امتیاز موضوع:
  • 96 رأی - میانگین امتیازات: 2.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیسپ های مفید اتوکد
(1393/5/24 ، 09:57 عصر)matin2h نوشته است:
(1392/10/18 ، 09:34 عصر)mehdipanahi نوشته است: سلام
لیسپ ترسیم نقاط. با این لیسپ مختصات بی نهایت نقطه که مختصات آن داخل فایل متنی می باشد در داخل اتوکد ترسیم کرد. طریقه کار بدین صورت می باشد که با اجرای این دستور، پنجره ای باز می شود که باید فایل متنی حاوی مختصات را مسیر دهی کرد. بعد از باز کردن فایل متنی برنامه از ما ارتفاع متنی که کنار نقاط نوشته می شود( شماره نقاط) را می خواهد. بعد از وارد کردن ارتفاع نقاط و اینتر کردن نقاط ترسیم می شوند. این لیسپ با دستور WT1 اجرا می شود. در داخل فایل پیوست یک نمونه فایل متنی نمونه نیز وجود دارد.
با سلام و عرض تشکر
بنده طبق دستور العمل شما رفتم
اما نتوانستم با این دستور مختصات را پیاده کنم
از فایل importxyz هم پیغام میده که نمی تئان استفاده کرد
ایا برای استفاده نکته خاصی هست که باید رعایت شود؟
سلام
نه نكته ي خاصي وجود ندارد فقط بايد اينكه ارتفاع متن نقاط متناسب با فاصله نقاط از هم باشد تا درهم نشود و بعد از ترسيم ممكن است محدوده كوچك باشد و نتوان نقاط را در صفحه اتوكد براحتي پيدا كرد. براي اين منظور مي توان مختصات 2 نقطه نمونه را به صورت خط به هم وصل كرد تا محدوده ترسيم نقاط را در صفحه نمايش پيدا كرد.
موفق باشيد.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
مهندس جان بسیار بسیار از زحمات و تلاشتون برای گرداوری این اتولیسپ ها متشکرم . خیلی خیلی ممنون
پاسخ
ادغام شد
(1393/9/5 ، 05:30 عصر)فرشاد امن خانی نوشته است: ........

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

[تصویر:  va7jr3ldadk7edgaizp7.jpg]

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
اتولیسپ درج تاریخ را دانلود کردم ولی عمل نمی کند و نحوه فارسی کردن برای درج تاریخ شمسی
پاسخ
(1393/9/12 ، 12:40 صبح)faromi نوشته است: اتولیسپ درج تاریخ را دانلود کردم ولی عمل نمی کند و نحوه فارسی کردن برای درج تاریخ شمسی

كدام ليسپ را مي فرماييد؟
پاسخ
(1393/9/12 ، 01:53 عصر)mehdipanahi نوشته است:
(1393/9/12 ، 12:40 صبح)faromi نوشته است: اتولیسپ درج تاریخ را دانلود کردم ولی عمل نمی کند و نحوه فارسی کردن برای درج تاریخ شمسی

كدام ليسپ را مي فرماييد؟
در حال حاضر سایت شما تنها سایت مورد اطمینان است نبود از سایت دیگر دانلود کردم لطفا کمک کنید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   tariKh2.rar (اندازه: 472 bytes / تعداد دفعات دریافت: 334)
پاسخ
(1393/9/12 ، 07:41 عصر)faromi نوشته است:
(1393/9/12 ، 01:53 عصر)mehdipanahi نوشته است:

كدام ليسپ را مي فرماييد؟
در حال حاضر سایت شما تنها سایت مورد اطمینان است نبود از سایت دیگر دانلود کردم لطفا کمک کنید

سلام
بنده كه امتحان كردم صحيح كار ميكرد. tariKh2 تايپ و اينتر و سپس يك نقطه اي را انتخاب كنيد و مجددا نقطه درج تاريخ را انتخاب كنيد كه تاريخ جاري سيستم درج مي شود. البته تاريخ ميلادي. فقط ممكن است بسيار كوچك باشد كه بايد روي آن zoom بفرماييد. در كل ليسپ كاربردي اي نيست.
موفق باشيد.
پاسخ
دوستان من یک پروژه نقشه برداری و تفکیک را گرفتم و به چند لیسپ احتیاج دارم مثل تاریخ زنی اتوماتیک و درج مساحت درون پلیگونها لطفا کمک کنید و لطفا توضیح در مورد این لیسپ و نحوه کار ان

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   AREARON.rar (اندازه: 1.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 503)
پاسخ
دوستان بدنبال لیسپی هستم که بتواند تمام ابعاد یک پلیگون را در فایل تکست بنویسد لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
سلام
دوستاني كه بدنبال آموزش ليسپ هستند سري به وبلاگ زير بزنند. آموزنده است. موفق باشيد.
http://autolisp.blogfa.com/
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود لیسپ Lisp ترسیم اتوماتیک درب در اتوکد + فیلم آموزشی فرشاد امن خانی 1 5,584 1399/3/4 ، 11:05 صبح
آخرین ارسال: ناصر م
  دانلود لیسپ Lisp بسیار کاربردی [درج مختصات X Y با برچسب] در اتوکد+آموزش فرشاد امن خانی 1 5,977 1396/8/22 ، 03:32 عصر
آخرین ارسال: اراز.8790
  دانلود لیسپ Lisp [جمع اعداد بصورت اتوماتیک] در اتوکد+فیلم آموزشی فرشاد امن خانی 0 4,072 1395/11/15 ، 06:21 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود برنامه لیسپ Lisp [ درج کد گذاری ارتفاع به صورت اتوماتیک] در اتوکد +فیلم آموزش فرشاد امن خانی 0 4,404 1395/11/14 ، 12:00 صبح
  دانلود لیسپ Lisp [رسم شبکه (تقسیم مستطیل به ابعاد مساوی) Grid]در اتوکد+ فرشاد امن خانی 0 2,984 1395/8/14 ، 06:06 عصر
  دانلود برنامه لیسپ Lisp [ درج مساحت و تهیه جدول مجموع مساحت قطعات زمینها ]+آموزش فرشاد امن خانی 0 4,383 1395/8/14 ، 05:43 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان