مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7262 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:126 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:105 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:109 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3539 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:115 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:170 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:84 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99231 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91567 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 65 رأی - میانگین امیتازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ظوابط طرح لرزه ای و ترکیب بار تشدید یافته
1392/10/03 , 07:00 ب.ظ
ارسال: #1
ظوابط طرح لرزه ای و ترکیب بار تشدید یافته
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
سوالاتی در مورد ترکیب بار تشدید یافته داشتم و از دوستان و مهندسین عزیز خواهشمند هستم که بنده را با اطلاعات ارزشمند خودشان راهنمایی کنند!!!
1)ایا ترکیب بار تشدید یافته را باید همان ابتدا به جهت سهولت در طراحی به نرم افزار وارد نمود؟؟
2)در صورت استفاده از ایین نامه AISC360-05/IBC2006ایا نیاز است که این ترکیب بارتشدید یافته وارد شود یا همان تنظیمات ایین نامه ای و همچنین تنظیمات گزینه define-special seismic... کافی می باشد؟؟؟کدام را تعریف کنم تنظیمات گفته شده یا ترکیب بار مذکور؟؟؟؟
3)در صورت استفاده از ایین نامه فوق الذکر و طراحی به روش asd کدام حالات را اعمال نمایم (تنظیمات گفته شده یا تعریف ترکیب بار تشدید یافته)؟؟؟
4) در صورت اعمال ترکیب بار تشدید یافته نحوه کنترل و اعمال بار چگونه می باشد ؟؟(در نرم افزار و کنترل به صورت دستی)
از دوستان خواهشمند هستم سوال(4) را به طور کامل به بنده پاسخ دهند
5)از انجا که ما میدانیم در قاب مهار بندی شده فقط ستونهای مهاربندی و در قاب خمشی کلیه تیر ها و ستونها مورد کنترل قرار می گیرد،، در سیستم دوگانه مثلا قاب خمشی و مهاربند (یا دیوار برشی)چگونه می باشد؟؟
با تشکر از تمامی دوستان و مهندسین عزیز
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/10/03 , 09:37 ب.ظ
ارسال: #2
RE: ظوابط طرح لرزه ای و ترکیب بار تشدید یافته
سلام خدمت دوست عزیزم
-1لطف کنید این بند را کامل مطالعه کنید 10-3-6 ایین نامه مبحث دهم 1387 صفحه 360
به عنوان مثال در طراحی به روش تنش مجاز اگر تنش فشاری موجود در ستون نسبت به تنش فشاری مجاز ستون بیشتر از 0.4 باشد باید ستون یا ستونها با ترکیب بارهای زلزله تشدید یافته طراحی شوند.پس بهتر است همیشه این ترکیب بارها در نرم افزار معرفی شوند تا در صورت لزوم استفاده شوند.
-2به دلیل اینکه این ایین نامه این بند از ایین نامه ما را لحاظ نمیکند مثل روش قبل باید ترکیب بارهای زلزله تشدید یافته را به نرم افزار معرفی کنید فقط توجه داشته باشید این ترکیب بارها در صورت استفاده از طراحی به روش حدی LRFD باید طبق گفته ایین نامه مبحث دهم 1387 ساخته شوند و با ترکیب بارهای زلزله تشدید یافته طراحی به روش تنش مجاز متفاوت هستند.
-3چون استفاده نکردم نمیدونم.
-4دوست عزیز من نکته مهم در روش نرم افزار را برای جنابعالی توضیح میدهم فکر میکنم کنترل به روش دستی در منابع گفته شده است یا جزوات و خیلی کار پیچیده ای نیست.من با ایین نامه AISC-ASD89 توضیح میدهم.بعد از طراحی ستونها با ترکیب بارهای زلزله تشدید یافته روی ستون مورد نظر راست کلیک کرده در صفحه باز شده نسبت تنشهای فشاری را در AXL کنترل میکنیم این عدد باید از یک کوچکتر باشدبه رنگ ستون هنگامیکه قرمز شد توجه ای نکنید به عنوان مثال اگر در این ستون RATIO 1.057 هست اما AXL کمتر از یک بوده ومقطع ما جوابگو هست.همانطور که مشاهده میشود در AXL نسبت تنش فشاری 0.977 هست که مقطع فوق جوابگو خواهد بود.
-5در سیستم قاب مهاربندی هم کنترلهای دیگری را هم باید انجام داد و فقط کنترل به ستونها محدود نمیشود به عنوان مثال در AISC-ASD89 لاغری بادبند هشتی یا هفتی باید توسط کاربر کنترل شود.فکر کنم ضوابط ایین نامه ها را دقیق مطالعه بفرمایید بهتر متوجه سیستم دوگانه خواهید شد.امید وارم اگر کاستی از بنده دیدید من را ببخشید موفق باشید.
[تصویر:  fjannwqkbsyas1i76dv.jpg]

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط زینب خوش کلام ، حمید فلاح منش ، hamidreza4822 ، علی خیرالهی ، aliaghahastam ، farzad4m
1392/10/03 , 11:46 ب.ظ
ارسال: #3
سلام به همکاران گرامی .. منظور همون " ضوابط طرح لرزه ای و ترکیب بار تشدید یافته" است !!!!!!!!!
1392/10/04 , 12:55 ب.ظ
ارسال: #4
با سلام خدمت دوستان عزیز و مرسی از لطفی که در حق بنده انجام دادید
بنده در هنگام طراحی به روش حالات حدی از ایین نامه AISC360-05/IBC2006 استفاده میکنم و همچنین به روش تنش مجاز از ایین نامه AISC-ASD89 استفاده میکنم (در سازه فولادی)چون این ایین نامه ها شباهت بسیار زیادی با مبحث 10 دارند اما سوال بنده این است که در روش تنش مجاز با توجه به ایین نامه ذکر شده (البته به نظر من)تنضیمات طرح لرزه (define-special seismic)در ایتبس نیاز نیست و بهتر است که از ترکیب بار تشدید یافته را اعمال نمایم ایا دوستان با این نظر بنده موافق هستند در غیر این صورت نظر خود را به بنده عرض نمایند؟؟؟
سوال دوم:در صورت استفاده از ایین نامه AISC360-05/IBC2006 به روش LRFD (طبق فرمایشات مهندس میبدی)باید در صورت لزوم ترکیب بار تشدید یافته اعمال گردد ایا در این روش و این ایین نامه تنظیمات طرح لرزه ای در ایتبس نیاز است؟؟؟
سوال سوم :بنده یک روند در تحلیل و طراحی در ایتبس پیش گرفتم اما نمی دانم صحیح است یا خیر؟؟
(سازه را یک بار با ترکیب بار های عادی طراحی میکنم و یک فایل تحت عنوان فایل 1 از ان می سازم سپس برای کنترل بار تشدید یک فایل تحت فایل 2 ذخیره می سازم و سازه را با ترکیب بار های تشدید یافته طراحی میکنم و ستونهای باد بندی کنترل می نمایم)
سوال چهارم:ایا در طراحی با ترکیب بار تشدید یافته،ترکیب بار تشدید یافته در طراحی تیر ها و باد بند ها تاثیر گذار است(می دانیم که بار تشدید یافته بیشتر بار محوری ناشی از نیروی زلزله در سازه ایجاد میکند که کنترل کننده می باشد البته لنگر های خمشی هم اعمال می نماید اما کنترل کننده نیستند)؟؟؟
یک خواهش از مهندسین محترم و عزیز و دوستان مهربانم دارم ان هم این است که تا جایی که برای این عزیزان مقدور است به سوالاتم پاسخ کامل دهند و اگر یکی از عزیزان فایل محاسباتی(ایتبس یا کنترل اعضا تحت برنامه اکسل) در این رابطه دارند بر سر بنده منت بگذارند و برای من اپلود نمایند
با سپاس فراوان و ارزوی موفقیت برای شما دوستان مهربانم
1392/10/04 , 05:09 ب.ظ
ارسال: #5
سلام
بله این آیین نامه در حال حاظر مناسب ترین آیینامه ایتبس برا ماهستش
در مورد AISC360-05/IBC2006 پیشنهاد میکنم به منوال ایتبس رجوع کنید تا نحوه ی اعمال ترکیب بارهای تشدید یافتشو ببینید.به نظرم با 1معادل سازی میشه به ترکیب بارهای مبحث دهم رسید و نیازی نباشه دیگه 2 باره تشدید یافته کنترل بشه

3-بله روش شما درسته معمولا به همین روش عمل میشه

4- یکی از دلایل بار های تشدید یافته مقاومت مناسب ستونهاست در برابر زلزله تا هم از ایجاد مفصل پلاستکی در ستون جلوگیری بشه و هم دیرتر از بقیه اعضا از بین بره..البته برای کنترل صفحه ستونها هم هست...در مبحث دهم فعلی این مورد برای پی ها نیازی نبود که توی ویرایش جدید به این نکته اشاره شده که پی هم باید برای تشدید یافته طراحی بشه!!!! البته فقط و فقط برای بار محوری گفته شده
ضمن اینکه نیازی نیست ستون های متصل به بادبند نیروی بیشتاز برابر ظرفیت بادبندو تحمل کنن

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/12/23 , 07:06 ب.ظ
ارسال: #6
با سلام
برای طراحی فونداسیون ترکیب بار تشدید یافته را چگونه باید اعمال کنیم
با تشکر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه کنترل شرایط فشرده لرزه ای مقاطع دوبل آی شکل نورد شده چگونه است؟ HOMAN1974 0 226 1394/11/22 12:42 ق.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974
  فشردگی لرزه ای مقاطع IPE omranefarda 15 4,902 1394/05/26 03:31 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  طراحی لرزه ای و آیین نامه مربوط به آن kazemkha 6 2,491 1394/05/08 11:11 ق.ظ
آخرین ارسال: matin2h
  نحوه ی انجام ترکیب بار 0.75 (Dl + LL + E)برای طراحی عضو بعد از تحلیل پرتال و0.1دهانه! Real_Madrid 9 1,858 1393/09/05 05:08 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  سوال درباره کنترل ترکیب تنش تیر ستون Taha_212 4 1,418 1392/10/12 10:10 ب.ظ
آخرین ارسال: Taha_212
  ترکیب بارهایی که برای کنترل آپلیفت مورد استفاده قرار میگیره کدوم ترکیب بارها هستند؟ sahar_14 2 1,243 1392/09/12 03:50 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  تاثیر طول زانویی بر عملکرد لرزه ای سازه فولادی leyla1982_a 2 915 1392/08/15 02:43 ق.ظ
آخرین ارسال: leyla1982_a
  سوال در مورد ترکیب بار sami4258 3 1,155 1392/05/31 12:37 ق.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان