امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صدای تق - (شبیه صدای شکستن مفصل انگشت) از سقف
دوستان یک ساختمان پنج طبقه اسکلت آهن نو ساز هست که من در طبقه آخرش ساکنم که سقف کاذب کار شده. مدته که صدایی مثل صدای شکستن مفصل انگشت از سقف میشنوم - به طوری که روزی شاید چندین بار این صدا بیاد.

به نظرتون مشکل به خاطر انقباض و انبساط مصالح هست؟ آیا شنیدن این صدا خطرناکه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید چون نگرانم کرده این موضوع
پاسخ
ضمنا اطرافمون گودبرداری انجام نمیشه - ساختمان های دوطرف هم پنج طبقه و دیوار به دیوار ما هستن
پاسخ
با سلام
آیا آثاری از ترک روی دیوار یا سقف دیده می شه یا خیر
آیا این صدا با باز و بسته کردن شیر آب یا استفاده از فاضلاب همزمان است یا خیر
آیا در ساعات خاصی از طول شبانه روز اتفاق می افته یا ربطی نداره و هر زمانی اتفاق می افته
آیا از زمان شروع فصل سرما و روشن شدن سیستم گرمایش شروع شده یا از قبل هم بوده
سیستم گرمایشی ازچه نوع هست
پاسخ
(1396/9/6 ، 08:21 عصر)yasermeithamy نوشته است: با سلام
آیا آثاری از ترک روی دیوار یا سقف دیده می شه یا خیر
آیا این صدا با باز و بسته کردن شیر آب یا استفاده از فاضلاب همزمان است یا خیر
آیا در ساعات خاصی از طول شبانه روز اتفاق می افته یا ربطی نداره و هر زمانی اتفاق می افته
آیا از زمان شروع فصل سرما و روشن شدن سیستم گرمایش شروع شده یا از قبل هم بوده
سیستم گرمایشی ازچه نوع هست

دیوارهای باربر کاغذ دیواریه متاسفانه نمیتونم ببینم. ولی سایر دیوارها نه - همچنین سقف هم که کاذبه و رابیتسه و من ترکی روی اون نمیبینم.
نه به شیر آب کاری نداره چون حتی نیمه شب هم این صدا رو میشنوم.
نه - تقریبا در هر زمانی این صدا رو میشنوم.
من تقریبا یه ماهه مه مستقر شدم ولی فکر کنم این صدا رو تقریبا از وقتی هوا خیلی سرد شد و ما از سیستم گرمایش استفاده میکنیم میشنوم.
سیستم گرمایش پکیج  و رادیاتور هست.

با سپاس
پاسخ
لطفا هر قسمت جداگانه از سقف کاذب را از زاویه ای پنهان که به زیبایی اون خللی وارد نمیشه بوسیله مته باریک سوراخ کنید تا اثرات انقباض و انبساط و در نتیجه فشار و مکش هوای محبوس بین سقف کاذب و سقف اصلی و اثرات اون حذف بشه و نتیجه را بگویید.
پاسخ
با سلام واحترام :دوست عزیز من امروز پیام شما را دیدم.باید عرض کنم:-مواردی که اقای مهندس میثمی گفته اند یک بررسی خوب وفنی ومطمئن است -مواردی که بنظر من میرسدبشرح ذیل خلاصه می کنم:
1-با توجه باینکه گفته اید از زمان شروع سرما وروشن شدن سیستم گرمایش این مسئله حادث گردیده-احتمال انیساط وانقباض -بخصوص اینکه اسکلت فلزی است بسیار امکانپذیراست.
2-اگر جهت صدارا دقت کنید -وسقف کاذب درهمان قسمت را برابر گفته مهندس میثمی مته بزنید بهتراست.اگر این صدا دراثر فشارهوای محبوس باشد وقطع شود که مشکل رفع شده است.اما اگر این مورد ادامه دارد بررسی های زیر را انجام ونتایج را برای ما درهمین جا بفرمایید.
3-اگر از فضای سقف کاذب (بعید میدانم تمام سقفهای شماکاذب باشد-مگر دراشپزخانه وسرویسهای بهداشتی وپلهایی حمال با ارتفاع زیاد) بعنوان محل عبور کانالهای سیستم سرمایش ولوله ها استفاده کرده باشد وامکان رفتن وبازدید باشد-نگاه کنید سقف اگر ضربی است ویا تیرچه بلوک ایا ترکی ولو نازک دیده می شود؟.
4-درحوزه محل صدا(باید دقت کنید-چون احیانا ساعات خاصی است ) اگر پشت بام ایزوگام است ایا ترکی ولومویی در مشمع دیده می شود؟
5-ایا در محل تولید صدا (اطاقی که این صدا دران وجوددارد)-بخشی از اطاق یا سازهدراین ضلع کنسول نیست؟
البته موارد بازهم هست-اما اول اینها را بررسی کنید تابعداگر حل نشد بانها برسیم.-ضمنا اگر از انبساط وانقباض باشد-ترک درحد مویی باقی میماند وتا کمتراز3 میلیمتر مشکلی ندارد-اگر بیشترشودوسقف ضربی باشد یا تیرچه بلوک-ترک درمشمع ایزوگام ظاهر می شود ودر خود سقف اصلی.والبته این حالات نهایی وتغیرشکل پلاستیکی است که فکر نمی کنم سازه شما باین مرحله از "حد " رسیده باشد. وانشاالله درهمان موارد انبساط وانقباض موضوع حل می شود.بهرحال من چون سازه را ندیده ام بنا بر تجربه دارم عرض می کنم.وضعیت هایی که من وهمکاران گفتیم را بررسی واطلاع دهید.انشاالله مشکلی جدی نخواهد بود.
پاسخ
با سلام مجدد وپوزش:این مورد ازقلم افتاده بود:
6-از ساکنین طبقات پایین تر هم پرسش فرمایید ایا انها هم این صدارا درساعات خاصی می شنوند؟یا اصلا شنیده اند.
چندین مورد وجوددارد که باید بررسی شود وبه جواب شما بستگی دارد.
پاسخ
(1396/9/7 ، 12:00 عصر)yasermeithamy نوشته است: لطفا هر قسمت جداگانه از سقف کاذب را از زاویه ای پنهان که به زیبایی اون خللی وارد نمیشه بوسیله مته باریک سوراخ کنید تا اثرات انقباض و انبساط و در نتیجه فشار و مکش هوای محبوس بین سقف کاذب و سقف اصلی و اثرات اون حذف بشه و نتیجه را بگویید.

چشم حتما این کار رو انجام میدم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم.

فقط یک نکته دیگه که امروز متوجهش شدم اینه که وقتی سقف کاذب رو با کف دستم به بالا فشار دادم این صدا تولید شد. یعنی صدا قطعا از سقف کاذ هست و نه سقف اصلی.

اگر با این نکته موردی به ذهنتون میرسه ممنون میشم با من در میان بذاریدو

با تشکر
پاسخ
(1396/9/7 ، 08:45 عصر)maxwell نوشته است: با سلام مجدد وپوزش:این مورد ازقلم افتاده بود:
6-از ساکنین طبقات پایین تر هم پرسش فرمایید ایا انها هم این صدارا درساعات خاصی می شنوند؟یا اصلا شنیده اند.
چندین مورد وجوددارد که باید بررسی شود وبه جواب شما بستگی دارد.

چشم حتما این کارهایی که گفتین رو انجام میدم و نتیجه رو همینجا اعلام میکنم.

فقط یک نکته دیگه که امروز متوجهش شدم اینه که وقتی سقف کاذب رو با کف دستم به بالا فشار دادم این صدا تولید شد. یعنی صدا قطعا از سقف کاذ هست و نه سقف اصلی.

اگر با این نکته موردی به ذهنتون میرسه ممنون میشم با من در میان بذارید.

با تشکر
پاسخ
با سلام-شما گفته اید درابتدای مورد-ترکی درکاذب نمی بینینید-حتی اگر ترک درکاذب باشد-مشکلی نیست-چون باری روی ان نیست.ایکاش مسئله همین باشد.اگر صدا ادامه دارد وترک در سفید کاری نیست-وضربه اب درلوله های تاسیسات داخل کاذب نیست-ممکنست درسقف اصلی است-البته جای نگرانی نیست.نیاز به بررسی وجواب سئوالات ان بندها دارم.(1تا6).با فشارکف دست اندود نازک روی رابیتس چرا ترک یا خرد نشد؟
بهرحال هدفم نگران کردن شما نیست میخواهم قضاون دقیق باشد وازاین تشویش فکری رها شوید.با تشکر.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان