نظرسنجی: آیا با نبودن طراحی برای مهندسی تکنولوژی عمران موافقید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
بله
11.90%
5 11.90%
خیر
85.71%
36 85.71%
چنین موضوعی وجود ندارد
2.38%
1 2.38%
در کل 42 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 120 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق رشته مهندسی تکنولوژی عمران-عمران با مهندسی عمران
با سلام.
1-كليه متقاضياني كه واحدهاي درسي را مطابق جداول مربوط به آن گذرانيده اند، مي توانند با ارائه ريز نمرات تأييد شده از سوي دانشگاه محل تحصيل خود به دفتر سازمان هاي مهندسي و امور بين الملل، درخواست صدور يا تمديد پروانه اشتغال بكار مهندسي نمايند و در صورت وجود كسر واحد مي توانند فقط پس از بررسي در كميسيون هم ارزي رشته ها و كسب نظر موافق كميسيون مذكور، جهت گذرانيدن كسر واحدها در يكي از دانشگاه هاي معتبر براي حداكثر 4 درس معادل 10 واحد اقدام نمايند. بديهي است براي اشخاصي كه بدون كسب نظر موافق كميسيون مبادرت به گذرانيدن كسري واحدها نمايند، هيچ گونه حقي ايجاد نخواهد شد.
2- جهت معرفي كسري واحدها توسط كميسيون هم ارزي رشته ها، معدل كل تحصيلي براي دانشگا ههاي دولتي حداقل 14 و براي دانشگاه هاي آزاد اسلامي حداقل 15 الزامي مي باشد.
اطلاعاتم در همین حد است.
هرکس طالب عزت و بزرگی است،بداند تمام عزت و بزرگی از آن خداست.
پاسخ
(1393/9/2 ، 05:50 عصر)hadi_kt نوشته است: با سلام.
1-كليه متقاضياني كه واحدهاي درسي را مطابق جداول مربوط به آن گذرانيده اند، مي توانند با ارائه ريز نمرات تأييد شده از سوي دانشگاه محل تحصيل خود به دفتر سازمان هاي مهندسي و امور بين الملل، درخواست صدور يا تمديد پروانه اشتغال بكار مهندسي نمايند و در صورت وجود كسر واحد مي توانند فقط پس از بررسي در كميسيون هم ارزي رشته ها و كسب نظر موافق كميسيون مذكور، جهت گذرانيدن كسر واحدها در يكي از دانشگاه هاي معتبر براي حداكثر 4 درس معادل 10 واحد اقدام نمايند. بديهي است براي اشخاصي كه بدون كسب نظر موافق كميسيون مبادرت به گذرانيدن كسري واحدها نمايند، هيچ گونه حقي ايجاد نخواهد شد.
2- جهت معرفي كسري واحدها توسط كميسيون هم ارزي رشته ها، معدل كل تحصيلي براي دانشگا ههاي دولتي حداقل 14 و براي دانشگاه هاي آزاد اسلامي حداقل 15 الزامي مي باشد.
اطلاعاتم در همین حد است.
سلام دوباره
مهندس ببخشید می پرسم آیا این مواردی که می گید از منبع موثق است؟
و اگه میشه منبع موثق رو بیان کنین تا مطمئن شویم چون حرف یه عمر درس خوندنه لاقل اینهمه درس خوندیم الکی نباشه بریم برای ثبت نام بگن آقا دروستون ناقصه و نمی شه توی آزمون شرکت کنین می خوام مطمئن باشم که این دانسته ها از کجا بیان شده
ممنون

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
سلام
مهندسی تخصصی pe جریانش با آزمون حرفه ای نظام مهندسی فرق میکنه ، نمیشه یدفعه همه تشکیلات که براش سالها زحمت کشیده شده بهم بخوره که ، گوش به حرفای هرشخصیتی ندین.
پاسخ
(1393/9/2 ، 08:48 عصر)خضوع مهندسی نوشته است: سلام
مهندسی تخصصی pe جریانش با آزمون حرفه ای نظام مهندسی فرق میکنه ، نمیشه یدفعه همه تشکیلات که براش سالها زحمت کشیده شده بهم بخوره که ، گوش به حرفای هرشخصیتی ندین.
سلام مهندس
این مورد که بالا بیان کردی یعنی چه و اینکه الان ما که یه سری درسهامون جزء درسهای اعلام شده کمیسیون هم ارزی نیست چه باید کنیم؟
ممنون

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
(1393/9/2 ، 06:25 عصر)omid_rch نوشته است:
(1393/9/2 ، 05:50 عصر)hadi_kt نوشته است: با سلام.
اطلاعاتم در همین حد است.
سلام دوباره
مهندس ببخشید می پرسم آیا این مواردی که می گید از منبع موثق است؟
و اگه میشه منبع موثق رو بیان کنین تا مطمئن شویم چون حرف یه عمر درس خوندنه لاقل اینهمه درس خوندیم الکی نباشه بریم برای ثبت نام بگن آقا دروستون ناقصه و نمی شه توی آزمون شرکت کنین می خوام مطمئن باشم که این دانسته ها از کجا بیان شده
ممنون
سلام مهندس.من مسیری را که طی کردم و اطلاعاتی را که داشتم عرض کردم ،بعید نیست تا حالا یا حتی فردا صبح قوانین عوض بشه.برای اطمینان شخصا به نظام مهندسی و مسکن و شهرسازی مراجعه کنید.

پاسخ
(1393/9/2 ، 08:48 عصر)خضوع مهندسی نوشته است: سلام
سلام.
بله حرف شما کاملا صحیح است.مهندسی حرفی با آزمون های نظام تفاوت دارد.اما موضوع pe را یکی از مسولان برای کمک به من گفت و من نیز برای راهنمایی دوستان به اشتراک گذاشتم.یقینا برای این چنین تصمیماتی به صحبت ها نمی توان اعتماد کرد.در ضمن من اطلاعات ناقصی از مهندسی حرفه ای دارم اگر اطلاعاتی در مورد مهندسی تخصصی دارین به اشتراک بگذارید خیلی ممنون میشم.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان.عرض كنم كه دروسي كه در تكنولوژي عمران پاس ميشه با مثلا مهندسي عمران هيچ فرقي نداره همچنين خدمت دوستمون كه گفته مثلا در فولاد و يا بتن چه سرفصلهايي را خونديد عرض كنم در هيچ كجاي كشور ازت نميپرسن چه سرفصلي را خونديد و يا نخونيد وقتي ميگن مثلا تحليل1 يعني كل سرفصلها را چه تدريس شده باشه چه تدريش نشده باشه بايستي خونده شوند پس خواهشن از اين صحبتها نفرماييد.تا جايي كه اطلاع دارم يه كميسيوني وجود دارد به اسم كميسيون هم ارزي كه مياد دروسي را كه مد نظر وزارت راه و شهرسازي است را با دروسي كه شما پاس كرديد مطابقت ميدن اگه مطابقت كنه قطعا بهتون مهر طراحي ميدن .خيلي از دوستان خودم با اين كميسيون مهر طراحي دريافت كرده اند.در پايان لازم به ذكر است كه متاسفانه در كشور ما يه عده ايي كه اين سياستها را اتخاذ مي كنن فقط براي منافع شخصي خود با كلمات و جوانان ما بازي مي كنن .دوستان حتما به كساني كه ميخواهنددر اين رشته ادامه تحصيل بدهند اطلاع بدهيد كه چنين مشكلاتي وجود دارد كه يا بخيال اين رشته بشن و يا كه بدونن مسئولين دارن چه بازيهاي سرشون درميارن .باسپاس
پاسخ
سلام دوستان
منم تکنولوژی عمران دارم تو استان اذربایجان غربی هم زندگی میکنم. وقتی این خبرها رو شنیدم به نظام مهندسی استان رفتم اونا گفتن که میتونم امضای طراحی یا همون محاسبات رو بگیرم ولی تا پایه دو. با گرفتن ارشد به شرطی که سازه باشه این محدودیت هم برطرف میشه.
پاسخ
چطور برطرف میشه؟؟؟؟ اولا ارشد هم بگیری تا پایه 2 محاسبات میدن
دوما تو پروانه و مهرت مینویسن مرتبط تکنوووووولوژِی
این یعنی محدودیت برطرف شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیدونم چرا اعتراضاتی گسترده از سوی دوستان تکنولوژی صورت نمیگیره اگه محدودیت پایه رو هم بردارن کلمه ی تکنولو بمونه این خودش باز معضل بزرگی هس.
دوستانی که از استان تهران هستند خواهشا پیگیر این موضوع باشن
به نظر من باید الان که تکنولوژی حذف شده و اجرایی عمران جاش اومده دگ باید به تکنو لوژی های که نا خواسته و بدونه اطلاع وارد این رشته شدن عنوان تکنولوژی حذف و محدودیت پایه نیز برداشته شود
شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی

پاسخ
این رشته از اون رشته های تقلبی دانشگاه آزاد هست - فارغ التحصیل هاشم تقریباً هیچ نوع محاسبه عمرانی بلد نیستن فقط دلشون خوشه که بهشون می گن مهندس همین -
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رفع ابهاماتی در رابطه با نحوه شرکت در آزمون نظام مهندسی و گرفتن مهر نظام مهندسی omid_rch 381 133,706 1399/7/1 ، 01:24 صبح
آخرین ارسال: hamedkhosroabadi
Lightbulb راهنمایی برای آزمون نظام مهندسی حسینی11 2 1,793 1398/11/15 ، 04:27 عصر
آخرین ارسال: حسینی11
  راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی آرش نقیبی 19 53,388 1398/7/24 ، 09:37 عصر
آخرین ارسال: behnamx2x2
  سوال فوری درباره نام دانشگاه در ثبت نام آزمون نظام مهندسی Mehdi90 0 498 1398/4/21 ، 12:19 صبح
آخرین ارسال: Mehdi90
  چه کسایی میتونن در نظام مهندسی عضو و مهر نظام مهندسی بگیرن؟ ziea_sz 4 1,648 1397/7/30 ، 11:22 صبح
آخرین ارسال: sungirl74
  فارغ التحصیلی از مهندسی عمران و خدمت مقدس سربازی azarmet 0 739 1397/3/13 ، 06:30 عصر
آخرین ارسال: azarmet
  پروانه اشتغال نظام مهندسی aref7105 1 1,081 1397/2/26 ، 12:30 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
Thumbs Up شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی afshin171 2 1,120 1396/10/28 ، 01:26 صبح
آخرین ارسال: afshin171
  گفتگو در رابطه با نتایج آزمون های نظام مهندسی مهر 96 amirkazemi 0 1,107 1396/10/17 ، 10:45 صبح
آخرین ارسال: amirkazemi
  ابهام نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 911240 1 1,058 1396/5/14 ، 12:37 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان