امتیاز موضوع:
  • 62 رأی - میانگین امتیازات: 3.37
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه دستی برش پانچ و تصحیح خطای نرم افزارsafe8
سلام
اون آقای کارشناسی ارشد حتما چیز بیشتری از من بلد بوده ولی حرفش قابل قبول نیست
چون لنگر تنش بیشتری ایجاد میکنه
موفق باشید
پاسخ
من هم با نظر دوستان کاملا موافقم . برای محاسبه برش پانچ باید حتما اثرات لنگر را نیز در نظر داشته باشیم . البته من فایل شما را به دقت مطالعه نکردم . اما آیا شما اثرات لنگر را در محاسبه برش پانچ به صورت دستی در نظر گرفته اید ؟ اگه در نظر نگرفته باشید به نظر من جوابهای محاسبات دستی قابل استناد نیست . اگه که در نظر گرفته اید که روش بسیار خوبی می باشد !
ممنون میشم بیشتر در مورد این کنترلهایی که انجام داده اید توضیح دهید
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
با سلام
از آنجایی که حساسیت این موضوع زیاده با کمی تاخیر نتایج دقیق کنترل های خودم رو در همین جا ارائه میدهم.(هرچند برای این موضوع وقت زیادی گذاشته بودم ولی باز هم برای برطرف کردن ابهامات، بیشتر بررسی میکنم.)
با تشکر از دوستان گرامی برای حسن توجه و حساسیتشان به موضوع
پاسخ
توجه:
از آنجاییکه روش محاسبه ی دستی ارائه شده ، اثر لنگر نامتعادل کننده که با عملکرد برشی به پی منتقل میشود را در نظر نگرفته است، فقط برای پی هایی معتبر میباشد که اتصال ستون به پی از نوع مفصلیست، لذا برای پی هایی که اتصال ستون به پی از نوع گیردار هست، معتبر نیست.
(ولی اینکه چرا نرم افزار SAFE8 پس از تغییرات آیین نامه ای برش پانچ را کمتر از مقدار محاسبه شده ی اولیه خود در نظر میگیرد ، جای تامل دارد!)
پاسخ
(1392/6/6 ، 11:48 صبح)mohsen.teimoory نوشته است: توجه:
از آنجاییکه روش محاسبه ی دستی ارائه شده ، اثر لنگر نامتعادل کننده که با عملکرد برشی به پی منتقل میشود را در نظر نگرفته است، فقط برای پی هایی معتبر میباشد که اتصال ستون به پی از نوع مفصلیست، لذا برای پی هایی که اتصال ستون به پی از نوع گیردار هست، معتبر نیست.
و البته در حالت اتصال مفصلی، نتایج برای ستونهای کناری و گوشه نیز دارای خطا و تقریب می باشد.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1392/6/5 ، 04:51 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: در اولین فرصت حتما

من به کمک دوست و همکار عزیزم آقای مهندس پناهی نرم افزاری تحت اکسل تهیه کردم که بسیار جامع هستش
این روشی که شما گفتید هیچ وقت برای سازه ی بتنی نمیتونه جواب قابل قبولی بده به ما
مخصوصا و مخصوصا برای ستون ها کنج که خیلی لنگر تعیین کننده میشه
با سلام.
میشه مهندس برنامه تحت اکسلی رو که میگین واسه دانلود بزارین تا استفاده کنیم؟؟؟

با تشکر
پاسخ
سلام
متاسفانه این برنامه هنوز به صورت کامل به پایان نرسیده و هنوز هم کمبود هایی داره
ولی برای کنترل شما تمامی مشخصات و نیروهارو به من بدید تا کنترل کنم و نتیجشو بگم به شما
پاسخ
(1392/11/19 ، 03:58 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
متاسفانه این برنامه هنوز به صورت کامل به پایان نرسیده و هنوز هم کمبود هایی داره
ولی برای کنترل شما تمامی مشخصات و نیروهارو به من بدید تا کنترل کنم و نتیجشو بگم به شما

برای سازه فلزی 2 جهت مفصلی میشه از همون فایل اکسل قبل استفاده کرد؟؟؟؟
پاسخ
برای مفصلی شما فقط اثر نیروی محوری دارید
و در گوشه ها لنگر هم اضافه میشه که پیشنهاد میکنم با روش دستی محاسبه کنید و برای گوشه ها
نسبت تنش 0.7 تا 0.8 درنظر بگیرید...محض اطمینان بیشتر البته
هنوز برای فولادی تکمیلش نکردم متاسفانه
پاسخ
(1392/11/19 ، 04:16 عصر)حمید فلاح منش نوشته است: برای مفصلی شما فقط اثر نیروی محوری دارید
و در گوشه ها لنگر هم اضافه میشه که پیشنهاد میکنم با روش دستی محاسبه کنید و برای گوشه ها
نسبت تنش 0.7 تا 0.8 درنظر بگیرید...محض اطمینان بیشتر البته
هنوز برای فولادی تکمیلش نکردم متاسفانه
منظورم اینه مهندس فایل اکسل توی پست اول رو میشه واسه کنترل پانچ 2جهت مفصلی اسفاده کرد؟؟؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکاتی از کنترل برش پانچ کف ستون سازه فلزی در Safe فرشاد امن خانی 16 10,419 1394/12/5 ، 12:31 عصر
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  محاسبه ضخامت،عرض و مقادیر مجاز فولاد در فنداسیون LCIVIL.COM 1 584 1394/10/17 ، 12:17 صبح
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
  دلایل نمایش عبارت N/C در محاسبه برش پانچ در سیف اردلان نوروزی 2 6,896 1394/1/23 ، 10:03 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود جزوه طراحی دستی نوارهای مورب پی به کمک خروجیsafe (کاظم بهادرنژاد) کیوان بابایی 1 2,065 1393/5/1 ، 07:12 عصر
آخرین ارسال: آکام
  دانلود نمونه کنترل دستی برش منگنه ای در دیوار برشی کیوان بابایی 1 2,029 1392/11/30 ، 08:36 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ادغام دو پی،تصحیح یا تغییر بار های ورودی پی بعد از مدل کردن حمید فلاح منش 0 1,578 1392/1/25 ، 11:54 صبح
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان