امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال : علت تفاوت دینامیکی و استاتیکی در این پروژه ؟
خیلی ممنون
اما چطور میشه این اختلافو نداشته باشم ؟ راهی داره ؟
منظورم اینه که راهی است که در تحلیل استاتیکی مود درست رو وارد کنم که بعد طبق فرمایش شما در دینامیکی مود دقیق حساب بشه و دیگه این اختلاف وجو نداشته باشه ؟
و یه سوال دیگه اگه قراره ما هم پایه سازی کنیم چرا اصلا تحلیل دینامیکی میکنیم !
با تشکر
پاسخ
ب*****

همانطور که همکارمون توظیح دادند صحیح است و در واقع هدف همپایه سازی همه برابر کردن برش پایه ها می باشد و یا نزدیکتر کردن این دو برش پایه . این مورد در جهت افزایش ضریب اطمینان سازه می باشد . می دانیم که برش پایه استاتیکی در تحلیل استاتیکی معادل موثر است بروزن سازه و در نظر گرفتن مود اول می باشد ولی تحلیل دینامیکی با توجه به دقیق تر بودن ، محافظه‌کارانه می باشد و براساس نتیجه مودال سازه ( ترکیب مودها ) از تحلیل برنامه ممکن است در صورت سختی جانبی زیاد یک سازه و ارتفاع کم برش پایه دینامیکی از مقدار برش پایه استاتیکی فراتر باشد .

پاینده باشید

پاسخ
سلام
من فایلاتون دیدم و چند تا مشکلش رفع کردم که تقریبا محاسبات تحلیل دینامیک با 1یا2 درصد از تحلیل استاتیکی سبک تر شده است.
1- قسمت معرفی طیف پاسخ شما از فایل آماده استفاده نکردید و دستی وارد کردید که تعدادش با فایل آماده یکی نبود .
2- در تحیلی دینامیکی فقطelx , ely برای همپایه سازی کفایت میکنه و لازم نیست elxp , elyp ,elxn , elyn تعریف شوند.
عکس زیر گویای همه چیز هست
و همچینن فایل طیف آماده هم گذاشته شده.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.txt   TEIF.txt (اندازه: 4.41 KB / تعداد دفعات دریافت: 5)
خدایا چنان کن سرانجام کار تا وقتی که هنوز زنده ایم آیین نامه ایران جای بگیره توی CSI و تو خشنود بشی و ماهم رستگار.
پاسخ
با درود
(1392/12/18 ، 11:00 صبح)hamid.barati نوشته است: خیلی ممنون
اما چطور میشه این اختلافو نداشته باشم ؟ راهی داره ؟
منظورم اینه که راهی است که در تحلیل استاتیکی مود درست رو وارد کنم که بعد طبق فرمایش شما در دینامیکی مود دقیق حساب بشه و دیگه این اختلاف وجو نداشته باشه ؟
و یه سوال دیگه اگه قراره ما هم پایه سازی کنیم چرا اصلا تحلیل دینامیکی میکنیم !
با تشکر

.
مدیریت محترم سایت بطور کامل توضیحات را ارائه نمودند

پاسخ به سوالات شما
-1
اختلاف وجود دارد چون روابط آیین نامه تجربی است
و دلیلی هم نداره بخواهیم پریود سازه را دقیق بدست بباوریم
بطور معمول مهندسین اول سازه را استاتیکی طراحی میکنند واگر آیین نامه اجازه نداد دینامیکی .چرا ؟
چون طراحی استاتیکی ساده تره بعبارت دیگر اجازه ساده سازی بیشتری داریم

-2
در طراحی دینامیکی نیروهای دقیق تر در سازه توزیع میشود و رفتار واقعی تری بدست میایدو و آیین نامه حهت اطمینان ما را ملزم به هم پایه کردن مینماید

موفق باشید

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  run نشدن پروژه ایتبس ورژن 2015.1.0 esijavamy 10 2,168 1396/2/29 ، 05:25 عصر
آخرین ارسال: mezakh
  چک کردن پروژه بتن - ضروری afshin_ipe 3 83 1396/2/23 ، 10:08 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
Star درخواست چک کردن پروژه فولادی 2 طبقه 9.7.4 eng.mousavi 0 78 1396/1/11 ، 11:50 عصر
آخرین ارسال: eng.mousavi
  درخواست چک پروژه فولاد sasan.ce 0 157 1395/11/19 ، 01:50 صبح
آخرین ارسال: sasan.ce
  در خواست چک کردن پروژه lrfd قاب خمشی متوسط فولادی 4 طبقه فولادی در ایتبس2015 یوسف ابراهیم پور 2 386 1395/10/6 ، 05:24 عصر
آخرین ارسال: یوسف ابراهیم پور
  مهندسین عزیز خواهشا پروژه من رو چک کنید mosa2 0 265 1395/6/27 ، 05:20 عصر
آخرین ارسال: mosa2
  چک کردن پروژه ی بتنی و رفع یک ابهام GustavoWoltmann 0 286 1395/6/20 ، 04:37 عصر
آخرین ارسال: GustavoWoltmann
  چک کردن فایل etabs پروژه فولادی 11 طبقه mohsen6176 7 754 1395/4/13 ، 04:22 عصر
آخرین ارسال: mohsen6176
  مشکل در انجام پروژه اول کتاب مهندس سلطان آبادی amirkazemi 1 349 1395/4/7 ، 12:24 عصر
آخرین ارسال: amirkazemi
  درخواست چک کردن پروژه بتنی afshin_ipe 8 649 1395/3/18 ، 12:27 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان