امتیاز موضوع:
  • 210 رأی - میانگین امتیازات: 2.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل انجام پروژه راه به صورت دستی؟؟؟
جزوه ی دکتر آذرکیش رو دارم صفحه 15 تا 18 رو خوندم، من فاصله دوتا منحنی ترازمو زدم شد 129.60 و اختلاف ارتفاع شون هم 2.5 هستش که شیب بدست میاد تقریبا 0.2 البته یه قسمت دیگه فاصله دو تا منحنی ترازو گرفتم شد 81 که با اختلاف ارتفاع 2.5 میشه شیب 3 درصد من باید کدومو لحاظ کنم حالا با این شیب داخل آیین نامه میگه شیب کمتر از 3 درصد منطقه هموار هستش خب حالا این i max رو چطوری بدست بیارم ، باید سرعت طرح داشته باشم یا خودم فرض کنم مثلا راه فرعی درجه یک با سرعت 80 با توجه به اینکه منطقه دشت هستش و بعد i max از جدول بگیرم و بزارم داخل فرمولی که نوشتین و بعد L بدست میاد ،در واقع این L همون شعاع پرگار زنیم هستش درسته؟
پاسخ
بله دهانه پرگار را به اندازه L باز میکنیم===دقت کنید که رقوم ارتفاعی منحنی تراز های اصلی را قرائت کنید ====منحنی تراز هایی که در نقشه کمی پررنگ تر هستند=== i max را از نشریه 415 بدست اورید و در فرمول قرار دهید ===در اخر یادتان باشد عدد بدست امده را در مقیاس نقشه ضرب کنید میشود به متر ====ضربدر یه 100 هم میکنی میشه به سانتیمتر
نکته اضافی: مقیاس 1/2000 یعنی هر 1 سانتیمتر 20 متر روی زمین
پاسخ
ممنون دوست عزیز من هم منحنی فاصله منحنی تراز های پررنگ رو زدم که یکجا 80 و جای دیگه 129.60 هستش و یه سوال دیگه اینکه برای بدست اوردن i max باید سرعت طرحو خودم فرض کنم یا نه؟[تصویر:  e20yg74pz5yfm7ohm3l.jpg]
پاسخ
شما با توجه به مطلب بالا که نوشتی باید بیای شیب عمومی منطقه رو با میانگین گیری بدست بیاری با استفاده از فرمول i=deltaL/L که deltaL اختلاف ارتفاع بین دو منحنی تراز میباشد و L فاصله افقی بین دو منحنی تراز این کار را برای چند منحنی تراز اصلی انجام بده و بعد از جواب های بدست امده میانگین بگیر و شیب عمومی منطقه رو بدست بیار و در فرمول بالا به جای imax بزار و از نقطه شروع - پر گار زنی رو اغاز کن====بعد برای ترسیم خط پروزه میایم شیب طولی رو بر اساس سرعت طرح بدست میاریم و خط پروژه رو ترسیم میکنیم (طول بحرانی شیب هم باید در نظر بگیریم برای خط پروژه)
این راهی بود که استاد خودم که فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هم بود یادم هست که بهش اشاره کردن برای بچه هایی که میخواستن دستی انجام بدن

موفق باشی
پاسخ
1-آقا این طول Ls رو برای قوس کلوتوئید از کجای آیین نامه بدست بیارم؟؟؟ کدوم صفحه است؟؟؟

2-اگه می تونیند یه نگاه کنین واسه ی منو بگین: راه اصلی درجه یک واسه سرعت 60 و 80،راهم هم کوهستانیه،حداکثر شیب هم 0.06 گرفتم.

3- Es قوس کلوتویئد من شده 2 میلیمتر!!آخه زاویه ی انحراف قوسم(دلتا) 20 درجه و شعاع قوسم Rc = 252 داشتم.ایراد نداره که Es ام انقدر کوچیک شده؟؟؟
پاسخ
طول بازوی کلوتویید را از فرمول زیر بدست بیارید. e=بربلندی(دور) - Rc=شعاع قوس دایره - V=سرعت طرح

[تصویر:  oljk7j0mld49jz76d7p.png]
[تصویر:  vz8o47sj1st3szsti3x.png]

شاید در محاسبات اشتباه کرده باشی . من میخواستم Es را محاسبه کنم ولی فاصله مماس دایره موازی با مماس کلوتویید(p) را نداشتم - p را بدید تا امتحان کنم-- قوس با شعای بیشتر پیاده کنید اگه امکان داره
پاسخ
p=0.027

شعاعم 20 بود،کردمش 30 الان

Es ام شد5 میلی متر.نظرتون چیه؟؟

----------------------------------------
اون فرمولی که دادین،سرعت بر حسب متر بر ثانیه است؟؟؟؟؟؟Rc بر جسب چیه؟؟؟
پاسخ
شعا رو که گفتین 252 متر حالا چرا شد 30 متر؟؟!!!!!1
برای فرمول بالا که نوشتم جذر 12 ضربدر Rc را اضافه کنید یعنی میشود سه مقدار هر کدام که ماکزیمم بود انتخاب میکنیم
برای Es شک دارم که درست باشه باید محاسبات را چک کرد اگه سرعت بر حسب متر بر ثانیه قرار میدید شعاع هم باید بر حسب متر باشد
پاسخ
مرسی بازم.
منظورم این بود که زاویه ی انحرافم 20 بود،کردمش 30
Rc=252 هست.
پاسخ
من با این مقادیر 8.92 بدست اوردم
باید بررسی کرد که ایا سرعت طرح را درست محاسبه کرده اید و همین طور بقیه پارامتر هارا
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی قوس و مسیر پروژه راه hojat70 4 3,512 1393/9/14 ، 11:15 عصر
آخرین ارسال: saminem
Lightbulb طراحی مسیر بصورت دستی king-alireza 8 5,714 1393/9/4 ، 12:58 صبح
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  ترسیم توپوگرافی به روش دستی سابرینا 1 2,709 1393/3/3 ، 08:27 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
Heart سوال در مورد بروژه راه دستی(قوس قایم) behnam-araz 0 2,087 1392/11/20 ، 04:00 عصر
آخرین ارسال: behnam-araz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان