امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قفل هوشمند و دیجیتال
#1
بسیاری از افراد قفل های الکترونیکی، هوشمند و دیجیتالی را یکی میدانند در حالیکه این قفل ها از نظر ساز و کار و ایمنی با هم بسیار متفاوتند. 
بدون شک قفل الکترونیکی و برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  ایمنی و کارایی بالاتری نسبت به انواع قدیمی تر قفل یا همان قفل های مکانیکی و معمولی دارند اما خود این دو نوع قفل نیز تفاوت های زیادی دارند. در این مطلب شما را با مهمترین ویژگی های این دو قفل، تفاوت آنها و اصطلاحات مربوط به هر یک آشنا می کنیم.

قفل های معمولی(قفل مکانیکی)
قفل های مکانیکی و معمولی انواع قدیمی تر قفلها هستند که به دلیل قیمت کم هنوز هم محبوبیت و کاربرد زیادی دارند. این قفل ها از هزاران سال پیش و از دوره روم باستان برای افزایش امنیت مکان های مختلف به کار میرفته و تا امروز تغییرات زیادی کرده و هنوز مورد استفاده قرار میگیرند. این قفلها همگی با کلید مخصوص به خود باز می شوند.[URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  هم در مقاله های قبلی بیان شده است.
 قفل الکترونیکی یا قفل دیجیتال
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  و قفلهای الکترونیکی در واقع یکی هستند که نحوه ساخت آنها به گونه ای است که با استفاده از جریان الکتریکی درب را باز و بسته میکنند. قفل های دیجیتال یا الکترونیکی انواع مختلفی دارند که از میان آنها میتوان به [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ،  برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  و [URL=] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)  (بیومتریک) اشاره کرد.
قفل هوشمند
قفل های هوشمند بهترین و ایمن ترین قفل های موجود در بازار جهانی هستند که در ساخت آنها از آخرین فناوری ها استفاده می شود.
بسیاری از افراد قفل های الکترونیکی، هوشمند و دیجتالی را یکی میدانند در حالیکه این قفل ها از نظر سازوکار و ایمنی با هم بسیار متفاوتند. بدون شک قفل الکترونیکی و قفل هوشمند ایمنی و کارایی بالاتری نسبت به انواع قدیمی تر قفل یا همان قفل های مکانیکی و معمولی دارند اما خود این دو نوع قفل نیز تفاوت های زیادی دارند. در این مطلب شما را با مهمترین ویژگی های این دو قفل، تفاوت آنها و اصطلاحات مربوط به هر یک آشنا می کنیم.
[تصویر:  6258bc2d6896405e8a5af5fe3285ecf3.jpg]
قفل های هوشمند ایمنی بسیار بیشتری نسبت به قفلهای دیجیتالی دارند. در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترومکانیکی است که به دلیل دارا بودن کلیدهای الکترونیکی رمزگذاری شده ایمنی بسیار بالایی دارد. این قفلها دارای پروتکل های هوشمند و بی سیم هستند که دستور باز و بسته شدن را ارسال میکنند.
قفل های هوشمند را میتوان با سایر سیستم های خانه هوشمند متصل کرد. برای مثال میتوان یک قفل هوشمند را با یک تلفن هوشمند کنترل نمود.
در واقع قفل هوشمند یک نوع قفل الکترونیکی است که به دلیل فناوری های پیشرفته به کار رفته در آن قابلیت اتصال به سیستم های هوشمند و کنترل از راه دور را نیز دارد. قفل های هوشمند نسبت به قفل های دیجیتالی ایمنی بسیار بالاتری دارند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان