مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1154 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:6 زمان:1395/09/13
دانلود جزوه تایپ شده مقاومت مصالح (هوشنگ بهرامی)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:alireza195619 پاسخ ها:1 مقاومت مصالح مشاهده:1113 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:10 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3595 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:98 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2849 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:19 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:486 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5546 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امیتازات: 3.65
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق ساختمان های شمالی جنوبی
1394/07/12 , 12:23 ب.ظ
ارسال: #11
RE: فرق ساختمان های شمالی جنوبی
سلام. برای اینکه بدونیم مثلا آیا یک سازه ای که میبینیم ,شرقی غریبیه یا شمالی جنوبی باید چکار کنیم ؟
مثلا تو شهرک ها که حیاط و ... در کار نیست و موقعیت سازه ای مشخص نیستش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/07/12 , 01:48 ب.ظ
ارسال: #12
(1394/07/12 12:23 ب.ظ)pars71 نوشته شده توسط:  سلام. برای اینکه بدونیم مثلا آیا یک سازه ای که میبینیم ,شرقی غریبیه یا شمالی جنوبی باید چکار کنیم ؟
مثلا تو شهرک ها که حیاط و ... در کار نیست و موقعیت سازه ای مشخص نیستش
دوتا نکته را در نظر بگیرین
1- درب خروجی ونمای ساختمان شما اگر در شمال کوجه یا خیابان باشد خانه شمالیه.اگر در جنوبه کوچه یا خیابان باشه خانه جنوبیه.اگر در شرق کوچه یا خیابان باشه
خانه غربیه بیه و....
2- محل نورگیر وحیاط وغیره تعیین کننده شمالی وجنوبی وغربی وشرقی نیستند بلکه ملاحظات دیگری دارند.مثلا در خانه جنوبی آوردن حیاط به شمال ساختمان
مفهومی ندارد چون حیاطی که آفتاب گیر نباشد به چه دردی می خوره؟ویا تامین نور کافی برای فضاهای زیربنایی بزرگ ضوابطی داره.می تواند از طریق حیاط خلوت وپاسیو
تامین شود .طبیعتا اگر حیاط خلوت باشه باید بره ته ساختمان ولی اگر پاسو باشه می تون ه یکجایی در وسط ویا نزدیک انها هم باشه.
پس اصل، تامین نور کافیه ونه شمالی جنوبی کردن.
1394/07/14 , 09:14 ب.ظ
ارسال: #13
سلام
فرق پلان خانه شمالی با خانه جنوبی چیست؟
1394/07/15 , 01:36 ب.ظ
ارسال: #14
ساختمان های که جنوبی هستند از دوطرف نور می گیرند.ولی ساختمان های که شمالی هستندازیک طرف آزاد هستند وازیک طرف نورمیگیرندوبرای اینکه نور بیشتربگیرندازنورگیر(پاسیو)استفاده میکنند
1394/07/15 , 01:52 ب.ظ
ارسال: #15
(1394/07/14 09:14 ب.ظ)saeed716 نوشته شده توسط:  سلام
فرق پلان خانه شمالی با خانه جنوبی چیست؟

سلام
اگر ورودی پلان از شمال به سمت جنوب باشد،ساختمان جنوبی و عکس آن ساختمان شمالی است.
در قوانین شهر سازی ورودی خانه های شمالی از درب حیاط و خانه های جنوبی از راهرو میباشد.
موفق باشید.../

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

سپاس شده توسط یوسف ابراهیم پور ، mehrdad92
1394/08/02 , 06:47 ب.ظ
ارسال: #16
سلام شما که فرمودین اگر ورودی پلان از شمال به سمت جنوب باشد،ساختمان جنوبی و عکس آن ساختمان شمالی است .
پس چون در آپلود عکس زیر ساختمان شمالی از جنوب وارد شمال میشه ساختمان شمالی و در ساختمان جنوبی از شمال وارد جنوب میشه جنوبی میگن منظور شما اینه؟
بر طبق درجه میخام بدونم جدا از اینکه ساختمان های شمالی اول وارد حیاط بعد وارد خانه میشه و جنوبی بلعکس البته شما برای پلان گفتین نه موقعیت کروکی پلان
واسه تعبیر من هم این موضوع صدق میکنه؟؟

http://uupload.ir/files/wwe_s.jpg

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
1394/08/03 , 12:27 ق.ظ
ارسال: #17
(1394/08/02 06:47 ب.ظ)engineer2014 نوشته شده توسط:  سلام شما که فرمودین اگر ورودی پلان از شمال به سمت جنوب باشد،ساختمان جنوبی و عکس آن ساختمان شمالی است .
پس چون در آپلود عکس زیر ساختمان شمالی از جنوب وارد شمال میشه ساختمان شمالی و در ساختمان جنوبی از شمال وارد جنوب میشه جنوبی میگن منظور شما اینه؟
بر طبق درجه میخام بدونم جدا از اینکه ساختمان های شمالی اول وارد حیاط بعد وارد خانه میشه و جنوبی بلعکس البته شما برای پلان گفتین نه موقعیت کروکی پلان
واسه تعبیر من هم این موضوع صدق میکنه؟؟

http://uupload.ir/files/wwe_s.jpg
سلام

تعبیر شما درست است.

عاشق ، خادم است وعشق، تنها سرود ماندگار زندگی است
1395/04/28 , 10:24 ب.ظ
ارسال: #18
با سلام
به بنده هم همین چیزارو گفتن سر کلاس ولی باید یه ربطی بین شمالی جنوبی بودن و شرقی غربی بودن ساختمان با جهت تابش نور خورشید و همچنین وزش بادهای گرم و سرد در طول فصول وجود داشته باشه که میگن مثلا بهتره سمت غرب یا سمت شمال ساخت وساز کنیم .مثلا الان من شنیدم یکی از استادهای رشته ساختمان یا معماری که نمیدونم اسمشم چیه توی شیراز ساختمونی ساخته که در طول سال نه نیازی به امکانات گرمایشی داره نه سرمایشی . اگه امکان داره و با یکی از این استادای متبحر گفتگو کنین ببینین جریان اصل قضیه چیه یا حداقل یه سایتی معرفی کنین یا کتابی در این زمینه که بتونیم به جواب همه این سوالها برسیم
1395/05/24 , 10:26 ق.ظ
ارسال: #19
(1391/12/21 04:15 ب.ظ)maryam68 نوشته شده توسط:  با تشکر از شما توضیحاتی که دادین بسیار خوب بود ولی نمی دونم چرا نمیتونم تجسم کنم میگن تا عملی کار نکنی و نبینی تئوری فایده نداره حالا چون امکان اینکه عملی انجام بشه من خودم یه سایت طراحی کردم و تمام مشکلاتمو تو اون گفتم تا به صورت تصویری بتونیم مشکل رو حل کنیم تو عکس 5 تا ساختمان وجود داره :
ساختمان های شماره 1
ساختمان های شماره 2
ساختمان های شماره 3
ساختمان های شماره 4
ساختمان های شماره 5

[تصویر:  a64lmfz7k8mg7gbp44a1.png]

جهت فلش ها تنها سمت ازاد ساختمان رو نشون میده که میتونیم در رو از اونجا بدیم
با این حساب یعنی ساختمان های شماره 1 از دو طرف میتونن در داشته باشن

حالا سوالم اینه که ممنون میشم دوستان بهم بگن که ساختمان های شماره 1 تا 5 چه نوعی هستن و باید حیاط اون رو کجا اجرا کرد جلو پلان یا پشتش ؟
و کدوم گروه باید حیاط خلوت داشته باشن ؟
طبق نظرات دوستان و آیین نامه های شهرسازی و معماری، در جهت تکمیل بحث این مطلب رو می نویسم:
شمالی یا جنوبی بودن ملک :
  • در نیم کره شمالی زمین باید ساختمان در قسمت شمالی ملک ساخته شود تا حیاط نور مستقیم آفتاب داشته باشد و یا فاصله معقول از ملک همسایه پیدا کند تا آفتاب به ساختمان بتابد پس در نتیجه:
  • اگر برای ورود به ملکی باید از قسمت حیاط وارد ساختمان شوید عموما ملک در سمت شمالی معبر (کوچه ، خیابان) قرار دارد و شمالی نام دارد که ممکن است در پشت آن یک حیاط خلوت هم باشد یا نباشد، اما اگر برای ورود به ملک، ابتدا وارد ساختمان شوید و حیاط در پشت ساختمان قرار داشته باشد، عموما این ملک در قسمت جنوبی معبر واقع است و جنوبی نام دارد.
  • ممکن است ملکی همزمان نسبت به یک معبر شمالی و نسبت به یک معبر جنوبی باشد.
  • در ملک هایی که در قسمت غربی یا شرقی معبر هستند معمولا ساختمان در قسمت غربی ملک ساخته می شود اما در هر صورت تابع املاک پیرامون است.
 سپاس شده توسط یوسف ایراهیم پور
1395/06/27 , 03:19 ب.ظ
ارسال: #20
(1391/12/20 09:19 ب.ظ)maryam68 نوشته شده توسط:  سلام وخسته نباشید خوب هستین
دوستان من سر شمالی یا جنوبی بودن ساختمان بدجوری مشکل دارم یکی از دوستام که معماری میخونه میگه باید طبق عکس زیر باشه :

[تصویر:  9i7lk8g3bat85bzd22hx.png]

[تصویر:  i78t57unbg7xa1ea4gwf.png]

اما من که خونه های دورو برم رو نگا می کنم هیچ کدوم اونطوری نیست
خونه ما هم به شمال راه داره هم به جنوب عکسش هم اینه :

[تصویر:  nlc36c3javzn6pfewt2.png]

خونه خودمون رو که نگا می کنم می بینم دوستم اشتباه گفته چند تا کتاب نگا کردم چیزی پیدا نکردم نفهمیدم جرا اینطوری شده

چندتا سوال که برام پیش میاد اینه که
1- منظور از شمالی یا جنوبی بدون چیه ایا سمتی که درب اصلی ساختمان به ان جهت نگا کند اونه یا ...
1-جهت شمالی یا جنوبی بودن ساختمان رو از کجا میشه تشخیص داد ایا باید از روی خیابان اصلی تشخیص بدیم یا از روی کوچه ؟
2- این جریان حیاط خلوت چیه و باید تو کجا اجرا کنیم تو ساختمان های شمالی یا جنوبی ؟
3-اگر جهت شرقی یا غربی بود باید چیکار کنیم و تو کدومش حیاط خلوت نیازه؟
سلام
من مختصر نحوه طراحی برای صدور پروانه رو توضیح میدم
ملک شما با توجه به معبر اصلی جنوبی به حساب میاد
یعنی موقع طراحی مانند زمینهای جنوبی با رعایت 1/5 متر فضای باز یا سبز و پیشروی 60%+0/50متر
از شمال ملک دسترسی نفر رو
اما برای ماشین رو و تامین پارکینگ دسترسی ماشین رو از جنوب ملک یعنی دسترسی از معبر کمتر
ملک شما جنوبی شمالی به حساب میاد
باز سوالی بود در تلگرام مطرح کنید
0912-262-0912
Tlg @alimoharami
arm.moharami@gmail.com
 سپاس شده توسط Civil5
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نقشه کشی ساختمان topcivil 3 1,054 1394/03/17 12:46 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  مشخص کردن بالکن تراس جنوبی و طره ی کنسول شمالی engineer2014 2 2,032 1394/02/27 04:30 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  چندسوال در مورد اندازه بخش های مختلف ساختمان samisoft 0 568 1394/02/11 02:05 ب.ظ
آخرین ارسال: samisoft
  درخواست نقشه ساختمان جنوبی pars378 0 1,095 1392/11/28 11:50 ب.ظ
آخرین ارسال: pars378
  نقشه های اجرایی یک ساختمان بتنی خداداد 0 1,025 1392/07/07 08:28 ق.ظ
آخرین ارسال: خداداد
  منظور از جمله های زیر چیه ؟ (مربوط به طراحی ساختمان) alialilo 5 1,912 1391/12/29 01:29 ق.ظ
آخرین ارسال: alialilo
  شروع نقشه کشی ساختمان ebrahimm 15 9,269 1391/09/29 10:20 ب.ظ
آخرین ارسال: Manciple

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان