مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3662 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:583 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:41 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:59 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:54 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:62 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1187 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:67 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:57 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی سازه فولادی با زیربنای بزرگ 1000 متر مربع
1393/01/14 , 08:21 ب.ظ
ارسال: #1
طراحی سازه فولادی با زیربنای بزرگ 1000 متر مربع
سلام به همه مهندسان عزیز...

من الان یک مشکل دارم :
یک پروژه فولاد دارم با 1000 متر زیر بنا که هر چی مقاطع تیر رو عوض میکنم جواب نمیده.
خواستم شما چک بکنید ببینید اصلا درست مدلسازی کردم یا نه؟
لازمه بدونید که قاب خمشی ویژه میباشد. و اینکه کاربری ها اداری و مسکونی هستن .
ورژن ایتبس هم 9.7 هستش.
اگر کمکم کنید ممنون میشم
در ضمن بهتره از حالت حدی استفاده کنم یا تنش مجاز؟

فایل‌(های) پیوست شده
Etabs-Fooladi.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 111
اندازه 411.87 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/01/14 , 10:13 ب.ظ
ارسال: #2
RE: طراحی سازه فولادی با زیربنای بزرگ 1000 متر مربع
1-سلام بار زنده طبقات را ندیدم فقط بار زنده بام را اعمال کرده بودید.طوری دیگر حسابش کردید؟
2-در دهانه هایی که طول زیاد دارند و تیر ها جواب نمی دهند از تیر ورق استفاده کنید.
3-پروژه شما را خیلی سریع نگاه کردم اما خوب روش کار کردید از دست تحلیل دینامیکی خوب خودتون را رها کردید.
4-سازه نسبت به ابعادش دچار پیچش زیاد نشده که خیلی خوب هست.معلومه وقت گذاشتید.این خیلی مورد مهمی هست.
5-دریفت ها رو نگاه نکردم انشا الله که جواب دادن.
بازم میگم کلی و سریع نگاه کردم.دوستان بسیار خوبی در این سایت فعالیت میکنند که از انها هم میتوانید کمک بگیرید.
موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/01/14 , 11:09 ب.ظ
ارسال: #3
(1393/01/14 10:13 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  1-سلام بار زنده طبقات را ندیدم فقط بار زنده بام را اعمال کرده بودید.طوری دیگر حسابش کردید؟
2-در دهانه هایی که طول زیاد دارند و تیر ها جواب نمی دهند از تیر ورق استفاده کنید.
3-پروژه شما را خیلی سریع نگاه کردم اما خوب روش کار کردید از دست تحلیل دینامیکی خوب خودتون را رها کردید.
4-سازه نسبت به ابعادش دچار پیچش زیاد نشده که خیلی خوب هست.معلومه وقت گذاشتید.این خیلی مورد مهمی هست.
بازم میگم کلی و سریع نگاه کردم.دوستان بسیار خوبی در این سایت فعالیت میکنند که از انها هم میتوانید کمک بگیرید.
موفق باشید.

تشکر میکنم از شما که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید.
بنظر شما آیا مقاطع معقول بودند؟
1393/01/14 , 11:10 ب.ظ
ارسال: #4
اجازه بدید یکبار دیگه نگاه کنم بعدا بهتون خبر میدم.
موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/01/15 , 02:24 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/01/15 03:15 ق.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #5
(1393/01/14 11:09 ب.ظ)moshavereh نوشته شده توسط:  
(1393/01/14 10:13 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  1-سلام بار زنده طبقات را ندیدم فقط بار زنده بام را اعمال کرده بودید.طوری دیگر حسابش کردید؟
موفق باشید.

با سلام
نسبت تنش تمام مقاطع مردود شما بین 0.96 تا 1.06 می باشد که هم تا حدودی قابل قبولند وهم قابل اصلاح..کافی ست عرض یا ضخامت پلیت روی بال تیرهاتون را
افزایش دهید.
آپلیفت سازه شما به شدت بالاست.تا 250 تن هم رفته برای سازه فولادی خیلی بالاست با چه طرح بیس پلیتی مهارش خواهید کرد؟پیشنهاد می کنم در آرایش وترتیب بادبندها تجدید نظر کنید.
دریفت سازه تون به جز در طبقه m4 تقریبا قابل قبول است.
به نظرم رسید شما قسمت تنظیمات طراحی فایل ایتبستون را خوب مرور نکردید
تیغه ای که بین قاب c,dقرار گرفته وبادبند خورده فابل دسترسی نیست
چرا بارگذاری mass رابجای بام در طبقه زیرش انجام دادید.
چرا مقدار rigid zone را برای تیرها وبادبندهای مفصلی بجای صفرعدد 0.5 قرار دادید
تیرهای فرعی بازشوها در سقفها بایر مفصلی باشند.
نکته آخراینکه بخشهای اداری ومشکونی این سازه کجاست.جون تا آنجاییکه من دیدم به لحاظ بار گذاری یکسان عمل شده

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1393/01/15 , 12:12 ب.ظ
ارسال: #6
(1393/01/15 02:24 ق.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  
(1393/01/14 11:09 ب.ظ)moshavereh نوشته شده توسط:  
موفق باشید.

با سلام
نسبت تنش تمام مقاطع مردود شما بین 0.96 تا 1.06 می باشد که هم تا حدودی قابل قبولند وهم قابل اصلاح..کافی ست عرض یا ضخامت پلیت روی بال تیرهاتون را
افزایش دهید.
آپلیفت سازه شما به شدت بالاست.تا 250 تن هم رفته برای سازه فولادی خیلی بالاست با چه طرح بیس پلیتی مهارش خواهید کرد؟پیشنهاد می کنم در آرایش وترتیب بادبندها تجدید نظر کنید.
دریفت سازه تون به جز در طبقه m4 تقریبا قابل قبول است.
به نظرم رسید شما قسمت تنظیمات طراحی فایل ایتبستون را خوب مرور نکردید
تیغه ای که بین قاب c,dقرار گرفته وبادبند خورده فابل دسترسی نیست
چرا بارگذاری mass رابجای بام در طبقه زیرش انجام دادید.
چرا مقدار rigid zone را برای تیرها وبادبندهای مفصلی بجای صفرعدد 0.5 قرار دادید
تیرهای فرعی بازشوها در سقفها بایر مفصلی باشند.
نکته آخراینکه بخشهای اداری ومشکونی این سازه کجاست.جون تا آنجاییکه من دیدم به لحاظ بار گذاری یکسان عمل شده

با تشکر از شما که وقت گذاشتید و فایل رو چک کردید.
در مورد بارگذاری mass وrigid Zone و همچنین تیرهای فرعی بازشو ها کاملا حق با شماست.
اما در رابطه با بارگذاری مسکونی واداری کاملا با هم متفاوت هستند و از این بابت مشکلی نداره.
در قسمت تنظیمات طراحی منظور شما رو متوجه نشدم.

اینکه یک سری از بادبندها قابل دسترس نیست بدلیل این است که برای ترسیم سقف ها با مشکل بر میخوردم به همین دلیل تصمیم گرفتم که بصورت موقت آن گرید را از سیستم حذف کنم.

ولی با توجه به رفع این مشکل ها باز هم جوابگو نبود. و تصمیم گرفتم که از تیرورق استفاده کنم.
البته یک سوال هم دارم : برای ساخت تیرورق در SD غیر از ضوابط قاب ویژه در مبحث 10 ضوابط دیگری هم هست که باید کنترل شود ؟
1393/01/15 , 02:38 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/01/15 02:43 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #7
[/quote]
(1393/01/15 12:12 ب.ظ)moshavereh نوشته شده توسط:  با تشکر از شما که وقت گذاشتید و فایل رو چک کردید.
در مورد بارگذاری mass وrigid Zone و همچنین تیرهای فرعی بازشو ها کاملا حق با شماست.
اما در رابطه با بارگذاری مسکونی واداری کاملا با هم متفاوت هستند و از این بابت مشکلی نداره.

اینکه یک سری از بادبندها قابل دسترس نیست بدلیل این است که برای ترسیم سقف ها با مشکل بر میخوردم به همین دلیل تصمیم گرفتم که بصورت موقت آن گرید را از سیستم حذف کنم.

ولی با توجه به رفع این مشکل ها باز هم جوابگو نبود. و تصمیم گرفتم که از تیرورق استفاده کنم.
البته یک سوال هم دارم : برای ساخت تیرورق در SD غیر از ضوابط قاب ویژه در مبحث 10 ضوابط دیگری هم هست که باید کنترل شود ؟

با سلام
عرض کردم که مشکل تنش مقاطع شما با افزایش عرض پلیت ipe330pl درست می شود عرض پلیت را به 0.18 اضافه کن تا نتیجه را ببینی.ولی آپلیفت را چکار می کنی که خیلی بحرانی هست.
بار زنده تمام طبقات را 220 دادی . آیا مسکونی با تجاری فرق ندارد؟من متوجه تفاوتی که اشاره کردید نشدم
منظورم تنظیم پارامترهایی مثل k,cm,unbraced length magor,minorوغیره بود
زحمت زیاد کشیدید خسته نباشید

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1393/01/15 , 03:16 ب.ظ
ارسال: #8
(1393/01/15 02:38 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  
(1393/01/15 12:12 ب.ظ)moshavereh نوشته شده توسط:  
(1393/01/15 12:12 ب.ظ)moshavereh نوشته شده توسط:  با تشکر از شما که وقت گذاشتید و فایل رو چک کردید.

با سلام
عرض کردم که مشکل تنش مقاطع شما با افزایش عرض پلیت ipe330pl درست می شود عرض پلیت را به 0.18 اضافه کن تا نتیجه را ببینی.ولی آپلیفت را چکار می کنی که خیلی بحرانی هست.
بار زنده تمام طبقات را 220 دادی . آیا مسکونی با تجاری فرق ندارد؟من متوجه تفاوتی که اشاره کردید نشدم
منظورم تنظیم پارامترهایی مثل k,cm,unbraced length magor,minorوغیره بود
زحمت زیاد کشیدید خسته نباشید

[/quote]

با راهنمایی که شما کردید مسئله تیرها درست شد و البته الان متوجه شدم که بله حرف شما درست بود که بار زنده را 220 داده بود که درست شد.

الان مشکلی نیست .مگر ؛ نیروهای ستون های متصل به بادبندها(آپلیفت ستون) به 120 تن رسیده ایا معقوله یا اینکه هنوز جا داره که پایینتر بیاد؟
1393/01/15 , 07:02 ب.ظ
ارسال: #9
سلام
آقای مهندس moshavere شما به اجرایی بودن پروژهتونم فکر کردین؟
چطوری 2IpE270pl را روی box50x50اجرا کنند
ابعاد اولی 30x30وابعاد دومی 50x50 است
اصلا علتش چی بوده که تا بالا با باکس نرفتین؟
1393/01/15 , 07:39 ب.ظ
ارسال: #10
(1393/01/15 07:02 ب.ظ)chili نوشته شده توسط:  سلام
آقای مهندس moshavere شما به اجرایی بودن پروژهتونم فکر کردین؟
چطوری 2IpE270pl را روی box50x50اجرا کنند
ابعاد اولی 30x30وابعاد دومی 50x50 است
اصلا علتش چی بوده که تا بالا با باکس نرفتین؟

توی این فایلی که برای دوستان قرار دادم حق با شماست . این دو تیپ ستون با هیچ نوع وصله ای پر نخواهد شد ولی منظور من از قرار دادن این فایل در سایت شناسایی نقاط ضعف در طراحی تیرها بود نه چیزه دیگه . من در این سازه از دو تیپ ستون باکس 40 و یا احتمالا 30 استفاده خواهم کرد که تحت ترکیب بار ویژه نیز پاسخگو خواهد بود .

ولی حق با شماست این دو نوع ستون اصلا اجرایی نیست.
تشکر میکنم که نظرتونو راجع به طراحی گفتین اگر مشکل دیگری در فایلش هست بگین تا شاید کمکی بهم کنه در پروژه های (آینده کاری)
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد m_dey 14 3,662 1395/09/15 08:42 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  طراحی مهاربند سازه صنعتی vhdmzh 4 150 1395/07/29 12:43 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  تیر ضعیف - ستون قوی در طراحی سازه های خمشی ویژه؟ multitask 19 6,762 1395/04/19 01:10 ب.ظ
آخرین ارسال: ساده دل
  تعیین نوع سیستم سازه یونسی 1 242 1395/01/24 11:36 ب.ظ
آخرین ارسال: engineer2014
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 308 1395/01/07 05:45 ب.ظ
آخرین ارسال: abs civil
  طراحی اعضا و اتصالات مهاربندهای جانبی به روش حدی hamidreza4822 7 483 1394/12/06 10:26 ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadee1365
  طراحی در جهت صلب masood1552 1 313 1394/11/02 11:54 ق.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
Big Grin کمک در طراحی یک سازه reza_mj63 4 414 1394/10/25 02:03 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  سوال درباره علت انتخاب کردن جهت صلب سازه mostafa.ramezani 4 362 1394/09/21 04:20 ق.ظ
آخرین ارسال: mostafa.ramezani
  طراحی مهاربند EBFدر sap2000 rezarad1369 1 421 1394/08/30 10:04 ق.ظ
آخرین ارسال: art47

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان