امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق اين دو در چيه؟
با سلام خدمت مهندسين عزيز.
دو تا فايل سيف كه قرار بود زياد با هم فرق نداشته باشن اما خيلي با هم متفاوتن.
از دوستان كسي ميتونه كمك كنه و درستي و غلط بودن اين دو تا فايل و چك كنه.؟
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   1.rar (اندازه: 180.58 KB / تعداد دفعات دریافت: 14)
.rar   2D Shearwall 5 .rar (اندازه: 54.9 KB / تعداد دفعات دریافت: 6)
پاسخ
با سلام
در منوی دیفاین و load patern در فایل دومی ک پیوست کرده اید ضریب بار مرده صفر است که نباید صفر باشه به همین راحتی من دیگه فرصت نکردم بیشتر چک کنم
پاسخ
و اینم بگم ترکیب بارهاتونو همه رو غیر خطی کردین ک خیلی بده و زمان تحلیل رو بالا میبرد می توانید فقط ترکیب بارهای کنترل تنش زیر پی را غیر خطی کنید.
پاسخ
ممنون از راهنمايي هاتون .مورد اول و اصلاح كردم .در كل ميخواستم يه توضيحي بدم.
اين دوتا فونداسيون مال يه سازه هستن.منتها توسط دو نفر طراحي شدن.اگه بخوايم يكيشون و انتخاب كنيد كدومشون و براي اجرا انتخاب ميكنيد؟
پاسخ
سلام مجدد،، خب در فایل هاتون من نتونستم ترکیب بارهاتونو ببینم ولی باید ترکیب بارهای کنترل تنش زیر پی شما طبق بند 6-2-3-4 مبحث شش ویرایش جدید نوشته شود و ترکیب بارهای طراحی طبق بند 1-2-9 ایین نامه ای انتخابی شما ACI 318-08 باشه،، خب در مدل هاتون دیوار برشی ها وستون ها (در ارتفاع) مدل نشده اند که سختی انها در نظر رفته شود،،نوار طراحی مدل هاتون رو تر وتمیز کار نکردین و از لبه ها بیرون زدگی داره،، یه بتن با وزن صفر تعریف کنید و به ستون ها ودیوارهاتون اختصاص بدهید،،بار زنده و مرده کف سازی رو درنظر بگیرید،، باری که برای اصلاح جرم لرزه ای که در ایتبس تعریف نموده اید را حذف کنید،، تحلیل وطراحی بسیار طولانی است و من حوصله ام نکشید در طرح خود تجدید نظر فرمایید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان