امتیاز موضوع:
  • 104 رأی - میانگین امتیازات: 3.37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت وارد کردن بار معادل سازی mass یا wall و روش اعمال آن
(1392/5/27 ، 09:54 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: »هندسای عزیز
دقت کنید که بار معادل سازی برای چی اصلا وارد میشه
با دقت آموزشو بخونید
بار معادل سازی باری نیست که با چیزی جمع بشه
فقط 1 نوع بار برای برابری وزن هر طبقه در ایتبس با ایین نامه 2800 هستش
مقدارش جدا از هرچیز دیگه ای هستش
بادقت آموزشو بخونید.... اینکه نصف از بالا با نصف از پایین جکع میشه برای بدست آوردن وزن طبقه هستش نه بار معادل سازی

بله فرمایش شما کاملا صحیح است و بحث اصلی در مورد اعمال بار با بازشو و بدون بازشو بود
باسپاس از راهنمایی شما !
پاسخ
اقای مهندس اگه شما هم درست فرامیشاته من ودوستان رو میخوندید متوجه میشدید ماهم به همین صورت در نظر گرفتیم ...ما از اختلاف وزن و بار ...بارمعادل سازی رو بدست آوردیم ....در بدست اوردن وزن طبقه باید نصف دیوار از پایین با نصف دیوار از بالا درنظر گرفته شه...ولی ایتبس فقط بار دیوار بالا رو در محاسبه ی وزن حساب میکنه ....واسه همین من اول میام وزن نصف دیوارپایین وبالا رو باهم جمع میکنم که درواقع وزن اصلی دیوار ها در محاسبه وزن کل سازه هستش وبعد از بار دیواربالایی کم میکنم واختلاف این دو را به عنوان بار massیا WAllاز نوع otherبه تیرهای اطراف ساختمان وارد میکنم ....یعنی بار معادل سازی این نیست مهندس که شما میفرمایید ؟؟؟؟؟فرمایشات شما ادم رو به شک میندازه؟؟؟
پاسخ
اگه بخایم علمی تر و به صورت کلی با موضوع برخورد کنیم باید از واژه درجه آزادی به جای طبقه در محاسبه نیروی زلزله و توزیع اون استفاده کنیم.

اگه با این دید بهش نگاه کنید موضوع حل میشه.
پاسخ
(1392/5/27 ، 11:41 عصر)malaki_mall نوشته است: اگه بخایم علمی تر و به صورت کلی با موضوع برخورد کنیم باید از واژه درجه آزادی به جای طبقه در محاسبه نیروی زلزله و توزیع اون استفاده کنیم.

اگه با این دید بهش نگاه کنید موضوع حل میشه.

من که منظور شمارو نفهمیدم..........
پاسخ
(1392/5/27 ، 11:15 عصر)شیوا نوشته است: اقای مهندس اگه شما هم درست فرامیشاته من ودوستان رو میخوندید متوجه میشدید ماهم به همین صورت در نظر گرفتیم ...ما از اختلاف وزن و بار ...بارمعادل سازی رو بدست آوردیم ....در بدست اوردن وزن طبقه باید نصف دیوار از پایین با نصف دیوار از بالا درنظر گرفته شه...ولی ایتبس فقط بار دیوار بالا رو در محاسبه ی وزن حساب میکنه ....واسه همین من اول میام وزن نصف دیوارپایین وبالا رو باهم جمع میکنم که درواقع وزن اصلی دیوار ها در محاسبه وزن کل سازه هستش وبعد از بار دیواربالایی کم میکنم واختلاف این دو را به عنوان بار massیا WAllاز نوع otherبه تیرهای اطراف ساختمان وارد میکنم ....یعنی بار معادل سازی این نیست مهندس که شما میفرمایید ؟؟؟؟؟فرمایشات شما ادم رو به شک میندازه؟؟؟

در اوایل بحثتون مطالب اشتباهه دیدم که الان دیگه نیست گویا
یا من دوباره ندیدم

این مطلبی که شما گفتید دقیقا درسته ولی بادقت بیشتر تا علامتش درست در بیاد
ضمن اینکه از دیوار پایین باید کم بشه
پاسخ
در قسمت اول سوالو خوب متوجه نشدم وبعد از اون که دقیق خوندم حرفمو اصلاح کردم ....باید مجموع نصف وزن دیوارهای بالا وپایین از بار جانبی دیوار بالایی کم شه؟؟؟این درست نیست؟؟؟؟؟چرا دیوار پایین؟؟؟
پاسخ
به فرض شما برای بام حساب کنید بار معادل سازی باید مثبت باشه یا منفی؟
پاسخ
مثبت میشه آقای مهندس...
پاسخ
در بام اگر سقف بام رو در نظر بگیریم ودیوارهای جان پناه که ارتفاعشون کمه در این صورت اگه نصف وزن دیوارجان پناه با نصف وزن دیوار طبقه ی بام جمع شه مسلما عددی بزرگتر از باردیوارهای جان پناه میشه و با کم کردن از بار دیوار جانپناه عددی مثبت بدست میاد...
پاسخ
(1392/2/16 ، 08:31 عصر)malaki_mall نوشته است: وقتی ما سربار معادلسازی اختلاف وزن و جرم رو وارد می کنیم و این بار وارد ترکیبات بارگذاری نشده و تنها در محاسبه وزن موثر سازه دخیل هست. پس چه تفاوتی میکنه ماهیت این بار چی باشه؟

OTHER یا DEAD یا هر چیز دیگه.
اگر نوع بار را غیر از نوع other و حالت dead تعریف کنید شاید در توزیع نیروی زلزله اختلافی مشاهده نشود ولی شما با این کار نیروی اعضاء را بصورت موضعی زیاد میکنید چون حالت بارهای غیر از حالت other در ترکیب بارها و محاسبه نیروی اعضا دخالت داده می شوند که برای رفع این مشکل راهی جزء تعریف حالت باری از نوع other وجود ندارد.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود فیلم آموزش همپایه سازی برش های پایه در ایتبس (فرزاد چمن آرا) LCIVIL.COM 0 448 1395/4/18 ، 07:34 عصر
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  دانلود فیلم وارد کردن نقشه از اتوکد به سیف LCIVIL.COM 0 394 1395/4/18 ، 07:08 عصر
  دانلود فیلم آموزش ایتبس " اعمال بار حرارتی به سازه " (مهندس امیر طاها نوروزی) فرشاد امن خانی 0 1,598 1395/2/19 ، 12:12 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  فیلم آموزش بررسی و اعمال ضرایب ترک خوردگی دیواربرشی در ایتبس LCIVIL.COM 0 472 1394/11/17 ، 05:13 صبح
Thumbs Up آموزش وارد کردن آی پی های ایرانی(مقطع) به ایتبس فرشاد امن خانی 3 12,416 1394/10/5 ، 02:44 صبح
آخرین ارسال: یونس نادری 1372
  Etabs 2015 دانلود جزوه" تعریف و اعمال گروهی بارها در ایتبس2015"جالب LCIVIL.COM 0 620 1394/10/4 ، 05:23 عصر
  فیلم آموزش نحوه نصب و فعال سازی نرم افزار ETABS2013 + رفع اشکال نصب admin 7 3,691 1394/3/22 ، 02:00 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان