امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدلسازی آسانسور در ایتبس
با سلام
فایل cad رو ضمیمه کردم که مربوط به باکس آسانسور یک ساختمان فولادی هستش
میخواستم بدونم این آسانسور رو چطور در ایتبس مدل کنم وقتی اطرافش هیچ ستونی نیست؟
بارگذاریش به چه صورت هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
سلام
در حالتهای معمولی اصولش اینه که بعد از اینکه تیرو ستونها رو تو ایتبس مدل کردین به فاصله بعد طولی اسانسور مثلا1.5 متر یه تیر میندازین که مفصلی خواهد بود.
برای بعد عرضی هم از تیر اصلی تا محل شروع آسانسور تیرچه میندازین.
به جهت تیرچه ها توجه کنید که طوری باشه که بارش بیافته روی تیراصلی

برای بارگداری هم طبق توصیه نامه نظام مهندسی تهران(فک کنم فایلش تو سایت دکتر حسین زاده باشه) 1.5*2 تن بار میخواد که این 3 تن رو باید فقط توی تراز طبقه آخری که آسانسور هست بصورت نقطه ای به چهارستون اطراف پله وارد کنیم
پاسخ
یعنی میگید باکس آسانسور رو همونطوری که توی فایل cad هستش تو ایتبس مدل کنم؟
پاسخ
بنظر من بله.
اگه معماری دست خودتونه میتونید جابجاش کنید
بهرحال روال کار ثابته بنظرمن
(1392/2/24 ، 04:13 عصر)sepinoud نوشته است: یعنی میگید باکس آسانسور رو همونطوری که توی فایل cad هستش تو ایتبس مدل کنم؟

پاسخ
سلام
به صورت فایل پیوست

تبر های فرعی مفصلی هستن
در واقع تیرچه دوبل گذاشته میشه

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Drawing2.rar (اندازه: 54.8 KB / تعداد دفعات دریافت: 260)
پاسخ
ممنون از همه
پاسخ
سلام

سقف آسانسور (که موتور روی آن قرار می گیرد) در کدام تراز در ایتبس مدل می شود؟

1- در تراز بام

2- در تراز خرپشته

3- یک متر بالاتر از تراز بام
پاسخ
سلام
به طور کلی موتور آسانسور حدود 1 متر بالاتر از سقف آخرین طبقه دارای آسانسور قرار می گیرد و از زیر محلی که موتور قرار گرفته تا چاله آسانسور در هیچ طبقه ای سقف قرار نمی گیرد. بنابراین شما بایستی در محل خرپشته سقف داشته باشید .
در مورد محل قرار گیری موتور هم، متناسب با اجرا این مساله متفاوت است اما شیوه صحیح تر آن این است که در محل قرار گیری موتور(حدوداً همان یک متر بالای تراز سقف بالاترین طبقه) یک دال بر روی چار نبشی اطراف اتاقک آسانسور و با اتکاء بر آن ها از طریق نصب تیر آهن به صورت دور تا دور نبشی ها، بتن ریزی می شود و موتور آسانسور روی آن قرار می گیرد.
پاسخ
(1392/8/30 ، 05:49 عصر)کیوان بابایی نوشته است: سلام
به طور کلی موتور آسانسور حدود 1 متر بالاتر از سقف آخرین طبقه دارای آسانسور قرار می گیرد و از زیر محلی که موتور قرار گرفته تا چاله آسانسور در هیچ طبقه ای سقف قرار نمی گیرد. بنابراین شما بایستی در محل خرپشته سقف داشته باشید .
در مورد محل قرار گیری موتور هم، متناسب با اجرا این مساله متفاوت است اما شیوه صحیح تر آن این است که در محل قرار گیری موتور(حدوداً همان یک متر بالای تراز سقف بالاترین طبقه) یک دال بر روی چار نبشی اطراف اتاقک آسانسور و با اتکاء بر آن ها از طریق نصب تیر آهن به صورت دور تا دور نبشی ها، بتن ریزی می شود و موتور آسانسور روی آن قرار می گیرد.

سلام

ممنون از توضیحات

خوب این بار ناشی از اجرای دال و موتوری که روی آن قرار می گیرد، باید بر روی قسمتی از سازه اعمال گردد.

آیا بهتر نیست این سقف دال را در تراز بام مدل کنیم ولی در اجرا به روشی در فرمودید عمل گردد؟

آیا عکسی از نحوه اجرای دال بر روی محل مورد اشاره دارید؟

اگر سازه بتنی باشد، می بایست نبشی ها را به پلیت از قبل تعیبیه شده جوش داد؟
پاسخ
ب*****
در عکسهای زیر محل نصب موتور آسانسور که میتواند بصورت دال بتنی یا سقف با تیرجه دوبل باشد مشخص است.به دلیل ایجاد لرزش ترجیح برآن هست که تا یک متر بالاتر از تراز بام باشد.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل رو ارور o/s در ایتبس طظزظیر 16 6,426 1396/7/5 ، 06:13 عصر
آخرین ارسال: saeidfozhan
Wink چگونگی مدلسازی سقف های پیشتنیده در ایتبس m.salehi 1 98 1396/6/20 ، 10:22 صبح
آخرین ارسال: m.salehi
  درخواست کرک جدید ایتبس 15 و سیف 14 hajix8867 2 85 1396/6/10 ، 09:11 صبح
آخرین ارسال: behzad.g
  مدل کردن اتاق آسانسور در ایتبس sasan.ce 1 294 1396/4/2 ، 08:44 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل running out of memory هنگام باز کردن فایل ایتبس vahid_najafi777 4 2,403 1396/3/14 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: mhncivil
  مشکل اساسی با ایتبس Mhoseinm 1 328 1396/3/11 ، 06:51 عصر
آخرین ارسال: civil92
  Error run-time 339 ایتبس majidro 3 894 1396/2/29 ، 07:09 عصر
آخرین ارسال: alimorad39
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 544 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin
  جمع بندی مشکل ایتبس sajjadsabouri 2 319 1396/2/9 ، 04:33 عصر
آخرین ارسال: sajjadsabouri
  برداشت وزن در ایتبس برای محاسبات جدید زلزله matin2h 5 3,436 1396/2/6 ، 05:01 عصر
آخرین ارسال: میترام

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان