مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:32 زمان:1395/09/17
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:68 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:311 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3680 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:614 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:66 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:71 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 92 رأی - میانگین امیتازات: 3.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت وارد کردن بار معادل سازی mass یا wall و روش اعمال آن
1392/05/28 , 12:17 ق.ظ
ارسال: #41
RE: علت وارد کردن بار معادل سازی mass یا wall و روش اعمال آن
(1392/05/28 12:09 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  در بام اگر سقف بام رو در نظر بگیریم ودیوارهای خرپشه رو که ارتفاعشون کمه در این صورت اگه نصف وزن دیوارخرپشته با نصف وزن دیوار طبقه ی بام جمع شه مسلما عددی بزرگتر از باردیوارهای خرپشته میشه و با کم کردن از بار دیوار خرپشته عددی مثبت بدست میاد...

در طبقه بام و خرپشته دو موضوع داریم. 1- اگر خرپشته به عنوان یک طبقه محسوب شود تکلیف مشخص است و نصف وزن دیوارهای خرشته روی طبقه بام ون صف دیگر روی خرپشته محاسبه می شود. جان پناه خرپشته نیز که روی خرپشته محسوب می شود.
2- اگر خرپشته طبقه محسوب نشود آنگاه وزن کل خرپشته روی طبقه بام اعمال می شود.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/28 , 12:23 ق.ظ
ارسال: #42
منظور من دیوارهای جان پناه بود نمیدونم یهو چرا گفتم خرپشته ببخشید ...
1392/05/28 , 12:27 ق.ظ
ارسال: #43
(1392/05/28 12:23 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  منظور من دیوارهای جان پناه بود نمیدونم یهو چرا گفتم خرپشته ببخشید ...

وزن دیوار جان پناه روی طبقه محاسبه می شود. اختلاف بار معادل را نیز از رابطه کلی که در پست اول ذکر کردم محاسبه کنید.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/05/28 , 12:28 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/28 12:29 ق.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #44
بحث سره بدست آورن بارمعادل جرم همونMassکه باید چه جوری حساب شه...آقای مهنس فلاحمنش میگن باید مجموع نصف وزن دیوارها باید از بار دیوارپایین کم شه ومن میگم
باید از دیوار بالا کم شه نمیدونم شاید ایشون درست بگن ومن اشتباه میکنم ولی با این حال من یه جوری به حرفم مطمئنم.....
1392/05/28 , 12:40 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/28 12:43 ق.ظ، توسط malaki_mall.)
ارسال: #45
اصولاٌ وقتی حالت باری وارد ترکیبات بارگذاری نشه و تنها در mass source معرفی بشه اثرش در طراحی به صورت مستقیم وارد نخواهد شد.

حالا میخاد other باشه یا هر چیز دیگه.

در ضمن وزن دیوار جانپناه باید به طور کامل به اضافه نصف وزن دیوار طبقه آخر در نظر گرفته بشه.

اگه تمام طبقات دارای ارتفاع یکسان باشن بازهم طبقه آخر به خاطر یک سر آزاد بودن دیوارهای جانپناه وضعیت خاص خودش رو خواهد داشت.
1392/05/28 , 12:59 ق.ظ
ارسال: #46
(1392/05/28 12:40 ق.ظ)malaki_mall نوشته شده توسط:  اصولاٌ وقتی حالت باری وارد ترکیبات بارگذاری نشه و تنها در mass source معرفی بشه اثرش در طراحی به صورت مستقیم وارد نخواهد شد.

حالا میخاد other باشه یا هر چیز دیگه.

با این حالت موافقم . به شرطی که از ترکیب بارهای پیش فرض استفاده نشود و یا اینکه حداقل ترکیب بارهای پیش فرض را اصلاح نماییم

اما در کل بهتر است که بار MASS از نوع OTHER تعریف شود

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/28 , 01:12 ق.ظ
ارسال: #47
(1392/05/28 12:28 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  بحث سره بدست آورن بارمعادل جرم همونMassکه باید چه جوری حساب شه...آقای مهنس فلاحمنش میگن باید مجموع نصف وزن دیوارها باید از بار دیوارپایین کم شه ومن میگم
باید از دیوار بالا کم شه نمیدونم شاید ایشون درست بگن ومن اشتباه میکنم ولی با این حال من یه جوری به حرفم مطمئنم.....

باتشکر از مهندس شیوا و دوستان
من هم با نظر مهندس شیوا بیشتر موافق هستم زیرا منطقی تر به نظر میرسد و ملوس
1392/05/28 , 01:51 ق.ظ
ارسال: #48
(1392/05/28 12:09 ق.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  در بام اگر سقف بام رو در نظر بگیریم ودیوارهای جان پناه که ارتفاعشون کمه در این صورت اگه نصف وزن دیوارجان پناه با نصف وزن دیوار طبقه ی بام جمع شه مسلما عددی بزرگتر از باردیوارهای جان پناه میشه و با کم کردن از بار دیوار جانپناه عددی مثبت بدست میاد...

اولین نکته اینکه برای دیواری که طبقه ای بالاش نیست تمام دیوار برای طبقه ی زیرش محسوب میشه
دوم اینکه با کم کردن به این روش خوب عدد منفی میشه که!!!

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/28 , 09:42 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/28 09:45 ق.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #49
مگه غیر از اینه که بار دیوارهای جانبی روی تیرهای اطراف سقف هر طبقه وارد میشه؟؟؟سقف بام رو در نظر بگیرید فقط دیوارهای جان پناه روی اون قرار دارند ...بارمرده ای که به تیرهای سقف به صورت خطی وارد میشه همون بار دیوار جان پناه هستش.....اما واقعا وزن دیوار در طبقه بام شامل چیه؟؟؟؟ ایتبس میاد برای هر سقف بار دیوار روی اون رو که ما به تیرها وارد کردیم در محاسبه وزن در نظر میگیره....ولی در حقیقت تیرهای سقف بام نصف دیوار از پایین و حالا به قول شما کل دیوار جان پناه رو جذب میکنند...پس ورن اصلی نصف دیوارهایی که در بالا وپایین این تیرهاست بیشتر از باردیوار روی اونهاست...پس برای معادل سازی باروجرم میبایست نصف بار دیوار طبقه اخرو با علامت مثبت به تیرهای سقف بام اضافه کنید تحت عنوان بار MAss
1392/05/28 , 10:03 ق.ظ
ارسال: #50
من متوجه شدم کاربر شیوا سر چی اختلاف نظر دارن

ببینید باید بین بارهای وارد بر اعضا بین حالت با زلزله و بدون زلزله تفاوت قائل شد.

این داستانا هم سر همینه

البته اگه درست متوجه شده باشم
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدل سازی رمپ پارکینگ در سازه بتنی manphetah 1 186 1395/08/15 03:05 ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  X Dir + Eccen Yچه زمان اعمال میشود؟ مبتدی95 5 242 1395/08/15 03:02 ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  دانلود فیلم آموزش همپایه سازی برش های پایه در ایتبس (فرزاد چمن آرا) LCIVIL.COM 0 197 1395/04/18 07:34 ب.ظ
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  فیلم اعمال امگا صفر در سازه فولادی etabs LCIVIL.COM 0 195 1395/04/18 07:26 ب.ظ
  فیلم اموزش کنترل لزوم یا عدم لزوم اعمال پیچش اضافی در ایتبس LCIVIL.COM 0 158 1395/04/18 07:22 ب.ظ
  دانلود فیلم وارد کردن نقشه از اتوکد به سیف LCIVIL.COM 0 166 1395/04/18 07:08 ب.ظ
  دانلود فیلم آموزش ایتبس " اعمال بار حرارتی به سازه " (مهندس امیر طاها نوروزی) فرشاد امن خانی 0 764 1395/02/19 12:12 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود مقاطع فولادی معادل شده برای Etabs 2015 afshin_ipe 18 5,099 1394/12/14 01:27 ب.ظ
آخرین ارسال: bagro
  سوال در مورد مدل کردن دیوار برشی فولادی در ایتبس saze80 0 339 1394/11/19 02:02 ق.ظ
آخرین ارسال: saze80
  فیلم آموزش بررسی و اعمال ضرایب ترک خوردگی دیواربرشی در ایتبس LCIVIL.COM 0 290 1394/11/17 05:13 ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان