نظرسنجی: آیا با نبودن طراحی برای مهندسی تکنولوژی عمران موافقید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
11.90%
5 11.90%
خیر
85.71%
36 85.71%
چنین موضوعی وجود ندارد
2.38%
1 2.38%
در کل 42 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 120 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران با مهندسی عمران
سلام
دوستان
من اخبار ضد و نقیضی می شنوم
آخرش ما نفهمیدیم که این لیسانس که گرفتیم به اسم«کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران» آخرش حق طراحی داره و یا خیر و اینکه چه فرقی با «کارشناسی پیوسته مهندسی عمران»داره اگه کسی سرفصلهای دروس کارشناسی پیوسته عمران رو داره توی همین پست آپلود کنه که ببینیم که کارشناسی پیوسته ها چه می خونن که ما نمی خونیم و آیا آخرش پیشوند تکنولوژی چه معنی می تونه داشته باشه ؟
اگر کسی این کار رو کنه یه جامعه کارشناسی ناپیوسته رو از سردرگمی خارج می کنه.
من که سرفصلهای کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی عمران عمران رو که البته مال قبلا است سال 84 اونموقع گویا خبری از تکنولوژی نبوده اگه کسی جدیدش یعنی سرفصلهایی که پسوند تکنولوژی داره رو هم بگذاره و اضافه کنم که ما سال 89 تا 91 که مدرک گرفتیم از روی همین سرفصل سال 84 بود وخلاصه این که من فایل رو برای دانلود در زیر قرار دادم دوستانی هم که لیست کارشناسی پیوسته عمران رو دارن قرار بدن تا یه مقایسه ای کنیم ببینیم لاقل بفهمیم کلاه رفته سرمون نرفته؟
ممنون

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   omran.pdf (اندازه: 889.46 KB / تعداد دفعات دریافت: 29)
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
با سلام
سیلابس رشته مهندسی تکنولوژی عمران
بعضی از مهندسین عزیز میگن قبل از امتحان محاسبات باید برید سازمان نظام مهندسی استان
و درخواست هم ارزی کنید.سازمان به دانشگاه یا موسسه مورد نظر درخواست ریز نمرات فرد
رو میدن و میشه بعد از انجام این مراحل در آزمون شرکت کرد

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   مهندسی تکنولوژی عمران90_2.zip (اندازه: 394.73 KB / تعداد دفعات دریافت: 16)
و چقدر دوست داشتنی هستند
آدمهایی که، شبیه حرفهایشان هستند

پاسخ
سلام به همه عزیزان
به مهندسان تکنولوژی عمران اخیرا پروانه طراحی میدهند آنهم با پایه نهایتا 2 اگر مدرک کاردانی رشته اصلی با کد(300)درزمینه عمران داشته باشید وکارشناس تکنولوژی عمران باشید.... البته خیلی کسانیکه مدرک پیوسته و ناپیوسته دارند اینقدر آزمون سخت هستش که برای چندمین بار پیاپی قبول نشدند
پاسخ
من با مدرک کاردانی کد(300)و مدرک کارشناسی رشته مهندسی تکنولوژی ساختمان به من فقط نظارت دادند وطراحی تعلق نگرفت در حالی که دروس مربوطه به محاسبات را گذراندم ودفترچه محاسبات هم می توانم تهیه نمایم وبه محاسبات مسلط هستم.
اگر قراره بخش ساخنمان از سایر قسمت ها مجزا بشه پس چرا مجوز طراحی ساختمان نمی دهند.
اینها همه بازی با عمر واستعداد جوان ها است.
پاسخ
درکارشناسی تکنولوژی ساختمان دروسی مثل فولاد 2 ، بتن 2 ، تحلیل 2 ، مهندسی زلزله وباد وجود نداره که از منابع مهم محاسبات هستند که کمیسیون ماده 7 هم ارزی رشته ها توضیحات کاملی دراین خصوص داده و اگر جنابعالی این دروس را گذرانده اید که بعید میدونم دانشگاه ارائه داده باشه ، بایستی درمقطع کارشناسی ارشد یکی از رشته های سازه یا زلزله را قبول شوید تا موفق به اخذ پروانه محاسبات بشوید
پاسخ
(1393/9/2 ، 12:12 صبح)خضوع مهندسی نوشته است:
درکارشناسی تکنولوژی ساختمان دروسی مثل فولاد 2 ، بتن 2 ، تحلیل 2 ، مهندسی زلزله وباد وجود نداره که از منابع مهم محاسبات هستند که کمیسیون ماده 7 هم ارزی رشته ها توضیحات کاملی دراین خصوص داده و اگر جنابعالی این دروس را گذرانده اید که بعید میدونم دانشگاه ارائه داده باشه ، بایستی درمقطع کارشناسی ارشد یکی از رشته های سازه یا زلزله را قبول شوید تا موفق به اخذ پروانه محاسبات بشوید
اگر فقط این دروس را بدون رفتن مقطع ارش در یکی از دانشگاه ها بگذرانیم می توانیم حق طراحی بگیریم؟

پاسخ
حلقه بین مهندسان و کارگاهها دوستان عزیز کاردان هستند وبدلیل اینکه برای کاردانها شرایطی محیا شود که بتوانند کارشناس شوند باعث گردید نیروی تکنسین (کاردان) به شدت کاهش پیدا کند که این امر موجب به وجود آمدن تکنولوژی عمران ، تکنولوژی ساختمان ،اجرایی عمران وساختمان گردید که بتوانند مهندس کارگاهی (تکنسین پیشرفته ) تربیت کنند که فقط نظارت انجام بدهد ، این واژه تکنولوژی هم از کشور آمریکا هست که دوست بنده درسال 1385 موفق به اخذ مدرک تکنولوژی عمران از دانشگاه تگزاس گردید که طراح به تمام معنا بود بهش فقط تو ایران پروانه نظارت دادند ،دقت کنید واژه مهندسی دراین رشته وجود ندارد واین را وزارت علوم ایران به آن اضافه نموده، که تابحال دنبال اسم جایگزین به جای تکنولوژی بوده که با محتوا جور بشه ولی جور نشده
پاسخ
اجازه گذراندن این دروس را نمیدهند چون هدف دارند ، وفقط با کارشناسی ارشد سازه یا زلزله مشکل برای همیشه حل میشود
پاسخ
حتما مطالعه بفرمایید.

[b]سلام به همگی .دوستان من این بحث محاسبات دانشجویان تکنولوژی عمران -عمران و از حدود یک سال پیش تا حالا به صورت کاملا جدی پیگری کردم.شرح کارو به این ترتیب بود.
یک سال پیش رفتم نظام مهندسی پرسیدم به مهندسی تکنولوژی عمران-عمران محاسبات تعلق میگیره یا خیر.گفت نه،پا پیچ شدم گفت برو مسکن شهرسازی رفتم آنجا لیست دروس مربوط به کمیسیون هم ارزی بهم داد گفت اگر این ها رو داشته باشی .مشکلی نداره .تو لیست دروس یکی دوتا درس بود که اصلا جزوو دروس اختباری دانشگاه هم نبود.با همکاری مدیر گروه دروس به عنوان درس اختیاری برای دانشجویان ناپیوسته تکنولوژی عمران-عمران تعریف شد و من دروس و عین کمیسیون هم ارزی گذروندم.در حین انجام این کار بچه ها یک طومار تحت عنوان درخواست مجوز برای لغو ممنوعیت محاسبات رو برای ارجاع به مجلس شورای اسلامی امضا کردن که چون من فارغ اتحصیل شدم دیگه در جریانش نیستم.
حدودا 2 ماه پیش مسکن و شهرسازی بودم دوباره پیگری کردم درباره مهر محاسبات گفت آقای مهندس تا 3سال دیگه قانون خیلی عوض میشه .الان نمیتونم دقیقا بهت بگم مهربهتون میدن یا نه. . در حین همین صحبت ها یکی از مسولین رده بالا که داشت حرف ها ی منو گوش می کرد گفت احتمالا پروانه اشتغال نظام داره تغییر پیدا می کنه و قرار مهندسی PE(مهندسی تخصصی بشه( گفت بحث هم جدی هست
تجربیات و گفتم تا شاید به دوستان کمک کرده باشم.در ضمن با پیشرفت و تخصصی کردن کارها دور از انتظار نیست مه محاسبات رو فقط به ارشدها ندن. . .
فایل های زیر هم امیدوارم کمکتون کنه .

[/b]

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   کمیسیون ماده7.pdf (اندازه: 198.01 KB / تعداد دفعات دریافت: 40)
.htm   آخرين مصوبات كميسيون هم ارزي رشته‌ها براساس عنوان مدرك تحصيلي دانشگاه.htm (اندازه: 294.67 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)
هرکس طالب عزت و بزرگی است،بداند تمام عزت و بزرگی از آن خداست.
پاسخ
با سلام خدمت مهندسین عزیز
برادر hadi_kt
میشه بگید اگه کسی دروس ذکر شده در بخشنامه رو پاس نکرده باشه چکار باید بکنه مثلا درس پی سازی و روشهای اجرایی رو من پاس نکردم اونموقع تکلیف چیه؟
ممنون
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 381 136,663 1399/7/1 ، 01:24 صبح
آخرین ارسال: hamedkhosroabadi
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 2,275 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,840 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 573 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,751 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 806 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,177 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,209 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,198 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,123 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان