسب است .
پاسخ
(1393/6/6 ، 06:19 عصر)کیوان بابایی نوشته است: civil_samane ,

دهانه مناسب برای مهاربندی بین 3.5 تا 5 متر هستش هر چقدر از دهانه مهاربندی کوچکتر باشد خوب آپلفت زیادتر است و هر چقدر دهانه مهاربندی بیشتر باشد ضریب لاغری افزایش می یابد و کمانش را داریم و مقطع بادبند غیر اقتصادی می شود و همچنین معماری مشکل می شود . برای دهانه های بلند مهاربندهای واگرا مناسب هستند .

دهانه ای که به سقف متصل باشد برای مهاربندی شدن مناسب است .
مرسی همین مشکلم بود پس اندازه دهانه بین 3.5 تا 5 خوبه... باز اگر مشکلی بود مزاحمتون می شم
یعنی آقای بابایی اینجا همه خوبن ولی شما یه چیز دیگه این... همیشه حاضر و آماده اید. مرسی

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink ایمپورت کردن مقاطع به داخل ایتبس..فوری.فوری omran.tarbiyat 0 16 دیروز، 11:42 صبح
آخرین ارسال: omran.tarbiyat
  راهنمایی در مورد مدل سازی استیفنر در Etabs علی بهنیا 1 75 1396/8/19 ، 01:00 صبح
آخرین ارسال: admin
  مشکل رو ارور o/s در ایتبس طظزظیر 16 6,656 1396/7/5 ، 06:13 عصر
آخرین ارسال: saeidfozhan
Wink چگونگی مدلسازی سقف های پیشتنیده در ایتبس m.salehi 1 128 1396/6/20 ، 10:22 صبح
آخرین ارسال: m.salehi
  درخواست کرک جدید ایتبس 15 و سیف 14 hajix8867 2 129 1396/6/10 ، 09:11 صبح
آخرین ارسال: behzad.g
  مدل کردن اتاق آسانسور در ایتبس sasan.ce 1 344 1396/4/2 ، 08:44 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل running out of memory هنگام باز کردن فایل ایتبس vahid_najafi777 4 2,478 1396/3/14 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: mhncivil
  مشکل اساسی با ایتبس Mhoseinm 1 369 1396/3/11 ، 06:51 عصر
آخرین ارسال: civil92
  Error run-time 339 ایتبس majidro 3 938 1396/2/29 ، 07:09 عصر
آخرین ارسال: alimorad39
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 612 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان