امتیاز موضوع:
  • 69 رأی - میانگین امتیازات: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی بادبندهای ضربدری
با سلام.
سازه ای هست 2طرف مهاربندی و از مهاربندهای ضربدری استفاده شده.
بعد از تحلیل و طراحی توسط ایتبس باید واسه طراحی این نوع مهاربندها به صورت دستی چیکار باید کرد.
از دوستان میخوام راهنمایی کنین روند طراحیشو؟؟؟

با تشکر.
پاسخ
سلام دوست عزیز

کنترل یا طراحی بادبندهای X به وفور در اینترنت موجود است و در پروژه های مختلف و کتابهای فولاد نیز وجود دارد.

به عنوان مثال در لینک زیر که مربوط به طراحی یک سوله است کنترل بادبند X به روش تنش مجاز با ارائه ی فرمولهای مربوطه آورده شده که امیدوارم به کارتون بیاد.

http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=7454
کارشناس ارشد عمران - سازه
پاسخ
فایل پی دی اف که اصلا باز نشد..با سپ هم برنامه هست...
توی سایت ها چیزی پیدا نکردم اگه پیدا میکردم که تاپیک نمیزدم که دوست عزیز!!
پاسخ
(1392/11/20 ، 01:58 صبح)sani62 نوشته است: فایل پی دی اف که اصلا باز نشد..با سپ هم برنامه هست...
توی سایت ها چیزی پیدا نکردم اگه پیدا میکردم که تاپیک نمیزدم که دوست عزیز!!

اگه دانلودتون با موفقیت انجام شده باشه فایل pdf به راحتی باز میشه و مشکلی نداره.
محض اطمینان مستقیماً از مسیر زیر به تاپیک مربوطه بروید و مطمئن شوید که فایل فشرده شده را بطور کامل دانلود می کنید :

انجمن تخصصی عمران مای سیویل » طراحی راه و سازه ها » طراحی سوله » نکات آموزشی و اجرایی
» پروژه سوله ۲۸ متری با جرثقیل ۵ تن(محاسبات،سپ،سیف،اتوکد)
پاسخ
طراحی بادبند یه ساختمان نداری مهندس که طراحی دستی رو انجام شده باشه ؟؟
با تشکر.
پاسخ
در پروژه ی فوق که آدرسشو دادم کنترل بادبند بصورت دستی موجود است. فرق اصلیشم با طراحی اینه که در طراحی سطح مقطع لازم را بدست می آوریم سپس کنترل های دیگر را انجام میدهیم اما در کنترل ، سطح مقطعی که برنامه مناسب دونسته کنترل می کنیم
پاسخ
با تشکر مهندس جان...
مهندس طراحی مهاربندی ساختمان مس***ی هم میتونین در اختیارم بزارین؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر.
پاسخ
(1392/11/21 ، 11:18 صبح)sani62 نوشته است: با تشکر مهندس جان...

با تشکر.

خواهش می کنم
راستش پروژه ی خاصی سراغ ندارم که بهتون معرفی کنم.در همین سایت هم نمونه پروژه های زیادی موجوده که شاید توشون طراحی بادبند نیز باشه.
اما فرق خاصی بین طراحی بادبند سوله ای که بهتون معرفی کردم با بادبند ساختمان مس***ی نیست.کلیت کار یکیه فقط شاید برخی از کنترل ها تغییر کنند که به عنوان مثال در ساختمان مس***ی چند طبقه باید محدودیت لاغری اعضای قطری فشاری را نیز بررسی کنید.
پاسخ
(1392/11/22 ، 06:49 عصر)Taha_212 نوشته است:

با تشکر.

خواهش می کنم
راستش پروژه ی خاصی سراغ ندارم که بهتون معرفی کنم.در همین سایت هم نمونه پروژه های زیادی موجوده که شاید توشون طراحی بادبند نیز باشه.
اما فرق خاصی بین طراحی بادبند سوله ای که بهتون معرفی کردم با بادبند ساختمان مس***ی نیست.کلیت کار یکیه فقط شاید برخی از کنترل ها تغییر کنند که به عنوان مثال در ساختمان مس***ی چند طبقه باید محدودیت لاغری اعضای قطری فشاری را نیز بررسی کنید.

با تشکر مهندس جان.
مهندس باید نیروی محوری ماکزیمم طراحی بادبندهای ضربدری بر اساس نیروی فشاری باشه یا کششی؟؟؟؟

پاسخ
(1392/11/22 ، 07:19 عصر)sani62 نوشته است:
(1392/11/22 ، 06:49 عصر)Taha_212 نوشته است:

با تشکر.

خواهش می کنم

با تشکر مهندس جان.
مهندس باید نیروی محوری ماکزیمم طراحی بادبندهای ضربدری بر اساس نیروی فشاری باشه یا کششی؟؟؟؟
سلام.
طراحی مهاربندی قطری و ضربدری در قابهای مهار بندی شده همگرای معمولی به صورت کششی تنها نیز مجاز است.
این متن ایین نامه مبحث دهم 1392 صفحه 224 هست.
در صفحه 227 همین ایین نامه درباره همگرای ویژه هم بحث شده.
موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد m_dey 14 4,310 1395/9/15 ، 08:42 عصر
آخرین ارسال: Alek2Lek
  طراحی مهاربند سازه صنعتی vhdmzh 4 276 1395/7/29 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  تیر ضعیف - ستون قوی در طراحی سازه های خمشی ویژه؟ multitask 19 7,640 1395/4/19 ، 01:10 عصر
آخرین ارسال: ساده دل
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 458 1395/1/7 ، 05:45 عصر
آخرین ارسال: abs civil
  طراحی اعضا و اتصالات مهاربندهای جانبی به روش حدی hamidreza4822 7 628 1394/12/6 ، 10:26 عصر
آخرین ارسال: mohammadee1365
  طراحی در جهت صلب masood1552 1 393 1394/11/2 ، 11:54 صبح
آخرین ارسال: کیوان بابایی
Big Grin کمک در طراحی یک سازه reza_mj63 4 530 1394/10/25 ، 02:03 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  طراحی مهاربند EBFدر sap2000 rezarad1369 1 543 1394/8/30 ، 10:04 صبح
آخرین ارسال: art47
  طراحی تیر با ورق تقویتی hhn1370 5 3,845 1394/5/20 ، 06:14 عصر
  درخواست نقشه کامل از طراحی اسکلت فلزی با قوطی! زینب خوش کلام 9 3,791 1394/5/16 ، 11:42 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان