امتیاز موضوع:
  • 136 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاسبه وزن سازه در اسکلت فلزی
(1392/3/31 ، 07:21 عصر)mehdipanahi نوشته است: 2 تا بحث وجود دارد. یکی بحث محاسبه خود سقف هستش و دیگری همین بحثی که شما فرمودین.

مهندس پناهی عزیز مقصود من محاسباتی شبیه متن تصاویر پیوست هست.آیا غیر از این نوع مخاسبات،محاسبات دیکری هم مد نظر هست؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام. میخاستم بدونم اگه ساختمون یک طبقه زیرزمین(فقط شامل انباریه) داشته باشه، بار ناشی از زیرزمین چه جوری محاسبه میشه؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
پاسخ
این طور ک معلومه خیلی وقته ک کسی این اطرافا پیداش نشده
ولی من منتظر میمونم تا یکی جوابمو بده
شاید فرجی حاصل بشه
پاسخ
سلام
تاخیر در پاسخ بخاطر این هستش که منظور رو خوب در تاپیک مورد نظر مطرح نکردین.
ببین دوست عزیز منظورتون از بار ناشی از زیرزمین بارهای ثقلی و یا جانبی هستش؟
یا نه منظورتون محاسبه وزن پروفیل هایی است که در مکان مورد نظر قرار خواهند گرفت؟
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
منظورم بار ثقلیه
ساختمون مورد نظر 6 طبقه است با یه طبقه زیر زمین
بار طبقات و بام و حساب کردم حالا مونده ‍بارکینگ و زیر زمین ک دقیقا نمیدونم چجوری محاسبه میشن
راستی از اینکه جواب دادی متشکرم
پاسخ
سلام
خواهش میکنم وظیفه است.
باید خدمتتون عرض کنم که فرقی نمیکنه طبق همون دیتیلی (جزئیات) که در نظر گرفتین و یا در نقشه موجود هستش محاسبات رو انجام بدین.
دقیقا نمیدونم کجا رو اشکال دارین..
هر سوالی که دارین بپرسین.
مطمئن باشین کسی دریغ نمیکنه.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
یعنی: وزن دیوارهای انباری و دیوار راه پله +وزن دیوارهای محیطی+ نصف وزن باکس پله+ وزن اسکلت ستون ؟؟؟
پاسخ
(1392/12/29 ، 06:09 عصر)3point نوشته است: منظورم بار ثقلیه
ساختمون مورد نظر 6 طبقه است با یه طبقه زیر زمین
بار طبقات و بام و حساب کردم حالا مونده ‍بارکینگ و زیر زمین ک دقیقا نمیدونم چجوری محاسبه میشن
راستی از اینکه جواب دادی متشکرم
با سلام
دوست عزیز وقتی تراز نیروی زلزله کف زیرزمین باشد زیرزمین هم از نظر بار ثقلی یک طبقه محسوب می شود وهم نیروی جانبی زلزله تاثیر می گیرد.پس به منظور بارگذاری اگر پارکینگ در زیرزمین هست وطبقه هم کف مس***ی است در آنصورت بارگذاری سقف آن مشابه دیگر طبقات است ولی اگر طبقه هم کف هم بعنوان پارکینگ استفاده می شود در آنصورت بار مرده وزنده بیشتری نسبت به سقف دیگر طبقات به سقف زیرزمین وارد می شود.
ضمنادرهرحال درحالتیکه زیر زمین داریم بار دیوارهای طبقه همکف روی تیرهای پیرامونی آن اعمال می گردد.وبار دیوارهای زیر زمین به فونداسیون.
همینطور اثر نیمی ازبار پله همکف وزیر زمین در طبقه همکف لحاظ می شودونیم دیگر بار پله زیرزمین در فونداسیون.فقط توجه شود که بارهاییکه به فونداسیون یا همان کف زیرزمین وارد می شود به درد محاسبات پی می خورد ودر طراحی ایتبس تاثیری ندارد

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
طبقه هم کف پارکینگه و طبقه زیرزمین انباری
راستی طبقه هم کف ک پارکینگه نیاز به دیوار محیطی داریم؟
واسه محاسبه بار زیرزمین : (وزن دیوارهای انباری و دیوار راه پله +نصف وزن دیوارهای محیطی+ نصف وزن باکس پله+ وزن اسکلت ستون +وزن کف)درسته
؟
پاسخ
سلام دوستان، سال نو مبارک، امیدوارم سال خوبی رو پیش رو داشته باشین
میخاستم بدون وزن کل آسانسور چجوری محاسبه میشه؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل در وارد کردن مقاطع فلزی ایرانی در ایتبس شجاعی 0 612 1394/11/16 ، 10:51 عصر
آخرین ارسال: شجاعی
  محاسبه میرایی ریلی در خاک ها fatemeh20 0 689 1394/10/7 ، 02:38 صبح
آخرین ارسال: fatemeh20
  استفاده از ایین نامه ubc 97 در اسکلت فلزی Manciple 2 2,474 1394/7/25 ، 01:43 عصر
آخرین ارسال: hamid123456789000
  تحلیل سازه با راستای X خمشی و در راستای Y مفصلی Alek2Lek 1 993 1394/5/15 ، 04:03 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آیین نامه انتخابی در ETABS برای طراحی سازه فولادی به روش LRFD ؟ solshima 8 4,803 1393/11/28 ، 01:48 صبح
آخرین ارسال: solshima
Wink تیرریزی سازه فولادی 4طبقه m.m1313 4 1,897 1393/10/30 ، 04:58 عصر
آخرین ارسال: m.m1313
  اختلاف قیمت اسکلت بتنی و فولادی در یک پروژه Ali Bayati 19 37,280 1393/9/24 ، 02:02 عصر
آخرین ارسال: vasvas
  محاسبه بارهای وارد بر تیر نیم طبقه و تیرهای اصلی متصل به پلکان(ساختمان فولادی) civil92 0 1,730 1393/6/11 ، 01:14 صبح
آخرین ارسال: civil92
  درخواست مقاله درباره مقایسه سازه های فولادی با بتنی در اجرایی و اقتصادی mahdi-mo 1 1,528 1393/3/1 ، 11:07 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  درخواست راهنمایی در محاسبه ی m و n کف ستون mmb_A631 4 2,543 1393/2/13 ، 08:28 عصر
آخرین ارسال: آرش نقیبی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان