امتیاز موضوع:
  • 76 رأی - میانگین امتیازات: 2.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیسپ های مفید اتوکد
(1392/7/18 ، 07:08 عصر)mehdipanahi نوشته است: اگر می خواهید یک متن روی یک لاین یا آرک و یا روی پلی لاین قرار دهید و یک شمارنده هم به آن اضافه کنید براحتی با این برنامه و فقط با یکبار کلیک روی مسیر (خط ٬ پلی لاین و... ) متن با اضافه شدن شمارنده روی مسیر قرار می گیرد .
با توجه به اینکه این لیسپ یک شمارنده بر حسب تنظیمات می شود اضافه کرد بسیار کاربردی است. مثلا می توان شماره گرید لاین ها را براحتی با این لیسپ ایجاد کرد.

در زیر تصاویری از شیوه ی کار و همچنین خود لیسپ پیوست می باشد.

[تصویر:  NumInc1.gif]

[تصویر:  NumInc2.gif]

[تصویر:  NumInc3.gif]

[تصویر:  NumInc5.gif]
سلام خسته نباشی،حالا با چه دستوری اینو بیاریم؟
تو پنجره کاماند چی تایپ کنیم

پاسخ
میشه گفت این LISP بهترین روش برای انتقال تعداد بسیار زیاد نقاط اتوکد به EXCEL هستش که یکم توسط خودم ویرایش شده.
با LOAD کردن این LISP در اتوکد می تونید مختصات نقاط (X Y Z) رو در فایل TEXT ذخیره کرده و از آنجا به EXCEL انتقال دهید.
نقاط به ترتیب از چپ به راست مرتب می شوند.
http://s6.picofile.com/file/8182633142/plist.lsp.html
پاسخ
nehbandan،سلام
موارد کاربرد این لیسپ رو میفرمائید؟
و اینکه با چه دستوری کار میکنه و دیگر اینکه برعکسش چی؟یعنی ما مختصات بدیم و اتو لیسپ اون رو در نرم افزار اجرا کنه
ممنون/
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
(1394/1/26 ، 02:10 عصر)علی خیرالهی نوشته است: nehbandan،سلام
و اینکه با چه دستوری کار میکنه و دیگر اینکه برعکسش چی؟یعنی ما مختصات بدیم و اتو لیسپ اون رو در نرم افزار اجرا کنه
ممنون/
سلام
همانطور که در انتهای در درون این فایل نوشته شده است ""PLIST.LSP by Tony Hotchkiss - enter PTS to start ")" این لیسپ با دستور PTS اجرا می شود و مختصات نقاط شکستگی یک پلی لاین را درون فایل متنی درج می کند. فقط نکته اینکه فقط نوع خطوط باید از نوع پلی لاین باشد.به نظرم این لیسپ خیلی کاربردی نیست مگر در جاهای محدود. اما حالت برعکس آن که ما مختصات بدهیم با این لیسپ امکان ندارد مگر اینکه اصلاح شود. درضمن همانطور که در لیسپ نوشته شده این فایل توسط Tony Hotchkiss تهیه شده است.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1393/10/8 ، 09:31 عصر)faromi نوشته است: دوستان بدنبال لیسپی هستم که بتواند تمام ابعاد یک پلیگون را در فایل تکست بنویسد لطفا راهنمایی کنید
سلام
شما می توانید از لیسپی که همکار گرامی در پست بالا (ارسال 36) قراردادند استفاده کنید.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   plist.zip (اندازه: 1.29 KB / تعداد دفعات دریافت: 167)
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
(1394/1/26 ، 02:10 عصر)علی خیرالهی نوشته است: nehbandan،سلام
ممنون/
سلام این لیسپ همان طور که مهندس پناهی گفتن باpts اجرا میشه که بعد از loadشدن پیامش تو commandمیاد
(enter PTS to start)
کارش اینکه نقاط شکستگی پلی لاین ها و point هایی رو که در صفحه ایجاد کردی تو یه فایل text ذخیره میکنه .
ازمزیت های این روش اینکه میشه تعداد بسیار زیاد نقاط رو با کشیدن یک پنجره دور اونها انتخاب کرد
و نیازی به انتخاب دونه دونه نیست.
و اینکه ترتیب نقاط هم از راست به چپ حفظ میشه .
واینکه میشه به راحتی اون ها رو وارد excelکرد.
این برنامه برا خود من که باهاش 435 تا ایستگاه (point) خط پروژه ی پروژه ی راه رو باهاش وارد excel کردم واقعا کاربردی بود.
موفق باشید.

پاسخ
(1393/12/29 ، 02:35 عصر)soootak نوشته است:
(1392/7/18 ، 07:08 عصر)mehdipanahi نوشته است: اگر می خواهید یک متن روی یک لاین یا آرک و یا روی پلی لاین قرار دهید و یک شمارنده هم به آن اضافه کنید براحتی با این برنامه و فقط با یکبار کلیک روی مسیر (خط ٬ پلی لاین و... ) متن با اضافه شدن شمارنده روی مسیر قرار می گیرد .
با توجه به اینکه این لیسپ یک شمارنده بر حسب تنظیمات می شود اضافه کرد بسیار کاربردی است. مثلا می توان شماره گرید لاین ها را براحتی با این لیسپ ایجاد کرد.

در زیر تصاویری از شیوه ی کار و همچنین خود لیسپ پیوست می باشد.

.
.
.
.
سلام خسته نباشی،حالا با چه دستوری اینو بیاریم؟
تو پنجره کاماند چی تایپ کنیم
همانطور که در داخل فایل متنی همراه این لیسپ قرارداده شده، این لیسپ با دستور NumInc اجرا می شود.
موفق باشید.
پاسخ
جناب nehbandan

درسته،حق با شماست!
اصلا به راهسازی فکر نکرده بودم.
یه سوال دیگه،اتو لیسپ هایی که نوشته میشوند فقط در اتوکد کاربرد دارند یا در مابقی نرم افزار های این شرکت هم کارایی دارند؟(مثلاً Land)
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
با سلام
به یه لیسپ که با انتخاب چندین لاین یا پلی لاین مجموع اونها رو بده نیاز دارم
با تشکر
پاسخ
سلام من دنبال این برنامه ها هستم ، اگر کسی داره یا راهی داره که میتونه پیداش کنه لطفا راهنمایی کنه
یکی cad lisp یکی geo plus
توی عکس زیر هست .
لطفا اگه به نتیجه رسیدید برام یه پیامک بزنید .
09391507595

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

خدایا چنان کن سرانجام کار تا وقتی که هنوز زنده ایم آیین نامه ایران جای بگیره توی CSI و تو خشنود بشی و ماهم رستگار.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود لیسپ Lisp [جمع اعداد بصورت اتوماتیک] در اتوکد+فیلم آموزشی فرشاد امن خانی 0 340 1395/11/15 ، 06:21 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود برنامه لیسپ Lisp [ درج کد گذاری ارتفاع به صورت اتوماتیک] در اتوکد +فیلم آموزش فرشاد امن خانی 0 422 1395/11/14 ، 12:00 صبح
  دانلود لیسپ Lisp [رسم شبکه (تقسیم مستطیل به ابعاد مساوی) Grid]در اتوکد+ فرشاد امن خانی 0 334 1395/8/14 ، 06:06 عصر
  دانلود لیسپ Lisp بسیار کاربردی [درج مختصات X Y با برچسب] در اتوکد+آموزش فرشاد امن خانی 0 423 1395/8/14 ، 05:47 عصر
  دانلود برنامه لیسپ Lisp [ درج مساحت و تهیه جدول مجموع مساحت قطعات زمینها ]+آموزش فرشاد امن خانی 0 532 1395/8/14 ، 05:43 عصر
  دانلود لیسپ Lisp ترسیم اتوماتیک درب در اتوکد + فیلم آموزشی فرشاد امن خانی 0 516 1395/8/14 ، 05:26 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان