امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد نرم افزار perform3d
الان کلاً مد شده هر کس از طراحی و اصول کار سر در نمیاره سریع میره سراغ نرم افزار

چون اصول کار رو نمیدونه، طبعاً از نرم افزار و کتاب آموزش نرم افزار هم چیزی متوجه نمیشه

شما هر موقع خودت یه جلد کتاب نوشتی بعد بیا بگو این کتاب به درد نمیخوره و اون به درد نمیخوره

پاسخ
(1392/6/17 ، 09:07 عصر)civil007 نوشته است: باشه حتما.
در تبریز خواهم رفت در چند روز دیگه مسافرتم بعد از اینکه اومدم میرم کلاس.
برای این کلاس خیلی منتظر شدم تا کلاس تشکیل بشه ولی خیلی ها زیاد علاقمند نیستن به این نرم افزار میشه گفت میترسن!
منم بری پایان نامم با این نرم افزار کار میکنم.
خیلی ممنون از شما
اتفاقا اصفهان هم یک دوره گذاشتن اما به دلیل استقبال کم و به حد نصاب نرسیدن، کلاسها تشکیل نشد.اگر شما میخواهید تحلیل غیر خطی انجام بدید این نرم افزار خیلی بهت از sap یا etabs یا نرم افزار های مشابه هست
پاسخ
(1392/6/17 ، 09:10 عصر)malaki_mall نوشته است: الان کلاً مد شده هر کس از طراحی و اصول کار سر در نمیاره سریع میره سراغ نرم افزار

چون اصول کار رو نمیدونه، طبعاً از نرم افزار و کتاب آموزش نرم افزار هم چیزی متوجه نمیشه

شما هر موقع خودت یه جلد کتاب نوشتی بعد بیا بگو این کتاب به درد نمیخوره و اون به درد نمیخوره
دوست عزیز اتفاقا من اصول کار را میدونم.سوال من اینجاست که چطور این اصول را توی نرم افزار پیاده کنم.اگر شما با پرفرم اشنایی داشته باشید باید بدونید که در ستونهای فما نمیتونیم مفصل قرار بدیم و نرم افزار پیغام خطا میده.حالا سوال اینه که چطور باید این ستون ها را مدل کرد .ایا در نظر گرفتن معیارهای پذیرش ستونهای در کشش یا فشار برای مدل کردن ستونهای قاب مفصلی کافی هست و یا باید کار دیگه ای بکنیم.وقتی من ستونها را به صورت ستونهای فما مدل میکنم بعد از تحلیل ستونها مقداری از انرژی زلزله را به صورت غیر خطی اتلاف میکنن که این مطلب درست نیست و باید تمام اتلاف انرژی غیرخطی توسط اعضای مهاربند جذب بشه.این کتاب ها اصلا در مورد این مطالب توضیحی نداده واگر راهنمای این نرم افزار را بخونید متوجه میشید که مولف تنها کاری که کرده ترجمه راهنمای این نرم افزار است.البته این هم کار ارزشمندی هست اما جوابگوی سوالات ما نیست و به درد ما نمیخوره.
پاسخ
البته بنده منکر این نیستم که بعضاً مثالهای مطرح شده کتابهای آموزش نرم افزار با روشهای اجرا در کشور ما سنخیت ندارند به واسطه اینکه ترجمه راهنمای نرم افزار هستند.

به هر حال روی سخن من با شخص شما نیست.

الان هر کسی یه کتاب نرم افزار می خونه بعد اسم خودش رو میزاره طراح سازه

این تفکرات رو خود من 5 سال پیش داشتم

الان با وجود اینکه خیلی چیزها رو یاد گرفتم هرگز همچون ادعایی ندارم

به هر حال قصد جسارت نداشتم، یک صحبت کلی بود.
پاسخ
سلام
1-شما برای مدل سازی در نرم افزار پرفرم همون اصول و تعاریفی انجام بدید که در نرم افزارهای دیگه مثل ETABS,SAP انجام میدید.
2-یعنی اگه برای ستون در SAP در قاب مفصلی ، مفصل تعریف میکنید در پرفرم هم اینکار بکنید.
3-کاری که ما در SAP انجام میدیم لنگر خمشی تیرها رو آزاد میکنیم و کاری به ستون نداریم. طبیعتا در پرفرم هم به همین صورت عمل میکنیم.
پاسخ
با سلام
اگر کسی در مورد نرم افزار پرفورم 3ی سوالی داشت یا خواست پروژه را انجام بدم می تونه از طریق ایمیلی که در اختیارتون قرار می دهم با بنده در ارتباط باشید
hoomantaghavi@yahoo.com

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing 2014 آریانی 12 9,552 1397/5/5 ، 12:57 عصر
آخرین ارسال: musk
  درخواست کمک در مورد نرم افزار ABAQUS sabet32 2 785 1395/7/19 ، 12:19 عصر
آخرین ارسال: sabet32
Rainbow نرم افزار ترسیم نقشه فولادی کد استیل m.m1313 23 10,111 1395/7/18 ، 02:14 صبح
آخرین ارسال: reza2434
  انتخاب بهترین نرم افزار برای ترسیم ساختمان بتنی eaglesweem 27 15,579 1395/6/15 ، 06:43 عصر
آخرین ارسال: m.m1313
  بهترین نرم افزار ترسیم نقشه سازه بتنی در cadکدام است؟ eaglesweem 62 28,969 1395/6/13 ، 02:52 عصر
آخرین ارسال: m.m1313
  تحلیل بار لرزه ای در نرم افزار plaxis ya flac ninja25 1 1,042 1395/2/1 ، 10:52 عصر
آخرین ارسال: mortezafox
  سوال در مورد نرم افزار OpenSees halizade9965 0 685 1395/1/10 ، 12:03 عصر
آخرین ارسال: halizade9965
  نرم افزار رسم شکل تیر و خرپا و.. S.K.Y 1 1,226 1394/7/26 ، 09:52 عصر
آخرین ارسال: samisoft
  آموزش نرم افزار AutoCAD Structural Detailing زینب خوش کلام 16 9,516 1394/7/1 ، 11:55 عصر
آخرین ارسال: tahaatjensen
  بحث و گفتگو در رابطه با نرم افزار های خارجی برای طراحی اتصالات سازه های فلزی amircivil87 2 2,719 1394/6/4 ، 01:36 عصر
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان