مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1898 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7137 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:28 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:31 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3463 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:35 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:125 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:43 زمان:1395/09/19
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:kaveh1899 پاسخ ها:0 درخواست ها مشاهده:40 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99131 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 87 رأی - میانگین امیتازات: 3.66
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق ساختمان های شمالی جنوبی
1391/12/20 , 09:19 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/20 09:21 ب.ظ، توسط maryam68.)
ارسال: #1
فرق ساختمان های شمالی جنوبی
سلام وخسته نباشید خوب هستین
دوستان من سر شمالی یا جنوبی بودن ساختمان بدجوری مشکل دارم یکی از دوستام که معماری میخونه میگه باید طبق عکس زیر باشه :

[تصویر:  9i7lk8g3bat85bzd22hx.png]

[تصویر:  i78t57unbg7xa1ea4gwf.png]

اما من که خونه های دورو برم رو نگا می کنم هیچ کدوم اونطوری نیست
خونه ما هم به شمال راه داره هم به جنوب عکسش هم اینه :

[تصویر:  nlc36c3javzn6pfewt2.png]

خونه خودمون رو که نگا می کنم می بینم دوستم اشتباه گفته چند تا کتاب نگا کردم چیزی پیدا نکردم نفهمیدم جرا اینطوری شده

چندتا سوال که برام پیش میاد اینه که
1- منظور از شمالی یا جنوبی بدون چیه ایا سمتی که درب اصلی ساختمان به ان جهت نگا کند اونه یا ...
1-جهت شمالی یا جنوبی بودن ساختمان رو از کجا میشه تشخیص داد ایا باید از روی خیابان اصلی تشخیص بدیم یا از روی کوچه ؟
2- این جریان حیاط خلوت چیه و باید تو کجا اجرا کنیم تو ساختمان های شمالی یا جنوبی ؟
3-اگر جهت شرقی یا غربی بود باید چیکار کنیم و تو کدومش حیاط خلوت نیازه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/12/20 , 09:41 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/20 09:49 ب.ظ، توسط Reza-MSR.)
ارسال: #2
RE: فرق ساختمان های شمالی جنوبی
به خونه هایی كه ابتدا وارد حياط ميشوید را درب حياط يا شمالی ميگويند و به خونه هایی كه ابتدا وارد خانه مشوید را درب هال يا جنوبی ميگويند.

البته در نیمکره شمالی اینطوری هست ،در نیمکره جنوبی برعکسه !

خانه جنوبی یعنی رو به آفتاب و در مناطق سردسیر ساخت خانه ها به این شکل پیشنهاد می شود و پنجره های این خانه ها بیشتر در قسمت جنوبی هستند.

بطورکلی درصورتی که زمین بصورت شمالی – جنوبی باشند ، محل استقرار ساختمان در شرايط متعارف بايد در قسمت شمالي زمين باشد ،در صورتیکه زمین بصورت شرقی – غربی باشند ، محل استقرار ساختمان در شرايط متعارف بايد در قسمت غربی زمين باشد، ولی در هر صورت ، شرایط موجود (گذر و ساختمان های مجاور) تعیین کننده اصلی محل استقرار ساختمان در زمين است.

پس نتیجه میگیریم که گفته دوست شما درسته و خونه شما ،شمالی - جنوبیست.

موفق باشید

انجام پروژه راهسازی بصورت دستی و نرم افزاری

- مطابق با آخرین آیین نامه ها و نشریات
- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1391/12/20 , 10:36 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/20 10:37 ب.ظ، توسط maryam68.)
ارسال: #3
(1391/12/20 09:41 ب.ظ)Reza-MSR نوشته شده توسط:  به خونه هایی كه ابتدا وارد حياط ميشوید را درب حياط يا شمالی ميگويند و به خونه هایی كه ابتدا وارد خانه مشوید را درب هال يا جنوبی ميگويند.

البته در نیمکره شمالی اینطوری هست ،در نیمکره جنوبی برعکسه !

خانه جنوبی یعنی رو به آفتاب و در مناطق سردسیر ساخت خانه ها به این شکل پیشنهاد می شود و پنجره های این خانه ها بیشتر در قسمت جنوبی هستند.

بطورکلی درصورتی که زمین بصورت شمالی – جنوبی باشند ، محل استقرار ساختمان در شرايط متعارف بايد در قسمت شمالي زمين باشد ،در صورتیکه زمین بصورت شرقی – غربی باشند ، محل استقرار ساختمان در شرايط متعارف بايد در قسمت غربی زمين باشد، ولی در هر صورت ، شرایط موجود (گذر و ساختمان های مجاور) تعیین کننده اصلی محل استقرار ساختمان در زمين است.

پس نتیجه میگیریم که گفته دوست شما درسته و خونه شما ،شمالی - جنوبیست.

موفق باشید

ممنون از جوابگویتون اما من دقیقا متوجه نشدم و جواب سوالم رو نگرفتم و علاوه بر این سوالاتم
1- منظور از شمالی یا جنوبی بدون چیه ایا سمتی که درب اصلی ساختمان به ان جهت نگا کند اونه یا ...
1-جهت شمالی یا جنوبی بودن ساختمان رو از کجا میشه تشخیص داد ایا باید از روی خیابان اصلی تشخیص بدیم یا از روی کوچه ؟
2- این جریان حیاط خلوت چیه و باید تو کجا اجرا کنیم تو ساختمان های شمالی یا جنوبی ؟
3-اگر جهت شرقی یا غربی بود باید چیکار کنیم و تو کدومش حیاط خلوت نیازه؟
دو سوال هم به سوالاتم اضافه شد...
4-اگر خونه ما شمالیه پس چرا حیاط خلوت نداره؟
5-شما گفتین خونه شما شمالی جنوبیه مگه خونه شمالی جنوبی هم داریم

شاید به نظر بعضی ها سوالات اسونیه اما واقعا تو اینا موندم
ممنون میشم دوستان کمک کنن مرسی...
1391/12/21 , 12:15 ق.ظ
ارسال: #4
جواب دو سوال 1 اولتون

منظور از شمالی بودن خانه اینه که شما وقتی که از درب بیرون میخواید وارد خانه بشید اول به حیاط وارد بشید بعد به ساختمان.

منظور از جنوبی بودن اینه که اول وارد ساختمان بشید بعد وارد حیاط.

جواب سوال 2

در خانه های جنوبی حیاط همون نقش حیاط خلوت را دارد ولی و در خانه شمالی امکان داره همزمان هم در جلو ساختمان حیاط و هم در پشت ساختمان حیاط خلوت وجود داشته باشه و یا اینکه نه فقط حیاط جلویی داشته باشه.

جواب سوال 3

وقتی زمین بصورت شرقی – غربی باشند ، محل استقرار ساختمان در شرايط متعارف بايد در قسمت غربی زمين باشد، ولی در هر صورت ، شرایط موجود (گذر و ساختمان های مجاور) تعیین کننده اصلی محل استقرار ساختمان در زمين است.

جواب سوال 4

اگه حیاط شما به کوچه درب نداشت و بجای کوچه خانه همسایه بود خانه شما جنوبی بود و حیاطتون همان نقش حیاط خلوت را داشت.

جواب سوال 5

خانه شما از سمت خیابان اصلی جنوبی هست و از سمت کوچه شمالی هست پس میشه گفت شمالی - جنوبی

اگه بازم جای ابهامی هست من درخدمتم.

موفق باشید

- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

1391/12/21 , 12:42 ق.ظ
ارسال: #5
مرسی عالی بود فقط یک سوال دیگه
دوستم میگوفت تو قانون امده که باید حتما تو ساختمان های شمالی یک حیاط خلوت به اندازه 1.5 تا 2 متر اجراشه اگر نشه شهرداری جریمه میکونه آیا واقعا حرفش صحت داره (خودش تو دفتر نقشه میکشه و کلی از نقشه هاش رفته شهرداری تایید هم شده )

اخه مثلا تو خود کوچه ما 10 تا خونه وجود داره که درب اصلیشون به سمت شمال باز میشه همه شون حیاطشون پشته به غیر یکیش که هم جلو حیاط داره هم عقب

یعنی اون ده تا خلاف کردن ؟

سوال دیگه ای هم داشتم یعنی شمالی جنوبی بودن ربطی به جهات شمال یا جنوب نداره

شما گفتین وقتی وارد خونه میشیم اگر اول به حیاط وارد شیم شمالیه اگر اول به خونه بعد به حیاط وارد شیم جنوبیه خوب این موقعی که ساختمان احداث شده حالا من میخوام یک ساختمان رو برحسب درجه بندی شمالی جنوبی نقششو بکشم
اونچیزی که تو ذهنمه اینه مثلا من میگم فرضا الان من جای هستم که هیچ خانه ای اونجا وجود نداره که اونارو نگا کنم و براساس اونا کار کنم و جهات رو تشخیص بدم
من میخام با استفاده از اینکه میدونم جهت شمال کجاست جهت جنوب کجاست تشخیص بدم ساختمان که قراره احداث شه شمالیه یا جنوبیه و ملاک من هم اینه که در اصلی به هر طرف که نگا کرد ساختمان هم اون وریه
ولی اون چیزای که شما گفتین با اون چیزی که تو ذهنمه قاطی شدن و من نفهمیدم چی شد شما میگین هر طرف که ورودحیاط شدیم اون طرف .. و اون یکی اون ...

ممنون میشم با جهات و کاملتر توضیح بدین مرسی

فردا یکی امد گفت مثلا نقشه این زمین رو برام بکش منکه هنوز فرق شمالی جنوبی رو ندونم خیلی ضایعست نه ...
واسه همینه که خیلی سوال میپرسم
ممنون از جوابتون تشکر
1391/12/21 , 01:39 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/21 01:41 ق.ظ، توسط Reza-MSR.)
ارسال: #6
دقیقا به جهت شمال و جنوب جغرافیایی مربوطه یعنی اگر ملک شما شمالی باشد حتما در راستای شمال و جنوب جغرافیایی قرار دارد.

درمورد احداث ساختمان در زمین : تا جای که من اطلاع دارم اگه بخوان تو یه منطقه یه شهرک مسکونی درست کنن اول اون منطقه رو تفکیک کرده و خیابان ها و کوچه وغیره را مشخص میکنند.

طبق قانون

آماده سازی زمین : مجموعه عملیاتی است که زمین را برای احداث مسکن (ساختمان) مهیا می سازد. شامل:

الف: عملیات زیر بنایی از قبیل تعیین بر و کف، تسطیح و آسفالت معابر، تامین شبکه های تاسیساتی آب و برق، جمع آوری و دفع آب های سطحی، فاضلاب و غیره

ب- عملیات روبنایی مانند احداث مدارس، درمانگاه واحد انتظامی، فضای سبز، اداره آتش نشانی، اماکن تجاری و نظایر آن ها

و برای اجرای ساختمان نیز باید طبق قانون ساخت و ساز عمل کرد.

محل استقرار ساختمان در زمین: در شرایط متعارف در شمال زمین و موارد استثنایی مانند وجود درختان قطور و یا شرقی و غربی بودن زمین با توجه به محل استقرار ساختمان های مجاور در کمیسیون فنی بررسی می گردد.

موقعیت استقرار بایستی به گونه ای باشد که حجم های ساختمان به نور آفتاب و فضای باز ساختمان های مجاور صدمه ای نزند. در صورتیکه ساختمان بیشتر از یک بلوک یا بیش از 10 واحد مسکونی یا بیش از 6 سقف و یا بیش از 1000 متر مربع زیر بنا باشد محل استقرار ساختمان بایستی به تایید حوزه معاونت فنی و شهر سازی برسد.

حیاط خلوت: عبارتست از فضای بازی که جهت نورگیری و تهویه، فضاهای خدماتی ساختمان منظور می شود و ممکن است از تمام یا چند جانب توسط ساختمان احاطه شده باشد. فضای باز داخلی مانند حیاط خلوت (پاسیو) در صورتی می توانند جز فضا های باز پیشنهادی محسوب گردد که حداقل مساحت آن معادل 12 متر مربع بوده و حداقل عرض آن معادل 2 متر باشد.حداقل ارتفاع زیر پنجره از کف، در حیاط خلوت های مشرف به منازل 1/70 متر می باشد. (طبقه همکف مستثنی است.)

1391/12/21 , 04:15 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/12/21 04:16 ب.ظ، توسط maryam68.)
ارسال: #7
با تشکر از شما توضیحاتی که دادین بسیار خوب بود ولی نمی دونم چرا نمیتونم تجسم کنم میگن تا عملی کار نکنی و نبینی تئوری فایده نداره حالا چون امکان اینکه عملی انجام بشه من خودم یه سایت طراحی کردم و تمام مشکلاتمو تو اون گفتم تا به صورت تصویری بتونیم مشکل رو حل کنیم تو عکس 5 تا ساختمان وجود داره :
ساختمان های شماره 1
ساختمان های شماره 2
ساختمان های شماره 3
ساختمان های شماره 4
ساختمان های شماره 5

[تصویر:  a64lmfz7k8mg7gbp44a1.png]

جهت فلش ها تنها سمت ازاد ساختمان رو نشون میده که میتونیم در رو از اونجا بدیم
با این حساب یعنی ساختمان های شماره 1 از دو طرف میتونن در داشته باشن

حالا سوالم اینه که ممنون میشم دوستان بهم بگن که ساختمان های شماره 1 تا 5 چه نوعی هستن و باید حیاط اون رو کجا اجرا کرد جلو پلان یا پشتش ؟
و کدوم گروه باید حیاط خلوت داشته باشن ؟
1391/12/21 , 10:56 ب.ظ
ارسال: #8
بنا به ظوابط آیین نامه ساخت و ساز شهری واحدهای مسکونی طبق جهت شمال زمین ،قطعات شمالی و جنوبی باید از سمت شمال قطعه ساخت و ساز شوند ولی در واحدهای تجاری میتواند قطعه شماره 1 برعکس نیز شود.
ولی در قطعات مسکونی شرقی و غربی باید در قسمت غرب ساخت و ساز شوند. همینطور در واحد های تجاری قطعه 5 میتواند برعکس نیز شود.

در مورد حیاط خلوت نیز بگم که جهت نور گیری و تهویه استفاده میشود و در آیین نامه نیز بطور قطعی قید نشده که باید حتما از حیاط خلوت استفاده شود میتوان از پاسیو نیز جهت نور گیری و تهویه استفاده کرد.

[تصویر:  9a0zj7yk59m4m4ik7722.jpg]

موفق باشید

1391/12/21 , 11:09 ب.ظ
ارسال: #9
(1391/12/21 10:56 ب.ظ)Reza-MSR نوشته شده توسط:  بنا به ظوابط آیین نامه ساخت و ساز شهری واحدهای مسکونی طبق جهت شمال زمین ،قطعات شمالی و جنوبی باید از سمت شمال قطعه ساخت و ساز شوند ولی در واحدهای تجاری میتواند قطعه شماره 1 برعکس نیز شود.
ولی در قطعات مسکونی شرقی و غربی باید در قسمت غرب ساخت و ساز شوند. همینطور در واحد های تجاری قطعه 5 میتواند برعکس نیز شود.

در مورد حیاط خلوت نیز بگم که جهت نور گیری و تهویه استفاده میشود و در آیین نامه نیز بطور قطعی قید نشده که باید حتما از حیاط خلوت استفاده شود میتوان از پاسیو نیز جهت نور گیری و تهویه استفاده کرد.

[تصویر:  9a0zj7yk59m4m4ik7722.jpg]

موفق باشید

مرسی ولی فکر کنم اشتباهی رخ داده یعنی ساختمان های گروه دو و سه باهم فرقی ندارند
فکر کنم من کمی در بیان جزییات دچار مشکل شدم

ببینید جزییات به این صورته :

مشخصات ساختمان های شماره 1 : ساختمان از طرف شرق و غرب دارای همسایه میباشد و فقط دو بر در سمت شمال و جونب داره

مشخصات ساختمان های شماره 2 تا 5 : ساختمان های این گروه از سه طرف دارای همسایه می باشند و فقط یک یر دارند.

به نظر من یعنی باید ساختمان های گروه 2 و 3 باهم فرق داشته باشند همچنین ساختمان گروه 4 و 5 مگه نه ؟
1391/12/21 , 11:18 ب.ظ
ارسال: #10
ساختمانهای شماره 1-2-3 شمالی و جنوبی هستند ولی ساختمانهای 4-5 شرقی غربی.

در ساختمانهای مسکونی همسایگان و بر مهم نیست طبق آیین نامه باید ساختمانهای 1-2-3 در سمت شمال ساخته شوند ولی ساختمانهای 4-5 در سمت غرب قطعه باید احداث شوند. حال اگه بجای واحداهای مسکونی بخواهیم تجاری کنیم میتوانیم در قطعه 1 و 5 برعکس عمل کنیم که ساختمان در کنار کوچه یا خیابان بصورت جنوبی احداث شود تا در دید باشد.

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقشه کشی ساختمان topcivil 3 1,064 1394/03/17 12:46 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  مشخص کردن بالکن تراس جنوبی و طره ی کنسول شمالی engineer2014 2 2,056 1394/02/27 04:30 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  چندسوال در مورد اندازه بخش های مختلف ساختمان samisoft 0 573 1394/02/11 02:05 ب.ظ
آخرین ارسال: samisoft
  درخواست نقشه ساختمان جنوبی pars378 0 1,105 1392/11/28 11:50 ب.ظ
آخرین ارسال: pars378
  نقشه های اجرایی یک ساختمان بتنی خداداد 0 1,029 1392/07/07 08:28 ق.ظ
آخرین ارسال: خداداد
  منظور از جمله های زیر چیه ؟ (مربوط به طراحی ساختمان) alialilo 5 1,922 1391/12/29 01:29 ق.ظ
آخرین ارسال: alialilo
  شروع نقشه کشی ساختمان ebrahimm 15 9,290 1391/09/29 10:20 ب.ظ
آخرین ارسال: Manciple

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان