مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:63 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1918 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7159 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:50 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:51 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3484 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:55 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:142 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:63 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99158 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

نظرسنجی: آیا با نبودن طراحی برای مهندسی تکنولوژی عمران موافقید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله 11.90% 5 11.90%
خیر 85.71% 36 85.71%
چنین موضوعی وجود ندارد 2.38% 1 2.38%
در کل 42 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 89 رأی - میانگین امیتازات: 3.01
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران با مهندسی عمران
1391/12/15 , 11:19 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/15 11:33 ب.ظ، توسط taksa2012.)
ارسال: #51
RE: فرق رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران با مهندسی عمران
با سلام.یه سری نکات رو خدمت دوستان عرض میکنم.

بنده لیسانس مهندسی عمران دارم و دبیر فنی (هنرآموز )رسمی هستم.خودم رشته ام ریاضی فیزیک بود و کارشناسی ناپیوسته هستم و در هنرستان دروس نقشه کشی رسم فنی نقشه برداری روش های اجرای ساختمان و..........رو تدریس میکنم.

اولا من کاری ندارم که به تکنولوژی ها اجازه محاسبات بدن یا ندن اما باید عرض کنم بچه هایی که از رشته ریاضی وارد مهندسی میشن به نسبت توی دروس محاسباتی قوی تر هستن .

دوما کسانی که تاریخ آموزش و پرورش رو بخونن متوجه میشن که اصلا از بدو تاسیس هنرستان ها در کشور هدف تربیت تکنسین(نیروی اجرایی) بود و نه مهندس و براساس این هدف محتوای کتب آنها تدوین شد سپس بنا به دلایلی این هدف تغییر کرد بدون اینکه محتوای کتب هنرستان متناسب با هدف جدید تغییر کند.

سوما اگر قرار باشه به تکنولوژی ها اجازه محاسبات ندن به نظرم باید خیلی از درس هاشون رو حذف کنن و دروس اجرایی بذارن در صورتی که بچه هایی که تکنولوژِی خوندن همه ی دروس رو حتی بیشتر از پیوسته ها خوندن وقتی که هر درسی که توی چارت پیوسته ها وجود داره تکنولوژی ها هم گذروندن لزومی نداره عنوان مدرکشون با هم متفاوت باشه چه برسه به مجوز شرکت در نظام مهندسی محاسبات!!!

چهارما اگه قرار باشه به بچه های تکنولوژِی محاسبات بدن بهتره از هنرستان حداقل شش هفت واحد دیگه ریاضی اضافه کنن همچنین توی کاردانیشون و حتی برای ورود به هنرستان شرط نمره ی ریاضی بذارن نه نمره ی درس حرفه و فن!!!!تا ما مجبور نباشیم تا دوماه از سال رفته هی تکرار کنیم بچه ها یک متر برابر صدسانتیمتر است!!!

پنجما هم بچه های هنرستانی و هم بچه های ریاضی هر دوگروه دارای نقاط ضعف و قوت هستن.مثلا بچه های هنرستانی انصافا از نطر اجرایی قوی تر هستن چون از همون اول با این دید تربیت شدن و در دوران هنرستان دروسی مانند تکنولوژی قالب و آرماتور نقشه کشی فنی نقشه برداری کارگاه ساختمان و .....رو میگذرونن که حتی با دیپلم هم میتونن یک کارگاه کوچک رو اداره کنن.

ششما وقتی که برای محاسبات آزمون به این سختی برگذار میشه دیگه تکنولوژی و پیوسته و ناپیوسته معنی نداره!!!هرکسی سواد و توانایی داشته باشه قبول میشه حالا میخواد لیسانس کاملا بی ربط با عمران باشه!!واگر قصدشون اینه که آمار پروانه دارها رو بیارن پایین بجای گیر دادن به نوع مدرک بهتره که رقابتیش کنن مثلا با توجه به نیاز بگن امسال 500نفر میخوایم و همون 500نفر اول رو پروانه بدن تازه رقابت بیشتری بوجود میاد و کیفیت هم افزایش پیدا میکنه و شبهات هم از بین میرن.

در کل به نظرم این بحث باید کارشناسی شده و توسط متخصصانش بررسی بشه و سپس تصمیم گیری نه هر روز یک بخشنامه!!

ببخشید پرحرفی کردم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/12/16 , 12:40 ق.ظ
ارسال: #52
با سلام به دوستان عزیز من خودم هنرستان نظام قدیم هستم و کاردانی رو اموزشکده خوندم و سال 87 نیز ادامه تحصیل دادم برای تکنولوژِی مهندسی عمران -عمران خدمت شما عرض کنم من در کلاس با دوستان ریاضی هم کلاس بودیم به صورت ناپیوسته دروس ریاضی که در دانشگاه خونده میشه مثل ریاضی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل این دروس در طراحی هیچ کمکی به بچه های ریاضی نمیکنه شما فرمولهای ریاضی رو اثبات میکنین مثلا برای محاسبه تغییر شکل تیر اینجا معادلات به کار میاد ولی این فرمولها قبلا کشف شدن نیازی به کشف دوباره نیست من نمیخوام از هنرستانیها دفاع کنم ولی ما در نظام قدیم دو مرحله کنکور داشتیم مرحله اول عمومی بود و مرحله دوم تخصصی و امتحان ما با ریاضی فرقی نداشت برای همین میگفتن ریاضی فنی ولی این نظامهای جدید رو راست میگین چون پایه مهندسی محاسبات دیفرانسیل و ریاضیه که نظام جدید و کار دانش واقعا ضعیفند و حتی توی درسهای دینامیک و استاتیت و مقاومت مصالح به علت بلد نبودن معادلات ساده اکثرا مشروط میشن . ولی اینو دوستان بدونن طبق اخرین مثوبات هم ارزی نظام مهندسی به مهندسی تکنولوژی عمران -عمران پایه 2 طراحی و محاسبات تعلق گرفت تشکر از حوصله دوستان
1392/01/23 , 05:42 ب.ظ
ارسال: #53
اصلا هدف از اینکه یک رشته به دو رشته متمایز شده چی می تونه باشه؟

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/08/23 , 03:05 ب.ظ
ارسال: #54
سلام .من خیلی اتفاقی این قسمتو دیدم ...و خواستم جواب مریم خانمو بدم چون خیلی به من برخورد...اون زمانی که شما در کارگاهتون با آجر وملات بازی میکردید و خوش میگذروندید..و واستون یه سرگرمی بود خاک بازی ما تو کلاسای خسته کننده ریاضی ...گسسسته ...آمار...فیزیک ...جبر و احتمال و کوفت و زهرمارای دیگه دنبال فهمیدن و حفظ کردن فرمولا بودیم ..چه مسئله هایی که پدرمون در میومد سر امتحان حلش کنیم و چه عذاب هایی کشیدیم واسه اینکه فقط یه قسمت کوچولو از یه فرمول یادمون میرفت.ذهن ما درگیر بود و هیچ چیز سخت از این نیست که با ذهن و فکرت کار کنی ...وگرنه خاک بازی و آجر روی هم گذاشتن که کاری نداره کافیه چند ماه سرساختمون بری تا خدای اجرا شی...هرچند شما که از بند پ میگی برات راحته از این حرفا بزنی و جای تعجب نیست.پس خواهشن انقدربدون فکر واز روی بچگی و درک پایین صحبت نکن. والسلام
1392/08/23 , 04:25 ب.ظ
ارسال: #55
مریم خانم وشیوا خانم ودیگران هیچ کدامتون مقصر نیستید .مقصر این مسولیین بی خرد هستند.
1392/08/23 , 09:09 ب.ظ
ارسال: #56
مشکل همه دوستان بحث شغل می باشد وگرنه مهر محاسبات ونظارت هم نداشته باشند فرقی ندارد.مشکل در این کشور تضمین شغل است که وجود ندارد.
1392/12/12 , 09:44 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/12 09:45 ب.ظ، توسط مهندس رضا.)
ارسال: #57
من هر 6 صفحه را مطالعه کردم به نتیجه درستی نرسیدم
مختصر و مفید به این دو سال پاسخ بدید
با توجه به آخرین مصوبه کمسیون هم ارزی!!!!!!!
سوال اول:
آیا ما که فارغ التحصیل رشته مهندسی تکنولوژی عمران عمران هستیم می تونیم محاسبات خرداد 93 شرکت کنیم؟؟( فارغ التحصیل اسفند 89)
بله یا خیر
سوال دوم :
کسی با مدرک مهندسی تکنولوژی عمران امتحان آذر ماه محاسبات شرکت کرده ؟؟( که ثبت نامش به تایید نظام مهندسی استان مربوطه رسیده باشه)
بله یا خیر
1392/12/12 , 10:52 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/22 11:53 ب.ظ، توسط siamak_meybodi.)
ارسال: #58
سلام عرض میکنم خدمت دوست خوبم.
تا جایی که من اطلاع درارم به کلیه گرایشهایی که با عنوان تکنولوژِی شروع میشوند اجازه ورود به ازمون محاسبات داده نمی شود.
دوست من کارشناسی پیوسته عمران اب خوند شاگرد اول دانشگاه هم بود اما نظام بهش اجازه ورود به ازمون محاسبات رو نداد.وقتی خبر رو شنیدم واقعا تعجب کردم.چون عمران اب ها به مراتب از عمران-عمران ها درسهای تخصصی بیشتری دارند.
کلا بحث محاسبات یه جورایی داره برای لیسانس از بین میره البته هنوز پیوسته عمران-عمران در هر دو ازمون مجاز به شرکت هست.
نظر شخصی من این هست که خیلی ناراحت این موضوع نباشید.شما اگر خیلی علاقه مند به محاسبات هستید میتوانید برای یک محاسب کار کنید یعنی شما محاسبه کنید و محاسب محاسبه شما را کنترل نماید و به سازمان ارایه دهید.درامدش هم اگر کارتان خوب باشد بد نیست.
در این چند سال به شدت ازمون محاسبات سنگین شده و مهم تر از همه این موضوع هست که ایین نامه ها هم تغییراتی کرده اند مثلا مبحث دهم و ...
تازه اگر شما ارشد سازه هم بگیرید فکر میکنم مجاز به ازمون محاسبات میشوید ولی چون ناپیوسته خوندید محدودیت در پایه محاسبات دارید یعنی پایه یک به شما نمیدن.در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم دوستان همکاری نمایند.
موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

1392/12/15 , 09:12 ق.ظ
ارسال: #59
جواب سازمان نظام مهندسی استان ها در مورد مصوبه کمسیون هم ارزی برای اینکه مهندسین تکنولوژی عمران می تواند حداکثر تا پایه 2 محاسبات شرکت کنند چه بوده است
مصوبه کمسیون ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان :
بند 6
چنانچه دارندگان مدارک تحصیلی ناپیوسته تکنولوژی در رشته های اصلی کلیه واحدهای مندرج در جدول ریز نمرات مصوب کمسیون هم ارزی را در رشته خود به صورت کامل گذارنده باشند می توانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با مهندسی و با حدود صلاحیت نظارت بر حسب سنوات و طراحی یا محاسبات حداکثر تا پایه 2 در یافت نمایند

فهرست واحد های درسی مصوب کمسیون هم ارزی رشته ها جهت صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی عمران
ریاضی عمومی 1 -ریاضی عمومی 2 -معادلات دیفرانسیل - رسم فنی و نقشه کشی -نقشه برداری و عملیات - مصالح ساختمانی و آزمایشگاه - تکنولوژی بتن و آزمایشگاه -اصول و مبانی معماری و شهرسازی - استاتیک - دینامیک - مقاومت مصالح - تحلیل سازه 1- تحلیل سازه 2- سازه های بتن آرمه 1 و 2 و پروژه - سازه های فولادی 1 و 2 و پروژه - زمین شناسی مهندسی - مکانیک خاک - آزمایشگاه مکتنیک خاک - مهندسی پی - روشهایی اجرایی ساختمان - متره و برآورد پروژه - طراحی معماری - تاسیسات مکانیکی و برقی - بارگذاری - اصول مهندسی زلزله
1392/12/17 , 08:31 ب.ظ
ارسال: #60
تا پایه 2را بعد بررسی کمیته هم ارزی تایید می نماید
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  لزوم پاس شدن درس بارگذاری برای امتحان نظام مهندسی ؟ sajadelyasi 6 1,856 1395/07/02 09:39 ق.ظ
آخرین ارسال: civilme
  دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 0 215 1395/06/15 10:22 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود حل تشریحی آزمون نظارت عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش) فرشاد امن خانی 4 917 1395/06/13 11:08 ب.ظ
آخرین ارسال: halizade9965
  حذف 5 سوال از ازمون نظام مهندسی شهریور 95 زیبا یگانه 20 1,890 1395/06/09 02:13 ب.ظ
آخرین ارسال: behrooz_iri
  مشکل اساسی با ماشین حساب مهندسی nana_ahvazi 6 321 1395/06/02 02:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 370 84,130 1395/05/11 05:07 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  فراخوان کنگره بین المللی عمران ، معماری و شهرسازی معاصر جهان امارات - دبی alireza_118 0 145 1395/03/27 05:06 ب.ظ
آخرین ارسال: alireza_118
  شماره سریال نظام مهندسی manphetah 1 477 1395/03/17 12:28 ق.ظ
آخرین ارسال: نصرالله اسفندیاری
  ورژن ایتبس مورد تایید نظام مهندسی mahsa chenari 0 562 1395/02/28 08:52 ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa chenari
  کسی میدونه نتایج آزمون نظام مهندسی بهمن ماه کی اعلام میشه ؟ mohammadee65 3 573 1395/02/20 01:41 ب.ظ
آخرین ارسال: maryam68

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان