مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:12 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:11 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1160 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:28 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:20 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3605 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:109 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2853 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:24 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:494 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 171 رأی - میانگین امیتازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل انجام پروژه راه به صورت دستی؟؟؟
1392/02/19 , 10:00 ب.ظ
ارسال: #41
RE: مراحل انجام پروژه راه به صورت دستی؟؟؟
چطوری باید بدونم که این لاین های قرمز رنگ رو به کدوم منحنی تراز وصل کنم؟

جواب: وقتی از نقطه شروع به سمت نقطه میانی حرکت میکنیم اون لاینی را در نظر میگیریم که به سمت نقطه میانی باشد در این شکل لاین قرمز رنگ دومی از سمت چپ بیشتر به سمت نقطه میانی میل دارد

در واقع اون لاینی رو که باید انتخاب کنم باید شیبش کمتر از 7 درصد باشه و با شیب میانگینم برابر باشه؟

جواب:وقتی شیب رو بر اساس ایین نامه بدست اوردی حداکثر 7 درصد یعنی کمتر از 7 درصد - برای پرگار زنی از اون شیب عمومی استفاده کن

حالا برای پرگار زنی دایره به شعاع 72.46 بزنم و با چه شیبی برم جلو مثلا 2 درصد یا 5 درصد یا باید با همون شیب میانگین برم جلو؟

جواب: با شیب میانگین برو جلو

اختلاف ارتفاع منحنی تراز ها 1متر هست ممکنه مقیاس نقشه اشتباه باشه؟معمولا 10 متر 10 متر هست یا اصلا ربطی به این موضوع ندارد؟

جواب:ربطی به این موضوع ندارد

حالا با این شرایط در طبقه بندی راه با توجه به این شیب این جزء راه هموار هست یا نه؟

جواب: هموار است

ایا این راهی که رفتم درسته یا نه اگر جایی اشکال داره بگین

جواب:72.46 رو تقسیم بر 20 بکنید میشود 3.62 سانتیمتر

در جدول 4-3 منظور از 0 تا 400 و 400 تا 2000 و 2000 به بالا چیست؟

جواب:منظور وسیله نقلیه در روز میباشد (که از مطالعات ترافیکی بدست می اید)یعنی مثلا 0 تا 400 وسیله نقلیه در روز اگر عبور کند سرعت 60 انتخاب میشود

حالا این 7 درصدی که بدست اوردیم در واقع برای مسیری که میخوایم طراحی کنیم باید از 7 در صد بیشتر نشود یا باید در فرمول قرار دهیم؟

جواب:برای پرگار زنی از همون شیب میانگین استفاده کنید- بعد در مراحل بعدی برای ترسیم خط پروزه میگیم از 7 درصد بیشتر نشه

باید این L رو به عنوان فاصله پرگار زنی در نظر بگیریم یا نه؟ درپروژه ای دیدم که حداکثر شیب رو بدست اوردن و در فرمول دادن و فاصله بدست امده رو به عنوان فاصله پرگار زنی استفاده کردن

جواب:چه شیب 7درصد رو بگیری چه شیب عمومی درسته - اگه 7 درصد رو بگیری که ماکزیمم رو گرفتی اگر هم شیب میانگین رو بگیری که مقدارش کمتره و این یعنی فاصله افقی بین دو خط تراز بیشتر - طبق فرمول صفحه قبل همین تاپیک- باید بدونی که نباید از شیب ماکزیمم تجاوز کرد- در کل برای پرگار زنی از شیب میانگین استفاده کنید

ایا برای پرگار زنی با اتوکد باید باز هم باید L بدست امده را به مقیاس 1/2000 تبدیل کنیم یا نه؟ یا فقط در صورتی که بخواهیم پرگار زنی را دستی روی نقشه ای که با مقیاس 1/2000 پرینت گرفتیم مقیاس رو تبدیل کنیم؟

جواب:اگر میخوای با اتوکد پرگار زنی کنی واحد را بزار روی سانتیمتر و اون تقسیم بر 20 رو انجام بده و پرگار زنی رو انجام بده

برای تشکر فقط از دکمه [تصویر:  postbit_thx.gif] استفاده کنید.
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/02/20 , 05:29 ب.ظ
ارسال: #42
[تصویر:  6fjwzqo6e4a0ornpz7p6.jpg][تصویر:  wf29zj82ox7e7e804a4y.jpg]
میشه در مورد موارد الف و ب و ج توضیح بدین، اگه میشه با عکس توضیح بدین
1392/02/20 , 05:39 ب.ظ
ارسال: #43
پرگارزنی رو انجام دادم لطف کنین اشکال ها رو بگین

فایل‌(های) پیوست شده
3.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 315
اندازه 398.6 KB

سپاس شده توسط mamalicivil
1392/02/20 , 06:34 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/02/20 06:46 ب.ظ، توسط Manciple.)
ارسال: #44
توضیح الف جواب سوال 1 در دو پست بالا تر میباشد
توضیح ب : وقتی با پرگار کمان میزنی اگر کمانت بر منحنی میزان ها مماس شد همون نقطه رو میگیری برای رسم تانژانت ها
توضیح ج هم جواب سوال 1 در دو پست بالاتر برای اون صدق میکند

توضیح الف:
[تصویر:  np1491ctxin05qjy87dn.png]
توضیح ب:
[تصویر:  vc8do663h35lt4h554fe.png]
توضیح ج:
[تصویر:  9xzwd4wkd04xtiaqt9ax.png]

1392/02/20 , 11:03 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/02/20 11:08 ب.ظ، توسط Manciple.)
ارسال: #45
برای این خطوط شکستمون ما مسیرمونو اصلاح میکنیم باید طوری این خطوط اصلاحی را رسم کنیم که قوس کمتری بزنیمبا توجه به اینکه شیبمون از شیب مجاز بیشتر نشه؟

جواب: نه عزیزم هیچ ربطی به شیب مجاز نداره ما الان در پلان هستیم و این خطوط شکسته رو با توجه به اینکه زیاد از محدوده اون مسیر خارج نشیم به همدیگه وصل میکنیم( در واقع با این کار شکستگی ها رو کمتر میکنیم و تانژانت ها به شکل صاف تری در می ایند)- شیب طولی مربوط به ترسیم خط پروژه میشود- مطالعه جزوه دکتر اذرکیش

خطوط شکسته زیاد شد میتونم دهانه پرگار رو به اندازه 100 باز کنم؟ در واقع با زیاد شدن L شیبم کم میشه شیبم کم بشه مشکلی نداره؟ اصلا یک شیب حداقلی داریم که بگه مثلا شیبمون از این مقدار کم نشه؟

جواب:در بالا گفتم برای رفع این مشکل (زیاد شدن خطوط شکسته) خطوط شکسته را با تانژانت های مستقیم جایگزین میکنیم به شرطی که از محدوده مسیر زیاد پرت نشیم- همون شیب عمومی رو که بدست اوردی استفاده کن- دهانه پرگاری رو که بدست اوردی استفاده کن- ایین نامه حداکثر شیب رو داده- بالا خره باید یه مقداری باشه ولی از ماکزیمم کمتر باشه

این لاین اخری به اندازه 72.46 نیست باید لاین رو مستقیم به نقطه b وصل کنم یا نه؟

جواب: بزار همون 72.46 باشه (تبدیل مقیاس رو در بالا بهش اشاره کردم در اتوکد) از نقطه B هم رد بشه اشکال نداره اصلا بزار رد بشه چون قوس باید از نقطه B بگذره

این لاین اخری به اندازه 72.46 نیست باید لاین رو مستقیم به نقطه c وصل کنیم یا نه؟

جواب : مستقیم به نقطه c وصل کن

اگر لطف کنین همینو بگین شما هم پرگار زنی کنین تا من بفهمم اشکال کارم کجاست اگرم این پرگار زنی من مشکل نداشت

جواب:تانژانت ها رو با خط سفید ترسیم کردم دو تا قوس افقی احتیاجه - خودت یه کمی از نقطه b بزار رد بشه اگه احتیاجه -معمولا اساتید معتقدند که قوس از نقطه b بگذره

یه نکته ای استاد گفت که مسیری که طراحی میکنین سعی کنین در مسیر منحنی تراز باشه اما من اینجا مسیر رو تقریبا مستقیم رفتم که ممکن است در خاکبرداری یا خاکریزی به مشکل بخوریم

جواب:مشکلی ندارد- برای خاکریزی و خاکبرداری اگه برای تعدل احجام منظورته با جابجایی خط پروژه اونو متعادل میکنیم

مثلا میتونستم مسیر رو اینطوری طراحی کنم یا به صورت مستقیم بهتر بوده؟

جواب : مستقیم تعداد قوس های کمتری میخواد ولی اینطوری قوس های بیشتری احتیاجه

در چه صورت باید مسیرمون باید در مسیر منحنی تراز باشه؟

جواب: چیزی در این مورد نشنیدم - باید از استادت بپرسی چه مشکلی برای خاک برداری و خاکریزی پیش میاد؟

در جزوه دکتر اذرکیش خوندم که مسیر مستقیم کوتاه ترین مسیر هست که در واقع برای اینکه خاکبرداری یا خاکریزی زیاد نشه ما مسیرمون رو انحراف میدیم؟

جواب : در بالا گفتم که برای تعادل احجام با خط پروژه کار میکنیم

در چه صورت باید بفهمم که چه طوری مسیرمو طراحی کنم تا حداقل خاکبرداری و خاکریزی رو داشته باشم از روی توپو گرافی میتونم یا از راه دیگه ای باید بفهمم؟

جواب: ببا توجه به توضیحاتی که ابتدای جزوه دکتر اذر کیش گفته شده فصل مطالعات مسیر ( زیبایی و اقتصادی و ....) اینجور مسائل باید رعایت بشه که بهترین مسیر انتخاب بشه ولی چون پروژه شما دانشجویی است و سه نقطه مشخص دارید سخت گیری بیش از حد لازم نیست-- بعد از انتخاب بهترین مسیر همون طور که در بالا گفتم در مراحل بعدی با توجه به خط پروژه این کار رو انجام میدیم

New folder (3).rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 262
اندازه 308.43 KB

1392/03/28 , 09:08 ب.ظ
ارسال: #46
سلام
چند تا سوال برام پیش اومده ، در این فایلی که تانژانت ها رو رسم کردید در واقع قوسی که میخوام طراحی کنم از نقطه B نمیگذره؟ چیکار کنم؟ منظور از اینکه مسیر ار نقطه B بگذره چیه؟
سوال دیگه هم اینه برای مسیر یابی حتما خط ها باید به تراز اصلی وصل می شدن یا نه میتونیم به ترازهای فرعی هم وصل کنیم و میشه کلا یه مسیر یابی رو با عکس برین جلو تا این شک ها برطرف بشه؟ البته مسیر یابی رو انجام دادم و در مرحله طراحی قوس هستم؟
1392/03/28 , 10:22 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/28 10:25 ب.ظ، توسط Manciple.)
ارسال: #47
جواب خیلی ساده است
اگه با نرم افزار ترسیم کردید که نقطه مورد نظر را با ماوس میگیرید و میکشید روی نقطه b
اگر هم دستی رسم کردیدباید اینقدر تانژانت هارا تغییر بدید با کشیدن و پاک کردن (سعی و خطا) تا قوس از نقطه b بگذره.
از تمام منحنی ترازها چه اصلص و چه فرعی میتونن رد بشن مشکلی نیست

1392/03/28 , 10:48 ب.ظ
ارسال: #48
ممنون از جوابتون
سوال دیگم اینه که در جاهایی که منحنی میزان ها بهم نزدیک میشن دایره با شعاع مورد نظر جواب نمیده در این مواقع باید چیکار کنیم؟
1392/03/28 , 11:06 ب.ظ
ارسال: #49
جاهایی که به هم نزدیک میشن بالاخره دایره یه کدومشونو قطع میکنه
اونی که به نقطه b یا c نزدیک تره رو ملاک کار قرار میدین اینو تو پست های بالا تر هم توضیح دادم

1392/03/28 , 11:19 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/29 01:34 ق.ظ، توسط Reza-MSR.)
ارسال: #50
[تصویر:  5e49u4kkz22biqqi4k.jpg]
در مورد عکس اولی آیا قوس ا مشکل داره؟ در مورد دومی حتما باید در قسمت سومه ها قوس داشته باشیم یا به این صورت قوس زدم درسته؟ در جاهایی که شیب در توپوگرافی کمه و عملا با خط مستقیم از نقطه A به B می تونیم وصل کنیم پس چه نیازی به پرگار زنی هستش؟
ممنون
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طراحی قوس و مسیر پروژه راه hojat70 4 2,590 1393/09/14 11:15 ب.ظ
آخرین ارسال: saminem
Lightbulb طراحی مسیر بصورت دستی king-alireza 8 4,261 1393/09/04 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  ترسیم توپوگرافی به روش دستی سابرینا 1 1,538 1393/03/03 08:27 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
Heart سوال در مورد بروژه راه دستی(قوس قایم) behnam-araz 0 1,502 1392/11/20 04:00 ب.ظ
آخرین ارسال: behnam-araz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان