مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1156 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:14 زمان:1395/09/13
دانلود جزوه تایپ شده مقاومت مصالح (هوشنگ بهرامی)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:alireza195619 پاسخ ها:1 مقاومت مصالح مشاهده:1113 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:11 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3596 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2850 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:20 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:488 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5547 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امیتازات: 3.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شروع به کار طراحی
1394/05/13 , 08:44 ب.ظ
ارسال: #1
شروع به کار طراحی
سلام دوستان..به خواست خدا اگر بخواهیم بصورت حرفه ای وارد بحث طراحی سازه بشیم اول باید از کجا شروع کنیم....یعنی به زبان ساده تر صفر تا صد طراحی یک سازه چیه...بنده کم و بیش اطلاعاتی ددارم اما میدونم که خیلی ناقصن...مثلا دفترچه محاسبات نمیدونم چیه؟ و در زمان پروژه دانشجویی استادمون میگفت که باید علاوه بر ایتبس همه مقاطعی که بدست میارید رو دستی با آیین نامه ایران حساب بکنید و محاسبات رو تحویل بدید...آیا برای نظام مهندسی هم همینطوره؟ و این که بجز نظام مهندسی برای جای دیگه ای هم طراحی میکنیم؟ و برای طراحی فقط باید ایتبس رو با سپ یا سیف یاد بگیریم؟ لطفا منابع یادگیری این ها رو هم اگر میشه بفرمائید که چه منابعی رو صلاح میدونید؟
پیشاپیش از شما ممنونم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/05/14 , 09:24 ق.ظ
ارسال: #2
RE: شروع به کار طراحی
. ..
1394/05/14 , 11:17 ق.ظ
ارسال: #3
(1394/05/13 08:44 ب.ظ)fardinf نوشته شده توسط:  سلام دوستان..به خواست خدا اگر بخواهیم بصورت حرفه ای وارد بحث طراحی سازه بشیم اول باید از کجا شروع کنیم....یعنی به زبان ساده تر صفر تا صد طراحی یک سازه چیه...بنده کم و بیش اطلاعاتی ددارم اما میدونم که خیلی ناقصن...مثلا دفترچه محاسبات نمیدونم چیه؟ و در زمان پروژه دانشجویی استادمون میگفت که باید علاوه بر ایتبس همه مقاطعی که بدست میارید رو دستی با آیین نامه ایران حساب بکنید و محاسبات رو تحویل بدید...آیا برای نظام مهندسی هم همینطوره؟ و این که بجز نظام مهندسی برای جای دیگه ای هم طراحی میکنیم؟ و برای طراحی فقط باید ایتبس رو با سپ یا سیف یاد بگیریم؟ لطفا منابع یادگیری این ها رو هم اگر میشه بفرمائید که چه منابعی رو صلاح میدونید؟
پیشاپیش از شما ممنونم

با سلام.
به نظر من طراحی سازه فقط عشق است و بس.چون کسی که پروانه محاسبات دارد و سازه طراحی می کند
می داند که نسبت به زحمت و مسئولیتی که قبول می کند در آمد خوبی ندارد.
پس در ابتدا بعد مالی موضوع را مشخص کردیم ،چون خیلی از دوستان فکر می کنند محاسبات سازه درآمد بالایی دارد ،
حال اگر کسی پروانه محاسبات نداشته باشد و تصمیم بگیرد که با پروانه دیگری محاسبات کند ،در بهتریت وضعیت حدود 50 درصد
تعرفه محاسبات به او می رسد.
هر موضوعی را ابتدا باید از جنبه مادی به آن نگاه کرد تا بشود نتیجه گیری کرد.شاید کسی محاسب خوبی باشد ولی تا این شرایط
را می خواند قید محاسبات سازه را بزند ،شاید آن شخص مسائل مالی برایش مهم باشد تا عشق.
این از جنبه مالی موضوع بود.
حال که به قسمت فنی موضوع می رسیم باید بدانیم که هر کسی که موفقیت بالایی رسیده است ،قطعا شاگرد یک استاد خوب بوده است
تا شاگرد یک کتاب ،من منکر مطالعه کتاب های بسیار خوبی که در بازار موجود است نمی شوم و تمامی صحبت هایم از روی تجربه است.
به نظر من شما باید ابتدا در یکی از دفاتر فنی خوب شهر خود به صورت مجانی و کارآموز کار محاسبات را شروع کنید ،از مهندسین محاسبی
که در آنجا هستند کار را یاد بگیرید ،انجام محاسبات سازه یک طرف موضوع است و دفاع از آن در نظام مهندسی طرف دیگر.
پس درآنجا دفاع را هم خواهید آموخت ،نکته ای که در هیچ کتابی به آن پرداخته نشده است واصولا نباید هم به آن اشاره ای میشده.
حال در کنار کارآموزی خود می توانید از افرادی که تجربه بالاتری دارند سوال نمایید که چه کتابی را برای محاسبات سازه مطالعه کنم.
اما به نظر من قبل از اینکه کتابهای آموزش نرم افزاری را مطالعه کنید ،شروع به خواندن آیین نامه ها کنید و حتما بعد از خواندن سوالات زیادی
برای شما بوجود خواهد آمد که به نظر من بهتر است برای پاسخ خود به نسخه اصلی آیین نامه های خارجی مثل ASCE و AISC و ACI مراجعه کنید.
به شخصه هر کسی را که تا کنون در رشته مهندسی عمران مخصوصا محاسبات ،صاحب نظر دیده ام ،آن شخص آیین نامه هایی را که در بالا به آنها
اشاره کردم خوانده بود.البته به زبان انگلیسی نوشته شده اند و اگر زبان بلد نباشید کار سخت می شود.
در هر صورت آرزوی موفقیت برای شما و دوستان دیگری که می خواهند این کار را شروع کنند ،می کنم.
چند منبع را برای یادگیری محاسبات نرم افزاری سازه و پی خدمت شما عرض خواهم کرد :
1-استاندارد 2800 ویرایش چهارم زیر ذره بین (سری عمران)
2-کاربرد استاندارد 2800 ویرایش 4 در ETABS (مرتضی نیکو روش)
3-آيين نامه ACI 318-11 طراحي سازه‌هاي بتني و تفسير (علم عمران)
4-کتابهای مهندس سلطان آبادی و مهندس جعفری
5-طراحی لرزه ای سازه های فولادی با تاکید بر روش حالات حدی (مهدی علیرضایی و ...)
6-پروژه های کاربردی در SAFE 14 (حسن باجی)
7-مطالعه آیین نامه های ASCE ، AISC و ACI
8-شش جلد کتابهای دکتر میر قادری برای طراحی دستی اتصالات که ایتبس انجام نمی دهد لازم است.
البته برای طراحی اتصالات جلد ششم کافی می باشد.
9-برای طراحی سوله هم کتاب های مهندس علوی بسیار خوب هستند و البته کتاب طراحی جامع سازه های صنعتی
سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار (مرضیه عباسی طرئی) هم کتاب خوبی می باشد فقط فکر کنم بر اساس روش
تنش مجار نوشته شده است.
البته کتابهای خوب دیگری هم وجود دارند که بنده ار آنها بی خبر هستم.فقط در جریان باشید که کتاب باید به روز باشد
مطابق با آیین نامه های جدید ما نوشته شده باشد.
انشا الله که همیشه موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط laleh ، علی بهنیا ، علی خیرالهی ، MSR9002 ، fardinf ، miladezati ، mmostafa
1394/05/14 , 02:22 ب.ظ
ارسال: #4
مطالبی که مهندس میبدی لطف کردند و فرمودند بسیار کامل بود.
چون تجربه خودم یه جورایی شبیه دوستمون آقای fardinf بود، خاطره ی کاری خودم رو اینجا میگم.
من سال 92 وارد کار طراحی شدم. تا قبل از اون فقط اجرا بودم. سال 92 یک پیشنهاد کاری به من شد برای طراحی سازه تو مهندسین مشاور. من تو یک ماه کتاب های آقای باجی رو خوندم و فکر کردم الان دیگه مغز طراحی سازه ام! میدونین که کتابهای آموزشی سازه های نرمال رو طراحی میکنن. یعنی هیچ موقع نمیان یه سازه پیچیده رو آموزش بدن در صورتی که توی مشاور معمولا با سازه های نرمال سر و کار ندارین. هیچی دیگه. ما رفتیم و میز و سیستم و ... رو تحویل گرفتیم و نشستیم پشت میز. یه پرونده آوردن دادن به ما گفتن طراحی کن.
پرونده رو باز کردم دیدم یه نقشه ی هیولا با کلی پیچیدگیه. اون موقع فهمیدم که وظیفه ی کتابهای کمک آموزشی فقط دادن « دید » به خواننده است. اون هم در بهترین شرایط.
الان دو سال از اون زمان میگذره. بعد از اون سازه های زیادی رو طراحی کردم. اما یه استاد خوب داشتم. جناب میبدی فرمودند. کاری که استاد خوب توی یک ساعت برات انجام میده ده تا کتاب نمیکنن. توی تمام این سازه ها، اینو به جرئت میتونم بگم هر بار یک موضوع جدید و یک راهکار جدید و یک « درس جدید » یاد گرفتم.
دیروز رفتم محل بتن ریزی فونداسیون یکی از پروژه ها. اینو کاملا بدون اغراق میگم که شیرین ترین لحظه برای محاسب وقتیه که میبینه طرحش تائید شده و همه دارن اونجوری که اون صلاح دیده کار میکنن... یک غرور شیرین!
امیدوارم همه موفق باشن

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط علی خیرالهی ، MSR9002 ، fardinf ، siamak_meybodi ، miladezati ، afshin_ipe ، mmostafa
1394/05/14 , 04:30 ب.ظ
ارسال: #5
بسیار بسیار از هر دوی شما سپاسگذارم واقعا تشکر..
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیین نامه طراحی دینامیکی در سازه های بتنی؟ eftekhary2010 3 1,846 1395/06/07 07:49 ب.ظ
آخرین ارسال: nana444
  شروع طراحی از ابتدا mmostafa 0 227 1395/04/03 12:51 ق.ظ
آخرین ارسال: mmostafa
  آیین نامه طراحی در ایتبس behnm 6 388 1395/03/28 04:41 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  طراحی دستی ستون CivilS 0 393 1395/03/12 10:39 ق.ظ
آخرین ارسال: CivilS
  مشکل در طراحی ساختمان بتنی rahatanha 7 298 1395/02/29 03:24 ب.ظ
آخرین ارسال: rahatanha
  طراحی سازه بتنی نامنظم zaryam 0 267 1395/02/26 11:01 ب.ظ
آخرین ارسال: zaryam
  نحوه طراحی collector دیوار برشی mohammad13701210 1 721 1395/01/06 12:15 ب.ظ
آخرین ارسال: roshangar
Question طراحی لرزه ای قاب بتنی bdsafa 0 331 1394/11/13 01:33 ق.ظ
آخرین ارسال: bdsafa
  درخواست راهنمایی برای طراحی قاب خمشی بتنی ویژه mahsa chenari 0 366 1394/07/16 10:39 ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa chenari
  طراحی دستی تیر فروزان 1 810 1394/04/25 11:13 ب.ظ
آخرین ارسال: miladezati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان