نظرسنجی: آیا با نبودن طراحی برای مهندسی تکنولوژی عمران موافقید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
11.90%
5 11.90%
خیر
85.71%
36 85.71%
چنین موضوعی وجود ندارد
2.38%
1 2.38%
در کل 42 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 93 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران با مهندسی عمران
با سلام.یه سری نکات رو خدمت دوستان عرض میکنم.

بنده لیسانس مهندسی عمران دارم و دبیر فنی (هنرآموز )رسمی هستم.خودم رشته ام ریاضی فیزیک بود و کارشناسی ناپیوسته هستم و در هنرستان دروس نقشه کشی رسم فنی نقشه برداری روش های اجرای ساختمان و..........رو تدریس میکنم.

اولا من کاری ندارم که به تکنولوژی ها اجازه محاسبات بدن یا ندن اما باید عرض کنم بچه هایی که از رشته ریاضی وارد مهندسی میشن به نسبت توی دروس محاسباتی قوی تر هستن .

دوما کسانی که تاریخ آموزش و پرورش رو بخونن متوجه میشن که اصلا از بدو تاسیس هنرستان ها در کشور هدف تربیت تکنسین(نیروی اجرایی) بود و نه مهندس و براساس این هدف محتوای کتب آنها تدوین شد سپس بنا به دلایلی این هدف تغییر کرد بدون اینکه محتوای کتب هنرستان متناسب با هدف جدید تغییر کند.

سوما اگر قرار باشه به تکنولوژی ها اجازه محاسبات ندن به نظرم باید خیلی از درس هاشون رو حذف کنن و دروس اجرایی بذارن در صورتی که بچه هایی که تکنولوژِی خوندن همه ی دروس رو حتی بیشتر از پیوسته ها خوندن وقتی که هر درسی که توی چارت پیوسته ها وجود داره تکنولوژی ها هم گذروندن لزومی نداره عنوان مدرکشون با هم متفاوت باشه چه برسه به مجوز شرکت در نظام مهندسی محاسبات!!!

چهارما اگه قرار باشه به بچه های تکنولوژِی محاسبات بدن بهتره از هنرستان حداقل شش هفت واحد دیگه ریاضی اضافه کنن همچنین توی کاردانیشون و حتی برای ورود به هنرستان شرط نمره ی ریاضی بذارن نه نمره ی درس حرفه و فن!!!!تا ما مجبور نباشیم تا دوماه از سال رفته هی تکرار کنیم بچه ها یک متر برابر صدسانتیمتر است!!!

پنجما هم بچه های هنرستانی و هم بچه های ریاضی هر دوگروه دارای نقاط ضعف و قوت هستن.مثلا بچه های هنرستانی انصافا از نطر اجرایی قوی تر هستن چون از همون اول با این دید تربیت شدن و در دوران هنرستان دروسی مانند تکنولوژی قالب و آرماتور نقشه کشی فنی نقشه برداری کارگاه ساختمان و .....رو میگذرونن که حتی با دیپلم هم میتونن یک کارگاه کوچک رو اداره کنن.

ششما وقتی که برای محاسبات آزمون به این سختی برگذار میشه دیگه تکنولوژی و پیوسته و ناپیوسته معنی نداره!!!هرکسی سواد و توانایی داشته باشه قبول میشه حالا میخواد لیسانس کاملا بی ربط با عمران باشه!!واگر قصدشون اینه که آمار پروانه دارها رو بیارن پایین بجای گیر دادن به نوع مدرک بهتره که رقابتیش کنن مثلا با توجه به نیاز بگن امسال 500نفر میخوایم و همون 500نفر اول رو پروانه بدن تازه رقابت بیشتری بوجود میاد و کیفیت هم افزایش پیدا میکنه و شبهات هم از بین میرن.

در کل به نظرم این بحث باید کارشناسی شده و توسط متخصصانش بررسی بشه و سپس تصمیم گیری نه هر روز یک بخشنامه!!

ببخشید پرحرفی کردم.

پاسخ
با سلام به دوستان عزیز من خودم هنرستان نظام قدیم هستم و کاردانی رو اموزشکده خوندم و سال 87 نیز ادامه تحصیل دادم برای تکنولوژِی مهندسی عمران -عمران خدمت شما عرض کنم من در کلاس با دوستان ریاضی هم کلاس بودیم به صورت ناپیوسته دروس ریاضی که در دانشگاه خونده میشه مثل ریاضی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل این دروس در طراحی هیچ کمکی به بچه های ریاضی نمیکنه شما فرمولهای ریاضی رو اثبات میکنین مثلا برای محاسبه تغییر شکل تیر اینجا معادلات به کار میاد ولی این فرمولها قبلا کشف شدن نیازی به کشف دوباره نیست من نمیخوام از هنرستانیها دفاع کنم ولی ما در نظام قدیم دو مرحله کنکور داشتیم مرحله اول عمومی بود و مرحله دوم تخصصی و امتحان ما با ریاضی فرقی نداشت برای همین میگفتن ریاضی فنی ولی این نظامهای جدید رو راست میگین چون پایه مهندسی محاسبات دیفرانسیل و ریاضیه که نظام جدید و کار دانش واقعا ضعیفند و حتی توی درسهای دینامیک و استاتیت و مقاومت مصالح به علت بلد نبودن معادلات ساده اکثرا مشروط میشن . ولی اینو دوستان بدونن طبق اخرین مثوبات هم ارزی نظام مهندسی به مهندسی تکنولوژی عمران -عمران پایه 2 طراحی و محاسبات تعلق گرفت تشکر از حوصله دوستان
پاسخ
اصلا هدف از اینکه یک رشته به دو رشته متمایز شده چی می تونه باشه؟
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
سلام .من خیلی اتفاقی این قسمتو دیدم ...و خواستم جواب مریم خانمو بدم چون خیلی به من برخورد...اون زمانی که شما در کارگاهتون با آجر وملات بازی میکردید و خوش میگذروندید..و واستون یه سرگرمی بود خاک بازی ما تو کلاسای خسته کننده ریاضی ...گسسسته ...آمار...فیزیک ...جبر و احتمال و کوفت و زهرمارای دیگه دنبال فهمیدن و حفظ کردن فرمولا بودیم ..چه مسئله هایی که پدرمون در میومد سر امتحان حلش کنیم و چه عذاب هایی کشیدیم واسه اینکه فقط یه قسمت کوچولو از یه فرمول یادمون میرفت.ذهن ما درگیر بود و هیچ چیز سخت از این نیست که با ذهن و فکرت کار کنی ...وگرنه خاک بازی و آجر روی هم گذاشتن که کاری نداره کافیه چند ماه سرساختمون بری تا خدای اجرا شی...هرچند شما که از بند پ میگی برات راحته از این حرفا بزنی و جای تعجب نیست.پس خواهشن انقدربدون فکر واز روی بچگی و درک پایین صحبت نکن. والسلام
پاسخ
مریم خانم وشیوا خانم ودیگران هیچ کدامتون مقصر نیستید .مقصر این مسولیین بی خرد هستند.
پاسخ
مشکل همه دوستان بحث شغل می باشد وگرنه مهر محاسبات ونظارت هم نداشته باشند فرقی ندارد.مشکل در این کشور تضمین شغل است که وجود ندارد.
پاسخ
من هر 6 صفحه را مطالعه کردم به نتیجه درستی نرسیدم
مختصر و مفید به این دو سال پاسخ بدید
با توجه به آخرین مصوبه کمسیون هم ارزی!!!!!!!
سوال اول:
آیا ما که فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی عمران عمران هستیم می تونیم محاسبات خرداد 93 شرکت کنیم؟؟( فارغ التحصیل اسفند 89)
بله یا خیر
سوال دوم :
کسی با مدرک مهندسی تکنولوژی عمران امتحان آذر ماه محاسبات شرکت کرده ؟؟( که ثبت نامش به تایید نظام مهندسی استان مربوطه رسیده باشه)
بله یا خیر
پاسخ
سلام عرض میکنم خدمت دوست خوبم.
تا جایی که من اطلاع درارم به کلیه گرایشهایی که با عنوان تکنولوژِی شروع میشوند اجازه ورود به ازمون محاسبات داده نمی شود.
دوست من کارشناسی پیوسته عمران اب خوند شاگرد اول دانشگاه هم بود اما نظام بهش اجازه ورود به ازمون محاسبات رو نداد.وقتی خبر رو شنیدم واقعا تعجب کردم.چون عمران اب ها به مراتب از عمران-عمران ها درسهای تخصصی بیشتری دارند.
کلا بحث محاسبات یه جورایی داره برای لیسانس از بین میره البته هنوز پیوسته عمران-عمران در هر دو ازمون مجاز به شرکت هست.
نظر شخصی من این هست که خیلی ناراحت این موضوع نباشید.شما اگر خیلی علاقه مند به محاسبات هستید میتوانید برای یک محاسب کار کنید یعنی شما محاسبه کنید و محاسب محاسبه شما را کنترل نماید و به سازمان ارایه دهید.درامدش هم اگر کارتان خوب باشد بد نیست.
در این چند سال به شدت ازمون محاسبات سنگین شده و مهم تر از همه این موضوع هست که ایین نامه ها هم تغییراتی کرده اند مثلا مبحث دهم و ...
تازه اگر شما ارشد سازه هم بگیرید فکر میکنم مجاز به ازمون محاسبات میشوید ولی چون ناپیوسته خوندید محدودیت در پایه محاسبات دارید یعنی پایه یک به شما نمیدن.در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم دوستان همکاری نمایند.
موفق باشید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

پاسخ
جواب سازمان نظام مهندسی استان ها در مورد مصوبه کمسیون هم ارزی برای اینکه مهندسین تکنولوژی عمران می تواند حداکثر تا پایه 2 محاسبات شرکت کنند چه بوده است
مصوبه کمسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان :
بند 6
چنانچه دارندگان مدارک تحصیلی ناپیوسته تکنولوژی در رشته های اصلی کلیه واحدهای مندرج در جدول ریز نمرات مصوب کمسیون هم ارزی را در رشته خود به صورت کامل گذارنده باشند می توانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با مهندسی و با حدود صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و طراحی یا محاسبات حداکثر تا پایه 2 در یافت نمایند

فهرست واحد های درسی مصوب کمسیون هم ارزی رشته ها جهت صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی عمران
ریاضی عمومی 1 -ریاضی عمومی 2 -معادلات دیفرانسیل - رسم فنی و نقشه کشی -نقشه برداری و عملیات - مصالح ساختمانی و آزمایشگاه - تکنولوژی بتن و آزمایشگاه -اصول و مبانی معماری و شهرسازی - استاتیک - دینامیک - مقاومت مصالح - تحلیل سازه 1- تحلیل سازه 2- سازه های بتن آرمه 1 و 2 و پروژه - سازه های فولادی 1 و 2 و پروژه - زمین شناسی مهندسی - مکانیک خاک - آزمایشگاه مکتنیک خاک - مهندسی پی - روشهایی اجرایی ساختمان - متره و برآورد پروژه - طراحی معماری - تاسیسات مکانیکی و برقی - بارگذاری - اصول مهندسی زلزله
پاسخ
تا پایه 2را بعد بررسی کمیته هم ارزی تایید می نماید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خدمات بیمه تامین اجتماعی برای اعضای دارای پروانه اشتغال به کار نظام مهندسی mehrazsarafraz14 4 994 1396/3/6 ، 10:20 صبح
آخرین ارسال: behnam-araz
  حذف 5 سوال از ازمون نظام مهندسی شهریور 95 زیبا یگانه 21 3,210 1395/12/25 ، 10:27 صبح
آخرین ارسال: ابراهیم کاظمی
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران اسفند 95 (موسسه جهش) فرشاد امن خانی 3 242 1395/12/21 ، 02:04 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران اسفند 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 151 1395/12/20 ، 06:02 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 1 554 1395/10/28 ، 12:59 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 18 37,420 1395/10/28 ، 12:58 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  لزوم پاس شدن درس بارگذاری برای امتحان نظام مهندسی ؟ sajadelyasi 6 2,427 1395/7/2 ، 09:39 صبح
آخرین ارسال: civilme
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 4 1,302 1395/6/13 ، 11:08 عصر
آخرین ارسال: halizade9965
  مشکل اساسی با ماشین حساب مهندسی nana_ahvazi 6 571 1395/6/2 ، 02:52 عصر
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 370 92,143 1395/5/11 ، 05:07 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان