امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال: ERROR بعد از آنالیز
(1392/6/9 ، 11:54 عصر)emispid نوشته است: سلام خانم مهندس
چندتا اشکال دیگه هم داره
1-دیوارهای برشی و ستونهای اطرافش نامگذاری نشده اند
2- ضریب ترک خوردگیشان هم وارد نشده
3- جرا به شقف ودیوارهای همه طبقات بار مغادلسازی وارد کردید
4- با توجه به اینکه وزن بتن صفر نیست بارمرده سقف برای مس***ی زیاده.
5- برای دیوار برشی بهتر است از حالت membrane استفاده کنی تا shell. چون در حالت دوم ضریب اصلاح ممان شامل چندین آیتم هست که احتمال خطا بیشتر است.
اول اینارو تصحیح کن باز مشکل داشتی بیان کن بچه های مای سیویل کمکت می کنند

سلام
من تمام اصلاحاتی که شما فرمودید رو انجام دادم، اما بازم دیوار برشیم مشکل داره
من برای امتحان DBهای خیلی بالا تا حدود 50 هم امتحان کردم، اما جواب نمیده

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   samira.zip (اندازه: 67.71 KB / تعداد دفعات دریافت: 9)
پاسخ
این قسمت پروژم هم بعد ار آنالیز یه عالمه خطا میده که من متوجه نمیشم مشکل چیه

.zip   samira2.zip (اندازه: 89.31 KB / تعداد دفعات دریافت: 10)

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
(1392/6/10 ، 04:38 عصر)samira mohsen نوشته است:
(1392/6/10 ، 03:39 عصر)amir_hossein_ta نوشته است: بعد لبه ای 35 سانتیمتر برای این دیوار پاسخ گو نمی باشد.چرا از روش Simplified C and T Section استفاده کردید؟در این روش فرض بر این است که لنگر خمشی توسط دو سر دیوار (عضو لبه ای) و آرماتورهای خمشی آن تحمل می شود بنابراین آرماتورهای قائم قسمت میانی دیوار در تعیین مقاومت خمشی دیوار منظور نمی شوند و به مقدار حداقل در نظر گرفته می شوند.اجرای این نوع آرماتور گذاری به دلیل یکنواخت نبودن میلگردها نیاز به نظارت بیشتر و دقت اجرایی بالا دارد.پیشنهاد می کنم از روش General استفاده کنید.

یه دوره ایتبس رفتم، استادش میگفت باید از این روش استفاده کنیم. و اینکه باید برا دیوار برشی shell بذاریم، اما انگار اینطوری صحیح نیست!؟!
نه من نگفتم صحیح نیست.هر کدوم از این روش ها یک سری فرضیات و مزایا و معایب نسبت به همدیگه داره،در نهایت انتخاب نوع روش طراحی با شماست.
پاسخ
(1392/6/10 ، 07:02 عصر)samira mohsen نوشته است: این قسمت پروژم هم بعد ار آنالیز یه عالمه خطا میده که من متوجه نمیشم مشکل چیه

اشکال اینجاست که شما نوع دیوار برشی را Membrane تعریف کردید.واضح است که در قاب های سه بعدی،رفتار دیوار برشی ترکیبی از رو حالت غشایی و خمشی است.بنابراین نوع دیوار باید Shell تعریف شود.در صورت انتخاب رفتار غشایی (Membrane) باید مش بندی را در یک جهت (جهت طولی دیوار)انجام دهید.
پاسخ
بازم مرسی
اون یکی مشکلش چیه که هر کار میکنم o/s میده؟!
پاسخ
(1392/6/10 ، 09:33 عصر)samira mohsen نوشته است: بازم مرسی
اون یکی مشکلش چیه که هر کار میکنم o/s میده؟!

مقاطع دیوار برشی درست تعریف نشده اند.من با روش General دیوار برشی های پروژه تون رو طراحی کردم،نتایج منظقی و قابل قبول بودند.دقت کنید که برای طراحی دیوار برشی کلیه تیرهای موازی محور y را دو سر مفصل کنید.بهتره که یک Save as از پروژه اصلی بگیرید و سپس تیرهای موازی مخور y را دو سر مفصل کرده و ضرایب اصلاح سختی را اعمال کنید.هدف از دو سر مفصل کردن تیر ها از بین بردن سختی آنها و طراجی دیوار برشی ها برای 100% نیروی زلزله می باشد.
پاسخ
در روش General باید دیوارا در SD مدل بشن؟؟
پاسخ
(1392/6/11 ، 11:06 صبح)samira mohsen نوشته است: در روش General باید دیوارا در SD مدل بشن؟؟

بله،مدلسازی اولیه توسط خود نرم افزار انجام می شه (با استفاده از Pier Label ها برنامه شکل مقطع را بصورت خودکار رسم می کنه).فقط تنها کاری که شما باید انجام بدید تغییر آرایش میلگردهاست و در نهایت هم Assign کردن مقطع ها...
پاسخ
ببخشید که هی سوال میپرسم، آخه من تقریبا هیچی از روش General نمیدونم.
الان یعنی کاری که من باید بکنم اینه که روش آنالیز رو جنرال انتخاب کنم و بعد دیزاین کنم و بعد میلگرد طراحی کنم؟
کلا چطور باید دیوارامو تو SD مدل کنم؟ روش خاصی داره؟
پاسخ
(1392/6/11 ، 05:32 عصر)samira mohsen نوشته است: ببخشید که هی سوال میپرسم، آخه من تقریبا هیچی از روش General نمیدونم.
الان یعنی کاری که من باید بکنم اینه که روش آنالیز رو جنرال انتخاب کنم و بعد دیزاین کنم و بعد میلگرد طراحی کنم؟
کلا چطور باید دیوارامو تو SD مدل کنم؟ روش خاصی داره؟

به طور خلاصه،اول باید برای دیوار برشی هات و ستون های مجاورش Pier Label تعریف کنی.برای این کار تو یک Elevation که دیوار برشی داری،کل دیوار برشی با ستون های مجاورش رو با کشیدن کادر انتخاب کن.بعد ار منوی Assign>Shell/Area>Pier Label اسم P1 یا هر اسم دلخواه رو برای دیوار انتخاب کن و OK.سپس Previous Selection رو بزن و از منوی Assign>Frame/Line>Pier Label همون اسمی که برای دیوار انتخاب کردی (P1) برای ستونها انتخاب کن.این کار رو برای همه دیوار ها انحام بده.حالا مثلن می خوای سه ظبقه اولت یک مقطع و سه طبقه آخر یک مقطع دیگه داشته باشه.مثلن سه طبقه اول میلگردهای طولی 22 یا فاصله 15 سانتیمتر و سه طبقه آخر میلگردهای طولی 22 با فاصله 30 سانتی متر.برای این کار از منوی Design>Shear Wall Design>Define Pier Section For Checking رو اجرا کن.سپس Add Pier Section و Start From Existing Wall Pier و سپس اسم طبقه مشابه و اسم دیوار رو انتخاب کن و در نهایت Section Designer.حالا می تونی نوع میلگرد و فواصلشون رو با راست کلیک کردن روی اونها تغییر بدی...پس از تعریف مقطع کافیه که دیوار ها رو انتخاب کنی و از منوی Design به مسیر Shear Wall Design>Assign Pier Section For Checking>General Reinforcing Pier Section بری و مقطع دیوارها رو Assign کنی.و در نهایت هم طراحی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد رسم مورب نوار طراحی farvahar_boy 3 1,035 1395/6/19 ، 02:11 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سوال در مورد safe . مهم (اعمال تغییرات etabs( One 0 267 1395/4/13 ، 08:54 عصر
آخرین ارسال: One
  سوال : چطور نیروی خاک رو به دیوار بدم (نحوه اعمال نیروی مثلثی ) hamidreza lord 0 316 1395/2/26 ، 05:41 عصر
آخرین ارسال: hamidreza lord
  چند سوال مبتدی از سیف 8 تحلیل پی گسترده kamalkaramzadeh 2 687 1394/6/18 ، 10:25 عصر
آخرین ارسال: kamalkaramzadeh
  سوال در مورد سیف اکبر حقیقی 9 1,722 1394/6/11 ، 11:32 عصر
آخرین ارسال: miladezati
  سوال در مورد سیف حسین شکوهی 2 901 1394/6/11 ، 08:07 عصر
آخرین ارسال: kasbkari
  خطا در آنالیز (safe 8.0.6 (memory exceeded farzeen 2 1,028 1394/6/4 ، 10:34 صبح
آخرین ارسال: farzeen
  سوال در مورد safe chiften 5 1,314 1394/5/20 ، 06:25 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  چند سوال در رابطه با safe hadi_kt 12 4,169 1394/4/8 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: ghazalbunny
  چند سوال در مورد سیف ورژن 12 reza-musavi 13 4,227 1394/1/29 ، 08:01 عصر
آخرین ارسال: amir.rahemi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان